Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd...
Autor Wiadomość
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #76
 
nordlys napisał(a):
Anariel napisał(a):Zgadzam się z przekonaniem, że jak ktoś będzie szukał okazji, to zawsze ją znajdzie. ...Przypuszczam, że nawet zakładanie golfów i długich spodni nie pomogłoby...
I ja się z taką myślą zgadzam. Golfy i długie spodnie, a nawet spódnice, mogą mieć różny fason ... też podkreślający właściwe kształty, np. talię "osy" :wink: . Doskonale rozumiem jak ważny jest dla nas ubiór, zgodny z własnym stylem. Teraz jednak dostrzegam kolejną ważną rzecz - aby noszony strój nie tylko był odzwierciedleniem wewnętrznego gustu, ale żeby nie prowokował, przede wszystkim jednostek szczególnie podatnych na "wdzięki" płci przeciwnej. Dopiero takie postawienie sprawy jest wyjściem poza własny egoizm, który najczęściej objawia się w powiedzeniu: "to nie mój problem, ale jego, NIC mnie to nie obchodzi".
Widzę, że się nie zrozumiałyśmy. Moja koleżanka nie chce mieć z facetami właśnie nic wspólnego, a ostatnie o czym marzy, to podobanie się im (proszę o nie wnikanie dlaczego, bo to jej prywatna sprawa). Dlatego nosi bluzki i spodnie, które tuszują jak najwięcej, obszerne swetry, które zniekształcają jej kształty, nieco przyluźne dżinsy. Myślisz, że to pomaga? Wcale, regularnie co jakiś czas pojawia się jakiś facet, któremu ona się podoba. Wbrew pozorom ładna, nieumalowana twarz wystarczy. Czy w takim razie mamy nosić chusty wzorem muzułmanek?

Nie jestem zwolenniczką żadnych skrajności. Dlatego zgadzam się, że półnagie panie na teledyskach niektórych czy czasem na ulicy, to przesada. One faktycznie robią to tylko po to, żeby ściągnąć lubieżny wzrok panów. Uważam jednak, że na plaży kostium jest całkowicie naturalnym ubiorem (podobnie jak koszula nocna w szpitalu).

Mnie też się czasem podobają ładnie ubrane kobiety, które potrafią podkreślić swoją urodę strojem. Nie mówię tutaj o wulgarnie i wyzywająco ubranych kobietach, ale takich, które podkreślają swoje piękno. Nie wydaje mi się, żebym czuła do nich pożądanie.
19-08-2009 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
CZasem coś dzieje się bez względu na intencję.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
19-08-2009 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #78
 
Ja się z Wojtkiem też zgodzę, biorąc poprawkę na niefortunnie użyte - myślę, że przypadkowo troszkę, bez głębszej znajomości znaczenia - słowo.

1) Nie ma nic złego w zauważeniu piękna czyjegoś. Nawet wypadałoby docenić Boże Dzieło.

2) To wymysł ludzki = kultura każe kojarzyć widok ciała z seksem, pożądaniem. To po prostu istota, stworzona prze Boga, o konkretnym wyrazie estetycznym. I w kontekście estetycznym naprawdę można podziwiać ciała na plaży Oczko

3) Problem dzisiejszego sprzedawania intymności jako towaru doprowadza do tego, że zaraz kojarzy się brudno wszystko to, co ma minimalne konotacje z cielesnością. Nagość tak mocno epatuje, że potrafi poniektórych pobudzać sam widok, bo momentalnie kojarzą się widoki/obrazy mniej czyste Smutny Natomiast akurat tę reakcję można w sobie ... wychować Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-08-2009 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
nordlys napisał(a):
Anariel napisał(a):Zgadzam się z przekonaniem, że jak ktoś będzie szukał okazji, to zawsze ją znajdzie. ...Przypuszczam, że nawet zakładanie golfów i długich spodni nie pomogłoby...
I ja się z taką myślą zgadzam. Golfy i długie spodnie, a nawet spódnice, mogą mieć różny fason ... też podkreślający właściwe kształty, np. talię "osy" :wink: . Doskonale rozumiem jak ważny jest dla nas ubiór, zgodny z własnym stylem. Teraz jednak dostrzegam kolejną ważną rzecz - aby noszony strój nie tylko był odzwierciedleniem wewnętrznego gustu, ale żeby nie prowokował, przede wszystkim jednostek szczególnie podatnych na "wdzięki" płci przeciwnej. Dopiero takie postawienie sprawy jest wyjściem poza własny egoizm, który najczęściej objawia się w powiedzeniu: "to nie mój problem, ale jego, NIC mnie to nie obchodzi".

Wojtek37 napisał(a):Bóg zna moje serce i widzi......
Napewno, ...nawet lepiej niż Ty sam Uśmiech .

Pewnie mylę wiele (jestem tylko omylnym człowiekiem), ale znaczenie wyrazów, użytych przez Ciebie, interpretuję zgodnie z niżej podanymi hasłami ze słownika j. polskiego:
*pożądliwość :
synonimy: lubieżność, rozpusta, sprośność, pożądliwość, rozpasanie
antonimy: powściągliwość
*powściągliwość:
synonimy: dystans, opanowanie, ostrożność, rezerwa
antonimy: wylewność, egzaltacja
* podziw
synonimy: admiracja, adoracja, cześć, uwielbienie, zachwyt, szacunek
antonimy: pogarda, niechęć, brak szacunku
*rozkoszować się
synonimy: nurzać się, pławić się, znajdować przyjemność, rozsmakowywać się, raczyć się,
sycić się, upajać się, napawać się
antonimy: pożerać, pochłaniać
*szkaradny
synonimy: koszmarny, odpychający, odrażający, ohydny, okropny, przeraźliwy, przerażający, straszny, szkaradny, upiorny
antonimy: pociągający, wzbudzający pożądanie

Co do "pudła", o którym ja pisałam: nie jestem "bratem" i hołduję powiedzeniu:
"nie ma kobiet brzydkich, są co najwyżej zaniedbane" ( a nordlys oznacza "zorza polarna" ) Duży uśmiech

I jak tu z tobą konwersować - wyjaśniłem swe intencje, a Ty łapiesz mnie jak uczniaka za słówka.... be... nie ładnie.... [-X

Tak więc kończę tymi słowami moje klikanie w tej materii, bo szkoda czasu na bezsensowną przepychankę na słowa....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-08-2009 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
Annnika napisał(a):Ja się z Wojtkiem też zgodzę, biorąc poprawkę na niefortunnie użyte - myślę, że przypadkowo troszkę, bez głębszej znajomości znaczenia - słowo. ...
Widzę, że jednak jeszcze ktoś zauważył tzw. "niefortunność" słów użytych przez Wojtka. I Wojtek , ...po czasie, to zauważył:
Wojtek37 napisał(a):łapiesz mnie jak uczniaka za słówka.... be... nie ładnie....
Szkoda tylko, że, jak "uczniak", nie przyznał się do tego, ale mnie próbował "zganić". Rzeczywiście:
Wojtek37 napisał(a):szkoda czasu na bezsensowną przepychankę na słowa....
dlatego podaję jeden z wielu wersetów z Pisma Świętego w temacie:
3 Ich ozdobą niech będzie nie to, co zewnętrzne: uczesanie włosów i złote pierścienie ani strojenie się w suknie*, 4 ale wnętrze serca człowieka o nienaruszalnym spokoju i łagodności ducha, który jest tak cenny wobec Boga. [1P 3.3-4]

P.S. Anariel, zrozumiałam ... wiem, że nawet piękno oczu może przyciągnąć uwagę innych osób. Jednak także przyznaję rację treści: "Czador to najseksowniejsza cenzura świata" (za: http://www.feminoteka.pl/print.php?type=N&item_id=1652 ), bo to, jak patrzymy na osobę, zależy od nas samych.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
23-08-2009 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
nordlys napisał(a):3 Ich ozdobą niech będzie nie to, co zewnętrzne: uczesanie włosów i złote pierścienie ani strojenie się w suknie*, 4 ale wnętrze serca człowieka o nienaruszalnym spokoju i łagodności ducha, który jest tak cenny wobec Boga. [1P 3.3-4]

P.S. Anariel, zrozumiałam ... wiem, że nawet piękno oczu może przyciągnąć uwagę innych osób. Jednak także przyznaję rację treści: "Czador to najseksowniejsza cenzura świata" (za: http://www.feminoteka.pl/print.php?type=N&item_id=1652 ), bo to, jak patrzymy na osobę, zależy od nas samych.

Dziwię się doprawdy, ale ja dokładnie to samo napisałem, a Ty nie baczysz dalej na me intencje, lecz być może na źle dobrane słowa..... co chyba jest oczywiste w moich późniejszych wyjaśnieniach.... Ale Ty nie starasz się wejść w meritum sprawy, i dalej nakręcasz się ......

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-08-2009 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
Wojtek37 napisał(a):...Ty nie starasz się wejść w meritum sprawy, i dalej nakręcasz się...
Wojtku, odniosłeś się do cytatu z Biblii, który zacytowałam w związku z tematem "Skromność- stroje,...", oraz do mojej odpowiedź, kierowanej do Anariel.
Co do Twoich wypowiedzi, wyraziłam się jednoznacznie, przyjmując wypowiedź Annniki za właściwą Twej intencji.
Jeśli jej post jest niezgodny z Twymi intencjami, to doprawdy nie wiem, co chciałeś wyrazić swymi słowami.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
23-08-2009 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #83
 
to chodźcie nago! Bo do takiego wniosku mogłoby prowadzić wasze rozumowanie!
Bez ozdób nie znaczy że ubranie nie jest istotne.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
24-08-2009 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #84
 
jan napisał(a):to chodźcie nago! Bo do takiego wniosku mogłoby prowadzić wasze rozumowanie!
Bez ozdób nie znaczy że ubranie nie jest istotne.

Jasne, że mogłoby prowadzić. Bo co mówi ten cytat? Nie tak, jak sobie to rozumujesz - żeby chodzić skromnie ubranym, wręcz pokutnie. Cytat ten mówi o tym, by strój nie stanowił calej wartości czlowieka - by piekny stroj nie był maską pustoty wewnętrznej, duchowej. Nie oznacza, że strój nie może być ładny, wykwintny etc. Byle tylko nie stanowił wartości człowieka samej w sobie - służył ładnemu ubraniu, a nie tworzeniu iluzji wspaniałego człowieka.

Przykładowo, czy źle, gdy jakiś mężczyzna ubierze się bardzow ykwintnie, wystroi się? Jeśli jest zwykłym chamem, i, zamiast pracować nad sobą, zacznie "szpanować kasą", aby inni go szanowali - wtedy strój służy złemu celowi. Ale jeśli taki sam strój ubierze osoba pełna pozytywnych emocji, działań i reakcji wobec innych ludzi, która ma ogromne piekno wewnętrzne - wtedy strój nie będzie stanowił ozdoby CZLOWIEKA. a jedynie jego ciała. Wtedy wszystko jest okay.
24-08-2009 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
NO tak. Ale skromność w ubiorze musi być. Jest coś takiego jak grzech cudzy.

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
24-08-2009 19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
jan- może jeszcze inaczej:

Na wystawie sklepowej stoją cukierki, przechodzą koło niej różni ludzie:
pierwsi nawet ich nie zauważają, drudzy podziwiają i idą dalej, trzecim cieknie ślinka ale pamiętając o ciastku w kieszeni idą dalej, czwarci wydają na nie pieniądze przeznaczone na śniadanie, piąci kupują tyle na ile mogą sobie pozwolić, szóści nie dokonają zakupu ponieważ ich na to nie stać a ostatni kradną cukierki.

Pytanie brzmi czy sprzedawca dopuścił się grzechu cudzego?

[ Dodano: Pon 24 Sie, 2009 20:53 ]
Przyznam jeszcze (bo to chyba ważne) że dla mnie, skromnosć była (i jest) stanem ducha, a nie strojem typu "zakryj się/ukryj się"

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
24-08-2009 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #87
 
jan napisał(a):Jest coś takiego jak grzech cudzy.

Fakt. Ale jeśli mam do czynienia z kimś z powalonymi odczuciami, kogo podnieci widok nagiego nadgarstka to mam się w abaję arabską ubierać, żeby nie grzeszył myślą :?: Bez przesady.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-08-2009 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
nordlys napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):...Ty nie starasz się wejść w meritum sprawy, i dalej nakręcasz się...
Wojtku, odniosłeś się do cytatu z Biblii, który zacytowałam w związku z tematem "Skromność- stroje,...", oraz do mojej odpowiedź, kierowanej do Anariel.
Co do Twoich wypowiedzi, wyraziłam się jednoznacznie, przyjmując wypowiedź Annniki za właściwą Twej intencji.
Jeśli jej post jest niezgodny z Twymi intencjami, to doprawdy nie wiem, co chciałeś wyrazić swymi słowami.

PO PIERWSZE - sprawa idzie o to jak Ty , czy ja postrzegam płciowość drugiego człowieka, tak więc tylko Ty decydujesz, jeśli żyjesz w Panu, czy Twe spojrzenie jest czyste czy nie....

Czy tak to ciężko zrozumieć, i dokładnie o tym mówi Biblia..... i nasze Magisterium Kosciola.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
24-08-2009 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #89
 
Wojtku37, Twoje przemyślenia zmierzają w niewłaściwym kierunku, że o tematyce tego wątku nie wspomnę. Każda, Twoja, kolejna "riposta" tylko utwierdza mnie w przekonaniu jak wyżej.
Słowa, jak:
Wojtek 37 napisał(a):Czy tak to ciężko zrozumieć, i dokładnie o tym mówi Biblia..... i nasze Magisterium Kosciola
stanowią próbę okazania braku szacunku ... tego chyba nie chciałeś ... a może jednak ...
Chyba to wiesz, że gdy brak komuś argumentów merytorycznych, to zabiera się do zniewag.
Niezależnie od PRAWDY, którą znasz lub nie, nie mieszaj proszę do swoich złośliwości Biblii i Magisterium Kościoła... NIE na tym forum 8) .

Pokój z Tobą.
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
25-08-2009 01:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #90
 
Nordlys, ja Cię bardzo lubię Oczko, ale trochę rozumiem rozgoryczenie Wojtka. Nie ma nic gorszego, niż gdy ktoś przypisuje Ci nieczyste uczucia, których nie masz. Taka postawa może nawet popchnąć kogoś do grzechu na zasadzie: "I tak już wszyscy sądzą, że taki jestem, więc co za różnica?". Oraz jak widać, prowokować nieprzyjemne dyskusje, w których ktoś się zagalopuje w końcu.
25-08-2009 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów