Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krzyż - wróg publiczny numer jeden.
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
miXUE napisał(a):No Inkwizytorze wychodzi z Ciebie brak poszanowania dla osób z innymi poglądami.
sory, ale to nie ja usuwam krzyże :roll:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
20-09-2009 04:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Przez Krzyż- niebo zostało otworem;

Przez Krzyż też- do nieba jest wejście!

Człowiek został odkupiony przez Boga. Potęga Chrystusowego Krzyża i zmartwychwstania jest zawsze większa od wszelkiego zla,którego człowiek może i powinien się lękać.
28-09-2009 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
miXUE napisał(a):Spróbuj podejść do takiego innowiercy i daj mu ten cytat z Biblii...
A w czym problem? Cytat jest uzasadniony historycznie. De facto Jezus był zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan.


A co do całej sprawy to rację miał Einstein mówiąc, że tylko wszechświat i ludzka głupota są bezgraniczne.
28-09-2009 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
http://dominikanie.pl/janusz_pyda_op.php?wpis=319
Cytat:Jeden z paneli miał miejsce w naszym kapitularzu. Przywieziono wygodne krzesła i kabiny do tłumaczenia symultanicznego i w ogóle wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie. W czasie trwania panelu, gdzieś chyba koło południa stwierdzono jednak, iż aby spotkanie się udało nie wystarczy jedynie wnosić do kapitularza wiele rzeczy. Trzeba również z kapitularza klasztornego koniecznie coś wynieść. A co należy wynieść, aby ekumeniczno-pokojowy panel udał się jak najlepiej? Oczywiście koniecznie należy wynieść krzyż. Jak pomyślano tak też zrobiono
A więc nie tylko ateistom krzyż przeszkadza. Ekumaniakom również.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
28-09-2009 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
polityczna poprawność uber alles

nawet za cenę własnej tożsamości

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-09-2009 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Kyllyan napisał(a):A więc nie tylko ateistom krzyż przeszkadza. Ekumaniakom również.

Znalazło by się też wielu katolików, którym krzyż przeszkadza. Nie każdy się jednak przyzna do niechęci względem krzyża.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-09-2009 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wydaje mi się, że niechęć ateistów itp. nie ma nic wspólnego z tym, że jest to narzędzie tortur. Po prostu wygodna wymówka do realizacji swojej walki, bo przecież innowiercy muszą się zwalczać od zawsze (nie twierdzę, że pod tym względem chrześcijanie są nieskazitelni). Jak kogoś w dzisiejszym świecie może gorszyć Krzyż? Wystarczy włączyć telewizor czy przejrzeć jakąś gazetę, żeby znaleźć znacznie bardziej krwawe sceny. Czasem wystarczy nawet obejrzeć kreskówkę...
Dla mnie Krzyż jest symbolem miłości.
29-09-2009 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #23
 
Krzyż jest łożem miłości, na którym zaślubia nas Pan.
Jest drabiną Jakuba po której możemy wspinać się do Nieba.
Jest kluczem otwierającym Niebieskie Bramy.
Jego belka pionowa, jest osią łączącą Ludzi z Bogiem, jego belka poprzeczna jest łącznikiem między ludźmi, szczeblem drabiny. W obu przypadkach wchodzimy w Niebo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
29-09-2009 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Sant - podpisuję się pod tym co piszesz.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
29-09-2009 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
"W Krzyżu Miłości nauka"
30-09-2009 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Swego czasu musiałem administracji serwisu photoblog.pl udowadniać, dlaczego odwrócone do góry nogami zdjęcie krzyża na cmentarzu obraża uczucia religijne. Widocznie byłem przekonujący bo zdjęcie usunęli, a właściciel został ukarany punktami karnymi.
30-09-2009 12:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Krzyż jest drzewem życia. Wystarczy sobie przypomnieć kilka faktów z Bibli, szczególnie węża miedzianego, na którego Izraelici patrzyli i mogli przeżyć - Bóg przez dzrewo krzyża dawał życie.
Ale warunek był jeden : trzeba było podnieść głowe do góry, aby spojrzeć na dzrewo życia. Spojrzeć do góry aby zobaczyć tam miłosć i łaskę Boga. Gdy się nie patrzy do góry brakuje życia, człowiek umiera, bo nie widzi Boga, widzi tylko siebie, traktuje siebie jak Boga.

W filmie Pasja M.Gibsona jest ten ważny fragment podkreślający czym był krzyż dla Chrystusa - Chrystus przytula sie do krzyża, mimo że będzie musiał zawisnąć na nim jako złoczyńca, jako jeden z tych, których uznano za złoczyńców. On pokazuje jak ważnym symbolem stanie się krzyż dla chrześcijanina z chwi.a Jego śmierci. To już nie będzie znak potępienia, odrzucenia, ale symbol chwały i miłości, symbol zwycięstwa nad śmiercią.

I jeśli w naszym kraju nie dba się o tak ważny symbol to świadczy tylko o naprawde bardzo niskim upadku społeczności katolickiej, co nawet pokazał ten koncert Madonny. To był przykład na to jak w naszym kraju dba sie o korzenie chrześcijaństwa, jak szanuje sie symbole chrześcijaństwa.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-09-2009 23:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Obrona krzyża w Miętnym Troszkę do słuchania jest, ale zachęcam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-10-2009 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
nefesh Już tłumaczę, dlaczego krzyży, oraz innych znaków religijnych, nie powinno być w szkołach, urzędach itp.

Po pierwsze, państwo Polskie nie jest państwem religijnym, a więc jego prawo nie opiera się na zasadach religijnych. Państwo Polskie nie utożsamia się z żadnym związkiem wyznaniowym, religią, czy kościołem (Art. 25 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej) Każdy obywatel RP ma takie same prawa - niezależnie od swojego światopoglądu, pochodzenia, poglądów politycznych, czy moralności. Podobnie jak obywatele, także związki wyznaniowe są równouprawnione (Art. 25 ust. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej). W każdej szkole powinno wisieć Godło Rzeczpospolitej, a nie znak religii katolickiej (lub innej). Nie każdy obywatel RP jest katolikiem ale każdy obywatel RP jest polakiem.

Anariel napisał(a):Po prostu wygodna wymówka do realizacji swojej walki, bo przecież innowiercy muszą się zwalczać od zawsze
Ateista nie wierzy w boga osobowego. Innowierca dla katolika to np. muzułmanin.

Anariel napisał(a):Jak kogoś w dzisiejszym świecie może gorszyć Krzyż?
Znak chrześcijan, przy Godle Polski mnie smuci i irytuje. Jestem polakiem, a nie chrześcijaninem. Chcę mieszkać w państwie wolnym od indoktrynacji.

Anariel napisał(a):Po prostu wygodna wymówka do realizacji swojej walki
Tak, jest to walka. Walczę o swoje prawa. Jestem patriotą i kocham swój kraj. Nie chcę czuć się gorszym, bo na to nie zasługuje.

Anariel napisał(a):Dla mnie Krzyż jest symbolem miłości.

A dla mnie symbolem religii chrześcijańskich.

sdms napisał(a):A co do całej sprawy to rację miał Einstein mówiąc, że tylko wszechświat i ludzka głupota są bezgraniczne.
Jako osoba głupia bezgranicznie i tak mam prawo do bycia obywatelem RP. Najwyżej możesz mną gardzić.

' napisał(a):OK miXUE, lecz ja będę bronił nawet Muzułmanina, kiedy w ideę laickości, zabrana się [a tak się dzieje w Anglii] chodzić Muzułmankom w ich tradycyjnych ubraniach zakrywając nawet twarz. Co za tym idzie księża katoliccy i nie tylko nie mogą tam chodzić w sutannach. To czysty absurd.
Owszem. W imię 'tolerancji' w całej europie prawo dąży do zniewolenia obywatela. Na szczęście w Polsce mamy art. 53 ust. 2 Konstytucji Rzeczpospolitej, który broni nas przed takimi absurdami. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Cytat:Krzyż nie kojarzy mi się z szubienicą tylko z krzyżem
, a swastyka ze starożytnymi kafelkami.

M. Ink. * napisał(a):No Inkwizytorze wychodzi z Ciebie brak poszanowania dla osób z innymi poglądami.

sory, ale to nie ja usuwam krzyże :roll:
Kiepski żart.

Pozdrawiam
03-10-2009 02:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
Fils napisał(a):Jako osoba głupia bezgranicznie i tak mam prawo do bycia obywatelem RP. Najwyżej możesz mną gardzić.
Mam pytanie. Przeczytałeś w ogóle artykuł, o którym mowa? Bo mam wrażenie, że nie. Gdybyś przeczytał to wiedziałbyś, że głupotą nazywam zachowania np. rządu brytyjskiego, czy hiszpańskiego. Bo usuwanie krzyży z kościołów i instytucji kościelnych to już jest ingerencja w sprawy wewnętrzne samego Kościoła i przejaw prześladowania religijnego.

W dzisiejszym świecie ateiści, wrogowie krzyża i katolicyzmu, nie walczą już o rzekome równouprawnienie. Dzisiaj Cejrowskiemu grozi się pozwem sądowym, za to, że na katolickiej uczelni cytuje fragmenty Biblii mówiące o homoseksualizmie. Czy to uważasz za przejaw walki o równouprawnienie? Bo mi to zaczyna śmierdzieć cenzurą gorszą od tej PRL-owskiej.
03-10-2009 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów