Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #436
 
Offca napisał(a):Marcel sam stwierdził, ze jego żona jest zablokowana i zniechęcona do seksu! Tak się składa, że znam osoby, które mają bardzo udane pożycie seksualne z NPR - i on i ona. Więc nie każdy wyjątek regułę potwierdza.
Offco, to u Ciebie chyba już reguła, sprawdziłam, jeszcze raz, bo oczom własnym nie wierzyłam, jakie Ty z tego wyciągnęłaś wnioski. Ty naprawdę czytasz, to co chcesz przeczytać, a nie to, co tam pisze. Ten wstręt do seksu wziął się ze stosowania NPR-u. Marcel rzeczywiście wspomina, że o seksie z narzeczoną podówczas nie rozmawiał - a czy nauka Kościoła dopuszcza seks przedmałżeński? Ani Biblia, ani Kościół na to nie pozwala, jak więc dwoje ludzi ma rozmawiać o seksie przed ślubem, nie mając zielonego pojęcia czym jest seks? Skąd dziewczyna, która jest dziewicą może wiedzieć czy ma wstręt do seksu czy nie?

http://www.forumchrzescijanskie.org
17-02-2006 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #437
 
Po prostu jescze jedna z głupich kościelnych demagogii....... c'est la vie Zosiu. :/

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-02-2006 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #438
 
Offca napisał(a):Zosieńko, skoro udowodniłaś, to udowodnij jakie więc są podstawy w Biblii o do naszej seksualności. Czekam.
Podstawy są w naszym ciele targanym żądzami. To prawo natury, które i zwierzętom nakazuje współżycie. Są ludzie, którzy nie uprawiają seksu, bo ich okaleczono, są ludzie którzy tego nie robią, bo z natury nie mogą, są ludzie, którzy nie uprawiają seksu, bo chcą poświęcić się służbie Bogu - tak nauczał Chrystus, a Św. Paweł dodaje, że są ludzie, których Pan obdarzył specjalną łaską czystości. Dośpiewać do tego można jeszcze, że są tacy, którzy wymodlili sobie tę łaskę: o. Pio i Matka Teresa, a każdy inny musi zaspokoić potrzeby seksualne w małżeństwie. Mała mysz, a chce tyż. Szczęśliwy

http://www.forumchrzescijanskie.org
17-02-2006 15:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #439
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):I tak trzymaj. Bo właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Ja pomimo swojego wstrętnego ateizmu - wbrew pozorom nie jestem rozwiązły, podły, zboczony, wulgarny, itp.

Dokładnie. Musiałbyś kempes też uznać, że Darth też nie korzysta z życia :mrgreen: I w sumie niewielka jest różnica między mną a nim. On te zasady ustanowił sobie sam. Ja też samodzielnie i dobrowolnie przyjęłam zasady, które wyznaję dzięki Ewangelii i w każdej chwili mogę z nich zrezygnować, podobnie jak Darth ze swoich. Ale nie chciałabym być wobec siebie niekonsekwentna Oczko


ZosiaII napisał(a):Marcel rzeczywiście wspomina, że o seksie z narzeczoną podówczas nie rozmawiał - a czy nauka Kościoła dopuszcza seks przedmałżeński?
Zosia, jeśli dla Ciebie rozmowa o seksie sprowadza się do samego jego uprawiania, no to wybacz! o czym my rozmawiamy?! :shock:
ZosiaII napisał(a):Ani Biblia, ani Kościół na to nie pozwala, jak więc dwoje ludzi ma rozmawiać o seksie przed ślubem, nie mając zielonego pojęcia czym jest seks? Skąd dziewczyna, która jest dziewicą może wiedzieć czy ma wstręt do deksu czy nie?
Czy Ty robisz z ludzi totalnych tępaków?! Nie uprawiałam seksu, a swobodnie o nim potrafię rozmawiać z przyjaciółmi. Nie musze go uprawiać, żeby o nim gadać! O krewetkach czy homarach też możesz spokojnie podyskutować nie kosztując ich wcale.

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2006 ]
ZosiaII napisał(a):Podstawy są w naszym ciele targanym żądzami.To prawo natury, które i zwierzętom nakazuje współżycie

To idż i kogoś zabij, że Ci grządki w ogródku podeptał. Żądza zabijania też w nas siedzi, wiesz? Podobnie jak w zwierzętach, które żeby przeżyć zabijają :krzywy: Nie bierz tego do siebie. To taki żarcik sytuacyjny :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-02-2006 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #440
 
Nie rozmawiam o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia, nawet z własnymi synami nie rozmawiam o samochodach, bo się na nich nie znam.

http://www.forumchrzescijanskie.org
17-02-2006 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #441
 
Offca napisał(a):Musiałbyś kempes też uznać, że Darth też nie korzysta z życia Pan Zielony I w sumie niewielka jest różnica między mną a nim. On te zasady ustanowił sobie sam.

Olaboga, Twoje metody wnioskowania naprawde mnie zaskakuja (ew. masz slaba pamiec). Pisalem o zasadach nakladanych przez instytucja (Kosciol), a nie swoje wlasne moralne przekonania... Jak to sie ma do Dartha?
17-02-2006 15:15
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #442
 
ZosiaII napisał(a):Ty naprawdę czytasz, to co chcesz przeczytać, a nie to, co tam pisze.
Cytat:Moja żona jest wspaniałą kochającą oddaną, troskliwą, pracowitą dowcipną, żywiołową osobą. Ale jest totalnie zablokowana jeśli chodzi o seks. Zero swobody, zero fantazji, zawsze tak samo (jesli już jakimś cudem się zgodzi) i byle by już był koniec.
Może to straszne co powiem, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy, gdybym wiedział, jak to będzie, gdybym wiedział, to co teraz wiem, to bym sie nie zdecydował na ślub z nią
To, co Marcel napisał parę linijek wyżej tego, co zacytowałam na temat NPR to jego indywidualne odczucia i spostrzeżenia. Jak już napisałam, znam osoby, które z powodzeniem stosują NPR i nie narzekają na oziębłość seksualną, ani innego typu problemy z seksem!

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2006 ]
kempes napisał(a):Pisalem o zasadach nakladanych przez instytucja (Kosciol), a nie swoje wlasne moralne przekonania... Jak to sie ma do Dartha?

Wyjaśniłam Ci to. Mogę te zasady odrzucić albo i nie. Nie odrzuciłam ich, bo mi odpoiwadają i mnie NIE ograniczają.
Jeśli namotałam to przepraszam, bo tu się toczy rozmowa na kilka problemów na raz i trudno na raz wszystko ogarnąć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-02-2006 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #443
 
ZosiaII napisał(a):Stwierdziłam tylko, że w początkach małżeństwa, przy regularnych cyklach ta metoda sprawdza się bardzo dobrze, ale już w okolicach 40-tki jest mocno pod górkę. I to jest prawda, w imię czego mam kłamać?

nieuczciwym jest też twierdzenie że tylko do 40 - bo to też uogólnienie i co zawsze jest pod górkę?

ZosiaII napisał(a):Kilka małżeństw, to nie wszystkie katolickie małżeństwa na całym świecie.

i małżeństwa które krytykują NPR nie stanowią wszystkich małżeństw

ZosiaII napisał(a):To, że ty nie jesteś głodna, to nie znaczy, że wszyscy domownicy są syci.

na tej samej zasadzie to że ja jestem głodna nie znaczy że wszyscy są głodni

reasumując moje i Twoje wywody:
są małżeństwa dla których wstrzemięźliwość nie jest problemem i są takie dla których jest
są małżenstawa dla których NPR nie jest problemem i są takie dla których jest
są małżenstawa dla których w okolicach 40 jest pod górkę z NPR i dla których nie jest

Zosia napisał(a):Czy Kościół Katolicki ma na głowie tylko bogate społeczeństwa, gdzie szaleje rozpusta? 60% katolików mieszka w najuboższych regionach świata - najwięcej w Ameryce Południowej.


i co naprawdę uważasz że nic nie robi w ich sprawie???
może to nie są spektakularne akcje, może nie jest o tym głośno

Darth_Helmuth napisał(a):Kościół kiedyś MUSI się zmienić, swoje oblicze, swoją naukę. Bo w każdym innycm przypadku zostanie skazany przez samego siebie na powolną "śmierć".

Kościół nic nie musi

Kempes napisał(a):Wszystkie zasady to wlasnie ograniczenia.

może to dla Ciebie niezrozumiałe ale to właśnie dzieki tym zasadom dzięki życiu wg nich mogę być naprawdę wolna

Zosiu to że ja Offca czy ktokolwiek nie jest w małżeństwie naprawdę wg Ciebie oznacza, że nie może się wypowiadać????

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
17-02-2006 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #444
 
Teoretyzowac moze sobie kazdy, ale konkretow moze dostarczyc tylko osoba, ktora zna praktyke.
17-02-2006 22:52
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #445
 
Tak, ale jedna, czy dwie osoby to nie ogół wszystkich osób, które praktykują i dlatego wiarygodnego do końca źródła nie stanowią niestety :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-02-2006 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #446
 
Lola napisał(a):na tej samej zasadzie to że ja jestem głodna nie znaczy że wszyscy są głodni

reasumując moje i Twoje wywody:
są małżeństwa dla których wstrzemięźliwość nie jest problemem i są takie dla których jest
są małżenstawa dla których NPR nie jest problemem i są takie dla których jest
są małżenstawa dla których w okolicach 40 jest pod górkę z NPR i dla których nie jest
I właśnie własnoręcznie udowodniłaś, że uznanie jednej jedynej metody antykoncepcyjnej dla wszystkich katolików na całym świecie jako obowiązującej ich pod sankcją grzechu jest idiotyzmem, bo każde małżeństwo ma inne wskazania i przeciwskazania. U jednych się sprawdzi, a u innych będzie dramatem. Czasem w początkach małżeństwa jest świetnie, potem zaczynają się fobie na seks lub jeszcze inne - rozwody, bo: żona mnie nie chce, a więc ma kochanka. Bo seks w małżeństwie jest trudny, trzeba się ograniczać, a dziwa pod latarnią dopieści za parę złotych, lub co gorsza seks z koleżanką biurową okaże się atrakcyjniejszy jak z żoną. Ot i masz skutki uboczne, gdy stawia się ludziom poprzeczkę zbyt wysoko.
Do ffcy.
Cytat:Tak, ale jedna, czy dwie osoby to nie ogół wszystkich osób, które praktykują i dlatego wiarygodnego do końca źródła nie stanowią niestety
To, co my w tej chwili uprawiamy: ten zadowolony a tamten nie, bo tak mi powiedzili, to jest XVII wieczna dyskusputa o tym ilu diabłów zmieści się na końcu szpilki.
Trzeba zajrzeć do lekarskich wyników badań, do sond specjalistycznych, przeprowadzonych anonimowo. Ktoś, kogo Lola uczy małżeńskiego seksu, jest w grupie oazowej czy jeszcze gdzieś tam, w życiu nie przyzna się, że nie stosuje NPR-u - bo go zjedli na surowo, bez przypraw.

http://www.forumchrzescijanskie.org
17-02-2006 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #447
 
ZosiaII napisał(a):U jednych się sprawdzi, a u innych będzie dramatem. Czasem w początkach małżeństwa jest świetnie, potem zaczynają się fobie na seks lub jeszcze inne - rozwody, bo: żona mnie nie chce, a więc ma kochanka. Bo seks w małżeństwie jest trudny, trzeba się ograniczać, a dziwa pod latarnią dopieści za parę złotych, lub co gorsza seks z koleżanką biurową okaże się atrakcyjniejszy jak z żoną. Ot i masz skutki uboczne, gdy stawia się ludziom poprzeczkę zbyt wysoko.

Ależ Zosiu! Takie przypadki zdarzają bardzo często nawet u tych, którzy stosują "błogosławioną" dla "wszystkich" prezerwatywę!!! Mało takich?! Więc to nie są żadne argumenty!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-02-2006 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #448
 
Offca napisał(a):Ależ Zosiu! Takie przypadki zdarzają bardzo często nawet u tych, którzy stosują "błogosławioną" dla "wszystkich" prezerwatywę!!! Mało takich?! Więc to nie są żadne argumenty!

Na pewno się zdarzaja i przy zastosowaniu innych metod, ale częściej przy NPR - bo ten czegoś od człowieka wymaga. Seks z zastosowaniem NPR jest mniej atrakcyjny niż inne metody - przynajmniej dla mężczyzny, gdyż na zewnątrz jest seks bez żadnych wysiłków i milszy, bo dziewczyna bierze tabletki i podchodzi do sprawy bezstresowo.
Nie można dopuścić do tego, aby seks małżeński był mniej atrakcyjny niż ten pozamałżeński, bo to jest pokusa dodatkowa. Tygrys zawsze lubi świeże mięsko, a co dopiero, jak jest jeszcze łatwiej dostępne, niż to, które ma koło siebie. Kobieta musi być zawsze zdobywana, nawet do siwych włosów, w przeciwnym wypadku przestaje męża interesować, ale żeby być zdobywaną musi być atrakcyjniejsza, a więc nie tylko świetnie gotować i mieć czyściutko w domu.

http://www.forumchrzescijanskie.org
18-02-2006 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #449
 
ZosiaII napisał(a):Kobieta musi być zawsze zdobywana

No faktycznie, na pewno jest zdobywana jak bierze tabletki i może uprawiać seks 24h/dobe, kiedy tylko sobie mężuś zapragnie. Ot mi zdobywanie... Powiedziałabym, że to nachalne branie, a nie zdobywanie.



ZosiaII napisał(a):Na pewno się zdarzaja i przy zastosowaniu innych metod, ale częściej przy NPR
Udowodnij, proszę :krzywy:


ZosiaII napisał(a):gdyż na zewnątrz jest seks bez żadnych wysiłków i milszy, bo dziewczyna bierze tabletki i podchodzi do sprawy bezstresowo.
No tak, bez wysiłku. Bez wysiłku nic kochana nie ma. Jak ktoś idzie na taką łatwiznę, jest człowiekiem mało wartościowym. Zero ćwiczenia woli, cierpliwości, nic. Pamiętaj, że człowiek bez wysiłku niczego w życiu nie osiąga. Tym bardziej w życiu duchowym.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-02-2006 11:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZosiaII Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 402
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #450
 
Offca napisał(a):No faktycznie, na pewno jest zdobywana jak bierze tabletki i może uprawiać seks 24h/dobe, kiedy tylko sobie mężuś zapragnie. Ot mi zdobywanie... Powiedziałabym, że to nachalne branie, a nie zdobywanie.
Mogę ci tylko współczuć Offeczko. Może o NPR masz wiele wiedzy, ale z seksapilu pała z wykrzyknikiem. A to wielka sztuka, którą mężatka musi znać, jeśli chce dbać o trwałość swojego małżeńskiego związku.
Cytat:No tak, bez wysiłku. Bez wysiłku nic kochana nie ma. Jak ktoś idzie na taką łatwiznę, jest człowiekiem mało wartościowym. Zero ćwiczenia woli, cierpliwości, nic. Pamiętaj, że człowiek bez wysiłku niczego w życiu nie osiąga. Tym bardziej w życiu duchowym.
Bez względu jak to oceniamy z moralnego punktu widzenia, to taki jest stan faktyczny. Przede wszystkim kobieta nie może dopuścić, aby jej mąż szukał atrakcji gdzie indziej, ale przy NPR taka sytuacja może mieć miejsce, gdyż NPR rozwala seks małżeńki w bardzo wielu przypadkach. Staje się on nudny i "obowiązkowy" - coś na kształt "małżeńskiej ofiary". W początkach małżeństwa takie objawy nie występują, ale później, jak całą noc nie prześpisz, bo dziecko ma kolkę, to nad ranem pomyślisz o termometrze i zeszyciku? Jeszcze później śpiewa się piosenkę: "Powiedz, co się z nami stało w sześć lat po ślubie...?" Na koniec "Czy te oczy mogą kłamać?" I tragedia gotowa.

http://www.forumchrzescijanskie.org
18-02-2006 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów