Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasz Kościół...
Autor Wiadomość
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Nasz Kościół...
Czy może się tak stać, że np. w naszym Kościele będzie zezwolenie na to, aby księża mogli zawierać małżeństwa? I od kogo to by już zależało?

Osobiście jestem przeciwna temu i wszelkim zabiegom typu aborcja czy eutanazja. Ale czy kiedyś to ogarnie nas?
22-04-2005 18:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
W naszym Kościele nikt takie czegoś nie może zmienić, bo nie bylibyśmy już tym samym Kościołem...

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
22-04-2005 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
To by chyba przeczyłoby nauczaniu naszego Kościoła... #-o Chociaż niech lepiej się wypowie ktoś, kto jest bardziej w temacie. :wink:
22-04-2005 21:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
zmiany takie moze wprowadzic papiez, ale fakt pewne zmiany przecza dokrtynie kosciola, wiec nie zostana wprowadzone (a raczej nie powinny byc wprowadzone) tj. aborcja czy eutanazja bo by przeczyly prawu Bozemu i deklaogowi. jesli chodzi o celibatariuszy, to nie wiem, ale w zasadzie to najwiecej na ten temat maja osoby, ktorych to nie dotyczy... czyli swieccy zyjacy w rodzinach (malzenstwach) ewentualnie inne osoby siweckie stanu wolnego,. a co ciekawe o tym nie mowia zbyt duzo sami zainteresowani Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-04-2005 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Pewnych zmian nie może wprowadzic nawet papież. Jeśli zalegalizowałby wolne związki, zgodził się na dokonywanie aborcji, eutanazji. Uważał, że środki antykoncepcyjne sa OK. Pozwolił aby kobiety były księżmi to to nie byłby juz KOŚCIÓŁ KATOLICKI :!:
23-04-2005 08:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
zgadzam sie z Daidossem, odpowiedzialam ze teoretycznie tak by moglo sie stac, bo to papież ma najwiksza wladze w kosciele (w sensie ziemskim) dlatego to on moze wprowadzic zmiany, ale w praktyce mam nadzieje ze to nie nastapi. jestem przeciwna kaplanstwu kociet, legalizacji srodkow antykoncepcyjnych, natomiast w kwestii aborcji i eutanazji, to jest oczywiste, ze tez jestem na NIE !!!!

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
23-04-2005 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
To czemu niektórzy z kandydatów na papieża - liberałowie, zastanawiali się nad zlikwidowaniem celibatu i zezwoleniem na stosowanie prezerwatyw u ludzi z HIV? Jak to jest? Ratzi jest konserwatystą i dobrze - ja się z tego cieszę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-04-2005 11:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Bo każdy, nawet kardynał ma wolną wolę. Ale Duch Święty nie śpi i dlatego papieżem został kardynał Ratzinger Uśmiech

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
23-04-2005 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
No w sumie to tak, mam nadzieje ze nadal bedzie tak jak jest i dzieki za odpwiedzi... a i mam nadzieje ze nie zabraknie ludzi takich jak Karol Wojtyla czy Ratzinger
23-04-2005 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Prawo Boże jest niezmienne i nawet papież nie może go zmienić. Więc żaden papież nie zezwoli na aborcję, eutanazję czy związki homoseksualistów. Po prostu było by to niezgodne z doktryną i Pismem Świętym. To w Kościele Katolickim jest niezmienne.

Natomiast sprawa celibatu nie należy do doktryny. Jak wiadomo 2000 lat temu kapłani mieli żony, nawet wiele stuleci potem też mieli. Ale zaczęło to rodzić wiele problemów w Kościele, więc zdecydowano się wprowadzić celibat. A co wprowadzili ludzie, to i ludzie mogą znieść (w domyśle papież).

Nie wiem co z np. kapłaństwem kobiet.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
29-04-2005 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Nawet jakby teraz zniesiono celibat, to wyobraźcie sobie jakie byłoby to zamieszanie. Nie wyobrażam sobie jakby miało się to odbywać. Jest wielu księży z kilku lub kilkunastoletnim stażem swej posługi... i myślicie, że po zniesieniu celbatu ożeniliby się? Żyjąc tyle lat w czystości i wstrzemięźliwości? Napewno znaleźliby się tacy, którzy chętnie by to zrobili, ale...
Uważam, że nie byłoby łatwe wprowadzenie przepisu o zniesieniu celibatu...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 11:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Zamieszanie???Dlaczego?




W mojej diecezji pozwolono na korzystanie z "komunii na rękę". Ja sam, jako postępowy i świadomy katolik, byłem jak najbardziej ZA!!!

I co?

Ano, przyznam szczerze, w 99% podchodzę do sprawy na kolanach i NIE na rękę... Zwłaszcza w poranki w powszednie dni, kiedy najbardziej szukam Łaski i miłosierdzia Pana... Jednak TERAZ - - czynię to w wolności.
29-04-2005 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Mam propozycję: Znieśmy dekalog, by każdy "w wolności" mógł wybrać dobro!

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
30-04-2005 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
To ksiądz tego nie powtarza swoim przełozonym bo ksiedza z roboty wyleją ok .
30-04-2005 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Eh... Przecież to nie było poważnie Oczko
Ale dobre porównanie ksiądz zaproponował.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
30-04-2005 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów