Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liturgia Godzin (brewiarz)
Autor Wiadomość
Minnesota Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Liturgia Godzin (brewiarz)
Od czasu kiedy w 2001 roku ksiadz zapoznal nas z modlitwa brewiarzowa jakos zastanawiam sie, czy o tej modlitwie nie pomyslec. Ksiadz nas zapoznal z tzw. "brewiarzem dla swieckich" (jest jednotomowy). Brewiarz w postaci rozbudowanej jest czterotomowy. Do brewiarza dolaczona jest mala broszurka z tekstami Piesni Zachariasza i Piesni Maryi. My odmawialismy poranna jutrznie i wieczorne nieszpory. To co zauwaza sie w tej modlitwie to jej glebia, ale i piekno zarazem. Jest to rozwazanie Slowa polaczone z modlitwami. Na kazdy dzien jest czytanie, modlitwa wiernych i psalm responsoryjny. Swoista liturgia Slowa - mozna by tak rzec. Brewiarzem moga sie modlic nie tylko osoby duchowne, ale rowniez swieccy. Modlitwa godna polecenia wszystkim, ktorzy chca bardziej uwielbiac Pana i rozwazac Slowo Boze.

Tylko dla niezorientowanych : Nie mylmy liturgii Godzin z Godzinkami. Godzinki to modlitwa maryjna.
12-08-2009 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja mam w domu brewiarz dla świeckich 1 miesiąca - 4 tygodni xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-08-2009 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
alaksab -> życzę wytrwania w tej formie modlitwy Uśmiech Dla mnie brewiarz jest czymś pięknym, nie mając siły na modlitwę spontaniczną brewiarz rozpala mnie i przenosi w świat Pana Boga, w Jego przedsionki Uśmiech (brewiarz mam już prawie rok) Uśmiech

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
13-08-2009 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #4
 
Ja swój brewiarz [jednotomowy] kupiłam dawno temu, pewnie ze 2-3 lata będą, ale tak naprawdę większość tego czasu przeleżał na półce. Dopiero niedawno, gdzieś w czerwcu-lipcu zaczęłam modlić się nim regularnie, choć teraz ostała się tylko jutrznia... Oczko Trzeba wrócić do brewiarza Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-08-2009 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
mi ktos obiecal brewiarz -czekam z niecierpliwoscia na niego Duży uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
14-08-2009 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja mam brewiarz dla swieckich - kiedys odmawiałam kompletę, ale teraz głównie leży on na półce. W roku szkolnym nie miałam dla niego czasu i sie odzwyczailam ;]

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
15-08-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ciąg dalszy tutaj http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...t=brewiarz

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-08-2009 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów