Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd...
Autor Wiadomość
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #151
 
może tak, ale na pewno to i to.
Patrz: Kpł 18: Nie będziesz odkrywał nagości...
patrz: pijany Noe i Cham

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #152
 
"Na pewno"? Skąd ta pewność?
Nie mówiąc już o tym, że 'może tak' i 'na pewno nie' wzajemnie się wykluczają...
Z której strony kobieta odkrywa nagość nosząc spodnie? Wydawało mi się, że spodnie lepiej zakrywają nagość od spódnic.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-09-2009 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #153
 
jan napisał(a):
sant napisał(a):Kiedyś. Dziś nikt poza duchownymi w sutannach nie chodzi.
Gusta się nieco zmieniły.
Ten duchowny który chodzi w sutannie to przecież dalej mężczyzna. Sutanna jest więc strojem męskim dla mężczyzny, który jest kapłanem.
To jest kwestia poboczna- sutanna

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 21:18 ]
jan napisał(a):" Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Boga"

No wiesz, w takim razie Wasz Bóg nie sprecyzował dokładnie jaki ubiór jest dla Niego ubiorem dobrym. To zrobili już ludzie:

Cytat:500 r - Duchowni Kościoła rzymskiego zaczęli wyróżniać się ubiorem od innych wierzących, choć wcześniej ubierali się tak jak urzędnicy państwowi, a więc podobnie jak reszta społeczeństwa.

"Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Boga"

Wiesz, że są różne rodzaje mody? Może byc moda na:
ubranie
zdrowie
Mazury[wakacje]
Sukces[xD - żeby nikt się nie obrażał - sam to oglądam codziennie od 2óch lat Uśmiech]
angielski
taki pogląd religijny[np. moda na bycie ateistą(ja tak nie uważam, daje przykłady)]

itd. Więc o co może konkretniej chodzić Waszemu Bogu?
18-09-2009 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #154
 
omyk napisał(a):Nie mówiąc już o tym, że 'może tak' i 'na pewno nie' wzajemnie się wykluczają...
do czego to się odnosi.
przez spodnie nie widać koloru- ale mniej lub bardziej kształt, który gra bardziej istotną rolę w omawianym przypadku.
Maryja
ojciec Pio

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #155
 
No, ale wiesz... Przez spódnicę też widać kształt. Proponuję dżilbab, on powinien załatwić sprawę.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-09-2009 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #156
 
1. Odkrywanie nagości ojca oznaczało... uwiedzenie jego żony lub służebnicy. Więc nijak się ma ten cytat do reszty.

2. Moda to nie tylko strój - a może owe mody to np. moda na pseudo-tolerancję = uznawanie zwiazków homoseksualnych itp :?: Udowodnij mi że o modę odzieżową chodziło w tej wypowiedzi... pomijając, że takie wypowiedzi nie są zobowiązującą oficjalną nauką Kościoła Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-09-2009 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #157
 
Grzechy, które prowadzą najwięcej dusz do piekła, są to grzechy cielesne.

Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Jezusa. Osoby, które służą Bogu, nie powinny ulegać modzie. Kościół nie ulega modzie. Pan Jezus jest zawsze taki sam.

NIe wiem o jakim znaczeniu słowa moda mówi Maryja, ale wymienione znaczenia są aspektami materialnymi kultury ludzkiej i ta informacja w rozumowaniu moim wystarcza(patrz wcześniej)

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #158
 
Cytat:(Ks. Kapłańska 15:30-16:4, Biblia Warszawska)

Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Jam Pan, który was uświęcam. Ktokolwiek złorzeczy swemu ojcu i swojej matce, poniesie śmierć. Złorzeczył swojemu ojcu i swojej matce, przeto krew jego spadnie na niego. Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z żoną swego ojca, odkrył nagość swego ojca; oboje poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją synową, razem z nią poniesie śmierć; popełnili ohydę, krew ich spadnie na nich. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich. Jeżeli mężczyzna pojmie za żonę kobietę oraz jej matkę, to jest to sprośność. W ogniu spalą jego i je, aby nie było sprośności wśród was.

http://www.biblia.info.pl/cgi-bin/biblia...aczenie=bw

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-09-2009 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #159
 
omyk napisał(a):No, ale wiesz... Przez spódnicę też widać kształt. Proponuję dżilbab, on powinien załatwić sprawę.
Nie. Widać tylko poszlaki kształtu. Spódnica skromna wisi na biodrach zasłaniając linię ich i nóg.
Annnika napisał(a):Odkrywanie nagości ojca oznaczało... uwiedzenie jego żony lub służebnicy.
m.in., ale nie wyłącznie.
przeczytaj raz jeszcze ten fragment.

Annnika napisał(a):2. Moda to nie tylko strój - a może owe mody to np. moda na pseudo-tolerancję = uznawanie zwiazków homoseksualnych itp Udowodnij mi że o modę odzieżową chodziło w tej wypowiedzi... pomijając, że takie wypowiedzi nie są zobowiązującą oficjalną nauką Kościoła

Ale m.in. strój.
Poza tym kontekst mojej wypowiedzi wymagał żeby moda była materialnym polem kulturowej aktywności człowieka.

KOściół uznał te objawienia, więc można w nie wierzyć. KOściół jednak uznał ich prawdziwość, więc nie mogę im przeczyć.
PO za tym przyjąłem Sakrament Bierzmowania i mam potwierdzenie prawdy w postaci wewnętrznego pokoju i miłości- to są właśnie owoce.

[ Dodano: Pią 18 Wrz, 2009 22:29 ]
Annnika napisał(a):Cytat:
(Ks. Kapłańska 15:30-16:4, Biblia Warszawska)

Będziecie przestrzegać moich ustaw i wypełniać je; Jam Pan, który was uświęcam. Ktokolwiek złorzeczy swemu ojcu i swojej matce, poniesie śmierć. Złorzeczył swojemu ojcu i swojej matce, przeto krew jego spadnie na niego. Mężczyzna, który cudzołoży z żoną swego bliźniego, poniesie śmierć, zarówno cudzołożnik jak i cudzołożnica. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z żoną swego ojca, odkrył nagość swego ojca; oboje poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie ze swoją synową, razem z nią poniesie śmierć; popełnili ohydę, krew ich spadnie na nich. Mężczyzna, który obcuje cieleśnie z mężczyzną tak jak z kobietą, popełnia obrzydliwość; obaj poniosą śmierć; krew ich spadnie na nich. Jeżeli mężczyzna pojmie za żonę kobietę oraz jej matkę, to jest to sprośność. W ogniu spalą jego i je, aby nie było sprośności wśród was.


http://www.biblia.info.pl...szukaj.cgi?sas=***&slowo=obcuje&tlumaczenie=bw
to nie ten fragment. patrz: Kpł 18

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #160
 
jan napisał(a):KOściół uznał te objawienia, więc można w nie wierzyć.

... ale absolutnie nie trzeba.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-09-2009 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #161
 
a czy ja napisałem, że trzeba.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #162
 
To podaj inne argumenty o modzie. Bo jeśli objawienia prywatne są jedyne, to dla mnie to nie argument Oczko

Idę się kurować, więc podpowiem po weekendzie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-09-2009 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #163
 
Setny raz mam powtarzać to samo? jak mnie nie rozumiecie to se przeczytajcie wszyćkie posty moje w tym temACIE.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
18-09-2009 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #164
 
Nie sposób Język

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
18-09-2009 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #165
 
jan napisał(a):może tak, ale na pewno to i to.
Patrz: Kpł 18: Nie będziesz odkrywał nagości...
patrz: pijany Noe i Cham

Nie widzisz subtelnej różnicy między nagością, a kąpielówkami, czy bikini?. na plaży - bo cały czas o tym prawimy, lecz Ty to raczej ignorujesz . :shock: Duży uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
18-09-2009 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów