Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojciech Cejrowski i Jego katolickie spojrzenie na świat....
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Wojciech Cejrowski i Jego katolickie spojrzenie na świat....
No właśnie zobaczcie sobie co mówi o cudzie Maryi z Guadelupe ....

http://www.youtube.com/watch?v=7KqTIZ6Nw...r_embedded

Polecam też inne tematy, dla mnie to rewelacja.... =D>

http://www.youtube.com/watch?v=flPowV6wF...re=related

Powyżej dowiemy się prawdy dlaczego Wojtek zrezygnował z obywatelstwa polskiego....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
06-09-2009 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wojciech Cejrowski to w ogóle specyficzna osoba. Jego mowa nawet mi się podoba. konkretna.

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
07-09-2009 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
on pochodzi mojego miasta, tak nie do tematu;p
Człowiek rewelacja. Nie ukrywa swoich słabości pod twardą skorupką macho, ani też nie jest sztuczny. Jest bezpośredni. Ceni sobie swobodę i rodzinę. A przede wszystkim Boga. Ostatnio rozmawiałam o Nim ze znajomym ojcem, który był w parafii u mnie w mieście, gdy pan Wojtek był w Elblągu. To co usłyszałam, tylko potwierdziło moje domysły o jego naturalności i w ogóle. Niech sobie mówią, co mówią, niech Go oczerniają, ja o Nim zdania nie zmienię. Amen Oczko

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
07-09-2009 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Nie powiem.. Cenię bardzo faceta. Tylko co to znaczy...?

No właśnie. Po pierwsze kocham jego styl literacki i ubóstwiam czytać jego książki podróżnicze! No weźcie do ręki GRINGO czy RIO ANACONDA- po prostu boki zrywać...

Po drugie szanuję go za obnoszenie się z wiarą, fakt, że potrafi być na topie jako chodzący chrześcijanin, który nosi na koszulkach Matkę Bożą (no właśnie - POSZUKUJĘ KOSZULKI MB z Guadelupe!) i w swoich programach nie krępuje się mówić jawnie i otwarcie o Bogu i wierze. Wbrew wielu dzisiejszym showmanom, dla których poglądy są częścią garderoby, którą zależnie od mody można wymienić.

Lubię go, cenię... W wielu kwestiach się z nim zgadzam, co nie znaczy, że... Jakby chcieli krytycy osób stawiających się po tej samej stronie co Pan Cejrowski - uznaję jego nieomylność, traktując każdy jego pogląd niczym papieskie ex cathedra. Są kwestie, w których się z nim nie zgadzam, są momenty kiedy stwierdzam, że nie ma do końca racji, albo argumentacja jest za słaba.

A na dodatek... piję tak jak on Yerba Mate Duży uśmiech

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
20-09-2009 14:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Faktycznie, brawo. Ten człowiek zrzeka sie obywatelstwa, bo woli płacić niższe podatki za granicą. Bardzo słusznie, wyjechać łatwiej, niż coś zmienić na miejscu. To się dopiero nazywa patriotyzm.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
20-09-2009 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
polecam na youtube stare odcinki WC-kwadrans; dość głośnego dawniej programu Wojtka w tv - kliknij

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Dziwi mnie, że na forum katolickim Cejrowski jest bohaterem nawet wtedy, kiedy dla pieniędzy (do czego sam się przyznaje :!Uśmiech zrzeka się obywatelstwa. Osobiście, nie widzę w tym nic złego, ale szokuje mnie hipokryzja niektórych. Idę o zakład, że gdyby ktoś z osób powszechnie nieakceptowanych przez katolików postąpił tak samo w kwestii obywatelstwa to byłoby wielkie halo. Od razu powiedzielibyście, że nie jest już Polakiem, bo wyrzeka się ojczyzny dla pieniędzy.
Cejrowski nie ma żadnego szacunku do osób o odmiennych poglądach, a nawet jawnie z nich szydzi.
Poza tym, jako "wzorowy" katolik z Matką Boską na koszulce szanuje bliźniego swego, co widać na załączonym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=uOYlAmIdI...re=related .

Moja konkluzja jest krótka; dziwi mnie, że katolicy w ogóle identyfikują z kimś takim.
20-09-2009 21:00
Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cejrowski jest barwnym charkterystycznym człowiekiem, ma swoje wady i zalety, myśle że swoją popularność zyskał omówiąc to co myśli- tak się składa że jego zdanie pokrywa się ze (utajonym) zdaniem większości,

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
20-09-2009 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
laptula napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=uOYlAmIdI...re=related .
Cejrowski to jednak gość :mrgreen:

potrafi być na maksa niepoprawny politycznie - kogo dziś na to stać...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
laptula napisał(a):Dziwi mnie, że na forum katolickim Cejrowski jest bohaterem

hmmm ja nie widze problemu by katolicy go lubili , Cejrowski jest jak najbardziej Wierzącym człowiekiem , który o tym otwarcie mowi i się tego nie wstydzi

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
20-09-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Dla mnie Cejrowski jest Cejrowski i idolem mym nie jest. Wolę św. Józefa, to dopiero był gość :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-09-2009 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
Cejrowski jest przede wszystkim bardzo inteligentnym człowiekiem, mającym - jak mi się wydaje - większość poglądów zdrowych.
Jego wyjazdu absolutnie nie popieram, nie jest dla mnie w tej kwestii ani wzorem, ani tym bardziej 'bohaterem'. Z drugiej strony jednak setki tysięcy, a może i miliony Polaków wyjeżdża na Wyspy i w inne miejsca w poszukiwaniu pracy. Oni również "dla pieniędzy opuszczają ojczyznę". Z jeszcze 'trzeciej' strony patrząc, trzeba jasno stwierdzić, że ojczyzną chrześcijanina jest niebo. Ja osobiście pewnie bym nie wyjechała przez podatki (nie dlatego, żeby mnie nie denerwowały, ale po prostu zbyt leniwa jestem, żeby zmieniać z tego powodu środowisko, w którym żyję), ani "dla pieniędzy", ale z różnych innych względów byłabym gotowa rozważać opuszczenie Polski.
A co do podatków... Trzeba pamiętać, że osoby obracające znacznymi sumami pieniędzy płacą podatki nieziemskie, po prostu niesprawiedliwe. System Robin Hood'a... To też przemawia na korzyść 'katola'.
Ale nie usprawiedliwiam.

Trzeba pamiętać, że Cejrowski to też człowiek. Ani nie jest bohaterem, ani nie jest bezwzględnym autorytetem. Jest człowiekiem z mocną osobowością, konserwatywnymi katolickimi poglądami i medialnym image. Tylko tyle.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-09-2009 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #13
 
Cejrowski jest inteligenty, zgadzam się. Nie widzę również nic złego w zrzeczeniu się polskiego obywatelstwa, w czasach, w których mnóstwo ludzi wyjeżdża za pieniędzmi.
Natomiast on nie szanuje ludzi o innych poglądach, wszystkich poucza, wszystkich krytykuje, ma jeden światopogląd i w głowie mu się nie mieści, że może być inaczej.

M. Ink. * napisał(a):Cejrowski to jednak gość :mrgreen:

potrafi być na maksa niepoprawny politycznie - kogo dziś na to stać...
Obrażanie kogoś nazywasz sprzeciwianiem się politycznej poprawności :?: To tak, gdyby ktoś powiedział: "Od katoli nie biorę". Poza tym, człowiek, który z tak wielkim przekonaniem powołuje się autorytet Jezusa Chrystusa nie powinien obrażać nikogo.
21-09-2009 02:00
Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
laptula napisał(a):"Od katoli nie biorę"

on tak mówi o sobie...

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
21-09-2009 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
laptula napisał(a):Idę o zakład, że gdyby ktoś z osób powszechnie nieakceptowanych przez katolików postąpił tak samo w kwestii obywatelstwa to byłoby wielkie halo.
daj spokój, to co ludzie robią z czymś, co należy tylko do nich, mnie osobiście nie obchodzi, jednak On sobą, swoją postawą, wiarę ukazuje całkowicie coś innego.
laptula napisał(a):Poza tym, człowiek, który z tak wielkim przekonaniem powołuje się autorytet Jezusa Chrystusa nie powinien obrażać nikogo.
szanuje innych ludzi, jednak każdy z nas krytykuje, KAŻDY z chrześcijan.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
21-09-2009 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów