Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
!!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!!
Autor Wiadomość
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
:roll: z esemasami jest dokładnie,jak piszesz.Nie ma to nic wspólnego z magią i kabałą i okultyzmem.Tu idzie tylko o naciąganie na kasę.Natomiast,godzenie się na kładzenie Tarota i
pozwalanie sobie,na naukę wróżenia i to za darmo,to już jest wchodzenie na tą drugą ciemną
stronę,świata.Ludzie,którzy zaczynają,się uczyć wróżyć nie mają pojęcia ile krzywdy i to fizycznej,i nie mówiąc o innych można komuś i sobie zrobić...
Zresztą to temat rzeka....Jeśli,ktoś ma ochotę poczytać,jakie są zagrożenia,to proszę wejść,na
ezotv-forum.Tam sami zainteresowani poniekąd zmuszeni,zaczeli o tym pisać....
Wygląda,to niestety bardzo nie ciekawie.Kiedyś,może opiszę mój przypadek.Grażka

Wiara Góry przenosi....
09-10-2009 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
OMYK - Jak mam Ci udowadniać, skoro musiałbym się odwołać do zagadnień okultystycznych? To, jak tamte "wróżbitki" stawiają Tarota, woła o pomstę do nieba. Bo:

1. Interpretują karty baaardzo powierzchownie. Tak interpretując, mogłyby olać Tarota, łącznie ze wszystkimi jego korespondencjami, odniesieniami, wielorakimi znaczeniami, i rozkładać zwykłe karty.

Po prostu, jak ktoś w Tarota choć TROSZKĘ wniknął, to po jednym takim rozłożeniu naszej "wróżki" i jej interpretacji widzi, że taka z niej wróżka, jak z koziej d**y trąba.

2. Wróżenie z tarota (czy raczej zgłębianie istoty rzeczy, bo "wróżenie" to bardzo nieodpowiednie słowo tutaj) wymaga, by osoba, ktorej się go stawia, była co najmniej obecna przy rozkładaniu, a NAJLEPIEJ (wręcz powiedziałbym -koniecznie), aby sama tasowała i/lub rozkładała karty.

Jest na to praktyczne uzasadnienie (nota bene nie mające nic wspólnego z "innymi siłami", a czysto z podświadomością), jednak to chyba nie temat, by tu go zgłębiać.


A co do zachęt (to już nie do CIebie konkretnie, Omyk) na wchodzenie na forum EzoTV itp, to strata czasu. Jeśli się chce poznać PRAWDZIWY okultyzm i PRAWDZIWYCH okultystów, zobaczyć, jak NAPRAWDĘ ma się sprawa, to na pewno takie pseudo-ezoteryczne fora są najmniej odpowiednim do tego miejscem.
09-10-2009 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
miXUE, masz rację - to dotyczy każdego.
Opinia powinna być wyraźnie wyróżniona od faktu.

Drizzt - ok, przyjmuję wytłumaczenie. Tak naprawdę nie chodzi o samo "udowadnianie", bo wiem, jak wygląda etat 'wróżki prasowej' i jej podobnych... Plecenie głupot. Tyle, że i taka po pewnym czasie posiądzie tę 'umiejętność' wróżenia, bo i taką demon opęta, skoro się w taki sposób naraża, wręcz wystawia na jego działanie i z jego działalnością (wróżbiarstwem) identyfikuje. Nowy Testament wyraźnie stwierdza, że wróżbita/tka nie posiada jakiejś specjalnej 'wiedzy' czy 'umiejętności' - to demon, który go/ją opętał, wróży. Kiedy egzorcysta wyrzuci demona, 'nadzwyczajne umiejętności' mijają.
Ale wracając... nie chodzi o 'udowadnianie', tylko o to, żebyśmy na forum opinie zaznaczali jako opinie, a fakty jako fakty. Pewnie w złym temacie akurat się "przyczepiłam", ale zaobserwowałam to wcześniej, więc takich postów było więcej Uśmiech
No i jeszcze jedno: na forum NIE reklamujemy praktyk okultystycznych i nie potrzeba tu 'zachęt'.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-10-2009 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Cytat:Drizzt - ok, przyjmuję wytłumaczenie. Tak naprawdę nie chodzi o samo "udowadnianie", bo wiem, jak wygląda etat 'wróżki prasowej' i jej podobnych... Plecenie głupot. Tyle, że i taka po pewnym czasie posiądzie tę 'umiejętność' wróżenia, bo i taką demon opęta, skoro się w taki sposób naraża, wręcz wystawia na jego działanie i z jego działalnością (wróżbiarstwem) identyfikuje. Nowy Testament wyraźnie stwierdza, że wróżbita/tka nie posiada jakiejś specjalnej 'wiedzy' czy 'umiejętności' - to demon, który go/ją opętał, wróży. Kiedy egzorcysta wyrzuci demona, 'nadzwyczajne umiejętności' mijają.

Tutaj chyba jednak muszę napisać, na czym "wróżenie" polega. Bez tego zrozumienia wszelka rozmowa mija się z celem.

(wiem, że to lekki offtop, ale służy wglądowi w cały temat jako taki, mam więc nadzieję, że zrozumiecie Uśmiech )

Mianowicie wróżbita nie wyczytuje przyszłości, ani nie wierzy, że może ją wyczytać. Wróżbita pozwala swojemu klientowi na głębsze poznanie sytuacji, samego siebie etc, poprzez uzewnętrznienie bogatych treści podświadomości, które nie zostały jeszcze odkryte w świadomości.

Jak to działa? Otóż nasza podświadomość rejestruje multum więcej rzeczy, niż nam się "świadomie" wydaje. Po zaobserwowaniu jakichś faktów, umysł "segreguje" je na te, które są istotne - te trafiają do świadomości - i te, które są nieistotne - te z kolei trafiają do pamięci długotrwałej, ale NIE SĄ uświadomione. Innymi słowy - mamy pewne informacje, ale NIE WIEMY (świadomie), że je mamy.

Klient najpierw powinien się przyjrzeć (choćby na krótko) każdej karcie, i każdej z nich dotknąć. Dlatego tak, ponieważ każda karta posiada minimalnie inną fakturę, niezauważalnie inny kolor koszulki, ogólnie - pewne szczególne różnice, które ZAWSZE powstaną w procesie produkcji. Nasze zmysły są w stanie je wyłapać, jednak są to tak drobne różnice, że nie trafiają do świadomości - znowu, pozostają na poziomie podświadomym.

W konsekwencji w umyśle tworzy się "baza danych", z powiązaniem obrazka na karcie z jej drobnymi cechami szczególnymi (fizycznymi).

Następnie tarocista każe klientowi z całej talii wybrać te karty, które uzna za słuszne. Tutaj sprawa jest ciekawa. Otóż wybór jest tylko na poziomie PODŚWIADOMYM. Świadomość uznaje wszystkie karty (odwrócone koszulkami do góry) za takie same. Jedyna różnica jest na poziomie podświadomości. Wybór więc de facto należy do niej. Pozwalając podświadomości wybrać karty, dajemy tej części naszej wiedzy szanse UZEWNĘTRZNIENIA. Podświadomie wybieramy karty, które pasują do aktualnej sytuacji, najlepiej ją opisując.

Trzeba pamiętać, że podświadomość ma o wiele, wiele pełniejsze informacje zakodowane w umyśle o sytuacji, niż świadomość - dysponuje przecież nieuświadomionymi, acz spostrzeżonymi szczegółami.

Gdy karty zostają odkryte, dochodzi nie tyle do przekazania informacji o przyszłości, co do przekazania informacji podświadomej - świadomości.

W konsekwencji, zyskujemy duuuużo szerszy ogląd sytuacji, niż mieliśmy. Możemy wysnuć multum więcej wniosków, jak się sprawy mają, a więc i lepiej przewidywać (choć nie w jakimś magicznym rozumieniu) przyszłość.

Dlatego też wróżbiarstwo nazywa się często "przewidywaniem przyszłości" - jednak nie w znaczeniu, jakie wielu mu przypisuje.

Cytat:Ale wracając... nie chodzi o 'udowadnianie', tylko o to, żebyśmy na forum opinie zaznaczali jako opinie, a fakty jako fakty. Pewnie w złym temacie akurat się "przyczepiłam", ale zaobserwowałam to wcześniej, więc takich postów było więcej Uśmiech

Hmmm, to może umówmy się prościej - jeśli coś powiem bez przekazania na to argumentów, a jeno suche stwierdzenie, znaczy to, że to moje zdanie. Jeśli natomiast przytoczę argumenty, podam źródło - wtedy mówimy o faktach. Ok? Oczko

Cytat:No i jeszcze jedno: na forum NIE reklamujemy praktyk okultystycznych i nie potrzeba tu 'zachęt'.

Chodziło mi o to, że po prostu, na takim forum (EzoTV) nie znajdzie się reprezentatywnej grupy. Więc przestrzegłem, że jeśli już ktoś CHCE takie informacje uzyskać - niech takich źródeł unika.
10-10-2009 08:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
Obawiam się jednak,że znajdzie się reprezentatywną grupę,na tamtym forum.Każda z osób tam pracujących,przyjmuje klientów indywidualne,i "wróżenie" odbywa się dokładnie tak,jak
zostało powyżej napisane.I to jest fakt.(TV i "praca" tamto tylko sposób,na zatrzymanie klienta)
Zgadzam się również z opinią wcześniejszą,Omyk.Przecież to oczywiste (dla mnie),że osoby
stawiające karty pozwalają Szatanowi,panować nad owymi wróżkami w efekcie przejmuję
on nad takim delikwentem władzę.Grażka

Wiara Góry przenosi....
10-10-2009 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów