Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #271
 
Annnika napisał(a):Kiedy używa sie prezerwatywy,zbliżeniu, które może byc początkiem życia jak Bóg to urządził, decyzją człowieka ingeruje sie wtedy w płodność - odbiera sie ten element płodnosci jak akurat to wypadło w naturze Wesoły

A postulowany przez kościół stosunek przerywany? Przecież to też "ingerencja w płodność".
13-10-2005 19:41
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #272
 
semper_malus napisał(a):A postulowany przez kościół stosunek przerywany? Przecież to też "ingerencja w płodność".

Coś Ci się pomyliło. Kościół nie postuluje stosunku przerywanego! #-o

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 19:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #273
 
Jest to jedna z tzw. naturalnych metod antykoncepcyjnych na którą kościół zezwala.
13-10-2005 19:53
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #274
 
Nie zezwala! Jestem o tym przekonana. To najbardziej bzdurny rodzaj "antykoncepcji" i nie zezwala.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #275
 
zakład?

To oraz metoda kalendarzykowa to jedyne metody zapobiegania ciąży na które kościół zezwala. Co rzecz jasna nie musi oznaczać, że pochwala.

I akurat to , że jesteś o tym przekonana mnie nie przekonuje :krzywy:
13-10-2005 19:59
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #276
 
semper_malus napisał(a):To oraz metoda kalendarzykowa to jedyne metody zapobiegania ciąży na które kościół zezwala. Co rzecz jasna nie musi oznaczać, że pochwala.

Masz chyba informacje sprzed 30, 40 lat. Poczytaj od początku do końca cały temat i się zorientuj jak to teraz jest :krzywy:


semper_malus napisał(a):zakład?
Zakład.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #277
 
Tzn chciałęm powiedzieć jedyne , które znam.


Offca napisał(a):Zakład.
O co?
13-10-2005 20:07
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #278
 
semper_malus napisał(a):Tzn chciałęm powiedzieć jedyne , które znam.

Jasne. Kościół nigdy nie pochwalał przerywanego stosunku i nie jest to żadna antykoncepcja czy zapobieganie ciąży. Jest w tym wiele zła, chociażby z tego powodu, że naraża się kobietę na duży stres, a po takim stosunku pozostaje niesmak. Nie wspomnę o marnowaniu nasienia. O tym dokładniej masz w Biblii w Księdze Kapłańskiej. I chociażby z tego powodu Kościół nie popierał, nie popiera i nie będzie popierał takiego stosunku.


semper_malus napisał(a):O co?

O jajco. Nie muszę się zakładać, bo nie ma właściwie powodu by się zakładać. Kościół tego nie popiera i nie zezwala i już!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #279
 
Ja wiem skądinąd, że zezwala.

Poza tym marnowanie nasienia? Nie rozśmieszaj mnie ! Nasienie się marnuje niemal w całości bo tylko jeden plemnik przeżywa w najlepszym wypadku (lub najgorszum zalezy od punktu widzenia)
13-10-2005 20:24
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #280
 
semper_malus napisał(a):Ja wiem skądinąd, że zezwala.

W tym momencie ty mnie rozśmieszasz. Skądinąd? Skąd?! Powiedział Ci to twój kumpel, wierzący-niepraktykujący katolik? Papież szepnął ci na uszko? Ksiądz powiedział na kazaniu? Jeśli coś stwierdzasz, podaj źródła!!!!! Bo dla mnie to są stwierdzenia wyssane z palca w tym momencie, kompletnie bez pokrycia a przez to bezużyteczne.
Jeszcze raz Ci powiadam. Nie zezwala! I nigdy nie zezwalał!


semper_malus napisał(a):Poza tym marnowanie nasienia? Nie rozśmieszaj mnie ! Nasienie się marnuje niemal w całości bo tylko jeden plemnik przeżywa w najlepszym wypadku (lub najgorszum zalezy od punktu widzenia)
A to ciekawe. Więc twierdzisz, że mężczyzna w trakcie wzwodu, wytryskuje zdechłymi plemnikami??? Że wytwarza na kilka milionów plemników w jądrach tylko jednego żywego?! Heh...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 20:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #281
 
Offca napisał(a):W tym momencie ty mnie rozśmieszasz. Skądinąd? Skąd?! Powiedział Ci to twój kumpel, wierzący-niepraktykujący katolik? Papież szepnął ci na uszko? Ksiądz powiedział na kazaniu? Jeśli coś stwierdzasz, podaj źródła!!!!! Bo dla mnie to są stwierdzenia wyssane z palca w tym momencie, kompletnie bez pokrycia a przez to bezużyteczne.
Jeszcze raz Ci powiadam. Nie zezwala! I nigdy nie zezwalał!

Przeczytałem jakiś artykuł w jakimś katolickim czasopiśmie, nie potrafię dokładnie podać źródła. Możesz mi powtarzać, ale ja wiem , że zezwala


Offca napisał(a):to ciekawe. Więc twierdzisz, że mężczyzna w trakcie wzwodu, wytryskuje zdechłymi plemnikami??? Że wytwarza na kilka milionów plemników w jądrach tylko jednego żywego?! Heh...

podczas ejakulacji są miliony plemników - podczas zapłodnienia do komórki jajowej dostaje się jeden reszta ginie. A jaka to różnica czy ginie w macicy, jajowodach, w gumie, na chodniku czy w toalecie?
13-10-2005 20:36
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #282
 
semper_malus napisał(a):Przeczytałem jakiś artykuł w jakimś katolickim czasopiśmie, nie potrafię dokładnie podać źródła. Możesz mi powtarzać, ale ja wiem , że zezwala


:hahaha: Semper, po prostu mnie powalasz! Twierdzisz coś, czego nawet nie możesz udowodnić :hahaha: Zaraz zlecę z krzesła z wrażenia. Lepiej się nie wypowiadaj na dany temat jeśli nie możesz tego udowodnić, bo tylko się ośmieszasz. Od kiedy czytasz katolicką prasę?! :hahaha:
O mateńko... Ale się naśmiałam :lol2:


semper_malus napisał(a):podczas ejakulacji są miliony plemników - podczas zapłodnienia do komórki jajowej dostaje się jeden reszta ginie. A jaka to różnica czy ginie w macicy, jajowodach, w gumie, na chodniku czy w toalecie?

Odwracasz kota ogonem, albo mam wrażenie, ze nie potrafisz prowadzić logicznej rozmowy. Mówię o marnowaniu nasienia poprzez stosunek przerywany. Plemniki, które wytwarza mężczyzna są żywe i przy każdym wzwodzie wytryskują żywe! Przeznaczeniem plemników jest pochwa kobiety, a nie ulica, chodnik, czy guma. To jest właśnie marnowanie nasienia. Ty się z tego możesz śmiać, ale właśnie próbuję wyjaśnić między innymi dlaczego Kościół nie zezwala na stosunek przerywany!
Zaraz powiesz pewnie, a co ze wzwodami w okresie dojrzewania u chłopców w nocy. Nic. To rzecz naturalna, często bezwolna, na którą dzieciak nie ma najczęściej wpływu. Co innego ze świadomym pobudzeniem w trakcie stosunku.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-10-2005 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #283
 
Cytat
Cytat: NIE nie nie - chodzi o to, że jeli współżyje się w czasie niepłodnym, to samemu aktowi nie odbiera sie płodnosci, on po prostu taki jest, a akt z prezerwatywą jest juz przez człowieka pozbawiony płodności
Skoro się współżyje w czasie niepłodnym . To moim zdaniem w tym czasie unika się potomstwa . Czyli czysta wykładnia antykoncepcji (moim zdaniem)
Cytat
Cytat: Witaj na tym forum, Godunowie
Jak już rozmawialiśmy na "forum.wiara" - zakaz antykoncepcji jest spowodowany głównie faktem "przemycania" w środkach antykoncepcyjnych środków poronnych - i to na ogromną skalę. Jednak - nie tylko.
Witaj bracie DDV chyba kolejnym katolikiem z którym klikam na którymś tam forum . Klikamy bez większych pyskówek. I mam nadzieje ż że i tu tak będzie.. Wracając do tematu W pewnym sensie zgodzę się z Tobą..Za wśród normalnych środków antykoncepcyjnych przemycane są specyfiki poronne. Tyle tylko że NIKT używającego chrześcijanina nie upoważnił do tego aby się nie zapoznawał z działaniem danego środka . Jest jego moralnym obowiązkiem sprawdzić jak dany specyfik działa w razie braku wątpliwości nie używać..

Nie chcę się tu rozpisywać o d strony medycznej bardziej mnie interesuje zagadnienie od strony Biblii . Tak jak to ująłem w pierwszym poście w tym temacie.
Serdecznie Pozdrawiam Ciebie i pozostałych czytelników

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
13-10-2005 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #284
 
Offca napisał(a):Od kiedy czytasz katolicką prasę?!

Od dawna. Czytam, bo czasem lubie sie posmiać z głupot. A czasem nawet w katolickiej prasie zdarzą się dobre artukuły. MOżesz jeszcze bardziej się pobrechtać ze mnie bo na jednym forum zażarcie broniłem Tygodnika Powszechnego udowadniając, że wprzeciweństwie do reszty prasy katolickiej chociaż jest to czasopismo nudne jak diabli to nie głupie.

Może lepiej zapytać jakigos księżula co kościół sądzi o stosunku przeryeanym jako o środku antykoncepcyjnym. Bo twoje krzyki i brechty nie robią na mnie wrażenia.


Offca napisał(a):Odwracasz kota ogonem, albo mam wrażenie, ze nie potrafisz prowadzić logicznej rozmowy. Mówię o marnowaniu nasienia poprzez stosunek przerywany. Plemniki, które wytwarza mężczyzna są żywe i przy każdym wzwodzie

Czy ja napisałem że są martwe?

Otóż jeśli chodzi o ścisłość to częśc jest martwa, częśc zywa i zdrowa a część żywa, ale zdegenerowana, uszkodzona. Ale jeśli dochodzi do zapłodnienia to wszystkie oprócz jednego giną Szacunkowy czas życia plemnika w ciele kobiety to bodajże 7 dni (jeśli nie wniknie do komórki jajowej ginie).
13-10-2005 21:34
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #285
 
semper_malus napisał(a):A postulowany przez kościół stosunek przerywany?


Postulowany :?: Kościół nie uznaje tej metody, bo ona jest dla odmiany szkodliwa dla emocji i pschiki partnerów, łatwiej o nerwicę niż o cokolwiek innnego, zresztą zawodny :lol2:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2005 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
8 gości

Wróć do góryWróć do forów