Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #301
 
Cytat
Cytat: Rozróżnienie pomiędzy MNPR a antykoncepcją
Ja nie czuję różnicy . Dla mnie antykoncepcja Może by albo naturalna albo sztuczna .
Która bardziej szkodliwa dla mnie rzecz podlegająca dyskusji .W moim życiu żadna obecnie nie ma zastosowania.. Prawdopodobieństwo posiadania kolejnego potomka jest mniej więcej takie jak wygranie w totolotka. Ni jestem obrońca żadnej metody ..
Przykład Onana jak wspomniałem wcześniej mnie nie przekonuje..
Cytat
Cytat: Ogólna wiedza o antykoncepcji jest w gruncie rzeczy bardzo niewielka (np. tylko ok. 16-20 czyta ulotki dołączone do opakowań) nie mówiąc już o tym "przemycaniu" wśród antykoncepcji środków poronnych.
Podobnie z moją córką która przylatuje
- Tato komputer mi źle chodzi !!
Ja się pytam :
- Jaki był komunikat co pisało na ekranie..?
Identycznie jest w tym przypadku i nie tylko . Niestety nie czytamy komunikatów na ekranie komputera . Nie czytamy ulotek dołączanych do lekarstw nie czytamy instrukcji.. Co wykorzystują producenci wciskając na rożnego rodzaju kit Tez dotyczy to środków antykoncepcyjnych. Nikt nas nie zwolnił od konsekwencji niewiedzy przy użyciu danego specyfiku.!
Cytat
Cytat: Tego też nie napisałam. Dla mnie jest to grzech, bo dochodzi ewidentnie do nadużyć
Skoro ja używam komputera do stukania na tutejszym forum drugi używa się aby się komuś włamac do banku i ukraść pieniądze . To postawienie tezy jakoby komputer służył do ewidentnych nadużyć jest nieporozumieniem. I podobnie jest w tym przypadku..
Piszesz dalej
Cytat: Ludzie się "rozleniwili" i zamast korzystać z płodności jak Pan Bóg przykazał, uprawiają seks kiedy im się podoba, z kim im się podoba i wcale tego za zło nie uważają. Dla wielu to motorek napędzający ich życie, a przecież nie na tym to polega. Seks jest tylko dodatkiem do miłości dwojga ludzi, ale nie jego centrum A niestety wielu uczyniło sobie przyjemności seksualne centrum życia i miłości do partnera/partnerki, męża/żony, chłopaka/dziewczyny.
Wiesz na samym początku rozróżnijmy , coś takiego
Seks między dziewczyną i chłopakiem jest grzechem samym w sobie . Seks dla chrześcijanina jest dozwolony wtedy gdy dwoje ludzi postanowi zostać ze sobą na zawsze . O zjawiskach sprzecznym z chrześcijaństwem nie chciałbym mówić w tym temacie..

Uprawiane seksu z kim się podoba . Jest niegodne chrześcijanina. I temu nie jest winna antykoncepcja. Ale samo podejście ludzi. Ludzie wykazują się mała wiedza z zakresu Biblii nieznajomością przykazań . Lub co gorsza niechciejstwem wiedzenia o tym co powinno być oczywiste dla chrześcijanina.
Cytat
Cytat: Są metody naturalne, które nie ingerują w organizm żadnymi chemikaliami
Tu ja bym polemizował.. Skoro człowiek spożywa dziennie masę chemikaliów daleko gorszych jak przysłowiowa gumka.. I co i Nic .. Sto razy gorszym jest palenie papierosów dla człowieka niż użycie prezerwatywy czy nawet niektórych tabletek i jakoś nie widze aby komuś przyszło do głowy stwierdzać , ze palenie papierosów jest grzechem. Dlatego z tymi chemikaliami to nie jest przekonywujący argument przy antykoncepcji
Pozdrawiam

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
15-10-2005 17:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #302
 
To co Ty podajesz też nie jest dla mnie wcale, a wcale przekonywujące. Jak już napisałam, dla mnie chemiczna antykoncepcja nie podlega żadnej dyskusji. Wiele tabletek jest środkami wczesnoporonnymi, część z nich wywołuje u kobiety stany depresyjne i rozchwianie emocjonalne - wiem, bo dobrze mi to zrelacjonowały koleżanki, które używają środków antykoncepcyjnych. Wiele z tych środków przyczynia się do raka macicy czy raka piersi i jest to udowodnione przez lekarzy. Takich przykładów jest o wiele więcej. Metody naturalne nie mają takich skutków ubocznych. Kobieta ma w swoim cyklu dni płodne i niepłodne, więc po coś to zostało stworzone. W momencie gdy używa się sztucznych środków antykoncepcyjnych, nie przestrzega się tych naturalnych właściwości kobiecego organizmu.


godunow napisał(a):I temu nie jest winna antykoncepcja. Ale samo podejście ludzi. Ludzie wykazują się mała wiedza z zakresu Biblii nieznajomością przykazań . Lub co gorsza niechciejstwem wiedzenia o tym co powinno być oczywiste dla chrześcijanina.
Bzdura. Uważasz, że na całym świecie są tylko i wyłącznie chrześcijanie?! Więcej jest ludzi deklarujących się, a stokroć mnie tych, co zasady deklarowanej wiary przestrzegają i się w ogóle nią interesują w jakikolwiek sposób! Więc nie chodzi tu o znajomość Biblii. Nawet gdyby ktoś ją czytał, a nie chciał przyjąć tego co tam jest napisane, to i tak tego nie przyjmie! I nie zmusisz go do tego. Wielu ludzi wypowiada się dzisiaj, że przestrzega Przykazań ale nie wszystkich, bo niektóre mu się nie podobają. Ma to jakiś sens wg Ciebie? Albo przestrzega wszystkich, albo żadnych.


godunow napisał(a):Seks między dziewczyną i chłopakiem jest grzechem samym w sobie .
Chyba kiepsko to sprecyzowałeś. Można to odczytać tak, jakbys uważał, ze seks sam w sobie jest złem!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-10-2005 17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #303
 
Cytat
Cytat:Chyba kiepsko to sprecyzowałeś. Można to odczytać tak, jakbys uważał, ze seks sam w sobie jest złem!
Małe wyjaśnienie chłopak i dziewczyna w zanczniu potocznym narzeczeni ludzie przed ślubem aby byla jasność !!!

co do reszty wypowiedzi Pani Moderator jutro się wypowiem
Pozdrawiam Uśmiech Uśmiech

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
15-10-2005 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #304
 
No to jak jest z tym stosunkiem przerywanym? Kościół zezwala czy nie Owieczko?
16-10-2005 00:50
Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #305
 
Cytat
Cytat: Bzdura. Uważasz, że na całym świecie są tylko i wyłącznie chrześcijanie?

Ja się wypowiadam jako chrześcijanin na forum chrześcijańskim i w odniesieniu do Polski gdzie podobno 95 to katolicy . Chyba ż e katolików uważasz że nie są chrześcijanami..??


Cytat
Cytat: Wielu ludzi wypowiada się dzisiaj, że przestrzega Przykazań ale nie wszystkich, bo niektóre mu się nie podobają.
Bóg w swojej dobroci stworzył dekalog po to aby mu służył . Dekalog jest dla człowieka i ma mu służyć jeżeli ktoś go odrzuca w całości lub części grzeszy… Tak się zastanawiam czy my tu dyskutujemy o antykoncepcji jako – takiej czy antykoncepcji życiu chrześcijanina.. .??
Dlatego ludziom trzeba przypominać zasady Biblii na każdym kroku..
Cytat
Cytat: Wiele z tych środków przyczynia się do raka macicy czy raka piersi i jest to udowodnione przez lekarzy.
Na pewno mogą szkodzić w jakimś stopniu.. Ale jak pisałem wcześniej papierosy. Lekarze bija na alarm ile to papierosy zabijają rocznie ludzi. Pewnie sto razy więcej istniej ludzkich niż środki antykoncepcyjne z wczesnoporonnymi włącznie . I nikt nie mówi ze palenie jest grzechem i jest zabronione. Ze są przemycane środki wczesnoporonne z tabletkami.. Wisz niewiedza nie zwalnia wobec konsekwencji . To samo dotyczy przykazań bożych..

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
16-10-2005 07:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #306
 
Stosunek przerywany, semper, od zawsze był uważany jako forma antykoncepcji - i był zabroniony przez Kościół.
O współczesnych metodach planowania rodziny (MNPR) - podałem już wystarczająco duzo materiałów.
Są to bardzo nowoczesne metody, polegające na obserwacji poziomu hormonów w organiźmie kobiety - i w przeciwieństwie do antykoncepcji nie dają żadnych negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia - zarówno fizycznego jak i psychicznego.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-10-2005 08:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #307
 
i ja się wtrącę w tą dyskusję

szczególnie co do pytań jednego usera odnośnie stosunku przerywanego i kalendarzyka, choć nie powiem nic ponad to, a tylko potwierdzę to co napisała Offca, oczywiście, że Kościól jest przeciw stosunkowi przerywanemu, a do kalendarzyka już dawno nie zachęca, za to zachęca, właściwie to jedyna droga dla katolika do metod naturalnych: ja polecam objawowo-termiczną, ale o tym już było...
a zamiast gazet poczytaj lepiej dokumenty kościoła semper...

a i jeszcze stosunki małżeńskie nie przestają być moralnie poprawne, nawet gdyby przewidywano, że z przyczyn zupełnie niezależnych od woli małżonków będą niepłodne, ponieważ nie tracą swojego przeznaczenia do wyrażania zjednoczenia małżonków

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-10-2005 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #308
 
ddv napisał(a):Stosunek przerywany, semper, od zawsze był uważany jako forma antykoncepcji - i był zabroniony przez Kościół.
O współczesnych metodach planowania rodziny (MNPR) - podałem już wystarczająco duzo materiałów.
Są to bardzo nowoczesne metody, polegające na obserwacji poziomu hormonów w organiźmie kobiety - i w przeciwieństwie do antykoncepcji nie dają żadnych negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia - zarówno fizycznego jak i psychicznego.

Fajnie, ale ja chciałem wiedzieć co na to pleban, bo mam powody przypuszczać iż kościół zezwala na takie figle.
16-10-2005 14:25
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #309
 
godunow napisał(a):Ja się wypowiadam jako chrześcijanin na forum chrześcijańskim i w odniesieniu do Polski gdzie podobno 95 to katolicy . Chyba ż e katolików uważasz że nie są chrześcijanami..??

Katolik jest chrześcijaninem, ale nie wierz w te puste statystyki. Nie wiem gdzie Ty widzisz te 95% katolików! Na ulicy bynajmniej ich nie widać... To tylko bzdurna statystyka. Może się deklarują, ale jak powiedziałeś, wybieranie sobie Przykazań, które nam odpowiadają, lub w ogóle negowanie przykazań jest grzechem. Większość z tych 95% katolików tak właśnie robi. wybiera sobie. Katolika tylko z nazwy nie nazywałabym chrześcijaninem. Ale to już chyba odbieganie od tematu :krzywy:


godunow napisał(a):I nikt nie mówi ze palenie jest grzechem i jest zabronione.
Jak to nie? Ja uważam, ze to grzech. Ale więcej w temacie "Czy palenie paiperosów jest grzechem". Tam został też poruszony aspekt zniewolenia przez nałóg. Więc tam możemy kontynuować dyskusję na ten temat Oczko


semper_malus napisał(a):Fajnie, ale ja chciałem wiedzieć co na to pleban, bo mam powody przypuszczać iż kościół zezwala na takie figle.
Kościół to nie tylko księża. Głos mają równiez ci, którzy słuchają nauki Kościoła, a więc świeccy, czyli my :mrgreen:
Poprosiłam kapłana, żeby się na ten temat wypowiedział, ale niestety podał mi tylko link do forum, na którym o tym dyskutowano :|

http://www.psf.franciszkanie.pl/forum/vi....php?t=575

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #310
 
semper_malus napisał(a):ja chciałem wiedzieć co na to pleban, bo mam powody przypuszczać iż kościół zezwala na takie figle.

czy Ty czytasz nasze posty?napisaliśmy jasno odpowiedź na to pytanie

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-10-2005 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #311
 
Lola napisał(a):czy Ty czytasz nasze posty?napisaliśmy jasno odpowiedź na to pytanie

Czytam. Jesteś księdzem?
16-10-2005 15:18
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #312
 
semper_malus napisał(a):Czytam. Jesteś księdzem?

Czyli ksiądz będzie dla Ciebie bardziej wiarygodny niż my? A to ciekawe, taki antyklerykał, a się wręcz domaga zdania księdza :mrgreen: I tylko nie wciskaj kitu, żeby nas przekonać, bo wydaje Ci się, że prawda jest inna. My już swoje zdanie na ten temat mamy :krzywy: Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-10-2005 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #313
 
Offca napisał(a):Czyli ksiądz będzie dla Ciebie bardziej wiarygodny niż my? A to ciekawe, taki antyklerykał, a się wręcz domaga zdania księdza Pan Zielony I tylko nie wciskaj kitu, żeby nas przekonać, bo wydaje Ci się, że prawda jest inna. My już swoje zdanie na ten temat mamy


W tym konkretnym przypadku chodzi mi o zdanie kościoła. Chciałaś mnie przekonać , że twoje zdanie na ten temat jest wiążace dla kościoła, ja tak nie uwazam.
16-10-2005 16:16
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #314
 
Przecież dostałeś odpowiedź Kościoła - i to z najbardziej wiarygodnego źródła - od osób stosujących NPR ... ;P

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-10-2005 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #315
 
semper prowokujesz nas do bezsensownej dyskusji - bo w takim razie, to może wogóle nie będziemy się wypowiadać, bo w sumie co my wiemy? :shock: a co tam, że przytaczamy zdanie Kościoła, a co tam że cytujemy dokumenty Kościoła, że piszemy o sprawach dla nas oczywistych... :?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
16-10-2005 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

Wróć do góryWróć do forów