Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozycjonowanie
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Jak wypozycjonować stronę?
http://www.rozaliawsuszu.ovh.org to strona parafii w której pracuję. Na razie jest tam to wszystko, co konieczne. Jeśli uważacie, że czegoś brak, to proszę o sugestie, podpowiedzi.

Jednak najbardziej mi chodzi o pomoc w tym, żeby w google ta strona świeciła na pierwszych miejscach, zwłaszcza na zapytania typu: Święta Rozalia, parafia w Suszu, diecezja elbląska, i tego typu hasła.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-11-2008 20:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
tu jest coś na ten temat, zresztą, Przyjaciel-Google dużo rzeczy wyrzucił: Oczko
http://www.web-marketing.pl/pozycjonowanie-stron/

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
22-11-2008 09:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ciężka ta mowa dla mnie, na stronie, która podlinkowałaś... :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2008 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nataniel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tymi naprawdę dobrymi sztuczkami to niewielu się chwali. To kwestia odkrywania własnych sposobów. I częste testowanie jak się ma nasza strona.

Wszystko jednak jest kwestią czasu, jeśli treść jest wartościowa, strona dobra, a my pracujemy nad promocją, to z czasem strona jest coraz wyżej.

Na początek proponował bym popracować nad meta danymi:
Kod:
<meta name="description" content="Parafialna Strona Internetowa" />
    <meta name="keywords" content="Parafia Świętej Rozalii w Suszu ul. Słowiańska 1, 14-240 Susz" />

W kwestii budowy stron lektura obowiązkowa i podstawowa: http://www.kurshtml.boo.pl/
12-01-2009 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Para...=&aq=f&oq=

To się świeci teraz.

Co zatem zapodać do meta danych, by podnieść rankingi?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-01-2009 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nataniel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ogólnie jestem przeciwnikiem tworzenia stron przy pomocy programów nie działających na kodzie, tylko na zasadzie WYSWIG (What You See Is What You Get), te programy dokładają dużo niepotrzebnego kodu, robią wiele błędów i często u nas wygląda to ładnie, ale na innych kompach (inna rozdzielczość, przeglądarka itp) strona się sypie.

Ten kod na stronie ciężko się czyta, ale co mi się rzuciło w oczy:
Kod:
<meta http-equiv="last-modified" content="09-01-2009 22:53:46" />

Datę zapisuje się w postaci GMT, czyli czas obecny jest: Mon, 12 Jan 2009 17:56:42 GMT
(godzina w dół)

Co do tego co pisałem wyżej. To pierwsza część kodu to opis. Powinno to być kilka zdań, w subtelny sposób zawierających kilka słów kluczowych. Nie pamiętam ile to powinno być, ale wydaje mi się że około 250 znaków. Zresztą można policzyć ile wyskakuje w opisie pod stronami w googlach - więcej nie ma co pisać bo i tak użytkownik tego nie przeczyta.

Słowa kluczowe natomiast to te słowa po których wyszukiwarka znajduje stronę, oddzielone przecinkami, najlepiej jeśli będzie ich 25. To słowa które najlepiej opisują treść strony. Dobrze jeśli słowa kluczowe będą zawarte w treści dokumentu, bo wtedy robot czytający stronę uwierzy że rzeczywiście opis, słowa kluczowe i zawartość strony się zgadza. Chodzi o to by ktoś nie pisał sex (najczęściej wyszukiwane słowo w internecie) gdy ma stronę o hafcie krzyżykowym. Dobrze jeśli każdy dokument (podstrona) będą mieć własne słowa kluczowe - znikoma ilość ludzi jednak tak robi.

Może to być np: parafia, Rozalia, w Suszu, ksiądz, kościół, nabożeństwa, duszpasterze, spowiedź, godziny mszy... i wtedy jak ktoś sobie wpisze parafia+w suszu+nabożeństwa to ma większe szanse na pojawienie się właśnie tej strony na pierwszej stronie wyszukiwarki. Teraz na pierwszej stronie po takim zapytaniu pojawia się tylko Wasza księga gości - co świadczy o tym że ona jest dobrze wypozycjonowanaOczko

Warto się jednak nauczyć html i css, to nie takie trudne (w kilka godzin można poznać podstawy i zbudować pierwszą stronę), a potem pomaga w poruszaniu się i funkcjonowaniu w internecie, praktycznie na każdym kroku.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 19:19 ]
PS: To co się świeci teraz to linki z zumi i inne.
Bezpośredniego linku do strony wcale nie ma, zatem albo strona nie została dodana do google, albo google jeszcze jej nie zindeksowało (nie dodało do wyszukiwarki)

Aby dodać stronę do wyszukiwarki google trzeba wejść na tą stronę: http://www.google.pl/addurl/

Jeśli strona była zgłoszona przez program użyty do stworzenia strony (Incomedia WebSite X5 Evolution 7.0.10 - legalny?Język ), to strona na 90% nie jest zgłoszona, bo program nie wpisał tekstu z obrazka, jak napisali programiści z google:
Cytat:Aby pomóc nam w odróżnieniu witryn zgłoszonych osobiście przez ludzi od witryn zgłoszonych automatycznie przez roboty komputerowe, w poniższym polu wpisz wyświetlone tutaj, zniekształcone litery.
12-01-2009 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nataniel napisał(a):Ogólnie jestem przeciwnikiem tworzenia stron przy pomocy programów nie działających na kodzie, tylko na zasadzie WYSWIG (What You See Is What You Get), te programy dokładają dużo niepotrzebnego kodu, robią wiele błędów i często u nas wygląda to ładnie, ale na innych kompach (inna rozdzielczość, przeglądarka itp) strona się sypie.
Nie mam zbyt czasu wiele na naukę html`a 8)
Nataniel napisał(a):(Incomedia WebSite X5 Evolution 7.0.10 - legalny?Język )
Program jest całkowicie legalny.
Nataniel napisał(a):Aby dodać stronę do wyszukiwarki google trzeba wejść na tą stronę: http://www.google.pl/addurl/
Już raz to zrobiłem, teraz okazuje się że moge po raz kolejny to zrobić.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-01-2009 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Można, ale szkoda na to czasu.
Googlebot chodzi po linkach i tak sam znajdzie.

Trzeba dodawać linki na stronach ow wysokim PR, tak jak jest powiedziane w tym tekście, który koleżanka zalinkowała.

Jeśli chodzi o treść strony to najważniejszy jest tytuł.

Ja bym dał taki:
Święta Rozalia parafia w Suszu

Napewno będzię cześciej wpisywany niż Sancta.

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 23:38 ]
Na frazę:
sancta rosalia parafia w suszu

jest w google na pierwszym miejscu, więc nie ma potrzeby dodawać strona jest już zaindeksowana.

Tylko pytanie kto taką frazę wpisuje?
Napewno bardzo mało osób.

A Święta Rozalia zapewne będzie częściej wpisywana, ale na duży ruch to bym nie liczył.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
13-01-2009 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Talmid napisał(a):Święta Rozalia parafia w Suszu
Tak. Tyle tylko, że program nie daje mi możliwości operowania polskimi znakami w tytule...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-01-2009 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
To może ks. otworzyć plik index.html w programie notatnik, który jest dostarczany z windows i wpisać tutaj:
<title>Sancta Rosalia</title>
zamiast: Sancta Rosalia
Święta Rozalia parafia w Suszu
i zapisać zmiany, a potem wrzucić na serwer.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
13-01-2009 01:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Co do pozycjonowania to w ogóle w "description" wpisałbym wszystkie słowa kluczowe, jakie tylko przychodzą księdzu do głowy w związku z parafią. W googlu ważne jest też klikanie z wyświetlanych wyników. Więc jeżeli ktoś wpisze sobie ze 3 słowa kluczowe, w wynikach wyskoczy parafia i ktoś tam kliknie i liczba takich "ktosiów" będzie rosła, to i wynik będzie automatycznie szedł do góry. Proponuję zapisać się do Google Analytics, bardzo dobrze rozbudowany system statystyk, słów kluczowych i wszelakich informacji również o tym, skąd ludzie przychodzą na daną stronę. To zawsze jest jakaś pomoc w konstruowaniu strony.

Sugerowałbym, aby na stronie głównej zmniejszyć rozmiar obrazka, bo 327 kb to zdecydowanie za dużo. Ja mam stosunkowo szybkie łącze (6 Mbit), a ten obrazek nie wgrywał się za szybko (pewnie to też kwestia serwerów ovg).

Dodatkowo chyba trochę za dużo jest tekstu na tej stronie, a nawet jeżeli nie ma go za dużo, to koniecznie trzeba go sformatować, żeby był przyjemniejszy dla oka.

Menu trochę dziwnie zachowuje się w Operze.

Proponowałbym też zmienić kolorystykę, ale to już wyłącznie rzecz gustu.

Przerpaszam za trochę offtopowy post.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-01-2009 02:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nataniel Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Istotnie, mój błąd, w wyszukiwarce strona jest.
Tak jak zauważył msg obrazek jest za ciężki, dawniej była zasada że strona tytułowa wraz z grafiką nie powinna mieć więcej niż 40kb, a reszta do 30kb. A przed wejściem w link gdzie jest dużo grafiki, lub grafika jest ciężka, powinno być ostrzeżenie. To może się wydawać głupie dla większości, jednak proszę mi uwierzyć, to nawet w obecnych czasach ma sens. Wprawdzie jak robiłem swoją stronę to pozwoliłem sobie na więcej. Jednak wtedy byłem przekonany że powiedzmy 100kb to nie dużo. Potem dopiero się zorientowałem jak wielu używa neta dostarczanego przez telefonie komórkową (blueconnect, oragne free itp). W małych miejscowościach, na wsiach to jedyny możliwy net (podobno, bo zawsze można mieć neostradę), i oni tam mają naprawdę kiepskie łącza. Raz na czymś takim siedziałem, szybkość działania była na poziomie 25-50kb/s. Każda strona wczytywała się od kilkunastu to kilkudziesięciu sekund - niektóre wcale.

Formatowanie by się przydało, dokładnie mówiąc to lepszy podział na akapity (przerwy między nimi). Ale to kwestią kosmetyczna, nie mająca wpływu na pozycję strony.

O PR (PageRank) nie wspominam bo jeśli Ksiądz nie rozumie wiele z tego co było pod tym linkiem od koleżanki Upiorzycy, to trzeba zacząć od podstaw.
Ten html naprawdę nie jest tak trudny jak się zdaje, i to jest kwestia kilku godzin, codziennie po godzinie i po tygodniu już się ma pewną wiedzę.
Jak się zrobi dobrze meta dane, to potem można myśleć dalej, o linkowaniu, o katalogowaniu, dodawaniu do innych wyszukiwarek itp

Z tymi słowami kluczowymi w opisie to byłbym ostrożny - nie każdy robot to lubi, także i przy późniejszym dodawaniu do katalogów może być problem. To tak jak z ukrywaniem słów kluczowym w tekście, mimo że ich tak naprawdę nie ma (nie widać), czasem ktoś (robot) może to dostrzec, uznać za próbę oszustwa, i zadziała to odwrotnie.

Inna sprawa to kwestia domeny. Od tego jak ona wygląda też sporo zależy. Google lubi gdy jest to np nazwa_strony.pl, bez żadnych poddomen (subdomain) jak ovh czy coś takiego. Im prościej, tym lepiej. To jednak oznacza inwestycje finansową.

Pozycjonowanie w obecnych czasach wyrasta do nowej dziedziny informatyki Język


Pozdrawiam


PS: Polecałbym darmowe programy pomagające pisać na kodzie: E-Net i Edytor znaczników HTML (ezHTML), oba darmowe, oba Polskie, ten drugi w Viście trzeba odpalać jako administrator. To jak pisanie na forum, ma się u góry możliwe tagi, ma się podgląd. Nie trzeba znać tagów na pamięć, chociaż dobrze znać główne zasady (budowa dokumentów itp)
13-01-2009 02:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ewangelizacjapl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Witam, może się nie znam, ale głównym czynnikiem na którym opiera się pozycja w rankingu Google to ilość linków do strony.

Kiedyś napisałem na wikipedii tekst na ten temat, http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozycjonowanie_stron - może coś bardziej przybliży

Wyszukiwarka religijna,Bezp?atne aukcje, T?umaczenia, biuro t?umacze?
14-01-2009 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #14
Pozycjonowanie
Od kilku lat bardzo mnie wciągnął temat pozycjonowania stron w wyszukiwarkach. Początkowo było to tylko ciekawe hobby i taka prywatna pasja, ale od roku prowadzę firmę zajmującą się tym tematem Uśmiech

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
06-09-2009 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NeoX Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
Czy pomoc jest nadal potrzebna :?:

Im więcej Boga, tym mniej strachu.
06-09-2009 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów