Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doswiadczanie pomocy Boga a wiara w niego
Autor Wiadomość
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Mam dziś dobry humor, oglądam co chwilę nowy odcinek pewnego anime, przeczytałem cały nowy chapter mangi, w którym dzieje się coś co mi się podoba, więc przepraszm jeśli moje posty będą dziś nieco chaotyczne Uśmiech

Geoffrey:
Cytat: A potem, mimo pewności wyzdrowienia, ludzie umieraja na choroby. Wbrew Twoim poglądom Uśmiech

Czemu tak uważasz? Jasne, że są wyjątki, ale nie można uogólniać.

Cytat:Nigdy nie będziesz pewny na 100%, zawsze możesz powiedzieć, że to przypadek Uśmiech

Myślałem, że kto jak kto, ale ludzie wierzący, by tak nie powiedzieli Uśmiech No dobrze, postaw się na miejscu jakiejś takiej osoby. Jesteś po wypadku...(w miejscu 3ech kropek wstaw tragiczne wydarzenie - swoją drogą odpukać! nie życzę temu żadnej osobie, to tylko przykład). Jesteś w szpitalu z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, złamanym pierwszym i drugim kręgiem szyjnym, doznałeś zaniku odruchu przełykania, nie mogłem oddychać. Lekarze nie dają Ci NAJMNIEJSZYCH szans na powrót do normalnego życia. Jednak wierzysz, że Bóg czuwa nad Tobą. Jeszcze w te Boże Narodzenie wychodzisz ze szpitala...

Cytat:Jaki problem? Na Twoim biurku ( albo pod nim) stoi maszynka, w której się mieści parę dziesiąt miliardów tranzystorów. I to potrafił zbudować "głupi" człowiek. A spróbuj sobie wyobrazić możliwości osoby , która tworzy wszsechświaty, istniejącą przed istnieniem czasu, mająca wgląd w we wszystkie miejsca i czasy jednocześnie, "z góry", posiadająca każdą istniejącą informację.
Jeszcze jakieś problemy techniczne? Uśmiech

Czemu głupi człowiek? Człowiek już się dość rozwinął, wyszedł z jaskiń i głupi, aż tak nie jest. Szkoda tylko, że nasza technologia dalece przewyższa nasze człowieczeństwo...zwłaszcza ta militarna. Ale wróćmy do meritum rzeczy. Jeśli potrafisz sobie wyobrazić możliwości takiej osoby to normalnie SZACUNEK Uśmiech Jeśli potrafisz sobie wyobrazić jeszcze coś co jest ponad czasem, zawsze istniało to jeszcze większy szacunek Uśmiech I nie mówię tu o wmówieniu sobie i pomyśleniu "wyobrażam sobie to i to" - lecz naprawdę wyobrażeniu sobie czegoś co zawsze istniało. W moim umyśle jest bariera. Coś musi mieć początek, może nie mieć końca. Wiem, że to myślenie ma słabe strony, ale to NIEMOŻLIWE świadomie sobie wyobrazić, WYOBRAZIĆ w pełnym tego słowa znaczeniu taką potęgę. A osobą "głupią" nie jestem Uśmiech Tak mi się zdaję...xD

Cytat:Z faktu, że nie można potwierdzić nie wynika, że nie trzeba sie nad tym zastanawiać, poszukiwać prawdy.
Między niewiarą a pewnością mieszczą się wszystkie religie świata.
A agnostycyzm jest według mnie dezercją, ucieczka od pytań, które powinny rozumnego człowieka interesować.

"Z faktu, że nie można potwierdzić nie wynika, że nie trzeba sie nad tym zastanawiać, poszukiwać prawdy." Tego nie napisałem :!: Ostatnio czytam Bibie, i ściągnąłem sobie 3 ebooki o Buddyzmie z internetu Uśmiech "Między niewiarą a pewnością mieszczą się wszystkie religie świata." powiedz to pewnym osobom Uśmiech "A agnostycyzm jest według mnie dezercją, ucieczka od pytań, które powinny rozumnego człowieka interesować." Tak samo jak religie typu islam, chrześcijaństwo i inne opierające się po prostu na wierze. Wtedy rozum odstawiamy na bok, i wchodzi kluczowy element - wiara. I już nie musimy pytac. Czyli taka sama ucieczka, bo już przecież "znaleźliśmy" Uśmiech

Cytat:"pukajcie, a otworzą wam, proście, a dostaniecie".
Poza tym z własnego doświadczenia.

To może byc równie dobrze definicja Prawa Przyciągania xD Zresztą nie można byc pewnym, że to pochodzi od Boga, a nie np...że sami sobie na to zapracowaliśmy. Sam napisałeś "Nigdy nie będziesz pewny na 100%, zawsze możesz powiedzieć, że to przypadek". Tak samo jest tutaj Uśmiech

Cytat:Skąd pomysł, że Bóg akurat Ciebie miał w planie na kumulację?
Skąd założenie, że wygrana w totka jest dla Ciebie dobra? Rzuciłbyś naukę, zaczął wszystko kupować, stracił przyjaciół, zaczął oceniac ludzi tylko po kasie, a po 20 latach obudziłbys się bez kasy i z myślą, że zmarnowałeś życie Uśmiech

Co do pierwszego się zgadzam - mój błąd. Co do drugiego - nie znasz mnie, więc nie wiesz jakbym postąpił. Kupiłbym se super chatę, w coś zainwestował, rozkręcił firmę...źle, ja jeszcze nie pełnoletni. Dałbym, więc kasę opiekunom, cześć odłożył na studia...sam nie wiem jakbym postąpił, więc skąd wie to osoba z forum? xD

Cytat:Bo cierpienie uszlachetnia.
Czym jest tych kilka( dziesiąt) lat niewygody, wobec życia wiecznego? Tak na to popatrz.

Hmm każdy to może inaczej interpretować...Już wiem dlaczego Tybetańczycy mają taki zły los w Chinach Smutny A propos życia wiecznego...to twoje wierzenie Uśmiech

sant:

Cytat:Żądasz cudu? zauważ że np w biblii cuda nie są najważniejsze. Bo gdyby tak było to znaczy ze uzdrowienie chorej reki jest naważniejsze dla mnie. A to nie musi być prawda, Bez tej reki przecież mogę żyć. Nie - najważniejsza jest wiara. Cud jest o tyle istotny o ile wspomaga przepowiadanie Dobrej Nowiny, po to aby wzmocnić owo przepowiadanie, aby słuchacz prędzej mógł uwierzyć. A jeśli chodzi o taki cud fizyczny, to prędzej czy później ci co go widzą , zapomną o nim, albo uznają za przypadek. OP wiele ważniejszy jest tzw "cud moralny" tzn, jeśli pod wpływem przepowiadania, Dobrej Nowiny, ty np będąc złodziejem i pijakiem, zmieniasz swoje życie. Przestajesz pić, kraść, bić zonę, bierzesz się za uczciwa pracę, itd. To dopiero jest cud. każdy kto cię wcześniej znał, stanie z rozdziawioną gębą.
I dlatego nie traktuj Boga w kategoriach czarodzieja i magii. On jest Kimś innym.

Najważniejsza jest wiara...Tu nic nie powiem, bo to będzie dyskusja pt. "poglądy vs poglądy" i do niczego nie dojdziemy. Spójrz na mój podpis w każdym razie. A propos cudu moralnego...zawsze można stwierdzić, że człowiek się zmienił, obrał inne cele, zmienił system wartości. Wewnętrzna przemiana, dojrzenie nie koniecznie "cud moralny". Każdy może się zmienic - odrobina poświęcenia, walki, ale nie od razu "cud"...Nie traktuję Boga w kategoriach czarodzieja i magii. Z tym ozdrowieniem to było moje pierwsze skojarzenie. Po prostu nie zastanowiłem się nad tym głębiej.

Cytat:Usiłujesz zamknąć Boga w swoim rozumie? Gdybyś Go zamknął to On nie byłby Bogiem, byłby mniejszy niż twoja głowa, a jest miriady większy. Mrówka nie jest w stanie pojąć natury człowieka, a ty chcesz pojąc naturę i mądrość Boga. Wszak Bóg jest o wiele większy od ciebie niż ty od mrówki.

Możesz poczytać parę moich postów to zrozumiesz, że uważam, iż jeśli Bóg osobowy istnieje, to NIE MOŻNA go zamknąć w ludzkim rozumie, wyobrazić sobie(nawet w tym poście o tym pisałem). Tylko powiedz to ludziom z Twojej wiary. A propos Boga i mnie...nie chcę, by to wyszło jako pysznienie się etc. ale go nie spotkałeś, więc nie możesz tak mówić. To jest wiara, a nie pewność. Choć zgadzam się, że jeśli takowy Bóg istnieje, to pewnie tak jest.

Cytat:A skąd wiesz, ze te plany nie są lepsze?- może jakbyś wygrał w totka jakiś bandzior zaraz by cie zakatrupił? - I Bóg wiedząc o tym wybrał dla ciebie lepszy wariant. Wprawdzie nie masz pieniędzy, ale żyjesz.

Skoro, by mnie bandzior tedy załatwił to raczej byłby to plan Boga...w końcu on układ dla nas plan życia, jak to mawiacie? xD

Cytat:Po prostu inne są wyznaczniki szczęścia Boże, inne twoje. Chcesz zgłębić Bożą ekonomię?.A jeśli cierpienie daje radość i wyzwolenie? A jeśli wyszlachetnia jak Geoffrey napisał?, A jeśli twoje cierpienie ratuje pokój między dwoma narodami, albo zbawia drugiego człowieka?
Czyż mój syn nie cierpiał, gdy zabroniłem mu czegoś, czego on bardzo chciał, a ja wiedziałem, że to się źle skończy? Dzisiaj błogosławi Boga że mu zabroniłem, bo dzięki temu wprawdzie pocierpiał, ale jest o wiele szczęśliwszy.

Nie napisałem tu o żadnych MOICH wyznacznikach. Spytałem tylko o Wasze zdanie...
28-08-2009 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Pytam - riteczka - 26-08-2009, 09:47
[] - heysel - 26-08-2009, 20:44
[] - riteczka - 27-08-2009, 08:52
[] - heysel - 27-08-2009, 22:08
[] - Geoffrey - 27-08-2009, 22:32
[] - heysel - 27-08-2009, 23:14
[] - miXUE - 27-08-2009, 23:27
[] - Geoffrey - 28-08-2009, 08:15
[] - Sant - 28-08-2009, 14:06
[] - miXUE - 28-08-2009 22:37
[] - nordlys - 28-08-2009, 23:40
[] - miXUE - 29-08-2009, 00:01
[] - Anariel - 29-08-2009, 00:20
[] - nordlys - 29-08-2009, 01:53
[] - GreenFairy - 29-08-2009, 10:41
[] - gossia - 31-08-2009, 22:25
[] - gradzia - 03-09-2009, 01:55
[] - nordlys - 04-09-2009, 04:35
[] - GreenFairy - 04-09-2009, 22:33
[] - nordlys - 05-09-2009, 00:08
[] - MSA - 05-09-2009, 13:48
[] - gossia - 09-09-2009, 20:31
[] - MSA - 12-09-2009, 20:56
[] - gossia - 12-09-2009, 22:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów