Ankieta: jak w tytule wątku^
Ankieta jest zamknięta.
to zdecydowany objaw homofobii 60.00% 6 60.00%
może autor posunął się troszkę za daleko 20.00% 2 20.00%
nie mam zdania 10.00% 1 10.00%
to chyba nie jest homofobia 0% 0 0%
obrazek zdecydowanie nie jest wyrazem homofobii 10.00% 1 10.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to już homofobia, czy jeszcze nie?
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #166
 
sant napisał(a):
nefesh napisał(a):zródło
Niewiarygodne

Z całym szacunkiem, Sant - Nefesh podał JAKIEŚ źródło. Ty natomiast nie podałeś żadnych. W związku z tym, stwierdzenie o niewiarygodności źródeł Nefesha wymagałoby podania kontr-źródeł, z uzasadnieniem ich wiarygodności.

Cytat:
nefesh napisał(a):Rozumiem, że od demokracji też?
Zapominasz że Hitler doszedł do władzy w demokratyczny sposób.

Ty natomiast kompletnie pomijasz tło społeczno-gospodarcze, na którym Hitler doszedł do władzy. A biorąc je pod uwagę, z punktu widzenia ówczesnego Niemca (a wybrano go PRZED jego rozpoczęciem wojny, pamiętaj) Hitler był wręcz idealnym wyborem.

Cytat:Nefesh- wszystko co piszesz to uogólnienia i konfabulacje encyklopedystów. Zacznij badać dostępne źródła a zmienisz zdanie.

Sant - więc skoro uważasz ogólnie uznane dzieje za konfabulację, to może podaj te "wiarygodne" źródła, na bazie których doszedłeś do zupełnie innych wniosków. Bo bez tego, wybacz, to co piszesz jawi się raczej jako Twój własny, życzeniowy pogląd, a nie udowodnione, sensowne informacje.
16-10-2009 21:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #167
 
Sant napisał(a):Zapominasz że Hitler doszedł do władzy w demokratyczny sposób.
Nie zapominasz. Jedną z uroków demokracji jest to, że demagogia zyskuje polę do popisu.
Cóż zrobić? Drizzt ma rację, że doprowadziły do tego pewne uwarunkowania vide wielki kryzys i parę innych jeszcze rzeczy. Ale to nie tłumaczy głupoty tłumu.
Sant napisał(a):nefesh napisał/a:

zródło
Niewiarygodne
Sant napisał(a):Nefesh- wszystko co piszesz to uogólnienia i konfabulacje encyklopedystów. Zacznij badać dostępne źródła a zmienisz zdanie.
Cóż moge na to odpowiedzieć. Nie jestem studentem historii czy nauk jej pokrewnych. Wiedzę, którą prezentuje w większej części posiadam z ksiązek bądz artykułów (jak podane przeze mnie zródło). Także owych "zródeł" o których tak enigmatycznie wspomniałeś nie miałem okazji jeszcze zbadać. W pozostałej częsci moja wiedza pochodzi z nauki o historii gospodarczej bądz polityki gospodarczej, którą to wiedzę miałem przyjemność zdobyć z "pierwszej ręki", od moich szanownych profesorów. Stąd też mój (bardzo) krótki wypad w stronę początków ekonomicznego zacofania polski, czy wynalazków Bismarcka. Twoje dumne słowa - zwłaszcza o konfabulacjach encyklopedystów, tudzież traktowanie moich słów jako "uogólnienia" są dla mnie następującym sygnałem:
- Jesteś osobą o wykształceniu historycznym, z którą prosty student ekonomii nie może na tym polu prowadzić równorzędnej rozmowy.
- Posiadasz wiedzę (popartą naprawde mocnymi zrodłami historycznymi) zdolną obalić słowa profesorów piszących książki, artykuły, no i.. encyklipedie.
.. aż bym chciał krzyknąć: sprawdzam!
Ale nie krzykne, bo:
Sant napisał(a):Kończmy już ten offtop
Kończmy.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
16-10-2009 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #168
 
nefesh napisał(a):Ale to nie tłumaczy głupoty tłumu.

Czy "głupoty"? Tu bym się tak do końca nie zgodził. Hitler, prócz wypowiedzenia wojny, zaczął najpierw mocne zmiany w państwie, które uczyniły wiele dobrego. Ekonomicznie więc jego wybór był strzałem w dziesiątkę. Czy Niemcy mogli wiedzieć, że Hitler wywoła konflikt, który doprowadzi do międzyrasowych masakr, pochłonie miliony ofiar, i wyniszczy Europę? Owszem, były sygnały, że Hitler ma zapędy podbojowe, ale...

No cóż, pozostawiam to bez odpowiedzi, aczkolwiek aż tak ostro bym nie oceniał samych Niemców, którzy wybierali Hitlera.
17-10-2009 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #169
 
czy takie wybory nie są kwestia dobrej polityki przedwyborczej? w duzej mierze są.

[Obrazek: mysz4.gif]
17-10-2009 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #170
 
Hmm. Do Nefesha. Jedno zdanie w kwestii wyjaśnienia. Nie jestem historykiem zawodowym, ale od prawie 40 lat jest ona moją pasją. Druga to religia. (od 30 lat). Trzecia - polityka, w której czynnie uczestniczyłem w latach 80 ubiegłego wieku. Rozstałem się z czynnym uczestnictwem w niej na rzecz kształtowania duchowości. (formacja - uczenie się wiary). Z wykształcenia jestem urbanistą. Wystarczy? I mam wrażenie że tego akapitu o encyklopedystach francuskich nie zrozumiałeś, ale to nieważne.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
17-10-2009 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #171
 
Drizzt napisał(a):Ty natomiast kompletnie pomijasz tło społeczno-gospodarcze, na którym Hitler doszedł do władzy. A biorąc je pod uwagę, z punktu widzenia ówczesnego Niemca (a wybrano go PRZED jego rozpoczęciem wojny, pamiętaj) Hitler był wręcz idealnym wyborem.
A po rozpoczęciu?
Jakby wygrali to Hitler ideał.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
19-10-2009 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #172
 
smokeustachy napisał(a):
Drizzt napisał(a):Ty natomiast kompletnie pomijasz tło społeczno-gospodarcze, na którym Hitler doszedł do władzy. A biorąc je pod uwagę, z punktu widzenia ówczesnego Niemca (a wybrano go PRZED jego rozpoczęciem wojny, pamiętaj) Hitler był wręcz idealnym wyborem.
A po rozpoczęciu?
Jakby wygrali to Hitler ideał.

To Twoje słowa, nie moje, więc nie ma sensu, bym się do nich ustosunkowywał.
19-10-2009 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #173
 
Odnoszę wrażenie, że ten temat ma coraz mniej wspólnego z jego punktem wyjściowym. Jako jego autor przedstawiam następującą propozycję:

:close:

Wszak chyba wszystko, co miało być w nim powiedziane, powiedziane już zostało...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
19-10-2009 22:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #174
 
M. Ink. * napisał(a):Wszak chyba wszystko, co miało być w nim powiedziane, powiedziane już zostało...

też mi się na chwilę obecna wydaje ....
Na razie zamykam , jeżeli ktoś kiedyś uzna że ma coś SENSOWNEGO do dodania do tematu i chce podyskutować , można napisać na PW z prośba o odblokowanie
aleksab :mrgreen:

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
19-10-2009 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów