Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kunegunda Siwiec
Autor Wiadomość
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kunegunda Siwiec
Witam. Prezentuję postać mojej ulubionej mistyczki - góralkiOczko Oraz dzieło "Miejsce mojego miłosierdzia i odpoczynku"

Kunegunda Siwiec urodziła się 28 maja 1876 roku w Stryszawie. W wieku dwudziestu lat pod wpływem nauk misyjnych i wewnętrznego głosu podejmuje decyzję zmiany swoich planów życiowych i oddania się na wyłączną służbę Bogu w świecie. Zrywa zaręczyny i składa prywatny ślub czystości. W 1923 roku wstępuje do Trzeciego Zakonu Karmelitańskiego i przyjmuje imię Teresa od Dzieciątka Jezus. Zostaje obdarowana łaską słyszenia w swoim wnętrzu słów Jezusa i możliwości rozmawiania z Nim. Podczas trwania działań wojennych w 1942 roku czyni ofiarę ze swego życia w intencji zachowania Stryszawy przed grożącą wiosce pacyfikacją i wywózką do Oświęcimia. Umiera w opinii świętości 17 czerwca 1955 roku.



http://www.karmel.pl/hagiografia/siwiec/index.php
Pozdrawiam
30-08-2009 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Soltys napisał(a):postać mojej ulubionej mistyczki
zostawiła jakieś charakterystyczne przesłanie, które Ci się szczególnie podoba, czy lubisz ją po prostu za sympatyczny wyraz twarzy lub nietypowe dziś imię...? Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-08-2009 23:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Oraz dzieło "Miejsce mojego miłosierdzia i odpoczynku"
30-08-2009 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 254
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Przestudiujcie proszę jej wychowanie w rodzinie i znajdźcie łącznik z wychowaniem w rodzinach m.in. sł.b. Rozalii Celakówny, bł. Karoliny Kózkówny...

proszę was rozważcie słuszność mód, muzyki, zabaw, kultury- współcześnie, również analitycznie.
01-09-2009 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów