Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
adamp Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Problem
Piszę bo już sam nie daje rady... Smutny
Chodzi mi o nałóg masturbacji :| nie daje sobie z tym rady, więc proszę Was o pomoc
Wiem że to jest złe [-X ale jakoś nie potrafie nad tym zapanować.
Wiem że może było i miliardy podobnych tematów w sieci ale one mi nie pomagają :/

Więc proszę Was o pomoc, powiedzcie co mam czynić żeby być wolnym od tego nałogu, o używaniu wulgaryzmów nie wspominam bo po co, od tego nie ma szans sie uwolnić

Piszę tutaj ponieważ mam 16 lat a to moze nie jest za późno, chciałbym zostać zbawiony ale narazie wszytko wskazuje na to że nie mam o czym nawet marzeć, jestem po prostu głupi #-o bo sam nie daje rady z tymi nałogami
23-08-2009 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Adamie, o wiele prościej jest się oduczyć używania wulgaryzmów, niż masturbacji. Wulgaryzmy są czymś nabytym, a napięcie seksualne - czymś wrodzonym i jak najbardziej naturalnym (a w tym wieku to już tym bardziej).

Jesli chodzi o oduczenie sie uzywania wulgaryzmów, metoda jest bardzo, ale to bardzo prosta. Najpierw zrób liste wulgaryzmów, ktorych używasz najczęściej. Nastepnie wybierz ktoryś z listy. Przez jeden dzien, caly, calutki, powtarzaj ten wulgaryzm - jesli masz tylko możliwość, to na glos, jeśli nie - to w myślach. Początkowo bedzie sie on utrwalać w Twojej glowie. Im dalej jednak, tym zacznie tracić swoje znaczenie. Zauważysz, że po pewnym czasie będziesz musial skoncentrowac sie, by przypomnieć sobie, co on w ogole znaczy. Później natomiast jego wymawianie czy myślenie stanie się coraz mniej komfortowe, nużace, męczace. Ale nie przestawaj. Po jakims jeszcze czasie bedzie Ci to tak doskwierać, że wulgaryzm Ci obrzydnie. Jesli wytrwasz caly dzien, to Twoja podświadomosc zacznie kojarzyć użycie tego slowa z czyms przynoszącym przykre doznania, po prostu zaczniesz tego wyrażenia "nie lubić". Zobaczysz, że efekt będzie mocny i dlugotrwaly. Nastepnego dnia (lub po dniu "odpoczynku" od tej "terapii" - wybierz kolejny wulgaryzm, i powtorz procedurę. Sprawa się rozwiąże Uśmiech

Co do masturbacji, to ja osobiście uwazam ją za coś calkowicie naturalnego. jesteś w wieku, w ktorym napiecie seksualne jest szczegolnie mocne (sam to przeżyłem, więc pamiętam, jak to jest Uśmiech ). Nie mając ujścia w kontaktach plciowych, wymaga rozladowania w "ręczny" sposob. Jest to naturalne, gdyż bez tego napięcie się utrzymuje, i może prowadzić do chorob natury psychicznej, takich jak późniejsza ozięblość seksualna czy, w drugą stronę - seksomania. Jesli nie wierzysz mi, to zapytaj seksuologa Uśmiech

Jednak, jako że szanuję Twoją wiare i chęc zerwania z tym, to moge Ci polecić dwa sposoby - jeden prostszy, jednak dość męczący, a drugi trudniejszy, ale duchowo lepszy i ciekawszy.

Sposób pierwszy jest podobny, co z oduczaniem sie wulgaryzmów. Gdy będziesz mial możliwość, jakiś wybitnie woilny tydzien, narzuc sobie konieczność masturbacji. Rob to nie raz czy dwa dzienie, ale z 5-6 razy, ile tylko dasz rade. Rob to dotąd, aż masturbacja zacznie Ci sprawiać dyskomfort, bol (oczywiście uważaj, że by sobie czegos nie uszkodzić Język). Po takim tygodniu Twoja podświadomość przestanie kojarzyć masturbacje z czymś przynoszącym ulge, przyjemny, a raczej z niemiła koniecznościa, kojarzącą się z dyskomfortem czy nawet lekkim bolem. Wtedy też raczej przestanie Cię do tego ciągnąć - bo wszystko zależy tu od podświadomości. Sposob wyprobowal kolega - stąd jest to coś sprawdzonego już w praktyce Uśmiech

Druga metoda jest nieco bardziej wymagającadla Twoich zmyslów i posstrzegania, ale i lepsza duchowo, mniej "na sile". Mianowicie chodzi o to, byś wyrobil w sobie inny sposob postrzegania kobiecego ciala (zaznaczam - CIALA, bo tu czysto o cielesności będzie). Mianowicie weź sobie jakiś film, zdjęcie, cokolwiek, na ktorym jest naga kobieta, a ktory kiedyś towarzyszył masturbacji. Sprobuj patrzeć na niego, ale w innym zupelnie świetle. Zamiast podniecających szczegółów zauważ piekno ciala tej kobiety - piękno estetyczne, nie erotyczne. Postaraj się zachwycić tym, jak wspaniała istota może istnieć na ziemi. Spójrz na nią jak na śliczny obraz, zachwyć sie kunsztem malarza, delikatnymi pociągnięciami pędzla. Początkowo będzie to trudne - patrzenie będzie wywolywalo podniecenie seksualne. Jednak im bardziej będziesz patrzył, tym mocniej dostrzeżesz nie eortyczny aspekt, a apsekt estetyczny, piekno i ideał. Probuj tak z wieloma obrazkami, tak dlugo, jak będziesz potrzebowal, by potrafic bez podniecenia seksualnego, a z zachwytem estetycznym patrzeć na kobietę.

(oczywiście warto tu zaznaczyć, że chodzi o zmiane postrzegania CIAŁA kobiety - bo absolutnie nie zachęcam do traktowania osobnikow plci przeciwnej przedmiotowo!)

No cóz, to tyle z mojej strony, życzę powodzenia Uśmiech
23-08-2009 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #3
 
Drizzt napisał(a):Sposób pierwszy jest podobny, co z oduczaniem sie wulgaryzmów. Gdy będziesz mial możliwość, jakiś wybitnie woilny tydzien, narzuc sobie konieczność masturbacji. Rob to nie raz czy dwa dzienie, ale z 5-6 razy, ile tylko dasz rade. Rob to dotąd, aż masturbacja zacznie Ci sprawiać dyskomfort, bol (oczywiście uważaj, że by sobie czegos nie uszkodzić Język ). Po takim tygodniu Twoja podświadomość przestanie kojarzyć masturbacje z czymś przynoszącym ulge, przyjemny, a raczej z niemiła koniecznościa, kojarzącą się z dyskomfortem czy nawet lekkim bolem. Wtedy też raczej przestanie Cię do tego ciągnąć - bo wszystko zależy tu od podświadomości. Sposob wyprobowal kolega - stąd jest to coś sprawdzonego już w praktyce Uśmiech

Jak byłem młodszy kiedy matka złapała mnie na paleniu fajków kazała mi je palić aż do momentu kiedy zaczne zwracać treść żołądka.

Jednak nie pomogło.

Więc skuteczność tej metody oceniam jako 50:50. Albo będziemy na nią podatni, albo nie.
Drizzt napisał(a):Druga metoda jest nieco bardziej wymagającadla Twoich zmyslów i posstrzegania, ale i lepsza duchowo, mniej "na sile". Mianowicie chodzi o to, byś wyrobil w sobie inny sposob postrzegania kobiecego ciala (zaznaczam - CIALA, bo tu czysto o cielesności będzie). Mianowicie weź sobie jakiś film, zdjęcie, cokolwiek, na ktorym jest naga kobieta, a ktory kiedyś towarzyszył masturbacji. Sprobuj patrzeć na niego, ale w innym zupelnie świetle. Zamiast podniecających szczegółów zauważ piekno ciala tej kobiety - piękno estetyczne, nie erotyczne. Postaraj się zachwycić tym, jak wspaniała istota może istnieć na ziemi. Spójrz na nią jak na śliczny obraz, zachwyć sie kunsztem malarza, delikatnymi pociągnięciami pędzla. Początkowo będzie to trudne - patrzenie będzie wywolywalo podniecenie seksualne. Jednak im bardziej będziesz patrzył, tym mocniej dostrzeżesz nie eortyczny aspekt, a apsekt estetyczny, piekno i ideał. Probuj tak z wieloma obrazkami, tak dlugo, jak będziesz potrzebowal, by potrafic bez podniecenia seksualnego, a z zachwytem estetycznym patrzeć na kobietę.

Jeżeli mamy duszę "romantyka" ta metoda również nie zadziała. Np. w moim wypadku podniecenie wywołuje właśnie nie fizyczność a piękno, estetyka i sztuka. Nie raz nie musi być kobiety, wystarczy sama sztuka trafiająca do mnie.

Jeżeli chodzi o moje zdanie na en wątek, to czasem brak komentarza jest najlepszym komentarzem.

:hahaha:

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
23-08-2009 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jest na forum wątek o wulgaryzmach oraz masturbacji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-08-2009 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów