Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd...
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #121
 
nordlys napisał(a)::roll: Kto by uwierzył, no, no :roll: . Może jakiś przykład? ... "Bracie, kolego, szefie, w tej mini spódniczce/w tym bikini Twoja żonka wygląda jak Doda, ma piękne... (czy tu możemy wstawić części ciała, nad którymi się rozwodziłeś we wcześniejszych postach?)". ... A fałszywa "duma" "posiadacza" przedmiotu komplementu rosła w oczach. #-o

No tu puściłeś wodze fantazji - swojej fantazji, i pokazałeś swój sposób widzenia, a to co napisałeś, żadną komplementacją nie jest w mych oczach, lecz chamskim i sprośnym zachowaniem. Nie będę Cię przekonywał, jak taki komplement ma wyglądać..... bo szkoda na to z Tobą czasu.

To czy moje uwagi "przebrzmiewają" to czas pokaże, lecz może userzy mają już dość toczyć z Tobą dyskusję, o tym co Ty oczywiście wiesz najlepiej.

Na koniec, zapytam, skoro w Kaplicy Sykstyńskiej, i wielu innych Kościołach wiać malowidła i rzeźby przedstawione w "stroju Adama i Ewy" powinno się tak jak to zrobili Talibowie wytoczyć na nie działa, albo przynajmniej, te "bezeceństwa" :wink: zamalować - co?. :diabelek:

Mylisz w tej dyskusji podstawowa sprawy, czystość nosi się w sercu i jest ona cnotą, Ty szukasz na siłę wszystkiego tego co Tobie się nie podoba..... a nie jest to postawa chrześcijanina....

Jk 4:11 BT "Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego. Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią."

Na tym koniec, jeśli będziesz robił dalej wycieczki personalne, to temat zostanie zamknięty...

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
04-09-2009 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #122
 
Nordlys,w napastliwości bijesz wielu na głowę, widać to bardzo "katolickie". Nie mowa tu tylko o tym temacie i bynajmniej nie o mnie tu biega.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-09-2009 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ciekawy opis strojów, noszonych za czasów biblijnych, można przeczytać na stronie "wiara.pl":
http://biblia.wiara.pl/?grupa=6&cr=6&kol...2652&katg=

Już wtedy noszono szaty "ze względów praktycznych albo dla ozdoby", a także z "podziałem" na moralne i niemoralne.
"...o ubieraniu się decydował klimat i swoboda poruszania się, a nie wygląd czy walory estetyczne. Były jednak pewne wyjątki. Bezwstydny strój nierządnicy (Prz 7,10) był zapewne, podobnie jak jej zachowanie wobec młodych i naiwnych, swego rodzaju reklamą."

Z, dla mnie oczywistych względów, zamykam dyskusję z Tobą, Wojtku37, bo nawet w Kaplicy Sykstyńskiej Ty zauważasz "malowidła i rzeźby przedstawione w "stroju Adama i Ewy" , a ja opowieści biblijne od stworzenia świata, poprzez historię nauczania Jezusa i Jego Zmartwychwstanie do Jego powtórnego przyjścia na Sądzie Ostatecznym z mnóstwem postaci w wielobarwnych różnych strojach.
[Obrazek: 190017.jpg] [Obrazek: 1117436511.jpg] [Obrazek: 250px-Michelangelo_-_Fresco_of_the_Last_Judgement.jpg] Nieopodal można zobaczyć: [Obrazek: n200743_012.jpg] Przemienienie Jezusa w białej szacie (w Galerii Muzeum Watykańskiego)

Psalm 64.11
11 Sprawiedliwy weseli się w Panu,
do Niego się ucieka,
a wszyscy prawego serca się chlubią.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-09-2009 06:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #124
 
No bracie, było się więcej uczyć historii sztuki, albo co gorsza manipulujesz faktami, zatem zobacz jaką woltę na starasz się wmówić, bo....

Sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej - Stworzenie Adama

[Obrazek: 180px-God2-Sistine_Chapel.png]


A jest to cały fresk, a nie tylko dłonie..... Tak więc Adam jest jednak nagi i nie składa się tylko z dłoni.... :diabelek:

Więcej na..... http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82...oti#Freski

[Obrazek: 70px-Cappelle_Medicee%2C_sagrestia_nuova...elo%29.JPG]

Zobacz także inne "nagie" postacie w Kościołach, Machała Anioła...... =D> :jupi:

Piszesz ...
Cytat:dla mnie oczywistych względów, zamykam dyskusję z Tobą, Wojtku37, bo nawet w Kaplicy Sykstyńskiej Ty zauważasz "malowidła i rzeźby przedstawione w "stroju Adama i Ewy" , a ja opowieści biblijne od stworzenia świata, poprzez historię nauczania Jezusa i Jego Zmartwychwstanie do Jego powtórnego przyjścia na Sądzie Ostatecznym z mnóstwem postaci w wielobarwnych różnych strojach.

Ja nie zauważam, bo mnie to nie męczy - ale Ciebie tak...... może ustosunkujesz się do powyższych, to nie ja widzę na plaży "goliznę " i "wyuzdanie" , a TY więc co na nagość przedstawianą a Kościołach powiesz...?

O zgrozo :shock: Duży uśmiech - tu Jezus na Krucyfiksie jest nagi.... zresztą tak wisiał tak naprawdę, do puki Jego Matka, Maryja nie przykryła Go welonem.

Krucyfiks 1492 drewno polichromowane, 142 x 135 cm kościół Santo Spirito, Florencja


[Obrazek: 86px-Santo_Spirito%2C_sagrestia%2C_croci...elo_04.JPG]

Tu widzimy nagrobek Giuliana di Piera de' Medici Vita activa, Noc i Dzień kościół San Lorenzo we Florencji

[Obrazek: 70px-Cappelle_Medicee%2C_sagrestia_nuova...elo%29.JPG]

nagrobek Lorenza II di Piera de' Medici Vita contemplativa, Zmierzch i Jutrzenka (Poranek) Kościół San Lorenzo we Florencji


[Obrazek: 70px-Cappelle_Medicee%2C_sagrestia_nuova...enzo_1.JPG]

Dla jednych będzie to skandal, dla innych "wspaniałe dzieło " Boga w połączeniu z artyzmem człowieka..... Ty na plaży widzisz samą nagość, bo tam nikt się przecież nie opala w ubraniu, zaś w Kościele owa nagość, jakiej nie uraczysz na publicznej plaży zdaje się być nie widoczna dla Ciebie......!

Ot taki ciekawy paradoks.... :mrgreen: :shock:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-09-2009 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #125
 
W temacie: "» Skromność- stroje, tańce, muzyka, itd... "

Informacje dotyczące tańca w Biblii za: http://motywy-literackie.klp.pl/a-5692.html#dalej

"Taniec bywał zazwyczaj wyrazem radości i dziękczynienia. Po przejściu przez Morze Czerwone siostra Mojżesza, Miriam, szła na czele orszaku niewiast tańczących wśród śpiewu i bicia w bębny. Tańce wokół złotego cielca miały na celu okazanie szacunku świętemu przedmiotowi. Król Herod zaproponował licznie zgromadzonym gościom występ swej młodej pasierbicy Salome - wybitnej tancerki. Jej taniec tak zachwycił publiczność, że wyprosiła u króla nagrodę dla dziewczyny. Ta za namową okrutnej matki Herodiady zażądała głowy Jana Chrzciciela."
Biblia- Wj.15.20-21
20 Miriam prorokini*, siostra Aarona, wzięła bębenek do ręki, a wszystkie kobiety szły za nią w pląsach i uderzały w bębenki. 21 A Miriam przyśpiewywała im:
«Åšpiewajmy pieśń chwały na cześć Pana,
bo swą potęgę okazał,
gdy konie i jeźdźców ich
pogrążył w morzu».

Za taniec przed cielcem lud zapłacił słoną karę - Wj.32.19, 28:
19 A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza ... 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów.
W poszukiwaniu info o tańcu Miriam znalazłam fragment Pisma Świętego - Jr 23,1-3:
1 «Biada pasterzom, którzy prowadzą do zguby i rozpraszają
owce mojego pastwiska - wyrocznia Pana.
2 Dlatego to mówi Pan, Bóg Izraela,
o pasterzach, którzy mają paść mój naród:
Wy rozproszyliście moją trzodę,
rozpędziliście i nie zatroszczyliście się o nią;
oto Ja się zatroszczę
o nieprawość waszych uczynków - wyrocznia Pana.

Zapewne Pan napomina, abyśmy starali się być skromni i właściwie rozeznawali sposoby radowania się.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
06-09-2009 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #126
 
Cytat:Zapewne Pan napomina, abyśmy starali się być skromni i właściwie rozeznawali sposoby radowania się.
Tak, to prawda, że Panu na tym zależy. Jak jednak ma się do tego tekst z Jr 23,1-3?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-09-2009 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #127
 
nordlys - poległeś na placu boju?. Zupełnie zignorowałeś mój komentarz, co do twojej manipulacji faktami.... ?. Zatem proszę pisać na temat.... a nie udawać, że sprawy nie ma.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-09-2009 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #128
 
Czy chodzi o źródło zamieszczonego wyżej zdjęcia?
Oto ono:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=ht...4%26um%3D1
Motyw ten powtarza się także m.in. na "Tryptyku Rzymskim" Jana Pawła II
[Obrazek: fo_plakat_tryptyk_rzymski_luzar]
źródło: http://images.google.pl/imgres?imgurl=ht...N%26um%3D1
Mam nadzieję, że autorytet Jana Pawła II jest wystarczający do uznania, że nie ma przekłamania w zamieszczonym fragmencie Kaplicy Sykstyńskiej.

Jeśli ktoś chce obejrzeć piękną Kaplicę Sykstyńską, to odsyłam do właściwych źródeł, czyli do Musee's du Vatican - Chapelle Sixtine - Visites Virtuelles (z tym samym, kwestionowanym motywem Stworzenia):
http://mv.vatican.va/5_FR/pages/x-Pano/C..._Main.html

Klikając na Vue 1., Vue 2. lub Vue 3. , a następnie na podpis pod zdjęciem i uruchamiając narzędzia do powiększenia i przesuwania, można zwiedzić Kaplicę w najdrobniejszych szczegółach nie wychodząc z domu. Oczywiście nie zastąpi to przeżyć związanych z odwiedzinami tego miejsca osobiście.

Życzę miłego zwiedzania.

Poza tematem:
Nie traktuję tego forum jako "placu boju", bo nie znoszę jakichkolwiek bitw. Ale dziękuję, bo przynajmniej znalazłam ciekawą stronę z Musee's du Vatican i teraz na spokojnie będę podziwiać najdrobniejsze szczegóły w Muzeach Watykańskich.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
07-09-2009 04:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #129
 
Cytat:Mam nadzieję, że autorytet Jana Pawła II jest wystarczający do uznania, że nie ma przekłamania w zamieszczonym fragmencie Kaplicy Sykstyńskiej.
Owszem, jest przekłamanie. Jan Paweł II nie używał go w kontekście negowania nagości, to raz, a dwa - on tu nie ma nic do rzeczy. Ani on, ani jego autorytet. Graficy projektujący plakat filmowy wybierają konkretny fragment dzieła, zgodnie z potrzebami projektu i swoją fantazją. Nie ma w tym nic dziwnego i nie ma to absolutnie niczego wspólnego z tematem dyskusji. Nie jest również głosem grafików (ani tym bardziej samego JPII) za tym, żebyś negowała obecność nagości w dziele Michała Anioła za pomocą wyrwanego kadru.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-09-2009 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #130
 
omyk napisał(a):Owszem, jest przekłamanie. Jan Paweł II nie używał go w kontekście negowania nagości, to raz...
... nie ma to absolutnie niczego wspólnego z tematem dyskusji.
...żebyś negowała obecność nagości w dziele Michała Anioła za pomocą wyrwanego kadru.

1. obraz, o którym piszesz, umieściłam dla częściowego zobrazowania części wypowiedzi o tym, co jest i co szczególnie zauważałam w Kaplicy Sykstyńskiej, w tematyce "stroje, tańce, muzyka". To bogata tematyka, a dzieło w Kaplicy pięknie to obrazuje, od pełnego ubrania do nagości, od skromności do ... jej braku.
2. każdy fragment ze ściany czy sufitu Kaplicy Sykstyńskiej jest tylko fragmentem całego dzieła Michała Anioła. Dlatego idąc tokiem określenia "wyrwany kadr", należy nazwać tak każdy fragment ściany i sufitu Kaplicy Syktyńskiej, niezależnie od jego wielkości. Stojąc w środku Kaplicy trzeba obrócić się o 360 stopni w poziomie oraz głową zakreślić łuk o min. 90 stopni do góry aby wszystko zobaczyć. Podałam też link, aby każdy chętny obejrzał sobie całe dzieło ze szczegółami (nawet "strojem" Adama i Ewy).
3. ja niczego nie "wyrywałam" i napewno nie "kadrowałam". Dowodem jest link do obrazu, podany po to, aby każdy, kto chce, sprawdził, że nie kłamię i nie przekłamuję. Jeżeli ktoś uważa, że niewłaściwie wykonano zdjęcie, to proszę zwrócić się do jego twórcy - nie do mnie. Ja zaświadczam, że obraz "stworzenia" (dwie dłonie wyciągnięte do siebie), widziałam na części sklepienia Kaplicy Sykstyńskiej.
4. w żadnym moim zdaniu nie napisałam niczego, co było"negowaniem obecności nagości" w dziele Michała Anioła (ani nagości jako takiej w życiu). W innym obrazie z Kaplicy Sykstyńskiej, który umieściłam w poście z innymi obrazami z Watykanu, a dotyczącym wizji twórcy o Sądzie Ostatecznym, można dostrzec nagość, chyba że, oglądając, zamknie się całkiem oczy.
5.NIE NAPISAŁAM, że Jan Paweł II "używał" obrazu w kontekście "negowania nagości", ale napisałam moje zdanie w kontekście świadectwa na istnienie takiego fragmentu malowidła w Kaplicy .

Do omyk:
W związku z powyższym, proszę o zacytowanie moich słów, będących "negacją nagości" przeze mnie, albo wyjaśnienie, czemu Twój osąd moich postów dowodzi tego, czego nie napisałam?

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
09-09-2009 02:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #131
 
Cytat:nawet w Kaplicy Sykstyńskiej Ty zauważasz "malowidła i rzeźby przedstawione w "stroju Adama i Ewy" , a ja opowieści biblijne
...i tak dalej. A jako argument.jpg przyklejasz fragment ręki Adama, który przecież był przez Michała Anioła namalowany w całości, i jak by nie patrzeć był w... stroju Adama.
Kiedy Wojtek zwraca uwagę:
Cytat:A jest to cały fresk, a nie tylko dłonie..... Tak więc Adam jest jednak nagi i nie składa się tylko z dłoni....
Ty nadal idziesz w zaparte, powołując się na... autorytet Jana Pawła II :lol2:

Jestem przekonana, że on sam całym swoim autorytetem zapewniłby Cię, że Adam w "Stworzeniu Adama" był nagi i doprawdy nie da się tego nie dostrzec, podziwiając przy okazji "opowieści biblijne".

Btw nadal nie rozumiem, co autorytet JPII ma wspólnego z plakatem filmowym.
Mniejsza o to. Dobrej nocy.


Acha, no i oczywiście fresk nazwany "Stworzeniem Adama" ma swoje dokładne granice. Ma swoje "od - do". Teorie typu 'przecież skubany zamalował całą ścianę, nie wiem gdzie początek a gdzie koniec' można na upartego zastosować do "Sądu Ostatecznego", gdzie rzeczywiście fresk jest ogromny i bardzo złożony. Natomiast sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej składa się akurat z wielu osobnych fresków.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-09-2009 02:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #132
 
omyk napisał(a):
Cytat:nawet w Kaplicy Sykstyńskiej Ty zauważasz "malowidła i rzeźby przedstawione w "stroju Adama i Ewy" , a ja opowieści biblijne
Tu stwierdziłam tylko tyle i aż tyle, że inaczej patrzę na tą samą rzecz/zjawisko co Wojtek. Zaznaczałam tzw. różne punkty widzenia na ten sam obraz. (nie spotkałaś się z takim zjawiskiem?) Dlatego to co poniżej:
omyk napisał(a):...i tak dalej. A jako argument.jpg przyklejasz fragment ręki Adama, który przecież był przez Michała Anioła namalowany w całości, i jak by nie patrzeć był w... stroju Adama.]
jest czystym wytworem NIE MOJEJ wyobraźni. Nie przykleiłam "ręki Adama" - 1. jeśli już, to wkleiłam zdjęcie (link podałam) fragmentu z Kaplicy Sykstyńskiej, bardzo znane w szerokim świecie, DWIE RĘCE, z których jedna jest wizją Boskiej, a druga człowieka 2. Powód wklejenia podałam w poprzednim poście i nie miał on NIC WSPÓLNEGO Z POSTEM Wojtka37, ale z moim wpisem o Kaplicy Sykstyńskiej. :arrow: Koleżanka niewłaściwie skojarzyła.
omyk napisał(a):Kiedy Wojtek zwraca uwagę:
Cytat:A jest to cały fresk, a nie tylko dłonie..... Tak więc Adam jest jednak nagi i nie składa się tylko z dłoni....
Ty nadal idziesz w zaparte, powołując się na... autorytet Jana Pawła II :lol2:
Nie odpowiadałam Wojtkowi na post (nie cytowałam go). Pisałam w temacie. Czy mam obowiązek odpowiadać komukolwiek? Jest wiele postów, na które ludzie nie odpowiadają i do tej pory nikogo nie upominano za to.
Dopiero po poście:
Wojtek37 napisał(a):nordlys - poległeś na placu boju?. Zupełnie zignorowałeś mój komentarz, co do twojej manipulacji faktami.... ?. Zatem proszę pisać na temat.... a nie udawać, że sprawy nie ma.
zupełnie go nie rozumiejąc, zadałam pytanie i podałam link: "Czy chodzi o źródło zamieszczonego wyżej zdjęcia? Oto ono:
http://images.google.pl/i...t%3D54%26um%3D1 "
(odpowiedzi nie otrzymałam od Wojtka, tylko od ciebie powyższe posty - czemu, nie wiem).
Dlaczego wspomniałam o Janie Pawle II, napisałam w poprzednim poście. Dlatego Twoje uwagi, jak wyżej, mijają się z moją prawdą o moich intencjach (mam nadzieję, że choć tu się zgodzimy, że to ja je znam, a nie Ty).

omyk napisał(a):Jestem przekonana, że on sam całym swoim autorytetem zapewniłby Cię, że Adam w "Stworzeniu Adama" był nagi i doprawdy nie da się tego nie dostrzec, podziwiając przy okazji "opowieści biblijne".
Jakby to rzec, aby było to zrozumiałe: odkąd wierzę w "historię" Adama i Ewy, nigdy nie negowałam sposobu Stworzenia, jaki czytamy w Biblii. Dlatego JA nie potrzebuję autorytetów w tym zakresie.
omyk napisał(a):Btw nadal nie rozumiem, co autorytet JPII ma wspólnego z plakatem filmowym.
Chodziło o potwierdzenie", że te "dwie ręce" rzeczywiście istnieją i są bardzo znanym fragmentem Kaplicy w Watykanie (nawet bardziej znanym, niż cały "akt stworzenia" - oczywiście nie twierdzę, że wszyscy go znają).
omyk napisał(a):Acha, no i oczywiście fresk nazwany "Stworzeniem Adama" ma swoje dokładne granice. Ma swoje "od - do". Teorie typu 'przecież skubany zamalował całą ścianę, nie wiem gdzie początek a gdzie koniec' można na upartego zastosować do "Sądu Ostatecznego", gdzie rzeczywiście fresk jest ogromny i bardzo złożony. Natomiast sklepienie Kaplicy Sykstyńskiej składa się akurat z wielu osobnych fresków.
Jak mam to rozumieć? Co złego uczyniłam, że umieściłam część jednej ze scen, którą rozpowszechnia się na całym świecie na plakatach, widokówkach, książkach, przewodnikach, puzzlach, a w Muzeach Watykańskich nawet na podkoszulkach czy kubkach?
Byłam w Kaplicy Sykstyńskiej. Jest cudowna i całość połączna z wielką harmonią. Nie ma ona nic wspólnego z określeniem "skubany zamalował całą ścianę", które dobre jest przy malowaniu ścian w mieszkaniu przez współczesnego "fachowca"... Chociaż, może się mylę, i właśnie te, a nie inne słowa, spowodują wzrost zainteresowania tym niepowtarzalnym dziełem.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
09-09-2009 04:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #133
 
OK nordlys - zatem uprośćmy sprawę.....
- Tobie nie przeszkadza nagi Adam , na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, - mi też.....
- Przeszkadza ci to że na plaży leżą w bikini babeczki, czy w slipkach faceci... - mnie nie.

Jeśli nie widzisz, rażącego w takim podejściu do sprawy dysonansu - to ja odpadam, za głupi jestem by z Tobą konwersować.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-09-2009 08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #134
 
Kto powiedział, że prawność moralna fresków kaplicy sykstyńskiej nie podlega dyskusji?
NAsłuchałem się trochę meskich fantazji na temat ujrzanych kształtów przez spodnie i w innych nieskromnych strojach. JAk by ktoś się tak zachwycał moją żoną to bym musiał zareagować. Ojciec Pioo miał rację.
Ja już wytłumaczyłem to czym nektórzy tu walczą z moją opinią.
Rację miał Ojciec Pio!

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
14-09-2009 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #135
 
Cytat:Kto powiedział, że prawność moralna fresków kaplicy sykstyńskiej nie podlega dyskusji?
No comment :-#

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-09-2009 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów