Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeprosiny dla Jana Pawła II
Autor Wiadomość
Olanta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Nie b2 chodzi mi o to, że patrzmy obiektywnie. Gratuluję Ci tego że interesujesz się polityką ale taka prawda że mało kto dzisiaj interesuje się kim jest ten na kogo głosuje. Offieczka ja Ci powiem że dopiero po przeczytaniu tego tematu zaczęło mnie to w jakiś sposób irytować ale nie można przecież narzucić całej Polsce żeby głosowała na katolików z racji tego że większością w naszym kraju jest właśnie to wyznanie. Dlatego nie widzę powodu by kogokolwiek przepraszać za to Język
I niepotrzebnie cokolwiek pisałam bo rzeczywiście nie ma co mieszać polityki do kościoła. end
23-04-2005 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:bo rzeczywiście nie ma co mieszać polityki do kościoła

Faktycznie, nie ma co. Nie ma też co mieszać kościoła do pracy. Do stosunków codziennych między ludźmi. Przecież to co robimy nie powinno mieć żadnego, ale to żadnego wpływu na to w co wierzymy i odwrotnie!!! Na tym przecież polega demokracja. Kościół w niedzielę. Piącha w nos w poniedziałek, wódeczka we wtorek, marycha w środę, wybory Olka w czwartek, kradzież w piątek, kłótnia w sobotę a w niedzielę znowu kosciółek.
Tak trzymać, bracia katolicy! Tak trzymać!

Cytat:Najpierw się wściekacie, że RM zaczęło mieszać się do polityki

Ja się nie wsciekam, że się miesza. Ja się wsciekam, że uprawia niekorzystną politykę dla KK w Polsce i prawicy.

Cytat:Żeczywiście iście katolicka postawa, obchodzą Ciebie tylko katolicy a resta świata to może się nawet mordować i nic Ci do tego?

No, nie do końca. Tekst, że ateiści mnie nie INTERESUJĄ (a nie nie obchodzą, jak raczyłeś przekręcić) dotyczy tematu tego forum i tego forum. A co do tego mordowania, to Ty znasz jakąś metodę, żeby to powstrzymać? Podziel się, niech wszyscy skorzystają.

Cytat:Wiesz, mnie jako katolika to obchodzi każdy człowiek

Pozostaje pogratulować postawy i żałować, że się Ci do pięt nawet nie dorasta...
23-04-2005 23:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
b2 w średniowieczu to ty chyba byś był w zakonie Najświetrzej Marii Panny. Bardzo jesteś agresywny i wrogo nastawiony do słów krytyki w twoim kierunku.
Skoro chcesz tak bardzo przepraszać przeproś wszystkich muzułmanów za wyprawy krzyżowe, wszystkich, co stracili życie przez św. Inkwizycje.
Poza tym jak rozumiesz słowa Jezusa "co jest Boskiego oddaj Bogu a co jest cesarskiego oddaj cesarzowi ...”?
24-04-2005 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Skoro chcesz tak bardzo przepraszać przeproś wszystkich muzułmanów za wyprawy krzyżowe, wszystkich, co stracili życie przez św. Inkwizycje.

Nie muszę. Jan Paweł II zrobił to już między innymi w moim imieniu.

Cytat:b2 w średniowieczu to ty chyba byś był w zakonie Najświetrzej Marii Panny. Bardzo jesteś agresywny i wrogo nastawiony do słów krytyki w twoim kierunku.

A gdzie Ty siebie widzisz????

Cytat:Poza tym jak rozumiesz słowa Jezusa "co jest Boskiego oddaj Bogu a co jest cesarskiego oddaj cesarzowi ...”?

Oddawałem co cesarskie cesarzowi, gdy Polska była w podobnej sytuacji jak Jerozolima za czasów Chrystusa, to znaczy pod okupacją. Tego dotyczyły słowa Chrystusa. Natomiast mój post dotyczy wolnego wyboru dokonanego przez katolików w wolnym kraju.
To pewna subtelna różnica, której Ty zdajesz się nie dostrzegać. Istnieje szeroka nauka Jana Pawła II w sprawach społecznych i między innymi mówi o tym. Ale podkreślam - to pytanie skierowane jest do katolików. Do ateistów nic nie mam, bo sam napisałeś, że było by dziwne, gdyby zrobili inaczej... Zgadzam sie z tym.
24-04-2005 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
b2 napisał(a):[quote]
A gdzie Ty siebie widzisz????

mie to by odrazu na stosie spalili za głoszenie cherezji!!
24-04-2005 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Jak widzisz, myślę inaczej od Ciebie a mnie na tym forum też wiele osób widziałoby na stosie. Może razem się będziemy opiekać. Raźniej będzie.

Pozdrawiam.
24-04-2005 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
B2 przeprosiny zostawiam, ale zgadzam się z Tobą odnośnie głosowania katolików. To jest prywatna sprawa ale.... Pewne zasady nas obowiązują czego nie raz dawali wyraz biskupi w swoim nauczaniu. Nie może katolik głosować na Kwaśniewskiego, który jest za aborcją. To jest tak logiczne, że nie powinniśmy o tym dyskutować nawet. Teskty w stylu, że Kościół się wtrąca do polityki bo pokazuje zasady wyboru kandydatów są nie na miejscu. Kościół nie pokazuje na kogo konkretnie głosować tylko pokazuje cechy dobrego pretendenta do urzędu. Jan Paweł II wciąż mówił o cywilizacji śmierci, tymczasem duża część wybrała reprezentantów właśnie takiej opcji! Chyba sprzeczność jest aż nadto widoczna! Potrzeba nam dyskusji o właściwej wizji polityki, której częścią jest Kościół czyli my!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-04-2005 11:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Święte słowa.

[ Dodano: Sro 04 Maj 2005 9:08 ]
Offca,

Cytat:MOŻE PRZESTAŃMY W KOŃCU MIESZAĆ KOŚCIÓŁ DO POLITYKI??????????????????

To hasło.

Tak naprawdę, to cała nauka społeczna JPII mówiła o wmieszaniu Chrystusa do między innymi polityki (jak i do wszystkich dziedziń życia) bo bez tego się nie da.

Pomyśl, komu zależy na odseparowaniu Kościoła od polityki?

Dlaczego zatem Kościół "miesza się" w sprawy związane z wojną, wojskiem, itp???

Pozdrawiam.
26-04-2005 12:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów