Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #811
 
Drizzt napisał(a):akurat Ty tu masz najmniejsze prawo oceniać
na szczęście to nie Ty nadajesz mi prawa Duży uśmiech

EDIT:

Drizzt napisał(a):Dobrze, bracia katolicy, od teraz zero żartów, zero luźnego pisania, zero uszczypliwości, bo widzę, że na zwykły żartobliwy post (co moim zdaniem widać golym okiem) reagujecie świętym szałem, i zaraz się forumowa inkwizycja zacznie (czyli stosy ostrzeżeniami podpalone).

Tak więc koniec, zero żartów, by przypadkiem kogoś nie potrafiącego spojrzeć na siebie z lekkim dystansem nie urazić.

Przepraszam więc delikatnych, ktorych uraziłem.
nawet odwołując przegina... zapowiadając brak uszczypliwości robi to co najmniej uszczypliwie... :roll: ot, ludzka przewrotność #-o

moim nieskromnym zdaniem określenie "forumowa inkwizycja", użyte przez Drizzta nie tylko odnosi się do Moderacji/Administracji, ale jest obraźliwe - ocenę pozostawiam Moderatorom/Administratorom...

:ban:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2009 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #812
 
sant napisał(a):Fakt :evil: :forum:

Do kogo to było Uśmiech :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2009 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #813
 
Oczywiście moje słowa były metaforą, i nikogo nie miały obrażać. Kolega Ink jak zwykle najpierw prowokuje, a potem wielce o bany krzyczy.

Nie napiszę, jak takie zachowanie należy określić, bo znów by krzyczał o bany dla mnie. Choć każdy chyba wie, jakie to słowa.
28-10-2009 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #814
 
Annnika napisał(a):Drizzt powyższa wypowiedź już łamie nawet margines dobrego smaku. Przeginasz w braku szacunku i w ironizowaniu z katolicyzmu. Jednym słowem na kłamliwych stereotypach każesz umysłowi pracować i głupoty z tego się lęgną.

Co najciekawsze to dziecioróbstwo albo ascezę w małżeństwie katolickim to najczęściej widzą ci najmniej zainteresowani i najczęściej na jakimś marginalnym odsetku pobłądzonych piszą dyplomik dla całości.

Pokaz nam dobre przykłady ...wiesz takie z życia, bo ja też widzę raczej nagganne w zyciu codziennym.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
28-10-2009 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #815
 
Drizzt napisał(a):Kolega Ink jak zwykle najpierw prowokuje
Skoro tak to odebrałeś, to

Drizzt napisał(a):Przepraszam [...] delikatnych, ktorych uraziłem.
W końcu to był tylko

Drizzt napisał(a):zwykły żartobliwy post
Ale Ty chyba nie rozumiesz dowcipu, który

Drizzt napisał(a):moim zdaniem widać golym okiem
Niepotrzebnie więc reagujesz tym swoim żałosnym

Drizzt napisał(a):szałem
, wyzywając Moderację od inkwizycji.

Dlatego też

Drizzt napisał(a):Nie napiszę, jak
Twoje

Drizzt napisał(a):zachowanie należy określić
bo to

Drizzt napisał(a):każdy chyba wie
Pamiętaj, że powyższe

Drizzt napisał(a):moje słowa były metaforą
tak samo, jak ponoć Twoje:

Drizzt napisał(a):zaraz się forumowa inkwizycja zacznie (czyli stosy ostrzeżeniami podpalone)
W końcu nikt nie ma wątpliwości, że to na pewno nie

Drizzt napisał(a):Kolega
Drizzt

Drizzt napisał(a):jak zwykle najpierw prowokuje
, pisząc np. o Moderacji:

Drizzt napisał(a):forumowa inkwizycja
Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2009 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #816
 
Cóż. Ja widzę dwie strony medalu. Drizzt przegina, a M.Ink. * prowokuje, i to ostro, zresztą nie tylko w tym temacie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2009 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #817
 
Ok, więc przepraszam (teraz już absolutnie na serio) tych, którzy nie prowokują, a niejako "przy okazji" dostali się pod ostrzał mojego cynizmu.
28-10-2009 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #818
 
omyk napisał(a):M.Ink. * prowokuje
dziwi mnie, że odbierasz to tak samo, jak Drizzt, skoro w moim odczuciu zajmuję się jedynie zwalczaniem jego antychrześcijańskich prowokacji i jego antychrześcijańskiego cynizmu, kierując jego własne słowa przeciwko nim samym :roll:

mam nadzieję, że ostatecznie nie weźmiesz jednak jego antychrześcijańskiej strony i nie ulegniesz jego pokrętnej, cynicznej, antychrześcijańskiej retoryce... :aniol:

[center] :forum: [/center]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2009 00:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #819
 
Offop leci.

Pafni- po prostu dobrych kilkadziesiąt par z mojego chrześcijańskiego, nie tylko katolickiego otocznia - narodziny dzieci zaplanowane co do tygodnia, dzieci 1-3 w zależności co kto woli Język

Okresy przecież nie tak długiej wstrzemięźliwości traktują jako okazję do innego okazywania sobie miłości niż tylko współżycie Oczko

Takich ludzi jest wbrew pozorom coraz więcej, ponieważ NPR jako ekologiczna metoda ma coraz więcej zwolenników i wśród nie-katolików. Nawet jeśli motywacja inna.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2009 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #820
 
Cytat:Pafni- po prostu dobrych kilkadziesiąt par z mojego chrześcijańskiego, nie tylko katolickiego otocznia - narodziny dzieci zaplanowane co do tygodnia, dzieci 1-3 w zależności co kto woli

Okresy przecież nie tak długiej wstrzemięźliwości traktują jako okazję do innego okazywania sobie miłości niż tylko współżycie

Takich ludzi jest wbrew pozorom coraz więcej, ponieważ NPR jako ekologiczna metoda ma coraz więcej zwolenników i wśród nie-katolików. Nawet jeśli motywacja inna.
_________________
Co do Twojego otoczenia to mogę Ci pozazdrościć, ja nigdy nie spotkałem na swojej drodze szczęśliwej w pełni rodziny katolickiej bo zawsze taka rodzina lub konkretny człowiek "miał coś za uszami" Twój opis przypomina usmiechniętych ludzi z folderów Świadków Jehowy. Co do NPR to uważam że jest zawodna a szkoda bo pigułek nie trzebaby kupować, chociaż niektóre mają zbawienny wpływ na raka szyjki macicy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-10-2009 07:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #821
 
O jak dobrze, że w końcu w temacie o NPR/antykoncepcji, mówimy na temat Uśmiech

Pafni - mógłbyś zdradzić, na czym opierasz się mówiąc o zawodności NPR? Co konkretnie jest zawodne?Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2009 08:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #822
 
Cykl miesięczny jest zawodny. Przynajmniej u mojej białogłowy.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-10-2009 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiffany Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #823
 
pafni napisał(a):Cykl miesięczny jest zawodny.
Albo źle obserwujecie, albo są jakieś problemy hormonalne - które trzeba leczyć.
29-10-2009 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #824
 
Hmm. Pafni Uśmiech Ale co to oznacza? Tzn. przede wszystkim: w jaki sposób cykl jest zawodny? (nie, nie chodzi mi tu o szczegóły cyklu miesięcznego Białogłowy Oczko )
O jakiej metodzie NPR w ogóle mówisz? Co jest zawodne? Czy w przypadku rozregulowania cyklu miesięcznego nie jest możliwe przewidzenie opóźnionej owulacji? Uśmiech

Normalnie w każdej z metod NPR (mówię głównie o metodach objawowo-termicznych, bo choć metoda Billingsa też pozwala przewidzieć opóźnienie owulacji, ja specjalistką w Billingsie nie jestem, natomiast na metodach objawowo-termicznych, a szczególnie met. dr Roetzera - znam się lepiej) można w przypadku jakichkolwiek zmian w cyklu miesięcznym, wręcz przewidzieć opóźnienie owulacji szybciej, niż kobieta mogłaby to zaobserwować bez samoobserwacji. Dlaczego? Ano proste, nie stosując NPR kobieta może stwierdzić, że owulacji nie było dopiero wtedy, kiedy przesuwa jej się termin okresu. Stosując NPR kobieta na praktycznie na bieżąco, (ew. +/- 3 dni) jest w stanie stwierdzić, czy owulacja była, czy jej nie było.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2009 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #825
 
Ja stosuję i uczę metody tzw brytyjskiej = potrójnego wskaźnika. Mam nieregularne cykle z natury, tak po prostu, do tego poważna choroba i jej komplikacje, NPR mogę spokojnie stosować tą metodą.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-10-2009 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów