Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprostowanie
Autor Wiadomość
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Sprostowanie
[center]Sprostowanie[/center]

W związku z zamieszczonymi na Młodzieżowym Forum Chrześcijańskim (http://www.forumchrzescijanskie.org; dalej zwane MFC) w dniu 5 lipca 2009 roku oraz rozesłanymi za pomocą mailingu dnia 3 lipca 2009 roku do wszystkich użytkowników tego forum informacjami dotyczącymi będących w moim posiadaniu domen forumchrzescijanskie.pl oraz forumchrzescijanskie.net, a także w związku z zamieszczonym w tych informacjach zarzutem dokonania kradzieży tych domen chciałbym wyjaśnić co następuje:


1. domena forumchrzescijanskie.net została zarejestrowana 22 czerwca 2007 roku przeze mnie w firmie fastom.pl i opłacona z funduszu użytkowników MFC na podstawie przesłanej przeze mnie faktury i udostępniona jako adres bazowy tego forum;

2. domena forumchrzescijanskie.pl została oddana na potrzeby MFC przez wcześniejszego dyspozytora w czerwcu 2008 roku na podstawie umowy z administracją MFC i przerejestrowana na mnie dnia 2 lipca 2008 roku;

3. w związku z usunięciem mnie z ekipy administracyjnej MFC w lutym 2009 roku próbowałem rozwiązać kwestię opłaconych z funduszu użytkowników MFC a będących moją własnością domen internetowych i dnia 1 marca 2009 roku zapytałem o zobowiązanie wynikające z posiadanych przeze mnie domen. Odpowiedzią była informacja ze strony administratorki MFC posługującej się pseudonimem "zosia" jakoby nie było żadnej umowy pomiędzy MFC a mną, a na moje pytanie czy w związku z tym mam zatrzymać owe domeny padła odpowiedź "To nawet dobry pomysł, bo sobie kupimy w promocji za 90 gr nowe (...)";

4. w maju 2009 roku skontaktowałem się z administracją forum z powodu otrzymania faktury za domenę forumchrzescijanskie.pl. Dnia 22 maja 2009 roku skontaktowała się ze mną telefonicznie administratorka MFC Zosia z żądaniem przekazania na jej ręce kodu autoryzacyjnego dla domeny forumchrzescijanskie.net. Jak się okazało próbowała ona wcześniej przejąć tą domenę kontaktując się z firmą hostingową DMK Project oraz z firmą Home.pl, w której zarejestrowane były w tym czasie obie moje domeny. Próba przejęcia domeny forumchrzescijanskie.net okazała się oczywiście nieskuteczna, dlatego zosia skontaktowała się ze mną żądając kodu autoryzacyjnego, a następnie żądając cesji tej domeny. Jednocześnie poinformowała mnie tak drogą mailową jak i telefoniczną, że rezygnuje z domeny forumchrzescijanskie.pl;

5. w związku z wymienioną w punkcie 4. próbą nielegalnego przejęcia domeny postanowiłem nie udostępniać dalej żadnej z tych domen na rzecz MFC i po wygaśnięciu zobowiązania finansowego ze strony użytkowników MFC ustawiłem przekierowanie obu domen na serwery nowopowstałego forum chrześcijańskiego (http://www.forumchrzescijanskie.net);

6. w związku z powyższym informuję, że:
- nie jest prawdą jakoby domeny forumchrzescijanskie.net oraz forumchrzescijanskie.pl zostały skradzione czy to administracji MFC czy też użytkownikom tego forum;
- nie jest prawdą, że owe domeny zostały "podstępnie wykorzystane przez inne forum o podobnej nazwie celem przejęcia użytkowników" MFC;
- nie jest prawdziwa zamieszczona dnia 2 czerwca 2009 roku na MFC informacja jakobym "obiecał zrobić cesję" domeny forumchrzescijanskie.net;
- nie jest prawdziwa informacja z dnia 12 czerwca 2009 roku jakoby administracja MFC miała umowę z firmą Home.pl dotyczącą domeny forumchrzescijanskie.pl.


Podane przez administrację MFC informacje dotyczące kradzieży domen internetowych forumchrzescijanskie.pl oraz forumchrzescijanskie.net są przestępstwem w świetle artykułu 212 kodeksu karnego. Jednocześnie informuję, że dnia 5 sierpnia 2009 roku w związku z przysługującym mi prawem wystosowałem do administratorki MFC Zosi oficjalne wezwanie do zaprzestania popełniania wyżej wymienionego przestępstwa żądając usunięcia fałszywych oskarżeń oraz do zamieszczenia na forum oraz przesłania w postaci mailingu do wszystkich użytkowników forum sprostowania tychże nieprawdziwych informacji. Wezwanie to ponowiłem dnia 6 sierpnia 2009 roku. Powyższe sprostowanie zamieszczam z powodu uzyskania ze strony zainteresowanej odpowiedzi odmownej.

Informuję także, że mimo przeniesienia do strefy z dostępem tylko dla administracji MFC wiadomości zawierającej oskarżenie o kradzież domen nadal nie zostały one w żaden sposób sprostowane przez Administrację MFC. Również przytoczona przeze mnie informacja z dnia 1 marca 2009 roku odnośnie rezygnacji przez administrację MFC z jakichkolwiek roszczeń do tych domen została usunięta z forum publicznego.
09-09-2009 12:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
sdms, dzięki za obszerne wyjaśnienia, bo przyznam się że to było dla mnie niejasne.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
26-09-2009 21:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów