Ankieta: Odmawiając Różaniec rozważasz tajemnice?
Nie
Tak
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Aloes napisał(a):Ps. Gabriel nie jest archaniołem - panie, kolego!

A kim jest według ciebie? Duchem?

http://www.katolik.pl/swieci-archaniolow...16,cz.html
http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-29a.php3

Można oczywiście ujać to wyrażenie krócej i nazwać go zwyczajnie aniołem, ale z tego co widzę i czytam, z tego co wiem, to taka hierarchia anielska raczej istnieje i Gabriel zaliczany jest do grona Archaniołów. Masz jakieś inne źródła, które potwierdzaja że tak nie jest?

Po za tym modlitwa różańcowa powstała przeciez w oparciu o Biblię, o wydarzenia z zycia Jezusa i Maryi a jak wiadomo i zapewne czytałeś o objawieniach to Maryja za każdym razem jak sie objawiała i objawia zacheca wszystkich do tej właśnie modlitwy. Nie mówi : "módlcie sie aktami, litaniami czy innymi modlitwami, ale często właśnie skupia uwage ludzi na modlitwie Różańcowej.
Oczywiście nie mówi aby sie nie modlić innymi modlitwami, ale w pierwszej kolejności jako jedną z tych głównych modlitw wspomina Różaniec.

I tutaj moge także potwierdzic to co napisała omyk:

omyk napisał(a):Rozejrzyj się tylko, spójrz ilu chrześcijan kocha Różaniec

Dokładnie tak jest. Wielu ludzi kocha Różaniec, wielu ludzi modli sie na Różańcu, ale tych wielu ludzi to przeciez uczniowie Jezusa, każdy bowiem z nas wierzących po przez przekazywanie wiary innym staje sie uczniem Jezusa. Ważne jest tylko abyśmy naprawde po przez nasze postepowanie starali sie być jak najbardziej godni aby być "uczniem Jezusa" i w Biblii jasno Jezus mówi, kto jest jego uczniem a kto nie. Ale napewno jesteśmy uczeni przez Maryję, przez Kościół tej modlitwy a sami kapłani są naszymi ziemskimi Apostołami, ludźmi wybranymi przez Jezusa do tej waznej posługi, do kierowania wiernymi, pouczania ich i prowadzenia ku Bogu. Ale tak jak sami Apostołowie Jezusa żyjacy w Jego czasach byli słabi tak i nasi Apostołowie także sa słabi, dlatego jest tak wazna modlitwa za kapłanów i wszystkie osoby konsekrowane do posługi Kościołowi i Chrystusowi.

omyk napisał(a):Owszem, ktoś sobie ją wymyślił - Archanioł Gabriel, św. Elżbieta - kuzynka Maryi, no i sam Jezus Chrystus, gdy uczył uczniów jak się modlić.

Nie jestem przekonany czy to Oni wymyslili ta modlitwę, ale i tez nie zaprzeczam, ktos jednak ja wymyslił. Napewno jednak jest to modlitwa, która powstała raczej póxniej niz Biblia a więc nie ma w Biblii mowy o Różańcu.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-02-2012 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości? - TOMASZ32-SANCTI - 01-02-2012 13:39
[] - Rachel - 27-08-2009, 22:51
[] - Bananek - 27-08-2009, 23:00
[] - gossia - 27-08-2009, 23:22
[] - Dawid - 28-08-2009, 13:45
[] - spioh - 28-08-2009, 14:38
[] - Kyllyan - 28-08-2009, 17:18
[] - Tiffany - 27-10-2009, 01:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów