Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeprosiny dla Jana Pawła II
Autor Wiadomość
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Przeprosiny dla Jana Pawła II
Czy wzorem Ojca Świętego, przepraszającego Żydów, my nie powinniśmy przeprosić Jana Pawła II za to, że pod rząd na dwie kadencje wybraliśmy ateistę na prezydenta RP oraz za ateistyczny Sejm, Senat i Rząd???
20-04-2005 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Dlaczego mielibysmy przepraszać Jana Pawła II za to :?: :roll:
20-04-2005 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
b2 napisał(a):Czy wzorem Ojca Świętego, przepraszającego Żydów, my nie powinniśmy przeprosić Jana Pawła II za to, że pod rząd na dwie kadencje wybraliśmy ateistę na prezydenta RP oraz za ateistyczny Sejm, Senat i Rząd???

Znacze generalnie to nie będe przepraszał za kogoś bo ateistów to nie wybierałem. Może my wiemy, że katolik na pewne orientacje nie powinien głosować ale problem cały w tym, że dla niektórych to nie jest takie jasne. A czy dla nich Jan Paweł II coś znaczy? Zmieńmy się to będzie lepsze jak jakieś przeprosiny. Bo jeszcze Prezydent się dołączy i znów zbije "kapitał" polityczny. Ostanio jego notowania spadły ale nigdy nic nie wiadomo...
:roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-04-2005 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Może my wiemy, że katolik na pewne orientacje nie powinien głosować ale problem cały w tym, że dla niektórych to nie jest takie jasne. A czy dla nich Jan Paweł II coś znaczy?

To nie są znowu tacy niektórzy. To w końcu większość. Zarówno w wyborach parlamentarnych jak i prezydenckich potrzebna jest większość!!!

Na pewno ważniejsze, żeby się zmienić. To pewne. Ale jednak sądzę, że trzeba przeprosić. Papież też przepraszał, nawet za nie swoje winy. Żydów przecież przeprosił, a sam nic złego (wręcz przeciwnie) im nie zrobił.

Cytat:Dlaczego mielibysmy przepraszać Jana Pawła II za to

Może nie pamiętasz wizyty Jana Pawła II w parlamencie, który wybraliśmy w wolnych wyborach, kiedy do Papieża podchodzili "nasi" parlamentarzyści, podawali mu rękę i mówili: "Dzień dobry, proszę pana!"
Chociażby za to należałyby się przeprosiny. Za to też, że kiedy nastała wolność, wybrano zło. Wybrano ateistów. Teraz tak szczerze - naprawdę tego nie pojmujesz Daidoss, czy to tylko przekora z Twojej strony????

Pozdrawiam.
21-04-2005 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Sam bym tak zrobił, nie wszyscy musza wierzyć, że on jest namiestnikiem Boga przywitali go w kulturalny sposób. Czy papież obraził się oto ze go, w „raczke nie cmoknęli" Poza tym, co nazywasz złem?? Rozumiem z tego, że jeśli ktoś nie jest taki jak ty niema takich samych poglądów wierzy w coś innego a niżeli ty to jest zły

Chcesz to przepraszaj, kogo chcesz i za co chcesz, ale nie zmuszaj do tego innych
Nie poczuwam się do przeprosin nikogo a tym bardziej zmarłego papieża za to, że ktoś powiedział Dzień dobry zamiast np. Szczęść Boże poza tym Szczęść Boże powiedziane przez ateistę to totalnym absurd.
21-04-2005 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
b2 napisał(a):
Cytat:Dlaczego mielibysmy przepraszać Jana Pawła II za to

Może nie pamiętasz wizyty Jana Pawła II w parlamencie, który wybraliśmy w wolnych wyborach, kiedy do Papieża podchodzili "nasi" parlamentarzyści, podawali mu rękę i mówili: "Dzień dobry, proszę pana!"
Chociażby za to należałyby się przeprosiny. Za to też, że kiedy nastała wolność, wybrano zło. Wybrano ateistów. Teraz tak szczerze - naprawdę tego nie pojmujesz Daidoss, czy to tylko przekora z Twojej strony????

Pozdrawiam.

Nie pamietam. Jakoś nie zajmuję sie poliotyką. Mało wogóle ogladam TV. Nawet wiadomości nie znam najnowszych. Co nie jest dobre z mojej strony. Dlatego piszę, że dlaczego bo nie wiedziałem. Ale mysle troche podobnie jak Lewiatan. Nie dziwi mnie to, że ateista powiedział do Ojca Świętego "Dzień dobry". Gdybym był nie wierzącym tez bym tak powiedział.
21-04-2005 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Lewiatan napisał(a):Rozumiem z tego, że jeśli ktoś nie jest taki jak ty niema takich samych poglądów wierzy w coś innego a niżeli ty to jest zły

Tylko bez nadinterpretacji, przypisujesz komuś zapewne co on nie myśli. Nie róbmy ze wszystkich ksenofobów :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-04-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Lewiatan!

Post i moje uwagi skierowane są nie do ATEISTÓW ale do osób WIERZĄCYCH i PRAKTYKUJĄCYCH jako KATOLICY. Nie interesują mnie ani sami ateiści ani to co robią ani nawet ich poglądy.

Cytat:Chcesz to przepraszaj, kogo chcesz i za co chcesz, ale nie zmuszaj do tego innych

Nikogo do niczego nie zmuszam. Ani ja ani cały Kościół Katolicki. Sprawy wiary są sprawami osobistymi każdego człowieka. Tak było i tak będzie. Nie wiem skąd ten pomysł, że ja kogoś zmuszam do czegoś? Chyba stąd, że niezbyt dobrze zrozumiałeś przesłanie mojego postu. Czujesz się do czegoś zmuszony przez mnie na odległość???? Czyżbym był Kaszpirowskim II ????

Cytat:Chcesz to przepraszaj, kogo chcesz i za co chcesz

To tak jakbyś napisał: będzie jak będzie. Albo 1 = 1. To chyba oczywiste i nie trzeba do tego specjalnego forum, żebym ja wiedział, że jak chcę, to mogę przeprosić kogo chcę i za co chcę. To oczywistość. Truizm.

Teraz trochę wyjaśnień:

Głównym bowiem przesłaniem nie jest to, że ateista powiedział Dzień Dobry, bo to normalne. Chociaż jak się zastanowić, dla ateisty powinno to być obojętne. Bóg dla niego nie istnieje i nie ma żadnego znaczenia, więc jaka różnica, czy powie Dzień Dobry (co też nie wiadomo w zasadzie co oznacza, bo dlaczego dzień miałby być dobry i dlaczego mówi się to w powitaniu) czy powie Szczęść Boże (i też nie będzie wiedział dlaczego). Jeżeli już do formuły powitania można się przyczepić, to raczej do drugiej części, że mówili do Niego proszę pana. Zwracanie się do Papieża vel Ojcze Święty jest już normą kulturową w naszym kraju a stosowanie innej formy świadczy o brakach w tym zakresie. Podobnie do osób duchownych, mówimy np. proszę księdza, obojętnie czy jest się ateistą czy nie. To sprawa kultury. No ale ja oczywiście też nie wymagam, żeby ludzie byli kulturalni. To ich sprawa.

Ale i to wszystko nieważne.

Ważne jest to i to stanowiło meritum sprawy, że CI ludzie (ateiści) znaleźli się w parlamencie. Że katolicki naród (przynajmniej z nazwy) wybrał ateistów.

Podkreślam, że pytanie jest skierowane do katolików i to do tych, którzy dokonali wyboru ateistów. Do nikogo więcej. Chciałbym wiedzieć jakimi motywami się kierowali i czy w tej chwili zrobili by to samo. Nie kieruję pytania do ateistów, bo ich motywy SĄ mi ZNANE i są oczywiste.

Jeżeli będę chciał usłyszeć opinię ateistów, to będę szukał forum prowadzonego przez redakcję gazety NIE.

Cytat:Rozumiem z tego, że jeśli ktoś nie jest taki jak ty niema takich samych poglądów wierzy w coś innego a niżeli ty to jest zły

Sorry, ale bardzo źle rozumiesz a raczej NIC nie rozumiesz z tego co napisałem.

Cytat:wierzy w coś innego

Wierzy??? W co??? W coś??? Znaczy, w co???

Pozdrawiam serdecznie.
22-04-2005 07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Czyli chcesz, żeby tutaj napisali swoje przeprosiny wszyscy, którzy uważają się za katolików, a głosowali na Kwaśniewskiego (co na to super ciocia?) albo na jakichś innych lewicowców?

Lustrację chcesz tu przeprowadzać??

Wybory po to są tajne, żeby nie trzeba było się do takich rzeczy przyznawać. Więc nie wymagaj tego od innych. Zwyczaj wypominania błędów też jest brakiem kultury.

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-04-2005 08:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Czyli chcesz, żeby tutaj napisali swoje przeprosiny wszyscy, którzy uważają się za katolików, a głosowali na Kwaśniewskiego (co na to super ciocia?) albo na jakichś innych lewicowców?

Odpowiadam:

Cytat:Czyli chcesz, żeby tutaj napisali swoje przeprosiny wszyscy, którzy uważają się za katolików, a głosowali na Kwaśniewskiego

Czyli nie przeczytałeś pierwszego mojego postu w tym temacie, czy go nie zrozumiałeś??? Pytanie tam zawarte jest chyba jasne???

Cytat:(co na to super ciocia?)

Oświeć mnie, kto to jest ta super ciocia???

Cytat:Lustrację chcesz tu przeprowadzać??

Odsyłam do tytułowego pytania a jednocześnie odpowiadam na Twoje: NIE.

Cytat:Wybory po to są tajne, żeby nie trzeba było się do takich rzeczy przyznawać

Tu się zgadzam, lepiej się do takich błędów nie przyznawać bo to straszna żenada. Ale czy rzeczywiście należy o tym milczeć jakby się nic nie stało??? To ma wymiar historyczny.

Cytat:Więc nie wymagaj tego od innych

Jeżeli wydaje Ci się, że ja coś od kogoś na odległość WYMAGAM (a jesteś już drugą osobą) to ja chyba faktycznie staję się powoli Drugim Kaszpirowskim...

Cytat:Zwyczaj wypominania błędów też jest brakiem kultury

Nie, to nie wypominanie. To:

1. Uznanie prawdy historycznej,
2. Wyparcie się zakłamania,
3. Uznanie prawdy, która wyzwala,
4. Przyznanie się do błędu,
5. Próba naprawy błędu,

I pozostałe implikacje, wynikające z WARUNKÓW SPOWIEDZI ŚW.

Pozdrawiam.
22-04-2005 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
b2 napisał(a):Oświeć mnie, kto to jest ta super ciocia???

Tak tu sie napewno przyda troche wyjasnienia. Jeśli chcesz to b2 zrozumieć musisz wejśc tu:
http://www.ayoy.pl/nowe.html i ściagniąc ta filmiki z dołu o Super Cioci. To taka mała trylogia. Nie pamietam, która dokładnie bedzie odpowiedzia na Twoje pytanie Oczko
22-04-2005 10:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
To Halama jest teraz Wernyhorą polskiej młodzieży??? Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Nieźle!!!

Jako wolnomyśliciel, muszę przetrawić na spokojnie. Myślę wolno. Ja tu jeszcze wrócę Uśmiech

Pozdrawiam.
22-04-2005 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
hehhe nie no ja Wam wszystkim powiem że jak czytam posty w tym temacie to po prostu się śmieję Uśmiech nie wnikając co dokładnie pisaliście zapytam...
b2 czyli żeby uniknąć sytuacji kiedy trzeba będzie przepraszać wszystkich świętych za to jaki rząd wybrał polski naród, zanim pójdziemy na wybory musimy dokładnie wczytać się w życiorys każdego z kandydatów by zapoznać się z jego wyznaniem i by przypadkiem głosując na ateistę nie zgrzeczyć?
22-04-2005 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:zanim pójdziemy na wybory musimy dokładnie wczytać się w życiorys każdego z kandydatów by zapoznać się z jego wyznaniem i by przypadkiem głosując na ateistę nie zgrzeczyć?

Faktycznie, masz rację. Przecież trzeba IPN-u i śledztwa, żeby dowiedzieć się, że "Pierwszy" nie klęka na Mszy w czasie Przeistoczenia. Trzeba faktycznie być historykiem i to co najmniej docentem, żeby wiedzieć jaki światopogląd reprezentują obecnie ugrupowania rządzące.

A z drugiej strony, to wydaje Ci się logiczne głosowanie na osobę, której życiorysu nie znam??? W ten sposób mógłbym wybrać potencjalnego Stalina albo Fidela??? Weźmiesz na siebie taką odpowiedzialność??? Albo wydaje Ci się słuszne głosowanie na partię, której programu i światopoglądu nie znasz dokładnie???

To lepiej w ogóle nie iść na wybory.
23-04-2005 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Gepardzik => "RZeczywiście" Oczko

A po drugie... MOŻE PRZESTAŃMY W KOŃCU MIESZAĆ KOŚCIÓŁ DO POLITYKI??????????????????????
Najpierw się wściekacie, że RM zaczęło mieszać się do polityki, a sami zaczynacie zmierzać do tego w tym temacie!!! Nic nie zrobimy, że ludzie są głupi i ślepi, że udają gorliwych katolików a wybierają ateistów do rządu!!!!!!!!!!!!!!!!
Ależ mnie to irytuje :x

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-04-2005 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów