Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #496
 
Owszem. Takim samym przekłamaniem jest ukrywanie faktu, że środki ogólnie nazywane antykoncepcją mają również działanie wczesnoporonne. O tym mówił zdaje się ddv.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-10-2007 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #497
 
nie ma rozróżnienia w nazewnictwie "anty-koncepcyjnym " na środki wczesnoporonne i "nie-wczesnoporonne"
To wszystko są w dla tej grupy osób "środki antykoncepcyjne".
Nawet i środki o których powszechnie wiadomo iż działają poronnie jak np. "postinor" czy "RU" określa się jako "antykoncepcję".

O tym że pewnego rodzaju środki mają działanie poronne można się dowiedzieć praktycznie z wypowiedzi katolików.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-10-2007 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #498
 
Gdzieś słyszałem/czytałem, że najlepszym sposobem na uniknięcie niepożądanej ciąży jest mózg

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #499
 
Offca
Cytat:Od kiedy seks jest problemem zdrowotnym? To ciekawa koncepcja.
no przecież cała ta dyskusja tutaj dotyczy tego czy one mniej czy bardziej szkodzą zdrowiu i w którym momencie ,dlatego uważam, że nie oto chodzi . (a seks nie jest nie problemem)

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 14:31 ]
ks Marek:
Cytat:Gdzieś słyszałem/czytałem, że najlepszym sposobem na uniknięcie niepożądanej ciąży jest mózg
nic dodać nic ująć ,a ludzie z waszej nazwijmy to grupy pytają się księdza o to czy można i jak,a przy okazji ksiądz ma wiedzieć czy one szkodzą czy nie.Przy całym waszym szacunku dla księży, no naprawdę ale wszystkiego to oni nie wiedzą, dlatego napisałem ,że jak problem dotyczy zdrowia to do lekarza
09-10-2007 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #500
 
Polak06 napisał(a):Offca
Cytat:Od kiedy seks jest problemem zdrowotnym? To ciekawa koncepcja.
no przecież cała ta dyskusja tutaj dotyczy tego czy one mniej czy bardziej szkodzą zdrowiu i w którym momencie ,dlatego uważam, że nie oto chodzi . (a seks nie jest nie problemem)

[ Dodano: Wto 09 Paź, 2007 14:31 ]
ks Marek:
Cytat:Gdzieś słyszałem/czytałem, że najlepszym sposobem na uniknięcie niepożądanej ciąży jest mózg
nic dodać nic ująć ,a ludzie z waszej nazwijmy to grupy pytają się księdza o to czy można i jak,a przy okazji ksiądz ma wiedzieć czy one szkodzą czy nie.Przy całym waszym szacunku dla księży, no naprawdę ale wszystkiego to oni nie wiedzą, dlatego napisałem ,że jak problem dotyczy zdrowia to do lekarza
Zastanawiam się, po co generujesz posty, na które odpowiedzi sam sobie udzielasz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 14:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #501
 
wiesz co, ja ciebie też czasem nie rozumię, a jak chcesz mnie wyłączyć z dyskusji to się wyłączam i tak pewnie nie mam racji, no nie .
09-10-2007 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #502
 
Ks.Marek napisał(a):Zastanawiam się, po co generujesz posty, na które odpowiedzi sam sobie udzielasz?
Na co odpisujesz:
Polak06 napisał(a):wiesz co, ja ciebie też czasem nie rozumię, a jak chcesz mnie wyłączyć z dyskusji to się wyłączam i tak pewnie nie mam racji, no nie .

Masz przecież prawo do wyrażania swego zdania. Trzeba tylko jednego: merytorycznych argumentów na podparcie tez stawianych przez siebie. Czy to tak wiele? Czy po prostu łatwiej - wycofać się i okazywać ostentacje?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 15:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #503
 
no ale jakie ty chcesz merytoryczne argumenty na poparcie tego że księża nie są boscy i mogą nie wszystko wiedzieć ?chyba, że są
09-10-2007 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #504
 
Polak06 napisał(a):no ale jakie ty chcesz merytoryczne argumenty na poparcie tego że księża nie są boscy
nie trzeba akurat argumentów na oczywistość i ty oczywiście o tym wiesz.
Polak06 napisał(a):mogą nie wszystko wiedzieć
Oczywiście - mogą i nie wiedzą wszystkiego. Co nie zmienia postaci rzeczy, iż mają prawo do przypominania o moralności chrześcijańskiej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #505
 
no i gdzie ty widzisz tutaj swoją rolę ( w tym temacie),chcesz mi mówić czy ja z moją żoną mogę i kiedy i jak czy co? wydaje mi się że są miejsca gdzie wara ci człowieku ze swoimi mądrościami
09-10-2007 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #506
 
Polak06 napisał(a):no i gdzie ty widzisz tutaj swoją rolę ( w tym temacie),chcesz mi mówić czy ja z moją żoną mogę i kiedy i jak czy co? wydaje mi się że są miejsca gdzie wara ci człowieku ze swoimi mądrościami
A ja zaś w świetle twych wypowiedzi chce zauważyć, że sa miejsca, osoby oraz postępowania, w których należy bronić
po 1: innych przed tobą
po 2: ciebie przed samym sobą.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-10-2007 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polak06 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 100
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #507
 
ale może byś zapytał czy ja chcę twojej ochrony? może jesteś za malutki,może masz za mało wiedzy by mnie chronić?

[ Dodano: Sro 10 Paź, 2007 20:35 ]
Cytat:innych przed tobą
chłopie ja nawet muchy bym nie skrzywdził
10-10-2007 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #508
 
Cytat:ale może byś zapytał czy ja chcę twojej ochrony?
A czy fiskus cię pyta, czy raczysz podatki płacić?
Poza tym, skromniś z ciebie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2007 21:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #509
 
A jakoś tak się dziwnie składa iż osoby które mówią że księża i moralność im "niepotrzebna" coś dziwnie o wiele później porady księżowskiej - lub prawnej potrzebują.
W przypadku nie stosowania się do kościelnego zakazu antykoncepcji dochodzą do tego jeszcze bardzo często kłopoty zdrowotne - i rodzinne.
Jak to jest ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
10-10-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #510
 
Polak06 napisał(a):no i gdzie ty widzisz tutaj swoją rolę ( w tym temacie),chcesz mi mówić czy ja z moją żoną mogę i kiedy i jak czy co? wydaje mi się że są miejsca gdzie wara ci człowieku ze swoimi mądrościami
Kard. H Nouwen zauważył, że współczesna kultura wmówiła księżom poczucie niekompetencji i przez to rezygnują oni zbyt często z wykorzystywania łaski święceń. To jest szczera prawda. Kapłani wycofuja się, będąc pod wielką presją świata laickiego, zdesakralizowanego. Ja póki co nie zamierzam opuszczać oręża.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-10-2007 09:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów