Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ślub z byłą członkinią KZŚ
Autor Wiadomość
Maximus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Ślub z byłą członkinią KZŚ
Witam
Jestem katolikiem.
Zamierzam zawrzeć związek małżeński z kobietą która przez 6 lat należała do jednego z odłamów kościoła zielonoświątkowego. Przestała już uczęszczać do tego kościoła aby zawrzeć zemną ślub katolicki i obecnie na powrót uczęszcza do kościoła katolickiego.

Podczas spisywania protokołu przedmałżeńskiego moja narzeczona wyznała że przez 6 lat należała do kościoła zielonoświątkowego. W tym momencie ksiądz proboszcz stwierdził że nie wyda nam potwierdzenia o sporządzeniu protokołu i karty do zapowiedzi a zgodę na udzielenie nam ślubu uzależnił od uzyskania zgody kurii.

Czy takie wystąpienie można traktować jako apostazję?? Ponieważ właśnie na to powołuje się proboszcz parafii w której chcemy wziąć ślub.
W kwestii wyjaśnienia nigdy nie składała pisma o apostazję.

Proszę o odpowiedz.

Bóg z Wami.
01-08-2009 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Maximus napisał(a):Przestała już uczęszczać do tego kościoła aby zawrzeć zemną ślub katolicki i obecnie na powrót uczęszcza do kościoła katolickiego.
Powinna złożyć wyznanie wiary przed proboszczem.
Maximus napisał(a):W tym momencie ksiądz proboszcz stwierdził że nie wyda nam potwierdzenia o sporządzeniu protokołu i karty do zapowiedzi a zgodę na udzielenie nam ślubu uzależnił od uzyskania zgody kurii.
Taka jest procedura prawna.
Maximus napisał(a):Czy takie wystąpienie można traktować jako apostazję?
Twoja narzeczona nie porzuciła wiary. Więc nie jest to apostazja. Spokojnie :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-08-2009 00:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Maximus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Bardzo dziękuję za odpowiedz.


Czy może mi ksiądz napisać w jakim celu jest uzyskiwana zgoda kurii skoro moja narzeczona ma wyznanie rzymskokatolickie (była chrzczona i bierzmowana)??
I czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi kosztami??

Napisał ksiądz że powinna złożyć wyznanie wiary przed proboszczem.
Jak wygląda takie wyznanie wiary??
Czy jest takie jak wyznanie wiary składanie podczas mszy świętej czy też innej treści??

Bóg z Wami

[ Dodano: Sro 05 Sie, 2009 18:23 ]
Widzę że nie doczekam się odpowiedzi.

[ Dodano: Czw 06 Sie, 2009 20:51 ]
I kto dopisał mi taki tytuł tematu?? :?:
01-08-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów