Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Anuszka
Już w innym poście pytałam się czy każdy może poprosić o Spowiedź z całego życia jeszcze nie było tego działu wtedy, chciałabym się jeszcze zapytać o to jak nalezy się przygotować do spowiedzi z całego życia, trudno jest pamiętać wszystko z całego swojego życia, chciałabym zapytać się kapłana o to czy każdy moze o taką Spowiedź poprosić i jak się przygotować do Spowiedzi z całego życia ?

Pozdrawiam Uśmiech
03-08-2009 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Każdy może taką spowiedź odbyć. Szeroko opisane jest zagadnienie tu:
http://www.jezuici.pl/czestochowa/czytel...owiedz.pdf

Co do przygotowania: z pewnością na początku trzeba sobie ustalić, po co chcę tej spowiedzi?
Dalej, trzeba ją przemodlić. Przecież tu nie chodzi o grzechy dnia codziennego, powszednie, czy te ciężkie, ale już odpuszczone. Bardziej należy się skupić na kontekstach poszczególnych sytuacji, kiedy zgrzeszyłem lekko, czy ciężko.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2009 19:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dziękuję Księdzu za odpowiedź Uśmiech Zastanawiam się nad przystąpieniem do spowiedzi generalnej bo chcę zbliżyć się do Jezusa, wiem, ze wiele złych rzeczy było w moim życiu, które oddalają mnie od Jezusa. Bardzo chcę zbliżyć się do Jezusa i moze poprzez spowiedź generalną bedę mogła zbliżyć się do Boga.
03-08-2009 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kolejne pytanie ze strony Anuszki.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-09-2010 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Chciałam się zapytać czy w czasie zabawy Andrzejkowej przebieranie się za cygankę albo wróżkę i wymyślanie wróżb dla poszczególnych osób jest grzechem albo zagrożeniem wiary?
23-09-2010 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Wit Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 100
Dołączył: Mar 2010
Reputacja: 0
Post: #6
 
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" 1 Tes 5,22.
Według mnie (ale i nie tylko mnie) trzeba unikać w ogóle takich zabaw andrzejkowych, które polegają na wróżbach, nawet "na niby". Nie w taki sposób powinni bawić się chrześcijanie. Można zamiast tego zorganizować inne zabawy. Nawet kiedy uczestniczysz w tym dla zabawy jest to propagowanie wróżb, a więc grzech.
Pewnie ktoś powie, że jestem zbyt radykalny, ale już za dużo naoglądałem się problemów, które wzięły początek z tego typu "zabaw" np. wróżb, horoskopy, czytania książek o zabarwieniu New Age czy ezoterycznym itp. To wszystko czym się "karmimy", ma na nas wpływ. Polecam krótkie świadectwo o. Manjackala: http://www.divshare.com/download/12613915-0a4
i całe jego rekolekcje, gdzie też podejmuje ten temat: http://www.divshare.com/playlist/723689-1bf

Niech Jezus Cię błogosławi +
24-09-2010 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów