Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benedykt XVI
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):Ja się też tego właśnie bałam, że wybiorą papieża, który nie daj Bóg ulegnie "zachciankom" takich ludzi i wywróci wiarę i cały katechizm do góry nogami...

Żaden papież nie może tego zrobić, to nie Bóg tylko namiestnik Kogoś! A oto wypowedź ks. A. Siemieniewskiego na ten temat:

:arrow: A przed kim papież jest odpowiedzialny? Przed Panem Bogiem, ale to za mało! Kardynał Ratzinger /heheh co za przypadek, nie mógł lepszy ktoś tego wypowiedzieć niż obecny już papież/ przypominał nie dawno, że papież jest odpowiedzialny przed Kościołem jako całością! Musi patrzeć wstecz na całe XX wieków i musi być posłuszny temu co było przez XX wieków, ma być posłuszny Tradycji kościelnej. Zatem papież też podlega całości Tradycji Kościoła.

b2 napisał(a):Gregoriano! A jak to się ma do Twoich poglądów z tematu o obronie z karabinem w ręku????

Prponuję abyś najpierw wysłał list do Benedykta XVI, ponieważ to on był głównym współtwórcą Katechizmu Kościoła Katolickiego, na którym się opirałem wysnuwając swoje przesłanki. Zapewne ja i Benedykt XVI należymy do grona mówiących tak i nie równocześnie zatem. Normalnie się to ma: Kościół dopuszcza wojnę sprawiedliwą w innym przypadku godzilibyśmy się na zło. :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-04-2005 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Z Benedyktem utnę sobie pogawędkę, jeśli trafi na to forum w internecie. Inaczej, nie bedę do niego wysyłał pism. Próbuję dyskutować z Tobą, dla którego raz KK jest autorytetem (jak w tej sprawie) a raz nie do końca chyba (jak w sprawie z przecenianiem zagadnienia dziewictwa MB).

Cytat:Kościół dopuszcza wojnę sprawiedliwą w innym przypadku godzilibyśmy się na zło.

W którym miejscu KK godzi się na sprawiedliwą wojnę (o ile coś takiego istnieje)??? Czy może w papieskiej encyklice Evangelium Vitae???

Jak ma się to do Pisma Świętego, gdzie chyba w Ewangelii Mateusza, Chrystus mówi: Nie sprzeciwiajcie się złu (czy złemu?). Nie mam przy sobie Pisma, ale jak chcesz, znajdę ten rozdział i podam namiary (bo wiem, że to lubisz Uśmiech )???

Pozdrawiam.
21-04-2005 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Taka drobna uwaga, b2: post nie na temat.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
21-04-2005 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
B2, jeśli w czymś ma to pomóc to w odpowiednim temacie zamieściłam niedługi artykuł o stosunku Kościoła do wojen. Może do czegoś Ci się przyda...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-04-2005 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
b2 napisał(a):dla którego raz KK jest autorytetem (jak w tej sprawie) a raz nie do końca chyba (jak w sprawie z przecenianiem zagadnienia dziewictwa MB).

Nie będe się odnosił do twojej wypowiedzi, ponieważ rzeczywiście jest nie na temat. Napisze tylko jedno: prosze nie wypaczać moich wypowiedzi. Sugerujesz jakobym w dziwictwo nie za bardzo wierzył. Nie jesteś czegoś pewien to nie pisz....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-04-2005 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Nic takiego nie sugeruję, ale nie będę odpowiadał (tylko odpowiem) bo Twój post jest nie na temat i trzeba schować główkę w piasek bo argumenty się kończą.

Jeżeli nie na temat, to ustosunkuj się w dwóch tematach, któe dotyczą sprawy.

Pozdrawiam.
22-04-2005 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wiecie co mnie zaskoczyło i równocześnie przekonało o "zwykłości" tego papieża? Że tuż po wyborze, jak stanął w oknie bazyliki, miał pod spodem sportową, czarną bluzę Duży uśmiech Cool Szczęśliwy
No cóż... jak nasz poprzedni papa jeździł sobie na nartach w czasie pontyfikatu... Spoko :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-04-2005 11:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Mnie tam się nowy papież podoba. Wolę to, iż wybrali konserwatystę, niż gdyby papieżem miał zostać ktoś kto by szedł na ugody.
Z drugiej strony, to słyszałem opinię, że teraz Niemcy rządzą Europą. No bo w Unii Europejskiej to Niemcy grają pierwsze skrzypce. A teraz to i na Stolicy Piotrowej jest niemiec.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
11-05-2005 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anula Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Moim zdaniem to była dobra decyzja. Podobnie jak większość z was cieszę się, że jest on konserwatystą.
Poza tym bardzo podobało mi się to, co poweidział w swojej homili-że Jezus nie zabiera wolności, a wręcz przeciwnie-że to w NIM jest prawdziwa wolność...
11-05-2005 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ravenloff napisał(a):Wolę to, iż wybrali konserwatystę,

Anula napisał(a):Podobnie jak większość z was cieszę się, że jest on konserwatystą.

Benedykt XVI konserwatystą to nie jest, jeśli już to w potocznym znaczeniu :!: :wink:

Tak apropos nie obawiajmy się tak bardzo, że "powstanie" jakiś papież, który wszystko powywraca. Tak myślą zwolennicy tzw. Kościoła otwartego na świat ale nie na Chrystusa. Zatem nie przyjmujmy ich obaw i ich toku myślenia...

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
11-05-2005 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ravenloff napisał(a):Z drugiej strony, to słyszałem opinię, że teraz Niemcy rządzą Europą. No bo w Unii Europejskiej to Niemcy grają pierwsze skrzypce. A teraz to i na Stolicy Piotrowej jest niemiec.

No dobrze, ale Kościół to jedno, a polityka to drugie. Nie sądzę, żeby się Niemcy z tego powodu nawrócili.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-05-2005 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Nawrócili ??? Niemcy ??? Na co ???
12-05-2005 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ravenloff napisał/a:
Cytat:Z drugiej strony, to słyszałem opinię, że teraz Niemcy rządzą Europą. No bo w Unii Europejskiej to Niemcy grają pierwsze skrzypce. A teraz to i na Stolicy Piotrowej jest niemiec.


Nie sądzę żeby Ci którzy rządzą codzili w Niemczech do Kościoła.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
12-05-2005 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Nie sądzę, że ci co rządzą Polską chodzą do kościoła. To chyba dla nas istotniejsze??? Czy może mamy zamiar wyjechać do Niemiec?
13-05-2005 07:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
agusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ja uważam iż nowy papież jest wporządku!! przez wypowiedzi różnego rodzaju kierowane do Polaków... przyznam szcvzerze że ci którzy bardzo mocno przeżyli śmierć Jana Pawłą II Smutny Smutny (pewnie większość z tego forum) powinna bardzo mocno pokocghać papieża Benedykta XVI!! a co do mnie to sie ciesze ze nowy papież chce iśc drogą Karola Wojtyły....
28-05-2005 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów