Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy nastało Królestwo Izraela?
Autor Wiadomość
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:Kto ci tak powiedział? Ja uczyłam się ,że było ich dwunastu.

apostoł to osoba która ma głosić , czynić uczniów ze wszystkich narodów .
Głośić to czego doswiadczamy od Boga , głosic jego miłosierdzie i wielkość
dlatego że głosimy jesteśmy apostołami

Vanessa napisał(a):Biblia podaje ,że tylko 144000 ludzi będzie w niebie z Jezusem.Gdyby wszyscy poszli do nieba ,to nad kim by królowali?

Vanesso udowodnilam że plączesz się w zeznaniach i sama obalasz swoje argumenty , nawet ja tego nie musze robić , a teraz uciekjasz od tego w zaparte trwając w innym argumencie .

BT napisał(a):(Mt 25,31-46)
Jezus powiedział do swoich uczniów:
Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytająsprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

to co Jest jeden krol imieniem Jezus czy wiecej krulów
zresztą jak królów panujacych nad jednym miejscem moze byc więcej ?
przecieź twoje wypowiedzi są nie logiczne Język

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
01-12-2009 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Cóż, to, że mamy współkrólować razem ze świętymi przez udział w "Królewskości" Chrystusa nie oznacza, że musimy mieć marionetki, które będą odgrywały poddanych, takie gorsze owce. Uśmiech

Pytanie, co znaczy: królować z Chrystusem?
Jego Królestwo nie jest na wzór królestw tego świata Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-12-2009 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
Pomijam, że gdyby czepiać się dosłownie tej liczby, to ŚJ pewnie z ponad milion zdążyło umrzeć, więc szanse "załapania się" małe Duży uśmiech

O ile pamiętam z żydowskiej symboliki to12x12x1000 znaczy tyle co "mnóstwo mnóstwa razy większe mnóstwo" czy jakoś podobnie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-12-2009 01:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
omyk napisał(a):
Cytat:Jak powinieneś się zorientowac najczęściej cytuję z Biblii Tysiąclecia,jeśli jest inaczej zawsze to podaję.

BT -Biblia Tysiąclecia
Br -Biblia Warszawsko-Praska

Oba te wydania są katolickie.
Absolutnie nie obchodzi nas jako moderatorów co Ty masz "w domyśle". Twoim domysłem ma być REGULAMIN FORUM. Nie jest obowiązkiem moderatora "orientować się" w Twoich domysłach. Hasła, typu "powinieneś się zorientować" świadczą o tym, że nie bardzo rozumiesz regulamin. Obojętne z jakich przekładów korzystasz, ZAWSZE masz podawać tłumaczenie. Ja korzystam TYLKO z BT, a mimo tego zawsze zaznaczam przekład, bo TAKI JEST REGULAMIN. Obyśmy się zrozumiały, bo im prędzej - tym lepiej.

Nie bardzo wiem o co chodzi.Gdy podaję cytat ,to w cytacie jest znak BT .Znaczy to ,że jest to cytat z Biblii Tysiąclecia.Mam podawac też numer wydania?
01-12-2009 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Vanessa napisał(a):Biblia podaje ,że tylko 144000 ludzi będzie w niebie z Jezusem.Gdyby wszyscy poszli do nieba ,to nad kim by królowali?
Taka teza tylko świadczy o totalnej ignorancji w tematyce biblistyki.
Biblia jest rodzajem biblioteki z różnymi gatunkami luiterackimi. Tzn one wszystkie wyrażają przesłanie biblijne, tylko poprzez różne środki.
Są tam zawarte powieści, nowele, poezja, apokaliptyka (rodzaj poezji), teksty liturgiczne, list, opawiadania itp. I jeżeli mieszamy te gatunki literackie nie uwzględniając ich właściwości lub języka jakim były pisane, dochodzimy do takich właśnie absurdów jak to co wyżej podałaś.
Nie uwzględniłaś np języka żydów, pełnego symboliki trudno czytelnej dla człowieka zachodu. Oni maja inną niz my mentalność i wyrażają się w sposób dla nich jednoznaczny, dla nas niekoniecznie. Posługują się skrótami myslowymi czytelnymi dla danej kultury czy danego okresu, dla nas niekoniecznie.
Dlatego w weysuwaniu takich tez należy powyższe uwzględniać.
I akurat owe 144 tysiące oznaczają dla tamtego kręgu kulturowego 12 pokoleń Izraela (całość Izraela- liczba 12 oznacza pełnię) pomnożone przez 12 (pełnia) daje 144 czyli jakby Izrael do potęgi, a więc cały świat. Liczba 1000 oznacza, o ile dobrze pamiętam, pełnię czasu (czy coś w tym rodzaju. Więc jeśli 144 pomnożymy przez tysiąc da nam tę liczbę. Oznacza ona wszystkie pokolenia na przestrzeni wieków. Czyli wszyscy ludzie którzy kiedykolwiek żyli na świecie są zbawieni przez Jezusa. Albo inaczej- że Jezus przyszedł by zbawić wszystkich. I mniej więcej tak rozumiał tę liczbę i konfigurację zdania autor zapisu. I była ona czytelna dla adresatów tych słów jemu współczesnych. Ale to tak mniej więcej o to chodzi. Nie zajmuję się tą tematyką (symbolika żydowska) zawodowo i nie jestem fachowcem. Mogę w szczegółach się mylić -piszę bez żadnej pomocy, opierając się tyko na pamięci, a ta jak wiadomo jest zawodna, ale nawet jeśli omyłem jakiś detal, to nie zmieni sensu tego napisałem, czyli tak mniej więcej wyglada ów mechanizm.

Również pojęcie królowania co zasugerowałaś jest mylące- tu nie chodzi o władze w sensie ziemskim, tylko królowanie jakie ukazał nam Jezus, który nie przyszedł by nam rozkazywać i sądzić, ale by go za nas ukarano. I to jest owo królowanie, którego tronem jest krzyż. Czyli przyjmowanie na siebie ciężąru i skutku grzechu innych.
Samo tłumaczenie słowa królowanie jest tu raczej dobrze przetłumaczone, co juz niekonieczne jest np w Ojcze Nasz. Tam mówimy: przyjdź królestwo twoje- otóż bliższe sensowi słowa "basilea" uzytego w oryginale, jest właśnie "królowanie" niż "królestwo". Bo to ostatnie bardziej oznacza strukturę polityczną niż tę w sensie królowania Jezusa Chrystusa. Stąd częste nieporozumienia i antropomorfizowanie owego królowania jak właśnie czynią to Jehowici.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-12-2009 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
omyk napisał(a):Cóż, to, że mamy współkrólować razem ze świętymi przez udział w "Królewskości" Chrystusa nie oznacza, że musimy mieć marionetki, które będą odgrywały poddanych, takie gorsze owce. Uśmiech

Pytanie, co znaczy: królować z Chrystusem?
Jego Królestwo nie jest na wzór królestw tego świata Uśmiech

Król zazwyczaj króluje nad swymi poddanymi ,zawsze tak było.

Nie znaczy to jednak ,że ci poddani są gorszymi owcami.


Jezus tak powiedział:


J 10:16 BT "Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz."

Owce te nie należą do "małej trzódki" pomazańców ,ale także słuchają Jezusa ,więc w oczach Boga wcale nie są gorsze.

A do pomazańców powiedział:



Lk 12:32 BT "Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo."

Mała trzódka miała więc sprawowac władzę w królestwie ,ale władza ta rzeczywiście odbiega od władzy dzisiejszych skorumpowanych władców .Ci pomazańcy są uczniami Chrystusa i są prawi.Dlatego będą w sposób sprawiedliwy rządzic podczas 1000 lat.Objawienie 20:4-5,5:10, 14:1-5

Ap 14:1-5 BT „Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach.

(2) I usłyszałem z nieba głos jakby głos mnogich wód i jakby głos wielkiego gromu. A głos, który usłyszałem, [brzmiał] jak gdyby harfiarze uderzali w swe harfy.

(3) I śpiewają jakby pieśń nową przed tronem i przed czterema Zwierzętami, i przed Starcami: a nikt tej pieśni nie mógł się nauczyć prócz stu czterdziestu czterech tysięcy - wykupionych z ziemi.

(4) To ci, którzy z kobietami się nie splamili: bo są dziewicami; ci, którzy Barankowi towarzyszą, dokądkolwiek idzie; ci spośród ludzi zostali wykupieni na pierwociny dla Boga i dla Baranka,

(5) a w ustach ich kłamstwa nie znaleziono: są nienaganni.”

Tacy nienaganni władcy będą panowac z nieba nad ludżmi przypominającymi owce.Cieszą się uznaniem Boga ,więc władzę będą sprawowac doskonale.

Ap 5:10 BT „i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.”


Ap 20:3-6 BT „I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony.(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na(5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.”
01-12-2009 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #37
 
Vanessa napisał(a):Król zazwyczaj króluje nad swymi poddanymi ,zawsze tak było.
Vanesso - przeczytaj mój post wyżej - pisaliśmy równocześnie. Ty wcześniej kliknęłaś w "wyślij".

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-12-2009 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Czyli wszyscy ludzie którzy kiedykolwiek żyli na świecie są zbawieni przez Jezusa


Jak zatem rozumiec te wersety:

Mk 16:16 BT "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Jest albo zbawienie albo potępienie.Nieprawda ,że wszyscy będą zbawieni.

A co do liczby 144000 to


Ap 7:4-8 BT „I usłyszałem liczbę opieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów IzraelaSmutny5) z pokolenia Judy dwanaście tysięcy opieczętowanych, z pokolenia Rubena dwanaście tysięcy, z pokolenia Gada dwanaście tysięcy,(6) z pokolenia Asera dwanaście tysięcy, z pokolenia Neftalego dwanaście tysięcy, z pokolenia Manassesa dwanaście tysięcy,(7) z pokolenia Symeona dwanaście tysięcy, z pokolenia Lewiego dwanaście tysięcy, z pokolenia Issachara dwanaście tysięcy,(8) z pokolenia Zabulona dwanaście tysięcy, z pokolenia Józefa dwanaście tysięcy, z pokolenia Beniamina dwanaście tysięcy opieczętowanych.”

Czy według ciebie są to rodowite plemiona Izraela ,czy plemiona wybrane?

pomoc : Rodzaju 49:1-28

Wystarczy porównac plemiona Uśmiech
01-12-2009 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #39
 
Nic nie zrozumiałaś, zresztą zbyt szybko odpisałaś, by sie wgłębić w to co napisałem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-12-2009 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
sant napisał(a):Nic nie zrozumiałaś, zresztą zbyt szybko odpisałaś, by sie wgłębić w to co napisałem.

Dlaczego przy liczbie 144000 wymienione są plemiona Izraela? Co to ma wspólnego z całą ludzkością?
Bóg rzekł do Abrahama:

Rdz 22:17-18 Bw „będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza, a potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich,(18) i w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego.”

Potomstwo Abrahama .....czy chrześcijanie są potomstwem Abrahama?

[ Dodano: Wto 01 Gru, 2009 08:49 ]
Cytat:I akurat owe 144 tysiące oznaczają dla tamtego kręgu kulturowego 12 pokoleń Izraela (całość Izraela- liczba 12 oznacza pełnię) pomnożone przez 12 (pełnia) daje 144 czyli jakby Izrael do potęgi, a więc cały świat.

Nie zgodzę się z tą interpretacją .Dlaczego?

Ponieważ przy liczbie 144000 wymieniono tylko plemiona Izraela ,a nie cały świat.
01-12-2009 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #41
 
Nie interesuje mnie twoja zgoda lub nie. Tak samo jak nie będę słuchał wymądrzeń pięcioletniego dziecka na tematy filozofii lub wyższej matematyki. Albo zacznież nas serio traktować, albo dostaniesz bana. Zacznij w końcu czytać co się do ciebie pisze, a nie zatrzymywać sie na wyrwanych z kontekstu zdaniach, co do których wydaje ci się że znasz na nie odpowiedź. Bez sensu jest powielanie tego co się już w danym temacie 10 razy pisało. A ty nawet nie raczyłaś tego zauważyć.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-12-2009 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
sant napisał(a):Nic nie zrozumiałaś, zresztą zbyt szybko odpisałaś, by sie wgłębić w to co napisałem.
najwyraźniej idzie tu o technikę p.t. "zakrzyczeć interlokutora cytatami z Biblii"... :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
01-12-2009 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
I warn poleciał zgodnie z opisem.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-12-2009 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
Vanessa napisał(a):Nie zgodzę się z tą interpretacją .Dlaczego?
Ponieważ przy liczbie 144 000 wymieniono tylko plemiona Izraela ,a nie cały świat.
Symbole Apokalipsy są trudne w interpretacji, ponieważ nie mamy tu precyzyjnego słownika ani też klucza.
Odbiorcy Apokalipsy przypuszczalnie wiedzieli doskonale, o co chodzi, ale był to wtedy sekret. Wobec prześladowań nalezało utworzyć jakiś tajny język, aby mozna było przekazać coś, czego nie dało się jawnie powiedzieć.

Ja znalazłem kiedyś w literaturze [francuskojęzycznej] następujące wyjaśnienie:
12x12x1000
12- symbol pokoleń Izraela, a także pokoleń Nowego Izraela zapoczątkowanych przez 12tu Apostołów
Operacja podniesienia do kwadratu paradoksalnie oznacza "resztę", w tym przypadku "resztę Izraela", Izraelitów ze wszystkich pokoleń wiernych Bogu [jakby "esencję" narodu].
1000 - przypuszczalnie oznacza czas istnienia światyni jerozolimskiej [niemal dokładnie 1000 lat od czasu poświęcenia jej przez króla Salomona do chwili zburzenia przez Rzymian, czyli miedzy 930 pne a 70 ne]; symbolizuje okres istnienia pewnej określonej formy kultu Boga Jedynego, która ma przeminąć wraz z Nowym Przymierzem

A zatem 144 000 oznacza wszystkich świętych Izraelitów wiernych Bogu w warunkach Pierwszego Przymierza. Dopiero za nimi widzimy "niezmierzone tłumy" ze wszystkich narodów, ras i języków, które oznaczają zbawionych w ramach Nowego Przymierza.

Inny przykład podniesienia do kwadratu to liczba 16, gdzie 4 oznacza całą ziemię, zaś 16 to "ziemia szczególnego wyboru", czyli Ziemia Obiecana [por Ap. 14,20 gdzie "szesnaście tysięcy stadiów = ok. 300 km = długość Izraela od Dan do Beer-Szewy, to tyle co Pierwsza Ziemia Obiecana, czyli Ziemia Izraela, co logicznie wynika z formuły 4x4x1000]

Oczywiście ta hipoteza może być błędna, niemniej jest dość spójna i jak najbardziej zgodna z katolickim rozumieniem Apokalipsy. Zgadza się też z innymi apokaliptycznymi symbolami.

Natomiast na nieodpowiedzialne fantazjowanie na ten temat w wydaniu ŚJ spuśćmy litościwie zasłonę milczenia. Pismo św. wyrwane z kontekstu Ludu Bozego może służyć do dowodzenia dosłownie wszystkiego i jego przeciwieństwa. Smutny

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
02-12-2009 18:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:Wysłany: Wczoraj 17:40 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Vanessa napisał/a:
Nie zgodzę się z tą interpretacją .Dlaczego?
Ponieważ przy liczbie 144 000 wymieniono tylko plemiona Izraela ,a nie cały świat.

Symbole Apokalipsy są trudne w interpretacji, ponieważ nie mamy tu precyzyjnego słownika ani też klucza.
Odbiorcy Apokalipsy przypuszczalnie wiedzieli doskonale, o co chodzi, ale był to wtedy sekret. Wobec prześladowań nalezało utworzyć jakiś tajny język, aby mozna było przekazać coś, czego nie dało się jawnie powiedzieć.

Ja znalazłem kiedyś w literaturze [francuskojęzycznej] następujące wyjaśnienie:
12x12x1000
12- symbol pokoleń Izraela, a także pokoleń Nowego Izraela zapoczątkowanych przez 12tu Apostołów
Operacja podniesienia do kwadratu paradoksalnie oznacza "resztę", w tym przypadku "resztę Izraela", Izraelitów ze wszystkich pokoleń wiernych Bogu [jakby "esencję" narodu].
1000 - przypuszczalnie oznacza czas istnienia światyni jerozolimskiej [niemal dokładnie 1000 lat od czasu poświęcenia jej przez króla Salomona do chwili zburzenia przez Rzymian, czyli miedzy 930 pne a 70 ne]; symbolizuje okres istnienia pewnej określonej formy kultu Boga Jedynego, która ma przeminąć wraz z Nowym Przymierzem

A zatem 144 000 oznacza wszystkich świętych Izraelitów wiernych Bogu w warunkach Pierwszego Przymierza. Dopiero za nimi widzimy "niezmierzone tłumy" ze wszystkich narodów, ras i języków, które oznaczają zbawionych w ramach Nowego Przymierza.

Taka interpretacja nie jest zgodna z Biblią.

Ludzie Starego Przymierza nie mieli obietnicy pójścia do nieba.Raczej Bóg obiecał im ziemię i zmartwychwstanie na ziemi.

Pwt 30:19-20 BT „Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo,(20) miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.”


Ps 37:11 BT „Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem.”


J 11:23-25 BT „Rzekł do niej Jezus: Brat twój zmartwychwstanie.(24) Rzekła Marta do Niego: Wiem, że zmartwychwstanie w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym.(25) Rzekł do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”

Wybór ludzi idących do nieba dokonał się podczas służby ziemskiej Jezusa.
To Jezus musiał wyjaśniac swym uczniom gdy powiedział im tą nowinę.Wcześniej jej wcale nie znali na tyle aby to rozumiec.


Jana 14:1-5

W Nowym Testamencie użyto słowa "wybrani".To są właśnie ci z grona 144000 idący do nieba królowac z Jezusem.

Rz 11:7 BT "Cóż zatem? Izrael nie osiągnął tego, czego skwapliwie szukał; osiągnęli jednak wybrani. Inni zaś pogrążyli się w zatwardziałości.


Jak zapewne wiesz ,większośc Żydów odrzuciła Jezusa i nie uwierzyli ,że jest on obiecanym przez Pisma Mesjaszem.Ci zaś którzy uwierzyli stali się dziecmi Bożymi.

Mają tego samego Ojca i Matkę i są bracmi Jezusa oraz dziedzicami wraz z Jezusem.

Jana 1:12
Rzymian 8:17
Galatów 4:26
Hebrajczyków 2:11-13

To Boże zamierzenie powstało już w Edenie.

Po buncie Adama Bóg zapowiedział ,że niewiasta mająca potomstwo zgniecie szatanowi głowę.

Rdz 3:15 BT „Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.”

Głównym potomkiem niewiasty okazał się Jezus.

Ga 3:16 BT "Otóż to właśnie Abrahamowi i jego potomstwu dano obietnice. I nie mówi /Pismo/: i potomkom, co wskazywałoby na wielu, ale /wskazano/ na jednego: i potomkowi twojemu, którym jest Chrystus."

Ale w skład tego potomstwa wchodzą też i inne osoby

Ap 12:17 BT „I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa.”


Bóg postanowił wybrać 144 000 zachowujących prawość członków rodziny ludzkiej i uczynić ich kapłanami oraz współwładcami mesjańskiego Nasienia, Jezusa Chrystusa.

To właśnie o nich mówi Objawienie, gdy opisuje, jak Diabeł, pałający nienawiścią do niewiasty symbolizującej organizację Bożą, „odszedł, aby toczyć wojnę z pozostałymi z jej nasienia” (Objawienie 12:17; 14:1-4).

To mesjańskie królestwo doprowadzi całą ziemię do rajskich warunków jaki utracili pierwsi rodzice,Jezus wraz z 144000 współkapłanami i królami będzie panował 1000 lat.

Ap 20:4-6 BT „I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na(5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.”

[ Dodano: Czw 03 Gru, 2009 09:23 ]
Cytat:A zatem 144 000 oznacza wszystkich świętych Izraelitów wiernych Bogu w warunkach Pierwszego Przymierza. Dopiero za nimi widzimy "niezmierzone tłumy" ze wszystkich narodów, ras i języków, które oznaczają zbawionych w ramach Nowego Przymierza.

Gdy porównasz pokolenia Izraela cielesnego i pokolenia Izraela wymienione w Objawieniu ,zdziwisz się .

Nie są to te same pokolenia.!!!!!

Zatem w Objawieniu nie chodzi o cielesny Izrael,ale o Izrael Boży -tak nazwano pomazańców.

Ga 6:16 BT „Na wszystkich tych, którzy się tej zasady trzymać będą, i na Izraela Bożego /niech zstąpi/ pokój i miłosierdzie.”


Nie stali się oni dzidzicami z racji urodzenia w narodzie wybranym,lecz z racji okazania wiary i poprzez wybór i powołanie przez Boga.

Rz 1:6 BT "Wśród nich jesteście i wy powołani przez Jezusa Chrystusa."

Hbr 3:1 BT "Dlatego, bracia święci, uczestnicy powołania niebieskiego, zwróćcie uwagę na Apostoła i Arcykapłana naszego wyznania, Jezusa,"
03-12-2009 10:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów