Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
!!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!!
Autor Wiadomość
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
Dyskutujemy na teamt altruizmu czy na temat : "!!!!!Kabbala-to zagrożenie???!!!!" ??

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
05-10-2009 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
:roll: Jeśli bardzo znana Tarocistka w pewnej stacji tv,od lat prowadzi wykłady na temat
Tarota i numerologi,a podstawą do wykładów jest KABAłA, to o czym tu dyskutować. :twisted: .......

Wiara Góry przenosi....
08-10-2009 13:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
Grażynka napisał(a)::roll: Jeśli bardzo znana Tarocistka w pewnej stacji tv,od lat prowadzi wykłady na temat
Tarota i numerologi,a podstawą do wykładów jest KABAłA, to o czym tu dyskutować. :twisted: .......

Może chodzi Ci o EzoTV? Duży uśmiech Bo jeśli tak (zresztą, o wszystkie programy TV o magii), to mogę Ci powiedzieć, że profesjonalistów w dziedzinie Tarota, Magii, etc etc tam zdecydowanie NIE spotkasz.
08-10-2009 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #34
 
:evil: Tak właśnie o tę stację mi chodzi!!! Nie spotkam ich nigdzie! na szczęście!!!
bo ich nie ma!!!
Niestety tam propaguje się,durnoty jakich świat nie widział,a biedni ludkowie i Katolicy
też,lgną jak pszczoły do miodu.....i pozwalają sobie robić wodę z mózgu :cry: i wierzą
a wtedy zaczyna działać szatan....przecież to jasne i oczywiste....

Wiara Góry przenosi....
08-10-2009 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
 
Grażynka napisał(a):i Katolicy
Eee tam - od razu katolicy. Chyba że deklaratoryjni, dla których chrześcijaństwo jest jedną z wielu religii naturalnych - równie dobre jak i inne.
Kiedyś wprowadzono cenzus Credo. I wyznać wiarę to było coś. I nie było rozdźwięku. Ale dziś słowo się zdewaluowało. Dziś nic nie znaczy. Credo się odklepuje jak kolejną modlitwę. Bez konsekwencji i znaczeniem wypowiadanych słów.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-10-2009 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
Grażynka napisał(a)::evil: Tak właśnie o tę stację mi chodzi!!! Nie spotkam ich nigdzie! na szczęście!!!
bo ich nie ma!!!

O, to nie dziwne, że się tam takich durnot nasłuchałaś Duży uśmiech Chociaż, EzoTV ogląda wielu okultystów - dla nich to o wiele lepszy kabaret, niż nasze polskie (skądinąd - niezłe) kabarety Duży uśmiech

A co do nie spotkania nigdzie prawdziwych magów, okultystów, tarocistów... cóż, może dobrze, że wierzysz, że nie spotkasz. Takim ludziom rozgłos niepotrzebny Oczko

Cytat:Niestety tam propaguje się,durnoty jakich świat nie widział,a biedni ludkowie i Katolicy
też,lgną jak pszczoły do miodu.....i pozwalają sobie robić wodę z mózgu :cry: i wierzą
a wtedy zaczyna działać szatan....przecież to jasne i oczywiste....

Cóż, dla jednych durnotą i robieniem wody z mózgu jest magia, dla innych - taką samą durnotą i robieniem wody z mózgu jest trzęsienie portkami przed Szatanem, który zalęga i czai się w każdym zakątku, byle tylko biednych katolików schrupać na śniadanie i zwodzić na pokuszenie.

Jak to się mówi - ile ludzi, tyle gustów (czy raczej - poglądów).
08-10-2009 21:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Szczęśliwy No właśnie,nie potrzeba i Nam rozgłosu.
Tak na marginesie,żeby mieć prawdziwy i szczery pogląd na jakąkolwiek sprawę,najlepiej
mieć i doświadczenie.Nie paplać teoretycznie. #-o Pozdrawiam.

Wiara Góry przenosi....
08-10-2009 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Drizzt napisał(a):A co do nie spotkania nigdzie prawdziwych magów, okultystów, tarocistów... cóż, może dobrze, że wierzysz, że nie spotkasz. Takim ludziom rozgłos niepotrzebny

Jesteś pewny? Skąd więc tyletych wszystkich wróżek w reklamach? Mało tego : sa strony na których za kase oferują rzucanie klątwy na drugiego człowieka. To nie w celu rozgłosu ta reklama.
Z magia jest tak, że się ją ukrywa, aby mogła lepiej działac na potencjalną ofiarę.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2009 01:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #39
 
:roll: Właśnie oni potrzebują rozgłosu,rozgłos to kasa i to bardzo duża.
Ci ludzie pracują z energiami i działają na pograniczu dwóch światów.O tym w większości nie ma pojęcia zwykły śmiertelnik.Niestety!I fakt!,że to ogromna pułapka też
nie wie większość ludzi kontaktujących się z tymi Tarocistkami i wróżkami..Pozwalając sobie
na kładzenie tarota,ludzie podpisują właśnie cyrograf....a wróżka,nigdy nie przyzna się do faktu,że o to jej właśnie chodziło.Przecież wszystko jest na odpowiedzialność dzwoniącego!!-Tłumaczy!! a to guzik prawda!!! Już Taka jedna z drugą dokładnie wiedzą co
robią.No i nieszczęście gotowe. Nie ja już nie spotkam w życiu,takich ludzi.
Bóg raz w życiu kazał mi doświadczyć tego koszmaru,żeby teraz dawać świadectwo.
Choć ja nigdy nie chciałam korzystać z wróżby,ja uzależniłam się od osoby,która wróży.I nieszczęście gotowe.
P.S. A PROGRAMY!!! W TV TO NIE ROZGŁOS?!! A co w takim razie?

Wiara Góry przenosi....
09-10-2009 11:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
TOMASZ32-SANCTI, Grażynka - sprawa jest bardzo prosta. Otóż wszystkie te wrózki w EzoTV, cyz tym bardziej rzucające "klątwy za sms", to po prostu skok na kase ludzi, którzy owszem, wierzą w to, a jednocześnie niewiele o tym WIEDZĄ. Innymi slowy - żerowanie na naiwności ludzkiej, nie posiadając ŻADNYCH umiejętności.

W sumie, jak tak Was czytam, to nie dziwię się, że tak negatywnie oceniacie magie, okultyzm, i samych to praktykujących. Jeżeli za reprezentatywne uważacie wróżki w EzoTV czy klątwy na sms...
09-10-2009 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Cytat: Otóż wszystkie te wrózki w EzoTV, cyz tym bardziej rzucające "klątwy za sms", to po prostu skok na kase ludzi, którzy owszem, wierzą w to, a jednocześnie niewiele o tym WIEDZĄ. Innymi slowy - żerowanie na naiwności ludzkiej, nie posiadając ŻADNYCH umiejętności.
Osobiście sądzę, że masz sporo racji, ale... czy mógłbyś uargumentować? Wiesz, rzucić tekst bez cienia dowodu jest bardzo łatwo.
Zauważyłam, że w ogóle na forum często chciałbyś wypowiadać się autorytatywnie. A tu niestety, nie da rady. Albo piszę: "w mojej opinii XYZ", gdzie za XYZ mogę podstawić dowolne teorie (nawet spiskowe Oczko ), albo, jeśli piszę "jest tak i tak" - muszę użyć argumentów, i to najlepiej mocnych.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-10-2009 12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
:x Bzdury plecierz!!! esemesy i programy kasa!!!! to tylko wierzchołek góry lodowej!
Trzy lata,byłam na forum ezoterycznym,to co się tam wyprawia,i jakie to niebezpieczne,wie tylko ktoś kto przeżył koszmar!!!! uzależnienie.Teraz może,mi ktoś
zarzucić, Grażka,byłaś słaba,potrzebowałaś pomocy! Polazłaś,w samą czeluść zła!! i to
będzie prawda.A ilu jest w wśród NAS takich pogubionych ludzi? Całe mnóstwo!!!
Dla mnie problem tkwi gdzie indziej>>> ))::: często nie otrzymuje się prawdziwej pomocy
w kościele niestety,od ludzi którzy tylko ładnie mówią i z tego nic nie wynika....
Wiem z własnego doświadczenia,bardzo rzadko ludzie kościoła umieją się zatrzymać,i poprowadzić drugiego do Boga! to naprawdę wielki problem....niestety...
P.S. Nikogo TU na TYM Forum,nie chciałam dotknąć,ani obrazić.(po coś w końcu tu jestem Szczęśliwy ) Proszę mi jednak uwierzyć,forum to wirtualny świat,życie jest tu i teraz......a na dodatek
jak się jest osobą niepełnosprawną,jest stokroć trudniej...TYLE-Pozdrawiam.

Wiara Góry przenosi....
09-10-2009 12:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #43
 
Grażynka napisał(a):Dla mnie problem tkwi gdzie indziej>>> ))::: często nie otrzymuje się prawdziwej pomocy w kościele niestety,od ludzi którzy tylko ładnie mówią i z tego nic nie wynika....
Masz zdecydowaną rację. Ale myślę, że nie wszyscy i nie wszędzie. Jadnakowoż winniśmy sie kajać.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-10-2009 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #44
 
Szczęśliwy Jasne,że nie wszędzie i nie zawsze! Mam nadzieję,że na tym forum znajdzie się miejsce
i zrozumienie dla takich "popaprańców"jak JA!
Nawet nie macie pojęcia jak jestem Bogu wdzięczna i WAM LUDZIOM,że chcieliście
założyć takie Forum....bardzo często,się okazuję iż właśnie takie miejsca jak te to
najważniejsza i poniekąd jedyna pomoc.DZIĘKUJĘ Przytulanie,poza sakramentami i
eucharystią....

Wiara Góry przenosi....
09-10-2009 13:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
Grażynka napisał(a):Tak właśnie o tę stację mi chodzi!!! Nie spotkam ich nigdzie! na szczęście!!!
bo ich nie ma!!!
Niestety tam propaguje się,durnoty jakich świat nie widział,a biedni ludkowie i Katolicy
też,lgną jak pszczoły do miodu.....i pozwalają sobie robić wodę z mózgu i wierzą
a wtedy zaczyna działać szatan....przecież to jasne i oczywiste....

Omyku, w takim razie Grażynka też powinna udownić swoje racje, bo pisze w stylu "jest tak i tak"... ale argumentów za bardzo nie widać.

Kiedyś włączyłem te całe EzoTV, ale zbytnio nic ciekawego do oglądania nie było. Szczerze mówiąc to się zdziwiłem, że jest to "Program dla okultystów/magów", bo wtedy nic takiego zbytnio nie wyłapałem. Chociaż może zbyt si.ę nie wsłuchałem, nie pamiętam.

Jednak idea "klątwy sms'em" brzmi bardzo głupio. Może ktoś przybliżyć na czym to polega? Ja wyślę sms'a do tej "wróżki", ona mi odpiszę, a jeśli ja przeczytam ten tekst to zaczyna działać klątwa, czy jak? Czemu tekst na ekranie komórki ma "otworzyć mnie" przed tym "złem" czy klątwą. Czym to się różni od sms'a zwykłego, do kolegi/koleżanki?

Grażynka napisał(a):Bzdury plecierz!!! esemesy i programy kasa!!!! to tylko wierzchołek góry lodowej!
Trzy lata,byłam na forum ezoterycznym,to co się tam wyprawia,i jakie to niebezpieczne,wie tylko ktoś kto przeżył koszmar!!!! uzależnienie.Teraz może,mi ktoś
zarzucić, Grażka,byłaś słaba,potrzebowałaś pomocy! Polazłaś,w samą czeluść zła!! i to
będzie prawda.A ilu jest w wśród NAS takich pogubionych ludzi? Całe mnóstwo!!!
Dla mnie problem tkwi gdzie indziej>>> ))::: często nie otrzymuje się prawdziwej pomocy
w kościele niestety,od ludzi którzy tylko ładnie mówią i z tego nic nie wynika....
Wiem z własnego doświadczenia,bardzo rzadko ludzie kościoła umieją się zatrzymać,i poprowadzić drugiego do Boga! to naprawdę wielki problem....niestety...
P.S. Nikogo TU na TYM Forum,nie chciałam dotknąć,ani obrazić.(po coś w końcu tu jestem ) Proszę mi jednak uwierzyć,forum to wirtualny świat,życie jest tu i teraz......a na dodatek
jak się jest osobą niepełnosprawną,jest stokroć trudniej...TYLE-Pozdrawiam.

"esemesy i programy kasa" - to nie świadczy o tym, że jest to złe i powoduje jakieś urazy duchowe, lecz tylko o tym, że ludzie są naiwni i dają się w to wciągnąć. Efektem jest strata paru złotych, ale nie odrazu otworzenie się przed Szatanem. Nie wiem czym to ma się różnić od "Gratulacje! Twój numer ma szanse wygrać Audi A4 i 100 000 zł! Wystarczy, że napiszesz sms'a o treści XXX na numer XXXX" itd.

"A ilu jest w wśród NAS takich pogubionych ludzi? Całe mnóstwo!!!" to taka subiektywna opinia. Nie wiesz, czy np. taki okultysta nie uważa, że to inni są zagubieni, bo nie znaleźli sposobu na oddziaływanie rzeczywistością(to bardzo się maga tyczy, tak?) czy, że nie widzą jakiegokolwiek wzoru pomiędzy zdarzeniami(sugeruję się tematem Terminologia, jak coś źle mówię to poprawcie). Ile ludzi tyle opini i poglądów.
09-10-2009 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Wróć do góryWróć do forów