Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
x. Nikos Skuras. ewangelizator doskonały czy błazen?
Autor Wiadomość
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #121
 
Dawno mnie tu nie było, w miarę możliwości wczytałam się w temat i ktoś tu poruszył wątek neokatechumenalnego ducha x.Nikosa. Wiele właśnie takich katechez trafia do osób nie będących na drodze. Sama osobiście mam bliskiego mi ojca, "sympatyzującego" z Neo i wspaniale mi pomógł swego czasu. Nie ma wpływu przynależność do wspólnoty z tym, jak dany duszpasterz jest w stanie pomóc innym. Obecnie po bodaj dwóch latach od rekolekcji księdza Nikosa jestem w stanie powiedzieć, że choć mówił dość kontrowersyjnie, potrafił rozdrapać rany, to na przestrzeni czasu coraz bardziej "brakuje" mi takiego słowa i przede wszystkim czuję, że coś jednak się ruszyło i ponadto, chyba jedyne rekolekcje parafialne zapadły mi w pamięć na tak długo.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
09-06-2010 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #122
 
Do drogi Pana - są niezbadane, i często nie po naszej myśli...

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-06-2010 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ja ponownie wysłuchałem nauk rekolekcyjnych ks Nikosa i są naprawdę wspaniałe. Po takich rekolekcjach człowiek naprawdę pragnie oczyszczenia. Dla niektórych słowa ks Nikosa mogą być jak brzytwa, ale są naprawdę bardzo potrzebne, inaczej człowiek będzie błądził i szukał dalej swojej drogi.

Ks. Nikos w tych rekolekcjach bardzo dobrze przedstawił postawy chrześcijańskie, o których współcześnie można by powiedzieć : czysty idiotyzm, wariactwo, ale dla ludzi, w oczach ludzi, gdyż dla Boga taki człowiek jest kimś szczególnym. I najbardziej utkwiło mi to odniesienie się do małżeństwa, kiedy mąż zdradzający żonę może wejść do nieba a żona może pójść do czyśćca.
To ukazanie słąbości i prośba Chrystusa o wybaczenie - tak jak to uczynił ten dobry łotr na krzyżu.

Wielokrotnie słuchałem o tej sytuacji, ale po raz pierwszy usłyszłaem to w tak mocnym odniesieniu.
Warto sobie posłuchać tych nauk kilka razy nawet, aby zrozumiec dobrze przekaz ks Nikosa.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-07-2010 03:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #124
 
Słuchałam rekolekcji ks Nikosa na razie nie wszystkich ale uważam ze są dobre , na pewno posłucham dalszych części .
02-09-2010 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #125
 
oczywiście. odwagi! :mrgreen:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
02-09-2010 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #126
 
xD xD xD
Odwagi!
:lapa:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-09-2010 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
A ja bym bardziej zachęcił do uwagi i też nie odbierania tego co mówi x.Nikos jako jako jakieś formy obrażania kogokolwiek. On jest dosyć specyficznym księdzem, wzbudza może kontrowersyjne odczucia, ale taki charakter katechez, nauczania jest bardzo pomocny, może postawić na nogi, zachęcić do głębszego zastanowienia sie nad sobą, własnym postępowaniem. To też jest nam potrzebne, aby wybudzać człowieka z takie marazmu, lenistwa a nawet antychrześcijańskiego nastawienia czy postępowania. Ks. Nikos mówi bardzo mocno, dosadnie, ale też z duchem i dla dobra człowieka, aby nim trochę potrząsnąć.

Zatem życzę uwagi, skupienia i odwagi w słuchaniu ks Nikosa. Uśmiech Jak spadniesz z krzesła lub fotela z wrażenia to też się nic nie stanie a będzie to znaczyło, że to słowo działa, że coś w tobie to słowo zaczęło robić, że nie upadło na ziemię, ale weszło do środka, do serca i tam próbuje rozwalać zatwardziałą skorupę. Czy sie uda ją rozwalić? Tego nie wiadomo, ale napewno jakaś szansa jest, gdyż Bóg działa po przez swoije sługi, więc może to słowo przemieni twoje serce.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
12-09-2010 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów