Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #796
 
kurkiewiczowna napisał(a):o co chodzi NPR?
Cały wątek, ponad 50 stron mówi o NPR a ty stawiasz takie pytanie?
To dla mnie nie zrozumiałe...

NPR = Naturalne Planowanie Rodziny

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2008 21:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kurkiewiczowna Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #797
 
przepraszam dopiero sie wkrecam w rzeczywistosc forum ;/ poprawie sie

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 17 Paź, 2008 22:25 ]
Uśmiech
Fajnie. Tylko już nie nabijaj postów, OK?

"gorliwym zalotnikiem jest mi?osierdzie Boga wzgl?dem serca cz?owieka" o. Augustyn Pelanowski
17-10-2008 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasia24 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #798
 
NPR jest OK [Obrazek: 23.gif]
Staramy się z mężem o dzidziusia i ta metoda została nam polecona.
Dobrze że jest tyle przydatnych stron na których można się dowiedzieć o NPR i w dodatku zakładać wykresy [Obrazek: 23.gif]

[ Dodano: Wto 17 Mar, 2009 22:08 ]
a i chciałam się z Wami podzielić pewną informacją - jestem nowa to chyba mogę [Obrazek: 20.gif]
Dzięki NPR odkryto u mnie brak owulacji i skłonność do torbielek
17-03-2009 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #799
 
u mnie też Uśmiech wykryto zespół policystycznych jajników.
Robiłaś badania hormonalne? Lh, fsh, prolaktynę, estradiol, androgeny... Zespół wychodzi zwykle jak na dłoni w badaniach hormonalnych i na usg.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-03-2009 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasia24 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #800
 
Tak robiłam i wszystkie badania miałam w normie - jedynie prolaktyna podwyższona.
Torbiele nie robią mi się już od trzech miesięcy. Obecnie trwa u mnie drugi cykl z CLO i wszystko wskazuje że będzie dobrze [Obrazek: 23.gif] chociaż kto to może wiedzieć.

[ Dodano: Pon 23 Mar, 2009 22:02 ]
Widzę że nie bardzo jest zainteresowanie tematem - a szkoda - myślałam że się dowiem czegoś więcej, wymienię doświadczeniem....[Obrazek: smiley19.gif]
18-03-2009 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tiffany Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 22
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #801
 
Również odkryto u mnie zaburzenia dzięki NPR. Uczyłam się obserwacji i zastanawiałam się dlaczego trudno mi ustalić dzień skoku temperatury. Okazało się, że nie mam owulacji! Dzięki lekom przywrócono mi płodność. Śmiałam się do narzeczonego (obecnego męża) że inne kobiety biorą hormony, by owulację zatrzymać, a ja żeby ją przywrócić.
Obecnie jest ze mną w porządku. Od ponad roku jesteśmy małżeństwem, z różnych powodów nie decydujemy się jeszcze na dziecko (a chciałabym Duży uśmiech ), powstrzymujemy się czas od czasu od współżycia. Odkrywamy w tym również szansę poznania się w inny sposób, taki wspaniały, jak przed ślubem. Więcej czasu na rozmowy, na delikatność, czułość, wstrzemięźliwość. Da się. I w dodatku to wartościowe!
27-10-2009 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #802
 
Cytat:NPR czy antykoncepcja ?
najlepiej wstrzemięźliwość

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #803
 
M. Ink. * napisał(a):
Cytat:NPR czy antykoncepcja ?
najlepiej wstrzemięźliwość

A najlepiej, to już w ogole 100% wstrzemięźliwość. 100 lat, i ziemia będzie wolna od pasożyta, który ją wyniszcza, i zwie się człowiekiem. Chlubna idea Język
27-10-2009 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #804
 
Drizzt napisał(a):100% wstrzemięźliwość
Tyś rzekł... Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #805
 
M. Ink. * napisał(a):
Drizzt napisał(a):100% wstrzemięźliwość
Tyś rzekł... Uśmiech

Ano rzekłem Uśmiech Wystarczy, że katolicyzm opanuje Ziemię, i po klopocie. Albo wszyscy zaczną być chorobliwie wstrzemięźliwi, i wyginiemy z braku potomstwa, albo też przestaną używać gumek, i wyginiemy z głodu (przeludnienie). Matka Ziemia tak czy siak będzie więc szczęsliwa Oczko
27-10-2009 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #806
 
Drizzt powyższa wypowiedź już łamie nawet margines dobrego smaku. Przeginasz w braku szacunku i w ironizowaniu z katolicyzmu. Jednym słowem na kłamliwych stereotypach każesz umysłowi pracować i głupoty z tego się lęgną.

Co najciekawsze to dziecioróbstwo albo ascezę w małżeństwie katolickim to najczęściej widzą ci najmniej zainteresowani Język i najczęściej na jakimś marginalnym odsetku pobłądzonych piszą dyplomik dla całości.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2009 00:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #807
 
Annnika napisał(a):Przeginasz
to fakt, przegina...

nie od dziś z resztą :roll:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2009 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #808
 
Annnika - a nie zauważyłaś, że post ten był w dużej dozie groteską, napisany raczej na żarty niż na serio? Czy naprawdę katolikom tak trudno coś wziąć na luźno?
28-10-2009 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #809
 
Fakt :evil: :forum:

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
28-10-2009 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #810
 
M. Ink. * napisał(a):
Annnika napisał(a):Przeginasz
to fakt, przegina...

nie od dziś z resztą :roll:

Wybacz, Ink, ale z Twoim przesmiewaniem się, prowokowaniem itd (w paru innych wątkach) powyższa uwaga jest mocno nie na miejscu, bo akurat Ty tu masz najmniejsze prawo oceniać.

[ Dodano: Sro 28 Paź, 2009 12:20 ]
Dobrze, bracia katolicy, od teraz zero żartów, zero luźnego pisania, zero uszczypliwości, bo widzę, że na zwykły żartobliwy post (co moim zdaniem widać golym okiem) reagujecie świętym szałem, i zaraz się forumowa inkwizycja zacznie (czyli stosy ostrzeżeniami podpalone).

Tak więc koniec, zero żartów, by przypadkiem kogoś nie potrafiącego spojrzeć na siebie z lekkim dystansem nie urazić.

Przepraszam więc delikatnych, ktorych uraziłem.
28-10-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów