Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chrzestni??
Autor Wiadomość
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
W mojej rodzinie nie ma chyba chrzestnych, którzy by porządnie spełnialiby swe zadanie... I dla tego, gdy ja będę mieć dzieci to postaram im się wybrać ludzi, którzy pomogą mi przedstawić w jak najlepszy sposób Boga
09-05-2005 17:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Julia napisał(a):dopiero teraz dotarlam do tego tematu, ale sie wypowiem, a co Uśmiech

Lewiatan, z tego co pamietam, to juz od dawna chrzestni byli potzrebni, ale to sie chyba wtedy inaczej nazywalo... mniejsza o nazwe. osoba taka miala za zadanie w czasie przygotowywania sie do chrztu danej osoby pomagac jej ale takze "pilnowac" i czuwac nad jej postepami w kwestii wiedzy i praktyki... chodzilo o to, zeby osoba przyjmujaca chrzest wiedziala skad sie to wzielo, co jej to daje... (wtedy chrzest byl poprzedzany okresem katechiozacji... tzw. przygotowanie dalsze i przygotowanie bliższe) Oczko

To zatem kiedyś osoba która przyjmowała chrzest musiała być osobą "rozumna" tzn swiadomą, a wiec dla czego tak nie jest teraz tylko chrzci sie niemowlaki które nie maja nic do powiedzenia na ten temat. A KK zyskuje wiernych, zawyrza statystyki.
09-05-2005 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ponieważ potem jest bierzmowanie, podczas którewgo już całkiem świadomie odnawia się przyżeczenia chrzecielne i które jest dopełnieniem chrztu.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
09-05-2005 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ale osoba ochszczona jest juz naznaczona tym chsztem a co gdy jako dorosła osoba podziekuje za wiare jaka daje jej KK i zdecyduje sie na inna która nieprzyjmie go (niektóre odłamy islamu) bo jest naznaczony inna religią ??

Wiem wiem troszeczke z tematu schodze nienerwowac sie moderatorzy i admini okiUśmiech
10-05-2005 10:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
juz wyjasniam, dlaczego chrzczone sa dzieci, a raczej niemowleta...
chrzest niemowlat zostal wprowadzony wowczas, gdy byla dosc duza umieralnosc niemowlat...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
10-05-2005 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Lewiatan napisał(a):Ale osoba ochszczona jest juz naznaczona tym chsztem a co gdy jako dorosła osoba podziekuje za wiare jaka daje jej KK i zdecyduje sie na inna która nieprzyjmie go (niektóre odłamy islamu) bo jest naznaczony inna religią ??
Rodzice ochrzczone dziecko wychowują w wierze katolickiej... Jeśli nie chce nie musi przystępować do bierzmowania... Jednak... hmm... tak, jest naznaczone już Duchem (chyba :?Uśmiech... Zresztą do innej religii nie przyjmują jeśli ktoś miał chrzest :?: Przecież z katolików robią się czasami nawet sataniści i nikomu nie przeszkadza to, że byli chrzczeni... :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
10-05-2005 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Stanizm to sekta, a nie religia, więc nie mieszajmy faktów.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
10-05-2005 20:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
No dobra (chociaż wg. mnie satanizm nie jest żadną sektą) w takim razie jak się ma sprawa z tym chrzetem i przejściem do innej religii :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
10-05-2005 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Futrzak napisał(a):Stanizm to sekta, a nie religia, więc nie mieszajmy faktów.

Według ciebie i innych tobie podobnym moze takl ale sa tacy co tak nie uwazaja
10-05-2005 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Lewiatan napisał(a):Według ciebie i innych tobie podobnym moze takl ale sa tacy co tak nie uwazaja
Nie ważne kto jak uważa, tylko jak jest naprwdę.

Ale prosze trzymać sie tematu :!:
11-05-2005 08:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:Stanizm to sekta, a nie religia, więc nie mieszajmy faktów.

Ale wdług jakich kryteriów??? Dla satanisty KK będzie też sktą ???
16-05-2005 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
b22 napisał(a):Ale wdług jakich kryteriów??? Dla satanisty KK będzie też sktą ???
Nie chcę tu o tym rozmawiać, ale Ty chyba nie wiesz co to jest sekta. Bo sekty są zabronione i ścigane prawnie a KK nie.
16-05-2005 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Daidoss:

Cytat:Bo sekty są zabronione i ścigane prawnie a KK nie.

Taaaaak??????

Podaj zatem jakąś definicję sekty oraz definicję kościoła. Udowodnij, że wszystkie sekty są ścigane a KK nigdzie na świecie nie jest.

Wtedy zrozumiem.
16-05-2005 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Zależy chyba jakie państwo i jaki ustrój. Np. w Chinach KK jest nieustannie zwalczany. Zresztą nie tylko tam.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-05-2005 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
-Hare Kryszna; sekta. Nie sa uważani za sekte tylko przez KK. Udowodniono im, że handlują bronią, narkotykami, ludźmi. W Polsce chyba jeszce nie są działalnościa zabronioną, skoro Owsiak ich sprowadza na pole przystanka. Wiem, że w niektórych panstwach ich działalnośc jest zabroniona i ścigana.

-Sataniści; sekta. Myślę, że prawo polskie jest do tego jednoznaczne. Brutalne i grupowe gwałty, mordy, beszczeszczenie zwłok, zadmyma na cmentarzach, wandalizm kościołów.

Offca napisał(a):Zależy chyba jakie państwo i jaki ustrój. Np. w Chinach KK jest nieustannie zwalczany. Zresztą nie tylko tam.
No tego nie wiedziałem. Zabardzo nie mam kontrarhumentu. Ale w Chinach chyba KK jest zwalczany ze względu na religie a nie na swoja działalność przestępczą :?:
16-05-2005 15:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów