Ankieta: Odmawiając Różaniec rozważasz tajemnice?
Nie
Tak
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #16
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Aloes napisał(a):Zgadza się! każdy anioł jest duchem.

Zmarli też są duchami, ale to nie wyklucza istnienia hierarchi anielskiej. Poczytaj sobie o aniołacha będziesz wiedział, że aniołów jest cała masa: cherubini, serafini, ale ci trzej główni aniołowie mają specyficzne role, zadania, stoja jakby ponad wszystkimi i byc może dlatego jest im nadany taki tytuł Archaniołów, czyli stojacych ponad innymi.

Aloes napisał(a):tak. tym źródłem jest Biblia. Mówi, Że Gabriel jest aniołem. Tylko aniołem!

Tak w Biblii jest napisane - że Gabriel jest "tylko" aniołem? Nigdzie tego nie widziałem w Biblii. Oczywiście Biblia nie zawiera informacji, że Gabriel jest Archaniołem, ale tez nie wyklucza hierarchi anielskiej. Nie podkresla też, ze Gabriel jest "tylko" aniołem. Jest uwzględnione ogólne pojęcie jako anioła co nie wyklucza tej hierarchii anielskiej. Masz pewnosć że jej nie ma? Byłes już w niebie, że jestes pewien? Pojęcie Archanioł wiaże się z konkretna funkcją jaka on pełnił i pełni,dlatego może być stosowana taka terminologia. Co prawda Wikipedii nie uważam za wiarygodne źródło, ale można tam tez poczytać wiele ciekawych informacji i dojsc do konkretnych wniosków porównujac inne materiały Kościoła. Polecam.

Aloes napisał(a):Wolne żarty

Tak myslisz? Nie ma tutaj żartów. Wystarczy, że zwróce uwage na dwóch modlitwach oraz i może "przede wszystkim" na tytułach tajemnic różańcowych : skąd one się wzięły? na czym one sa oparte? Na ksiedze dżungli? Czy może na wydarzeniach z życia Jezusa, Maryi, które są zawarte w Biblii?

Jak widze to chyba sam starasz sie prowokować i wysuwać jakieś wątpliwości, aluzje, które maja na celu zaprzeczyc temu co jest zawarte w nauczaniu Kościoła. Nie wiem jaki masz w tym cel, do czego zmierzasz, ale jak na człowieka, który uważa sie za pewnego swojej wiedzy to chyba nie powinienes w takich kwestiach mieć wątpliwości i wysuwać prowokacyjnych tekstów.
Postaraj sie trochę bardzie z szacunkiem podchodzic do nas a nie lekceważyć tego co piszemy a jesli juz masz jakies watpliwości lub wiesz o czymś co zmienia obraz dyskusji to sie o tym pisze podajac do tego konkretne dokumenty lub inne materiały.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-02-2012 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Aloes, no to prościej, bo widzę, że myślisz jakimiś specyficznymi wątkami:
1. żydzi, Jezus, pierwsi chrześcijanie znali coś takiego jak modlitwa tekstem Pisma Św., tak? tak.
2. tekst Ojcze nasz, Pozdrowienie Anielskie to cytaty z Pisma. rozważanie tajemnic życia Jezusa to też rozważanie tekstu biblijnego.
dodaj 1 do 2 i masz modlitwę zgodną z duchowością biblijną, liczyli różaniec. Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-02-2012 18:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #18
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
żeby sie nie dublować, proponuję przeczytać tu: http://e-sancti.net/forum/showthread.php...432&page=4 post 48

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-02-2012 09:16 przez Sant.)
02-02-2012 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Aloes - w Biblii nie ma wielu dzisiejszych form modlitwy. I nie szkodzi Uśmiech - nie ma tam też mowy o tramwajach, internecie, prowadzeniu psa na smyczy, piciu kawy. Rozumiem, że te wszelkie mikro-dziedzinki życia powinny być skasownae z użycia Oczko :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-02-2012 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #20
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Aloes - odpowiesz w końcu na kilka moich postów skrzętnie przez ciebie omijanych?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
03-02-2012 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #21
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
No to mu się już zbiera trochę tych pytań bo ja na odpowiedź na swoje też poczekam Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-02-2012 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Sant, nie ma o co prosic go o odpowiedzi, człowiek ma chyba blade pojecie o tym co pisze, inaczej by juz ci sensownie odpowiedział. Raczej ma wiedzę z zakresu szkoły podstawowej - sądząc po pytaniach, choc moje dzieci moga więcej wiedziec mając 7 czy 6 lat. Ale próbuj, może ci sie uda cos osiagnać i Aloes przedstawi swoja wiedze, znacznie wyższa nic ta, która do tej pory prezentuje. Powodzenia. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-02-2012 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Cytat:A to ciekawe, co napisałeś. Mówisz, że różaniec powstał później niż Biblia. następnie piszesz, że Jezus uczył modlić się na różańcu i Elżbieta. Czy to jest Twoje zdanie czy oficjalna nauka Kościoła?

Ps. Gabriel nie jest archaniołem - panie, kolego!
1) Jestem baba, więc pisz proszę do mnie po babsku. W sensie, ten. Formy żeńskie proszę.
2) Nie pisze, że Jezus uczył modlić się na różańcu... Uhm. Pisałam kto "sobie wymyślił" poszczególne części składowe Różańca. Akurat część pt. "modlitwa Pańska" jest wzięta z Ewangelii - Jezus uczył uczniów jak mają się modlić, może kojarzysz.
3) Sam "kształt" modlitwy różańcowej jest młodszy od Pisma, ale jego części składowe są z Biblii zaczerpnięte. Teraz jasne? Naprawdę, nie wiem momentami czy nie rozumiesz, czy tylko rżniesz głupka Uśmiech
4) Nie potrzeba nauki Kościoła, żeby to zobaczyć.
Różaniec:

1) Ojcze nasz - tekst z Ewangelii, to chyba jasne
2) Zdrowaś Maryjo: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami>".
""Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona."
(z Ewangelii Łk)
Dalej jest tylko prośba o modlitwę. Nigdy nie prosiłeś nikogo o modlitwę? To takie niebiblijne?
3) krótka modlitwa oddająca chwałę Trójcy Świętej - oddawanie chwały Trójcy jest bardzo biblijne.

Et wsio. Jak chcesz podyskutować o Trójcy, to proszę, w stosownym temacie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-02-2012 02:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
RE: Czy różaniec bez rozważania tajemnic traci na wartości?
Annnika napisał(a):No to mu się już zbiera trochę tych pytań bo ja na odpowiedź na swoje też poczekam

Dajcie mu troche czasu, niech sobie przypomni co było w szkole na religii, niech przestudiuje troche sieci w poszukiwaniu sensownych odpowiedzi. Względnie mozna polecic ponowne lekcje religii, może sie czegos douczy.

Tak dla informacji Aloesie: to może być zakres pierwszych trzech klas szkoły podstawowej - oczywiście z religii. Możesz sie tez z karteczką z tymi wszystkimi pytaniami udać sie do miejscowej parafii lub jakiegoś zgromadzenia zakonnego, tam siostry lub bracia zakonni moga ci udzielić odpowiedzi na pytania. Kto pyta - nie błądzi. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
05-02-2012 02:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów