Ankieta: Czy Życie Wieczne w raju nie byłoby z czasem nudne, monotonne?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki cel w przyszłym życiu?
Autor Wiadomość
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Jaki cel w przyszłym życiu?
Na początku chciałem powiedziec, że jeśli taki temat już był, to przepraszam, proszę o usunięcie, i wysłanie mi PMem linka. Użyłem opcji szukaj, lecz nic takowego mi nie znalazło. Jeśli zły dział to również przepraszam i proszę o przeniesienie go do właściwego.

A więc, zaczynajmy!

Więc tak. Żyjecie, po to, by zostać zbawionymi ludźmi. Umieracie. Stajecie przed osądem Stwórcy, który kieruje Was do...nieba, czy tego "lepszego" wymiaru. W tym temacie nie zagłębiamy się w to co się dzieje z potępionymi wg. Was! W owym miejscu; raju, niebie itd. będziecie już żyli po wsze czasy. Jesteście koło Pana Boga, aniołów. Macie wszystko czego pragnie dusza, wieczna nagroda.

No i się rodzi pytanie.

Jaki jest Wasz cel w przyszłym życiu? Co będziecie robic? Zresztą po co będziecie 'to' robic? W końcu jesteście już spełnieni i szczęśliwi. Czy po milionie lat, bycia koło Najwyższego nie będzie wg. Was już nieco monotonnie? W końcu na Ziemi 60 lat dużo, nie mówiąc już o tym, że ludzie na Ziemi mają jakiś cel, prawda? Zapewnienie dobrego bytu, zdobywanie pieniędzy, próba zrozumienia natury, Wszechświata. Odkrywanie różnych zjawisk, konstruowanie wynalazków. Niektórzy ludzie mówią, że nieśmiertelność to zarówno nagroda jak i przekleństwo. Lecz tu wkracza następna rzecz - brak celu. W końcu co może robic człowiek spełniony? A podobno człowiek umiera, kiedy traci w życiu cel.

Chciałbym znać Waszą odpowiedź.

Ja wiem, że trudne pytanie, w końcu nikt nie wie, co jest po śmierci, albo jaki jest raj, ale chodzi mi o Wasze wyobrażenia. Zresztą niektórzy tu piszą(bez urazy) jakby znali się ze Stwórcą jak "łyse konie", więc...
31-08-2009 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ArtZG Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Jaki cel w przyszłym życiu?
Dla mnie Raj - tam gdzie idziemy po smierci to zupełnie inna - ale jednoczesnie podobna rzeczywistość. Ja to widzę tak:
Po śmierci żyjemy na tej samej ziemii tylko jakby w innej przestrzeni. Żyjemy tak jak tego naprawdę chcemy. Nie ma takiego zła jak np. pieniadze, alkohol, narkotyki, itp i wiele innych rzeczy. Dla mnie - RAJ - to jest ten sam świat tylko bez tego wszystkiego zła. Dodatkowo mamy stały kontakt z Jezusem. Wszyscy są tam szczęśliwi. Tak to widzę. Możemy rozmawiać z Jezusem oko w oko. Pomagać wraz z nim i świętymi duszom, które potrzebują naszej pomocy. Zyjącym także pomagają. Takie jest moje wyobrażenie nieba.
Będąc w niebie nie odczuwamy czasu. A obecność Boga cały czas dostarcza nam nowych doświadczeń. To na pewno nie może nudzić.
Pozdrawiam.
31-08-2009 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Wreszcie będziemy mogli odpocząć i nie cierpieć i nie będziemy musieli zamykać drzwi do mieszkania pilnować tego co posiadamy chodzić do pracy itp. będziemy natomiast poznawali to co Jezus nam przygotował a będzie to na pewno ciekawsze niż na tej ziemi i zawsze czyste i piękne.
Co do łysych koni - jak się kocha to się zna Uśmiech
31-08-2009 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
miXUE napisał(a):Jaki jest Wasz cel w przyszłym życiu? Co będziecie robic? Zresztą po co będziecie 'to' robic? W końcu jesteście już spełnieni i szczęśliwi. Czy po milionie lat, bycia koło Najwyższego nie będzie wg. Was już nieco monotonnie? W końcu na Ziemi 60 lat dużo, nie mówiąc już o tym, że ludzie na Ziemi mają jakiś cel, prawda?
Wszyscy się zgodzimy chyba, że celowość jest cechą typowo ludzka i "ziemską". Czas też płynie na Ziemi, a w niebie będzie płynął inaczej (dziwne wzory z fizyki mi się przypominają :wink: ), lub wcale, nasze ziemskie kategorie miliona lat nie będą mnie już dotyczyły więc nudzić się nie będę.

lidia napisał(a):Co do łysych koni - jak się kocha to się zna Uśmiech
Z jednej strony masz rację, z drugiej strony opisujemy Boga naszym ludzkim językiem (ludzki=niedoskonały) A Bóg jest doskonały,więc na prawdę nie znamy Go. poznamy w Niebie Oczko
31-08-2009 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Wiesz Baranku wystarczy co Jezus obiecał nie można być za bardzo dociekliwym bo to nie jest wskazane :mrgreen:
31-08-2009 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Pewnie (na pewno) sie mylę, ale:
miXUE napisał(a):Czy po milionie lat, bycia koło Najwyższego nie będzie wg. Was już nieco monotonnie? W końcu na Ziemi 60 lat dużo
Teologia chrzescijańska zakłada chyba, że Bóg jest wieczny - poza czasem. Zakłądam więc, że Raj w który wierzą Katolicy będzie owym.. "miejscem" (oczywiście nie w sensie fizycznym) które również poza czasem znajdować sie będzie. Poza czasem - czyli poza wszelką zmianą. Przeciez czas obiektywnie nie istnieje, nie ma żadnego "wczoraj" ani "jutro", co najwyżej jest chwila obecna. Czas jest rezultatem postrzegania zachodzących zmian wokół nas, i pamięci o nich, oraz na ich podstawie przewidywania zdarzeń przyszłych. Cytując Twoje słowa - wiem, że to trudne do wyobrażenia - ale jednak postaraj sobie wyobrazić brak jakiejkolwiek zmiany - bo i po co taka zmiana, gdy cel został spełniony, a tym celem jest wieczne szczęście obok Stwórcy. Ja tak postrzegam Katolicki Raj.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
31-08-2009 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
lidia napisał(a):Wiesz Baranku wystarczy co Jezus obiecał nie można być za bardzo dociekliwym bo to nie jest wskazane :mrgreen:
W pełni się zgadzam :mrgreen:
Przede wszystkim Bóg nie powiedział nam jak będzie wygladało Niebo, bo nie jesteśmy wstanie tego pojąć, a inf. o tym (np obawienia itp.) dała by nam tak ogromna radość, żeby nasze ciało by tego nie wytrzymało i byśmy umarli.
Poza tym nie wierzymy i nie kochamy Boga tylko dlatego, że będziemy żyć wiecznie w wiecznej szczęśliwości :mrgreen:
31-08-2009 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów