Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzestni??
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:w Chinach chyba KK jest zwalczany ze względu na religie a nie na swoja działalność przestępczą Pytanie

Tak, ze względu na religię. Ustrój w Chinach nadal jest komunistyczny, a chyba sam wiesz jak komuna KK traktuje?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-05-2005 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Na początek moi drodzy info odnośnie zejścia trochę z tematu, bo chyba mowa o chrzestnych, a teraz rozmowa zeszła na temat sekt i ustrojów w innych krajach, o ile się nie mylę? Zatem czas powrócic do konkretów.

A co do chrzestnych - ich udział w wychowywaniu dziecka w wierze, tak jak to zobowiązują się podczas chrztu do takiego zadania, jest bardzo ważne dla rodziców dziecka. Jeśli oni nie mają właściwego stosunku do kościoła i do wiary (to już było wspomniane w dyskusji)to i rodziców chrzestnych szukają z takim samym nastawieniem. Drugi problem , który dotyczy rodziców chrzestnych to te prezenty. Jeśli się wybiera rodziców chrzestnych tylko dla tego, że mają pieniądze, to można się liczyć też z tym, że nie będą w stanie przekazywać wiary swoim chrześniakom tak ja powinni. Warto się więc zastanowic po co się wybiera rodziców chrzestnych i kogo wybrać,jeśli chcemy liczyc na pomoc w przekazywaniu wiary dzieciom.

Fragment tekstu podkreśliłem dlatego, by nikt nie sugerował sie tym, ze tak własnie będzie, to jest tylko prawdopodobieństwo, że tak się może stać. (jak na dzisiejsze czasy to nawet jest ono duże).

Teraz może powiem ja ja wybierałem rodziców chrzestnych dla swojej córki. Matka chrzestna była nam bardzo dobrze znana, bo jestsiostrą mojej żony i mieszkała z nami(teraz znowu będzie), więc wiedzieliśmy, że będzie dobrą matką chrzestną. Największy był problem z ojcem. Myślałem by został nim mój brat - moja rodzina tego bardzo chciała. Ale o tym kto zostanie tym ojcem decydowalismy my z żoną, a wybranie mojego brata rodzonego nie było najlepszym rozwiązaniem dla przyszłości naszego dziecka, ponieważ nie chodzi do kościoła. Dlatego wybralismy kolege ze wspólnoty, który jest już żonaty, oboje z żoną są we wspólnocie
i jak narazie bardzo dobrze się ich małżeństwo rozwija (są dopiero 2 lata małżeństwem)a ich formacja duchowa nie pozostawia wątpliwości.

Także, warto sie nad tym zastanowić do czego bardzo zachęcam za nim się zdecydujecie na wybór rodziców chrzestnych.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
23-08-2005 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów