Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naczym polegaja wspólnoty ??
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
O, to fajnie! Wiem że nie jestem herezjarchą Duży uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sob 17 Lut, 2007 22:36 ]
Że kim :?:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-02-2007 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nawet św. Piotr z św. Pawłem miewali ostre wymiany zdań... :wink:

http://www.ewangelizatorzy.pl
18-02-2007 01:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Coz nie widze jednosci w wypowiedziach tu w tym topicu.Ciekawi mnie czy we wspolnocie chodzi jak w grze w pilke nozna o gre zespolowa czy tylko tak kazdy ma ztargi jeden na drugiego, w sumie sam w zadnej nie bylem jak pomysle sobie ze milabym wstapic to jakos tak i mnie pociaga bo pozanie ciekawych odwaznych ludzi napewno ale zas z drugiej strony jak znam sie to boje sie tego zeby byc ww jakiejs to nie rob tego tamtego nie pij nie pal rob tak lub tak smiej sie gdy Ci pozwola. Od was brdziej oczekiwalem odpowiedzi na czym polegaja co wam daja w zyciu do czego was zobowiazuje czy jest wam z tym dobrze,czy jestscie akceptowani. Dziekuje komus za odpowiedz.

Moje zdanie jest takie:
wspólnota- ludzie,którzy są zebrani w określonym celu. Wspólnie mają coś robić. Uczestnictwo nie jest obowiązkowe. Nie trzeba być na kazdym spotkaniu wspólnoty, zeby do niej należeć.
wspólnoty katolickie są różnorodne. Można sobie wybrać coś, co najbardziej nam pasuje. Bo w każej wspólnocie są konkretne sposoby na chwalenie Boga i jeden robi to w taki, a drugi - w inny sposób.
spotkania w zależności od grupy odbywają się raz w tygodniu ( choć to zależy od wspólnoty).
Wspólnota nie jest sektą - nikt nie ma prawa narzucić ci,że masz nie palić, nie pić itp. Jesteś wolny, jeśli zechcesz, to sam zdecydujesz. Jednak musisz przestrzegać pewnych ustaleń grupy, np. nie palić na spotkaniu.
We wspólnocie niekoniecznie spotkasz odważnych ludzi. Spotkasz raczej takich przeciętnych.
Coś jeszcze???

Nawet św. Piotr z św. Pawłem miewali ostre wymiany zdań...
Właśnie, mieli ten sam cel, ale różne pomysly na dojście do niego.

[Obrazek: mysz4.gif]
26-02-2007 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Myszkunia napisał(a):wspólnota- ludzie,którzy są zebrani w określonym celu. Wspólnie mają coś robić.
Wydaje mi się, że jedyną rzeczą jaką mają robić wspólnie to nawracać się... 8-[

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
26-02-2007 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
msg napisał(a):Wydaje mi się, że jedyną rzeczą jaką mają robić wspólnie to nawracać się..

nawracać to sie nawracamy całe życie czy we wspólnocie czy nie, a różne wspólnoty, różne więc cele, idee szczegółowe Uśmiech

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
26-02-2007 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Lola napisał(a):nawracać to sie nawracamy całe życie czy we wspólnocie czy nie, a różne wspólnoty, różne więc cele, idee szczegółowe
O wlaśnie, o to chodziło Uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
27-02-2007 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów