Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fascynacja Psalmami..........
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Fascynacja Psalmami..........
Duży uśmiech Chciałbym podzielić się z wami takim nie typowym świadectwem. Dotyczy ono księgi Psalmów ze Starego Testamentu. Cudowna to księga, wielki dar Pana dla nas! Choć bardzo nie zrozumiała, bynajmniej dla mnie. Dlaczego tak sądzę? Chyba nie trudno czytając tę księgę zauważyć tam takich dziwnych zgrzytów…. Psalmista chce nienawidzić, obrzuca obelgami swoich przeciwników /np.: psalm 139 -> początek przepiękny a później coś, co za bardzo nie przystaje do nauki Jezusa/. Tak przez pewien czas trochę mi to przeszkadzało w modlitwie tymi tekstami, ale Duch Święty nie śpi /Ps 121/. Jakiś czas temu Pan mi fajnie pokazał, że te dziwne teksty mogą być naszą wspaniałą modlitwą. Nie kiedy na spotkaniu z Panem byłem sztuczny, ponieważ nie wyrażałem przed Nim wszystkich swoich myśli, szczególnie tego wszystkiego co mnie smuciło, „wnerwiało”, kiedy miałem pretensje do Boga, że jest jak jest! Pan mi pokazał, że chce byśmy byli normalni przed Nim i mówili mu o wszystkim, nawet o tym, co trudne, szczególnie jeśli to odnosi się niezrozumiałego dla nas działania Boga. Właśnie w tym bardzo pomocna jest modlitwa tym, co dał nam Pan. Teraz już każdy psalm jest dla mnie wielkim darem Jezusa i sięgam po nie każdego dnia, rano, w dzień i wieczorem. Alleluja!!!! Duży uśmiech
18-07-2004 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Podaj namiary PSALMOW chwalacych Pana. Takie najlepsze, ktorymi naj sie modli.

Podobaja mi sie Psalmy bo mozna tam znalezc odpowiedzi. Tak jak slyszalem ewangelizatora, ktory ewangelizowal pana, ktory mowil, ze Pismo Świete samo sie przezcy co do istnienie Boga, i on nie wierzy bo tak mowi Pismo Świete.
I ten ewangelizator nie zaprzeczyl tylko podal mu namiar na wlasnie ksiege Psalmow.
Parafrazujac bylo napiosane, ze:
Boga nie ma- mowi glupi...

Pozdrawiam Oczko
19-07-2004 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jak Psalmy maja mi pomoc w modlitwie to prosze o podanie, ktorymi bo jak przegladalem to nie kazdym mozna wychwalac Boga Język
19-07-2004 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
Pan da światłe oczy
Wiesz, Psalmy nie tylko wychwalają Boga. Przecież to także modlitwa prośby, przebłagania, modlitwa w ucisku itd. To nie problem, aby wskazać jakieś Psalmy pochwalne, ale chyba inna droga będzie lepsza... Można przeczytać całą księgę i jestem pewien Bóg pokarze ci to co dla Ciebie będzie najlepsze!

Pozdrawiam

PS. Jakby co po tytule Psalmu dojdziesz do tego jaki to rodzaj modlitwy: uwielbienie, dziękczynienie czy prośba o przebaczenie.
20-07-2004 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Spirit_of_Martin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Psalmy moga naprawdę stać sie piekną modlitwą - i nie zawsze mówią tylko o uwielbieniu czasem mówią o naszym grzechu i o naszej skrusze. Ja polecam psalm 51 zawsze kiedy zdarzy mi sie upaść - ofiaruję prócz spowiedzi i pokucie ten psalm - "Prośba pokutnika"

Psalm Dawidowy w którym autor wyznaje swój błąd i prosi Boga o wybaczenie - a co przeskrobał takiego Dawid to już odsyłam was do psalmu Oczko

Pozdrawiam

Zapraszam do serwisu Malach - tak?e serwis miasta G?ogów
Zainteresowany/a? Kliknij tu http://www.malach.org
23-07-2004 21:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Psalmy sa swietne i trafiaja, bo sa takie "ludzkie". Autor pisal je w roznych sytyuacjach swojego zycia - zlych i dobrych, dlatego sa bardzo szczere i autentyczne.
25-07-2004 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Od pewnego czasu też jestem zafascynaowany Księgą Psalmów. Odkrywam w nich modlitwę na każdy mój stan ducha. Ze swojej strony moge polecić moglitwę Liturgią Godzin. Może na początku wydaje sie troche skomplikowana ale kiedy już sie dojdzie co i jak wtedy jest to naprawdę piękna modlitwa.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-08-2004 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Probowalem sie modlic ale mi nie wychodzi Brewiarz. Przerazaja mnie te wstazki i ilosc kartek. Kiedy co staosowac. MasakraJęzyk
29-08-2004 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Daidoss napisał(a):Probowalem sie modlic ale mi nie wychodzi Brewiarz. Przerazaja mnie te wstazki i ilosc kartek. Kiedy co staosowac. MasakraJęzyk
No na początku też mnie to wszystko przerażało ale kiedy już doszedłem do tego co i jak zaczęło być naprawdę fascynującą przygodą z modlitwa psalmami i obcowaniem ze świętymi. No i istnieje jeszcze coś takiego jak Brewiarz dla świeckich gdzie nie ma az tylu tomów kartek i wstąrzekUśmiech. No i przeciez zawsze mozna poprosic kapłana o pomoc jak sie posługiwać Brewiarzem i moze wspólnie z nim domawiać poszczególne godziny.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
30-08-2004 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Daidoss napisał(a):Probowalem sie modlic ale mi nie wychodzi Brewiarz. Przerazaja mnie te wstazki i ilosc kartek. Kiedy co staosowac. MasakraJęzyk

Znasz mój adres?????? Jak przyjdziesz to ci pokażę co i jak, to bardzo proste wbrew pozorom.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
30-08-2004 12:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
No teraz oczywisce wyjdzie , ze wszyscy juz potrafia sie modlic brewiarzem tylko jeden karol jak zwykle sie zablakal. Ale owszem zglosze sie w Twojej wolnej chwili.
30-08-2004 13:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
spokojnie Carolus mnie aktualnie tez przerazaja te "sznurki" i torche sie gubie, ale to z powodu, ze mialam dluzsza przerwe w korzystaniu z brewiarza...
jesli chodzi o psalmy, to bardzo tez mi sie podobaja... do rowazan... gorzej jest, jesli teraz musze przeczytac ksiege paslmow i zaliczyc na kolokwium jej tresc... co za zycie Oczko ale przynajmniej po skonczeniu studiow bede mialam przeczytane cale Pismo Świete

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
19-02-2005 04:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Niedwano w jednej z książek o modlitwie spotkałem się ze stwierdzeniem, że Psalmy są darem Boga by nauczyć nas modlić się.

Marcin
08-08-2005 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Marcin napisał(a):Niedwano w jednej z książek o modlitwie spotkałem się ze stwierdzeniem, że Psalmy są darem Boga by nauczyć nas modlić się.
Mogę się z tym spokojnie zgodzić, sam wiem po sobie, że czesto kiedy brakuje mi słów, nie chce sam nic mówić to porostu modlę sie psalmami.
08-08-2005 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marcin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Daidoss napisał(a):
Marcin napisał(a):Niedwano w jednej z książek o modlitwie spotkałem się ze stwierdzeniem, że Psalmy są darem Boga by nauczyć nas modlić się.
Mogę się z tym spokojnie zgodzić, sam wiem po sobie, że czesto kiedy brakuje mi słów, nie chce sam nic mówić to porostu modlę sie psalmami.

Z osobistych doświadczeń mogę powiedzieć, że w Psalmach Bóg bardzo wiele mówił mi o Sobie.
Choć nie tylko... swego czasu w określonej sytuacji otwieram Psalmy i mój wzrok pada na cytat z Ps 69,6 "Boże, Ty znasz moją głupotę i występki moje nie są zakryte przed Tobą." Uśmiech

Marcin
08-08-2005 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów