Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd...
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:Naprawdę z ręką na sercu powiesz, że należysz tylko i wyłącznie do swojej parafii i nie jesteś sympatykiem żadnego z innych ugrupowań, stowarzyszeń, czy bractw?
A ja się podpisze pod tym pytaniem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-08-2009 17:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
jan-nie wyświetla mi się pierwszy link który podałeś,
co do fr. Pisma Świętego zakładam że mialeś na myśli 1kor 11,1-16 musze o nim troche poszperać sporo watpliwości bódzi we mnie np. fr. mówiący o tym że mężczyźni nie powinni nosić długich włosów, a przecież Jezus miał takie.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-08-2009 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
Włosy które miał Jezus nie są długimi,wedle kultury jego obszaru historycznego. Włosami długimi są te które sięgają pod pachy. Ja tak też rozumiem pojęcie długich włosów.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
12-08-2009 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
8-[
Udowodnisz?

Długie włosy nosili mężczyźni, którzy poświęcali się na wyłączną służbę Bogu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazireat

Również św. Paweł ślubował najprawdopodobniej, że przez pewien czas nie będzie strzygł głowy, patrz Dz 18,18: "Paweł pozostał jeszcze przez dłuższy czas, potem pożegnał się z braćmi i popłynął do Syrii, a z nim Pryscylla i Akwila. W Kenchrach ostrzygł głowę, bo złożył taki ślub."

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-08-2009 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
jan napisał(a):Kobieta przez wieki nosiła suknie

A wiesz, że nie nosiła majtek?. :mrgreen: i nie zawsze były to suknie, a zresztą w podobnych "sukniach " chadzali faceci. Ciekawe co?.

Co do włosów, - to masz mylne wyobrażenie, wyobrażasz sobie gościa chadzającego po pustyni w pyle i skwarze 40* w cieniu z włosami "za pachy" On by po tygodniu "odleciał" albo z brudu, lub od wszy..... zwyczajowo związywano je w "koński ogon" jak to dziś mówimy, ze względu na higienę..... między innymi. :jupi:

[ Dodano: Sro 12 Sie, 2009 22:45 ]
gossia napisał(a):jan-nie wyświetla mi się pierwszy link który podałeś,
co do fr. Pisma Świętego zakładam że mialeś na myśli 1kor 11,1-16 musze o nim troche poszperać sporo watpliwości bódzi we mnie np. fr. mówiący o tym że mężczyźni nie powinni nosić długich włosów, a przecież Jezus miał takie.

W/g mojej wiedzy, owe "długie włosy" musiały opadać mocno za ramiona, czyli do barku, uważano za normalne..... I takowe zdawał się posiadać Jezus, co zresztą widać na portrecie "Jezusa Miłosiernego" od św. F. Kowalskiej

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-08-2009 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
O Lefebrystach wiem tyle co ostatnio usłyszałem z mediów i sam pozsukałem w związku z tym. Sede cośtam - co to jest za ruch?
Moje poglądy na stosunek postępu do tradycji są takie, że tradycja wynika z postępu, a postęp, by nie stałsię uwstecznianiem musi kontynuować formy panowania nad rzeczywistościa z mozołem wytworzone przez przodków. Jeśli bowiem trwały, tworzyły najprawdopodobniej sensowne sposoby poznania, rozumienia i opanowania rzeczywistości otaczającej człowieka. Tak wytworzona tradycja wymaga doskonalenia, bo kiedy za każdym razem się ją odrzuca wyklucza się postęp, przez ciągłe rozpoczynanie od zera.Dlatego jestem zwolennikiem postępu.
Nazirejczycy, o których mówisz mieli rzeczywiście długie włosy, a Jezus wedle podanych wcześniej kryteriów, co widać na Całunie Turyńskim nie.
NIe ścinali ich więc musiały sięgać dalej niż pod pachy.

[ Dodano: Sro 12 Sie, 2009 22:59 ]
za bark to jest lekko za pachy.
jeśli mają takie włosy to mogą je związywać, jakżeś powiedział.
NIe wiem gdzie się wykluczają nasze zdania Wojtek37,

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
12-08-2009 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
W/g mojej wiedzy Jezus z Całunu posiadał włosy sięgające aż do ramion,i nie co je zakrywały, więc to twoim zdaniem są krótkie włosy, czy długie?. A co powiesz o 3 mm ogoleniu? .... :shock: :wink:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-08-2009 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
to są krótkie wedle kultury Jezusowi współczesnej. I według mnie też jeśli chodzi o stosowność noszenia krótkich włosów przez mężczyzn.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
12-08-2009 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
jan napisał(a):to są krótkie wedle kultury Jezusowi współczesnej. I według mnie też jeśli chodzi o stosowność noszenia krótkich włosów przez mężczyzn.

Czyli tak jak Jezus, do ramion, można?.

A CO POWIESZ O DREDACH?. Przytulanie

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-08-2009 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
3mm są krótsze od wł. lekko za ramiona, ale nie oznacza to że te drugie są długie w klasyfikacji obyczajowej.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
12-08-2009 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
jan napisał(a):3mm są krótsze od wł. lekko za ramiona, ale nie oznacza to że te drugie są długie w klasyfikacji obyczajowej.

Nie bardzo łapię,więc może określ, co jest w/g Ciebie dziś owym Kanonem noszenia włosów.....

Dla mnie to sprawa drugorzędna... ale ciekawym Twojej opinii.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-08-2009 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
można. a nad dredami nie myślałem. pomyśle bo nie będę mówił bezmyślnie. podziel się.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
12-08-2009 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ja nie mam zdania, pewnie ciężko utrzymać z nimi higienę.... ale to nie moje zmartwienie,sam zawsze nosiłem włosy krótkie - do 3-4 palców.... a dziś raczej na jeden.... :diabelek:

Lecz dalej nie określiłeś - na podstawie Biblii co to są długie,a co krótkie włosy....

No i wracając do majtek, których nie nosiły nasze pramatki.... to w/g dzisiejszych kanonów, były by uważane za ladacznice...... :mrgreen:

Tak więc pewne rzeczy i sprawy ulegają nawet w Kościele pewnym przemianom.... więc nie lepiej oddać się pod Mądrość Kościoła, czy słuchać pokątnych doradców......?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-08-2009 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Co do włosów Jezusa :lol2: Ja czytałam, że postać z Całunu Turyńskiego najprawdopodobniej miała długie włosy splecione w warkocz. Gdzieś w internecie, wśród licznych opisów bardziej lub mniej naukowych badań...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-08-2009 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
[ Dodano: Pią 14 Sie, 2009 22:34 ]
NIe znam poglądu który uważałby że chodzenie bez majtek, jeśli wszystkie inne części garderoby są na miejscu jest nieskromne. Nie podzielam takiej opini.
NIe da się wszystkiego określić na podstawie Biblii bo nie opisuje ona wszystkiego co wyraził św. Jan Ewangelista odnosząc się do Ewangelii, w ostatrnich jej słowach.

[ Dodano: Pią 14 Sie, 2009 22:35 ]
BArdzo prawdopodone z tym warkoczem.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
14-08-2009 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów