Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Bremes
Mam pewne pytanie, najlepiej jakby mi odpowiedział ksiądz. Otóż od jakiegoś czasu interesuje
wszelkimi odłamami chrześcijaństwa oraz sektami. Teraz mam dwa pytania, otóż:
1. Gdzieś na tym forum wyczytałem, że czytanie biblii szatana LaVey'a jest grzechem. Ale jeśli ja ją czytałem tylko z ciekawości? Nie utożsamiałem się z tekstami jakie tam były. Po prostu ja uważam, że zanim się coś potępi(w tym przypadku satanizm) to trzeba to poznać. Chce się dowiedzieć czy muszę się wyspowiadać z tego, że czytałem tą publikacje?
2. Czy zasady i dogmaty ruchu spirytystycznego są sprzeczne z naukami kościoła? Dla nie wtajemniczonych umieszczam link i pod rozdział "Zasady spirytyzmu". W końcu spirytyzm namawia do zapobiegania kary śmierci, aborcji i samobójstw. Uznaje również nauki Chrystusa. Tak naprawdę jedyna różnica to taka, że po śmierci nie ma sądy ostatecznego, tylko reinkarnacja i samodoskonalenie. Niby Kościół potępia wszelkie próby porozumiewania się ze zmarłymi, ale przecież modlitwa do zmarłych i Świętych jest pewną formą komunikacji z nimi, czyli ze zmarłymi. To w końcu jak to jest?

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
16-08-2009 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jarox Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Jarox
W kwestii biblii szatana: Myślę, że odpowiedź powinna być ulokowana na innym poziomie niż zakazy i nakazy. Teoretycznie czytanie jest przyjmowaniem lub odrzucaniem pewnych idei, które poznajemy. Dokonuje sie to także na poziomie wrażeń, a wiec emocji, gdy coś sie nam podoba i jesteśmy skłonni uznać to za dobre jak i rozumu(kłamstwo lub prawda) (prawdy wiary mieszczą sie na tym poziomie). Wiec czytanie czegoś, co jest sprzeczne z zasadami wiary a nawet jest wrogie w swej istocie może być bezpieczne na poziomie idei (rozumu) gdy je odrzucamy od początku ale niebezpieczne np na poziomie upodobań, przedstawionych wzorców życia, które mogą nam przypaść do gustu. Wiec jeśli czytasz tylko aby sie zapoznać, ale wiesz i wierzysz ze jest to coś złego to prawdopodobnie (mówię prawdopodobnie) nic ci sie nie stanie) Choć zawsze pozostanie w pamięci jakby syczenie i sączenie kłamstwa przez zło. Osobiście wiec nie czytałbym, bo przypomina to jednak odrobinę zerwanie owocu z drzewa wiadomości złego i dobrego oraz jest wchodzeniem w bezpośredni kontakt z przekazem szatana. Pozdrawiam i życzę owocnego szukania zakończonego pewnością

MISJE DIECEZJI SIEDLECKIEJ

Wdzięczny za dar kapłaństwa Chrystusowego i walczący o jego właściwy kształt
29-09-2009 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów