Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wojciech Cejrowski i Jego katolickie spojrzenie na świat....
Autor Wiadomość
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
gossia napisał(a):laptula napisał/a:
"Od katoli nie biorę"


on tak mówi o sobie...

Chodziło o słowa Cejrowskiego, który nie wziął prezentów od Kampanii przeciw homofobii, mówiąc "od pedałów nie biorę". Nie wiem czy tę wypowiedź można nazwać szanowaniem innych. :?
Poglądy p. Wojtka uważam za jak najbardziej słuszne i w pełni je podzielam, ale nie szanując innych powoduje, ze wielu nie słucha tego co on mówi i próbuje podważać prawdziwość jego słów.
21-09-2009 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
omyk napisał(a):(nie dlatego, żeby mnie nie denerwowały, ale po prostu zbyt leniwa jestem, żeby zmieniać z tego powodu środowisko, w którym żyję), ani "dla pieniędzy", ale z różnych innych względów byłabym gotowa rozważać opuszczenie Polski.

wiesz co , ale on i tak już od dawna się szwenda po całym świecie .....
to co to dla niego za różnica .....

laptula napisał(a):Obrażanie kogoś nazywasz sprzeciwianiem się politycznej poprawności To tak, gdyby ktoś powiedział: "Od katoli nie biorę". Poza tym, człowiek, który z tak wielkim przekonaniem powołuje się autorytet Jezusa Chrystusa nie powinien obrażać nikogo.

ja go podziwiam na pewno w jednym , on nie boi się wypowiedzieć własnego zdania . nie akceptuje zachowań Homoseksualnych więc to głośno wypowiada .
z resztą jak dla mnie nikogo nie obraził po prostu wprost powiedział to co ten człowiek sam dobrowolnie wybrał . jeżeli ktoś wybiera Homoseksualizm to też niech będzie świadomy konsekwencji takiego zachowania .

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
21-09-2009 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Przecież nie chodzi o to, że podróżuje, tylko że zrzekł sie obywatelstwa wyłacznie dla pieniędz. Młodzi ludzie wyjeżdżają za chlebem za granice - często by wrocić po pewnym czasie, i nie zrzekają sie przy tym obywatelstwa. Ten oto człowiek nie jest w ich sytuacji, a jednak z własnego wyboru odrzuca obywatelstwo. Co tu w ogóle porównywać? I jakim prawem krytykuje kraj, którego obywatelstwa zrzekła sie tylko i wyłacznie z podowód materialistycznych? Dla mnie tym samym odebrał sobie prawo do jakiejkolwiek krytyki, a jego dalsze pouczenia to czysta obłuda - czyny zaprzeczają słowom. Skoro mu zależy na Polsce, niech sam spróbuje coś zmienić, nie krytykować z "podatkowego raju".
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
21-09-2009 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
laptula napisał(a):Natomiast on nie szanuje ludzi o innych poglądach, wszystkich poucza, wszystkich krytykuje, ma jeden światopogląd i w głowie mu się nie mieści, że może być inaczej.
wiadomo, że każdy sądzi według siebie... a skoro tak osądzasz Cejrowskiego... 8)

laptula napisał(a):Obrażanie kogoś nazywasz sprzeciwianiem się politycznej poprawności
przede wszystkim nie nazwałbym tego obrażaniem; Cejrowski posługuje się raczej pewną konwencją językową i bardzo wątpię, by chciał świadomie obrazić homoseksualistów lub homofilów Uśmiech raczej jawnie potępia grzech aktywnego homoseksualizmu i stosuje środki medialne, które pozornie wyglądają jak obrażanie kogoś

określenie "pedzio" - stało się już konwencją językową; a wyrażenie "od pedziów nie biorę" jest zajęciem określonego stanowiska w konkretnej sprawie, z dużą dozą ironii właściwą Cejrowskiemu Uśmiech

tak więc nie nazwałbym tego obrażaniem, a raczej dosadnym żartem, w towarzystwie bezpośrednio zainteresowanych; nazwałbym ironią, która jest w pełni zrozumiała dla charakteru Cejrowskiego i jego specyficznych wystąpień; wystarczająco zaangażowani w spór o homoseksualizm aktywiści-homofile i aktywiści-homoseksualiści doskonale o tym wiedzą Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
21-09-2009 15:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
nefesh napisał(a):Przecież nie chodzi o to, że podróżuje, tylko że zrzekł sie obywatelstwa wyłacznie dla pieniędz.

Chyba nie zbyt uważnie oglądałeś Jego, w tym temacie odpowiedź. Wyraźnie mówił, że nadal czuje się Polakiem, i nim umrze, a do tego przyznaje się d KRzK - co widać na każdym kroku.

To co uczynił, to jeden ze sposobów, nieposłuszeństwa obywatelskiego.... ja to popieram.... =D>

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-09-2009 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Uważnie słuchałem jego wypowiedzi, Przyjacielu.
Jeśli ja powiem, że czuję się Katolikiem, a wypiszę się z Kościoła - czy nim będę nadal? Czy raczej moje słowa będą zwykła hipokryzją - bo słowa nie pójdą w parze z czynami? Nieposłuszeństwo obywatelskie? A skąd - on już nie jest obywatelem tego kraju - i to z własnego wyboru. Może i nie zgadza sie z panującymi tu normami - tyle że jedyną jego odpowiedzią na to jest zwykła ucieczka, a nie próba zmian istniejącej sytuacji. Skoro on ma świadomość jak bardzo jest "zła" obecna sytuacjia, oraz skoro ma niezbędną popularność - tym bradziej winien próbować aktywnie zmieniać sytuacje na miejscu (jeśli na kraju zależy mu tak, jak to deklaruje).
On natomiast wyjeżdzą, jak rozumiem - stawiając swoje zachowanie za wzór. A skoro tak... skoro to jest "dobre" dla nas i kraju, to niech każdy wyjedzie, w imię takiego własnie nieposłuszeństwa obywatelskiego. Tylko kto pozostanie w Polsce...
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
22-09-2009 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
nefesh napisał(a):A skąd - on już nie jest obywatelem tego kraju - i to z własnego wyboru. Może i nie zgadza sie z panującymi tu normami - tyle że jedyną jego odpowiedzią na to jest zwykła ucieczka, a nie próba zmian istniejącej sytuacji.
obywatel, a Polak - to nie to samo; czy Polonia, nie posiadająca już obywatelstwa (zarówno przedwojenna, jak i powojenna), to nie-Polacy? czy nie kochają swojego kraju...?

poza tym "skandaliczna" wypowiedź Cejrowskiego, to właśnie próba wpłynięcia na obecną sytuację; jest to wykorzystanie motywu ucieczki jako narzędzia grożącego politykom: "jeśli nic nie zmienicie, to w końcu nikt nie będzie chciał na was płacić podatków"

gdybym to ja powiedział, to nikt by mnie nie posłuchał; ale skoro w ten sposób Cejrowski grozi politykom, to moze w końcu to dotrze do któregoś zakutego łba ](*,)

a skoro już idziemy w dyskusję o patriotyzmie, to pozwolę sobie na dwa małe faux pas:

Cytat:Pamiętają Państwo może zamieszanie, jakie miało miejsce przed mundialem w 2006 roku, kiedy to organizatorzy mistrzostw postanowili wydać pamiątkowe monety-medale, upamiętniające wszystkich uczestników tamtej piłkarskiej imprezy? Krajowe media oburzały się wówczas na fakt, iż Polskę „reprezentował” na nich wąsaty pastuch w otoczeniu gęsi, podczas gdy symbolami innych państw były wieża Eiffla, statua wolności, brama brandenburska, czy też – w przypadku Czechów – lew, widniejący w ich godle państwowym.

źródło
zaprawdę, powiadam wam, ONI Was kochają, moi Polacy...

... a zwłaszcza kochają Waszą ziemię (wychodzi więc, że niekiedy są patriotami bardziej niż my :twisted: ):

[center][Obrazek: 1252753539_by_lays_500.jpg][/center]

[Obrazek: 1252507154_by_Sethus_500.jpg]

ech, ci politycy...
.
.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-09-2009 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
Z tymi "pedałami" przesadził. Mimo, że ma ostry język i kontekst zapewne miał mieć inne znaczenie to jednak wolałbym, żeby nie identyfikowano tego później ze zdaniem Kościoła na temat homoseksualizmu. Bo gdy garstka kolegów wierzących i poszukujących zapyta mnie później o tę sytuację, będę musiał się wiele napocić, żeby wszystko wyłożyć w jasny i konkretny sposób.

Co do zmiany obywatelstwa, nie słyszałem żeby wyrzekał się przynależności do Ojczyzny i tradycji. Podejrzewam, że jeśli spędzałby Wigilię na Karaibach to łamał by się opłatkiem ze znajomymi (jak wiemy to praktycznie wyłącznie polska tradycja). Po za tym oglądałem jego wypowiedzi dot. tego zdarzenia, m.in. w "Po mojemu - W.C.". To raczej zmiana przynależności od strony formalno - polityczniej. Nie zapomnijmy, że Cejrowski jest od lat jednym z najbardziej kontrowersyjnych krytyków politycznych w Polsce, którego zdanie, bądź co bądź jakoś wpływa na sytuację medialną.

Cejrowskiego cenię za dwie rzeczy - literaturę i odwagę bycia chrześcijaninem w świecie show biznesu. Co nie znaczy, że jestem jego "wyznawcą" uznającym w nim "nieomylnego recenzenta świata".

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
27-12-2009 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
Dawid napisał(a):Z tymi "pedałami" przesadził.

I to grubo przesadził. Zgadzać się z poglądami nie musi, ale szacunek obowiązuje każdego człowieka- dziwne, że obnoszący się naokoło ze swoimi katolickimi poglądami Pan Cejrowski tego nie wie... Z tego co mi wiadomo jego wypowiedz była duzo mocniejsza, niz przytaczaliscie wczesniej. Padło coś w stylu: "Od pedziów nie biorę, bo zahivione może być". No jak dla mnie to nie jest wypowiedz człowieka na poziomie, po prostu poniżej wszelkiej żenady.

aleksab napisał(a):ja go podziwiam na pewno w jednym , on nie boi się wypowiedzieć własnego zdania . nie akceptuje zachowań Homoseksualnych więc to głośno wypowiada .
z resztą jak dla mnie nikogo nie obraził po prostu wprost powiedział to co ten człowiek sam dobrowolnie wybrał . jeżeli ktoś wybiera Homoseksualizm to też niech będzie świadomy konsekwencji takiego zachowania .

Może nie akceptować, ale dlaczego obraża? Moze nie akcepotowac i wyrazic to nie obrażając nikogo. Nieakceptowanie jakichś postaw nie powinno oznaczać wrogości i braku szacunku, a u Cejrowskiego tak to wygląda. I to jest bardzo przykre- jego wypowiedz moze byc jednym z kolejnych argumentów koronnych przeciwników katolicyzmu i wcale się nie dziwię poniekąd.

Dla mnie Cejrowskiemu brakuje ogłady. Jest człowiekiem medialnym, ale to nie upowaznia go do wyżywania się na ludziach, ktorzy są mu odlegli poglądowo! Brak kultury, grubiańskość- coraz silniej odczuwam to w jego wypowiedziach.
A co do jego katolicyzmu- lansuje go strasznie. Dla mnie jednak to co on prezentuje w kwestiach swoich wypowiedzi o wierze to nie jest świdectwo, ale efekciarstwo zalatujące fanatyzmem- patrzcie wszyscy- jaki to ja jestem oryginalny i odwazny- nie boje się mowic o niczym. Moze to jest forma zaistnienia w mediach? To by było bardzo przykre, ale nie zdziwiłoby mnie. Dla mnie Cejrowski to dziwak. I mam strasznie mieszane uczucia w stosunku do niego- tak jak z ciekawoscia ogladam jego programy i doceniam jego barwnosc jako człowieka- obiezyswiata, tak bardzo draznią mnie jego niektore wypowiedzi i sposób, w jaki prezentuje przynaleznosc do Kosciola katolickiego.
27-12-2009 00:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Marta napisał(a):
Dawid napisał(a):Z tymi "pedałami" przesadził.
I to grubo przesadził.
Przesadzacie. Jego słowa mają określoną konwencję.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-12-2009 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
M. Ink. * napisał(a):
Marta napisał(a):
Dawid napisał(a):Z tymi "pedałami" przesadził.
I to grubo przesadził.
Przesadzacie. Jego słowa mają określoną konwencję.

jakąż to konwencję? dla mnie to prostactwo grubego kalibru i tyle.
27-12-2009 00:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Marta napisał(a):jakąż to konwencję?
adekwatną do średniej polskiej, konsumpcyjnej mentalności

Marta napisał(a):dla mnie to prostactwo
znów przesadzasz

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-12-2009 02:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:Przesadzacie. Jego słowa mają określoną konwencję.

Trzeba ukazywać bliźnim ich błądzenie i tępić grzech, ale nie wolno nam tępić człowieka. Takim sposobem jeszcze bardziej podburzamy zagorzałych przeciwników.
Może to zabrzmi banalnie, ale "zło dobrem zwyciężaj!"

Ks. Jerzy Popiełuszko nie mówił: od komuchów nie biorę. On inaczej wojował w imię miłości.
27-12-2009 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Dawid napisał(a):Ks. Jerzy Popiełuszko nie mówił: od komuchów nie biorę. On inaczej wojował w imię miłości.

Otóż to. Jakież to ma być świadectwo ze strony Cejrowskiego- język nienawiści wręcz. Ładne mi reprezentowanie nauki Chrystusa, nie ma co... Nie przypominam sobie, aby Jezus wyzywał Marię Magdalenę od dziwek czy złorzeczył na Judasza itp. Powtarzam- co innego jest potępiać zachowania, postawy, co innego- potępiać człowieka.
27-12-2009 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Dawid napisał(a):Trzeba ukazywać bliźnim ich błądzenie i tępić grzech, ale nie wolno nam tępić człowieka. Takim sposobem jeszcze bardziej podburzamy zagorzałych przeciwników.
Marta napisał(a):Otóż to. Jakież to ma być świadectwo ze strony Cejrowskiego- język nienawiści wręcz.
Uważam, że podchodzicie zbyt pruderyjnie.

Marta napisał(a):Ładne mi reprezentowanie nauki Chrystusa, nie ma co... Nie przypominam sobie, aby Jezus wyzywał Marię Magdalenę od dziwek czy złorzeczył na Judasza itp.
Chybione twierdzenie. Jezus również nie pieścił się ze swoimi rozmówcami:

Mateusz (23, 33) napisał(a):Węże, plemię żmijowe
Mateusz (23, 26) napisał(a):Faryzeuszu ślepy!
Jan (8, 44) napisał(a):Wy macie diabła za ojca
A gdyby tak - wzorem Jezusa - mówić aktywnym homoseksualistom: "wy macie diabła za ojca!" ...? :-k Czy to nie byłoby jeszcze gorzej odebrane przez wiele pruderyjnych (pruderyjnych względem innych, niekoniecznie względem siebie) środowisk, niż słowa Cejrowskiego?

Jezus nie był przesadnym delikatesem, ale co poniektórzy chrześcijanie z chęcią będą homosiom nadskakiwać. Oby się tylko przy tym za bardzo nie wypinali, bo a nuż się ani obejrzą i będzie, jak w dowcipie z granatem :diabelek:

Przesadnym delikatesom - gdyby nie zrozumieli konwencji mojego dowcipu - od razu dopowiadam, żeby nie musieli tworzyć dwuznacznych domysłów: w zwulgaryzowanej dziś powszechnie mowie potocznej określenie "wyru...ać kogo" znaczy mniej więcej tyle, co "zrobić kogo w konia", czyli wykorzystać czyjąś naiwność; w tym wypadku chodzi o "robienie" ideologiczne :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-12-2009 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów