Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nostradamus nawalił ?
Autor Wiadomość
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Nostradamus nawalił ?
Ogarnął mnie dziś dziki śmiech kiedy wybrani pamież nie był czarny. Szczęśliwy

Przypomnia mi sie przepowiednai Nostradamusa, kiedy mówił, że Ojciec Święty umrze kiedy bedą róże zakwidać Język hehe nie zauwazyłem Oczko

Po baiłym papiezu miał być czarny, ale jak widac kawa z mlekiem mu tez nie wyszła Oczko

Z jedej strony bardzo sie cieszę, że nie jest to papiez czarny z drugiej szkoda, że nie jest czarny bo by l;udzie zaczęli znów głupoty gadać a z trzeciej strony nie zależało mi czy on bedzie zielony, żólty czy czerwony alew zalęzy mi na tym aby miał Ducha BOżego.

Książki z przepowiedniamy Nostradamusa straca na swojej cenie i zleca ładnie Oczko hehe Szczęśliwy

Musiałem to napisac Oczko

"Kopernik te? by?a kobiet?"
19-04-2005 22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ale czy to jeszcze nie moze sie spelnic? w sensie-czy tam jest powiedziane, ze to po naszym piepiezu, nie po ktoryms tam...za x lat np.
Tak w ogole, kiedy ktos mnie straszy takimi przepowiedniami (zdarza sie), odpowiadam zdecydowanie: kazdy z nas ma do wyboru-wierzyc w przepowiednie Boga, w Jego Slowo, albo w innych......
19-04-2005 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dzieci kochane i wy wierzycie w takie bzdury??? #-o W Nostradamusy, Sybille i inne takie??? Dajcie spokój. Nie wiem skad to się w ogóle bierze, takie idiotyczne domysły. Jezus wyraźnie powiedział: nawet aniołowie nie znają dnia ani godziny! Więc po kiego grzyba snuć głupie domysły???

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-04-2005 22:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
jak mi przykro, ze sie nie udalo tym przepowiadaczom Oczko
a tak calkiem powaznie to... prorokow potrzeba naszym czasom, ale takich bozych prorokow, a nie jakichs przepowiadaczy, ktorzy sobie cos wymysla i... potem ludzie wpadaja w panike, bo "jak czarny bedzie papiezem, to bedzie koniec swiata" Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
19-04-2005 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja zmieniłam co do tego podejście... Papieżem jest niemiec - OK, byłby murzyn - również OK... To raczej nie ma znaczenia kim on będzie... Jeśli Bóg ma w planach koniec świata to spełni to niezależnie od koloru skóry papieża...
Zresztą z tego co ostatnio się dowiedziałam to przepowiednie mówią, że jeszcze nie teraz papieżem miał zostać murzyn, ale właśnie po Benedykcie...
Zresztą... co ma się stać, to się stanie...
Można uznać, że przecież przepowiednie sie sprawdzaja... Ale mi sie wydaje, że to ludzie swoją ogromną wiarą w nie, sami kształtują historię...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
19-04-2005 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
heheh a mnie te przepowiednie Nostradamusa śmieszą Język Moja mama była tym kiedyś baaardzo zainteresowana i co chwila przynosiła "nowości" do domu Język ludzie sami nie wiedzą co ten koleś tam nawypisywał i z reguły jak już coś się stanie zaglądają do tych jego przepowiedni i starają się łączyć fakty Język Co wszystkim tak się spieszy do końca świata ? I tak jak piszecie jakie to ma znaczenie jakiego koloru skóry jest papież. Człowiek to człowiek a jeśli będzie dobrze spełniał swą posługę to dzięki za to Panu Uśmiech end.
20-04-2005 09:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
jaaaaaasne...u mnie w klasie co chwile wszyscy gadali ze bedzie czarny papiez i bedzie koniec swiata Język ale podobno to nie bylo napisane ze czarny-bo taki kolor skóry tylko czarny w innym znaczeniu...
20-04-2005 14:44
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Zresztą każdą przepowiednię można podciągnąć pod jakieś wydarzenie jeśli ono się już zdarzy... Może dlatego przepowiednie są pisane tak symbolicznie, każdy w nich widzi, to co chce widzieć Uśmiech

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
20-04-2005 14:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
No tak-Nostradamus nawalil :?
Tylko czy Nostradamus jest Panem Wszechswiata,czy Bog?
I jak juz powyzej bylo powiedziane-Jego jest czas i miejsce Uśmiech
20-04-2005 14:56
Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Mnie generalnie też śmieszy cały ten Nostradamus i jego historia. Przecież on nie był żadnym prorokiem tylko astrologiem i jakoś co najmniej głupie wydaje mi się, żeby w XVi wieku było zapisane "cośtam" w gwiazdach. :? Ogólnie nie wierzę, żeby w ogóle coś można z nich wyczytać. To jest jakby nie patrzeć sprzeczne z nauką Kościoła Katolickiego, z naszą wiarą. Nostradamus napisał kilka historyjek, a teraz każdy w nich widzi, to co chce widzieć.
Reasumując...
Bajeczki Nostradamusa to jedna wielka (jakby to Futrzak powiedział) BYZYDURA :!:


gosc12 napisał(a):Tylko czy Nostradamus jest Panem Wszechswiata,czy Bog?

Jak dla mnie Bóg jest Panem Wszechświata, a nie Nostradamus. :mrgreen:
20-04-2005 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Sorry, ale to dopiero po papiezu z Niemiec mial byc czarnoskory.

Ale wiecie.... gdy umarł JPII ja pomyslalam: te czasy są piekne. To wszystko, co sie dzieje... Jednak duzo dobra. Teraz na pewno swiat sie nie skonczy, mysle, ze jeszcze dluuuga droga przed nim, a i Kosciolem, że wiele ze Slowa musi sie jeszcze wypelnic..
I teraz tak mam takie poczucie, ze to jeszcze dlugo, choc nie znamy dnia ani godziny.
Przepowiednie napawają mnie lękiem. Dlatego uciekam od nich. A kto chce naszego lęku? Na pewno nie jest to metoda Boga na nawrócenie nas, takie straszenie... czyli-przepowienie te są szatańskie! są jego spiskiem! czyli kogo chcemy słuchac?
natomiast zazdroszcze Wam, bo mnie one nie śmieszą Smutny moze jestem za małej wiary
20-04-2005 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Wogle to przeciez w zamierzchlych czasach byly takie historie z papiezami i antypapiezami,upadek mroalny papiestwa i wogle i wogle i nic sie nie stalo to dlaczego przez czarnego papieza mialoby sie cos stac?? ja nie wiem skad ludzie nagle wyciagaja jakies przepowiednie i zaczynaja w to wierzyc... 8)
20-04-2005 17:06
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
A w jakim sensie miałby być ten czarny, jeśli nie kolorem skóry? Może jako czarna owca papiestwa... Oczko :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-04-2005 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offieczko, któregoś dnia w sklepie chyba w "Fakcie",przeczytałam i było tam napisane coś o drzewie oliwnym, i oczywiście znawcy Nostradamusa odczytali to: "papież będzie murzynem i nastąpi koniec świata" ależ oni są inteligentni Język normalnie można na nich polegać jak na zawiszy Język taki mały suchar Oczko
20-04-2005 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
bardzo mi oprzkto ze tym razem tez sie pomylili... Oczko ja nie wiem skad sie bierze to spragnienie sensacji i ludzie wierza w ajkies przepowiednie niewiadomo skad... jeszcze dojdzie do tego ze jakas przepowiednia powie, ze zalozmy dnia XX.XX.XXXX o godzinie XX:XX wydarzy sie to i to... no i trzeba bedzie znalesc ludzi ktorzy to zrobia, bo tak mowi przepowiednia...
a co do tego co sie sprawdzilo, to wszystko mozna roznie interpretowac i wszystko mozna nagiac zeby tylko pasowalo..

poza tym znacie to, o samosprawdzajacej sie przepowiedni? to taki mechanizm psychologiczny, jesli bedziemy sobie cos wmawiac to w koncu w to uwierzymy i pewne rzeczy mozemy podswiadomie wywolac, typu np jakies wlasne niepowodzenie czy cos w tym rodzaju. Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
20-04-2005 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów