Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd...
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #136
 
jan napisał(a):JAk by ktoś się tak zachwycał moją żoną to bym musiał zareagować.

Kazałbyś jej nosić muzułmańską abaję :?:

[ Dodano: Pon 14 Wrz, 2009 22:38 ]
[Obrazek: katarka2.JPG]

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2009 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #137
 
Annnika napisał(a):
jan napisał(a):JAk by ktoś się tak zachwycał moją żoną to bym musiał zareagować.

Kazałbyś jej nosić muzułmańską abaję :?:

E tam, najlepiej od razu zamknąć żonę w domu i nie wypuszczać. I oczywiście pozasłaniać na stałe wszystkie okna, żeby czasami ktoś nie przyuważył nagiej łydki okna naprzeciwko. Oczywiście, odciąć też telefon, internet etc - bo jeszcze się ktoś podnieci brzmieniem owej kobiety. Listy? ABSOLUTNIE! Kto wie, czy sama świadomość, że dotykały ich palce kobiety, nie wywoła wzwodu jak stąd na księzyc u jakiegoś faceta! I najlepiej oznajmić światu, że żona nie żyje - bo jakiez erotyczne wyobrażenia o piekności i kształtach żony moga mieć ci, którzy będą wiedzieć, że mąż aż tak jej strzeże - fantazja robi swoje.

Podsumowując... zresztą, podsumowanie nie jest konieczne Język

(dla tych mniej "kumatych" - ten post był groteską)
15-09-2009 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #138
 
A mężczyzną to się nie mżna zachwycać on też powinien nosić abaję i suknię do kostek :mrgreen: ???
15-09-2009 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #139
 
http://religiapokoju.blox.pl/2009/07/Ter...cnote.html

Do czego może doprowadzić zbytnia obawa o teoretyczny grzech... szanuję islam jako religię, aczkolwiek tak skrajnego podejścia nie rozumiem... abaja na plaży... może gdyby mnie w tym wychowano Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2009 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #140
 
No tak, i z polskiej plaży - doszliśmy do muzułmanów..... ciekawe..... :shock:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-09-2009 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #141
 
lidia napisał(a):A mężczyzną to się nie mżna zachwycać on też powinien nosić abaję i suknię do kostek :mrgreen: ???

A najlepiej pełną zbroję płytową w kubistycznym stylu (każda część jako sześcian/prostopadłościan) Duży uśmiech

Swoją drogą, Janie - ciekawym, czemu Ci tak mocno przeszkadzają te bardziej roznegliżowane ciała? Czyżbyś nie potrafił opanować pokusy?
15-09-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #142
 
Wojtek37 napisał(a):No tak, i z polskiej plaży - doszliśmy do muzułmanów..... ciekawe..... :shock:

Wojtku - oni też chcą "uchronić przed grzechem zgorszenia" - tylko do jakich skrajności dochodzą... to chciałam pokazać.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2009 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #143
 
Annnika napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):No tak, i z polskiej plaży - doszliśmy do muzułmanów..... ciekawe..... :shock:

Wojtku - oni też chcą "uchronić przed grzechem zgorszenia" - tylko do jakich skrajności dochodzą... to chciałam pokazać.

Owszem, bo nie w oczach, czy spojrzeniu, lecz......

Mt 15:19 BT
"Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa."


Żal mi tych ludzi,którzy widzą zło, jedynie po za sobą....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-09-2009 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #144
 
A jednak również moda może obrażać Pana Boga. Matka Boża powiedziała bowiem do Hiacynty Marto: " Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Boga"
napisano również w Piśmie:
"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety, gdyż każdy, kto tak postępuje obrzydły jest dla Pana Boga swego"
Oznaczałoby to, że Bóg przywiązuje wagę do materialnych aspektów kultury ludzkiej, jakim jest strój, moda.
Dlaczego?
Bo to On stworzył tą materię. On stał się Ciałem i pozostawił to Ciało na ziemi jako pokarm Życia Wiecznego.
Stworzył również drzewo poznania dobra i zła, którego owoców nie pozwolił dotykać nawet, mimo że tak jak wszystko, co stworzył Bóg były dobre.
Z serca pochodzą... tak! Panie Wojtku. To wielka prawda.
Ale one z serca przechodzą do ciała kształtują jego postawy.
BO człowiek jest istotą duchowo-cielesną.
Najlepiej spoźrzeć na Maryję!
A to wcale nie tak, że kobieta w spodniach od razu grzeszy- ona jest dziś najczęściej nieświadoma zła kształtującego jej sposób ubioru. Mężczyzna zaś, który ulega świadomie pokusom uwydatnionym przez tenże czy inny nieskromny ubiór grzeszy. podobnie jest gdy sam szuka pożądliwości.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 16:44 ]
Ale nie jest to mój sąd osoby, bo nie mam do niej prawa, tylko wypowiadanie tego, co wynika z nauki Chrystusa.

Zgorszenie jest ważną kwestią problemu. NAleży przed nim bronić. CO mam rozumieć przez owe skrajności?
Jest róznica pomiędzy zmysłowością męską, a kobiecą. Ta pirwsza jest bardzo silna cieleśnie i nie należy jej zabijać, bo jest naturalna.
Wasze sugestie wobec mnie są niesłuszne.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 16:54 ]
Ja nie mam odwagi przeciwstawiać się zdaniu Świętego czasów nam bliskich- Ojca Pio.
Wierzę mu.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #145
 
Nie bardzo mam czas więc narazie tylko tyle:

jan napisał(a):Jest róznica pomiędzy zmysłowością męską, a kobiecą. Ta pirwsza jest bardzo silna cieleśnie i nie należy jej zabijać, bo jest naturalna.
Wasze sugestie wobec mnie są niesłuszne.

Czyli zmysłowość kobieca nie jest naturalna :?:

jan napisał(a):A to wcale nie tak, że kobieta w spodniach od razu grzeszy- ona jest dziś najczęściej nieświadoma zła kształtującego jej sposób ubioru.

No tak, więc księża też grzeszą zakładając sutanne... w końcu to sukienka krój męski(czy jak się to tam nazywa) ale sukienka.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
18-09-2009 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #146
 
jan napisał(a):"Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety, gdyż każdy, kto tak postępuje obrzydły jest dla Pana Boga swego"
- Możesz zapodać werset?
- Możesz podać o jaki strój Panu Bogu chodzi? Tzn o strój której kultury?

(Żeby było jasne- uważam że kobiety mogą swoim strojem prowokować mężczyzn. Ale też uważam, że popyt napędza podaż)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-09-2009 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #147
 
gossia,
gossia napisał(a):Czyli zmysłowość kobieca nie jest naturalna
Jest naturalna.
gossia napisał(a):No tak, więc księża też grzeszą zakładając sutanne... w końcu to sukienka krój męski(czy jak się to tam nazywa) ale sukienka
Nie sutanna to absolutnie strój męski.
sant,
sant napisał(a):- Możesz zapodać werset?
- Możesz podać o jaki strój Panu Bogu chodzi? Tzn o strój której kultury?
księga powtórzonego prawa. 22,5
Strój każdej kultury jeśli nie przekracza norm moralnych.
Kultura bowiem jest kształtowana przez człowieka niedoskonałego, grzesznego, mylącego się dlatego posiada często elementy błędne moralnie. NIe może być neutralna moralnie.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 20:07 ]
sant napisał(a):kobiety mogą swoim strojem prowokować mężczyzn.
O to chodziło?
POpyt napędza podaż. Zgadzam się. Czy to było napisane w opozycji do mojej opinii?
Nie wyklucza ona takowegoż założenia.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 20:17 ]
gossia,
Ja wiem że to co piszę jest dla Ciebie absurdem, ale dopókim tego nie zrozumiał dla mnie też było.
Uwierz proszę, że chcę Cię w ten sposób obronić przed zagrabianiem głębszych zachwytów i prawdziwego Bożego pokoju, który wtedy jest możliwy, gdy opiera się na prawdzie. Nie musisz tego od razu przyjąć, chiałbym jednak byś sama do tego doszła rozpoznając po owocach czyli pokoju miłości i zachwycie, które stanowią jedno.
Choć zapewne uważasz ze znasz te odczucia, mogą być jedynie ich ułudą. NIe mówię oczywiście, że są. Ale mi też się kiedyś wydawało, że je znam. Zmnieniłem zdanie kiedy poznałęm je prawdziwie.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 20:20 ]
Ktoś by się odniósł do słów napisanych.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 20:29 ]
gossia,
Ja bym chciał żeby twoje małżeństwo było doświadczeniem w pełni pięknym. CHciałbym żeby nikt nie zagrabiał Twojego misterium. Żeby ukochany śpiewał Tobie pieśń miłości w Bogu, a Ty jemu. Dzisiaj to jest, jeśli nie unicestwione, to okrojone. Jeśli zachwycają ruiny, to o ile bardziej zamek kwitnący świeżością i kunsztem architektury. Bóg zbudował go jedynie dla Siebie i tego jedynego mężczyzny.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 20:30 ]
i dla Ciebie

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #148
 
jan napisał(a):Nie sutanna to absolutnie strój męski.
Kiedyś. Dziś nikt poza duchownymi w sutannach nie chodzi.
Gusta się nieco zmieniły.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-09-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #149
 
sant napisał(a):Kiedyś. Dziś nikt poza duchownymi w sutannach nie chodzi.
Gusta się nieco zmieniły.
Ten duchowny który chodzi w sutannie to przecież dalej mężczyzna. Sutanna jest więc strojem męskim dla mężczyzny, który jest kapłanem.
To jest kwestia poboczna- sutanna

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 21:18 ]
jan napisał(a):" Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Boga"

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #150
 
Janie, sądzę, że zgodnie z Pwt 22,5 dla Boga obrzydliwe jest bardziej to:
[Obrazek: 3483_trans.jpg]
niż to:
[Obrazek: 1e406faa00196ce3475e4e48]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-09-2009 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów