Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NPR czy antykoncepcja ?
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #526
 
te "leki" leczą .. z płodności i zdrowia ... :roll:

Rozróżnijmy tu dwa działnia "hormonów:
1. antykoncepcyjne (podawane tylko po to by móc współżyć pozornie bez ograniczeń)
2. podawane w celach leczniczych
ad 1 - jak każdy lek podawany bez konkretnej przyczyny szkodzą
ad 2 - jeżeli to koniecznie to stosujesz je jako lek. uważać by tylko należało by nie dostać w celach leczniczych środka wczesnoporonnego.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-01-2008 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #527
 
Tak, tylko problem w tym, że niektóre specyfiki nadają się wyłącznie do antykoncepcji, a mimo to są stosowane również do leczenia. Lekarz wychodzi z założenia, że skoro i tak ma podać pacjentowi podobnie działające środki oddzielnie (kuracja nie hamująca, ale najpierw wyciszająca, a potem stymulująca pracę jajników, dobrana do poszczególnych faz cyklu pacjentki), to czemu by nie podać tabletki z hormonami, która działa pozornie tak samo, a tylko "dodatkowo" ma działanie antykoncepcyjne (no i największą zaletę - jej producent organizuje "szkolenia" w Tunezji dla najczęściej wypisujących ją lekarzy)? No i podają. W większości przypadków każdej kobiecie, bez badań. Od poważnych problemów, po ból brzuszka i pryszcze. Tabletki dobre na wszystko. A to, że potraktowanie organizmu obiema substancjami przez cały cykl, a nie okresowo w trakcie cyklu, nie pozostaje dla niego bez znaczenia? A to, że kobiecie rozregulowuje się jej własny system hormonalny, który po odstawieniu "zaskoczy", albo i nie...? A wszystkie skutki uboczne?
No cóż, nawet wczas...yyy szkolenie w Tunezji ma swoją cenę. Tylko nie wszyscy ją płacą.

Niestety, mam doświadczenie z hormonami, przekonałam się na własnej skórze, jak działają. Bogu dzięki tabletek antykoncepcyjnych nie dałam sobie wcisnąć, ale wierzcie mi - nawet zwykłe leki hormonalne, nawet dobrze dobrane, przez specjalistę, nie pozostają bez wpływu na organizm. Nie gwarantują też zdrowia. To wszystko wygląda jak jedna wielka rosyjska ruletka. Pomoże, albo nie, hormony się unormują, albo nie...
Niestety, nie da się "zmierzyć", ile hormonów potrzebuje konkretna kobieta, z jej wagą, wzrostem, dietą, stylem i warunkami życia, wrażliwością na działanie tych związków chemicznych... Niestety, to wszystko jest "statystycznie", czyli na chybił-trafił.
Dziewczyny - zastanówcie się 3 razy, kiedy lekarz wam powie, że "trzeba" zacząć brać antykoncepcję. Nic nie trzeba. Po chwili rozmowy może się okazać, że wcale nie trzeba, tylko tak było lekarzowi na rękę. I nie mówię o marginalnych wyjątkach...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-01-2008 07:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #528
 
ddv napisał(a):naturalnym skutkiem działania podawanego leku jakim jest hormon (mający zadanie stymulujące lub regulacyjne) jest doprowadzenie do stanu niezgodnego z naturalnym stanem zdrowia jakim jest płodność.
A to już zakrawa na kpinę by brać lek w celach pozaleczniczych który nota bene okalecza organizm.
To przeczy etyce lekarskiej - niestety "hormony" są podawane.
Działanie antykoncepcyjne " hormonów" polega na zaburzeniu relacji przysadka mózgowa - jajnik. To również przynosi wymierne skutki.
Często po latach.
Antybiotyk jest lekiem który jest niezbędny dla organizmu - stosowanie antykoncepcji nie przynosi żadnego pożytku organizmowi.
Hormony to hormony, jeśli chodzi zas o to czy antybiotyk jest konieczny dla organizmu to mam watpliwości. no i niestety nie mogę sie zgodzic, że stosowanie antykoncepcji nie przynosi żadnego pożytku..... :!: Patrząc w skali mikro, można by rzec, że nie. Oddalając jednak punkt widzenia coraz dalej aż do patrzenia globalnego, wówczas widac pożytek. Pożytek polega na tym, że kobiety nie rodzą po dwadzieścioro dzieci i nie mają problemu co dac im jeśc. Nie ma tylu chorób ile by było przy zwiększonej populacji i tylu wojen.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
29-01-2008 07:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #529
 
Pafni, gdyby to jeszcze były faktycznie hormony to pół biedy, ale to są syntetyczne substancje o działaniu hormonopodobym, to, co stosuje się jako pseudo-progesteron przykładowo wiele lat było składnikiem chemioterapii...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
29-01-2008 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #530
 
omyk napisał(a):Popatrz chociażby na "króciutkie" działania niepożądane na ulotce Diane-35 Uśmiech
no właśnie a mi to dermatolog przepisała na trądzik ale jak przeczytałam skutki uboczne to odzałowałam te 10 zl i nie zaczęłam nawet brać tego świństwa i jakoś nie żałuję teraz jak czytam to co piszecie....bo mogło mnie jeszcze rozregulować i co wtedy... :roll:

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
29-01-2008 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #531
 
pafni napisał(a):Oddalając jednak punkt widzenia coraz dalej aż do patrzenia globalnego, wówczas widac pożytek.
dla kogo ?\
dla firm które produkują ten specyfik - sądzę ze tak.
dla zdrowia kobiety - na pewno nie jest to potrzebne branie tego w celach poza leczniczych ...
Chyba że ktoś lubi chodzić do lekarza po kolejne tabletki - tym razem na te które usuwają skutki oboczne działania antykoncepcji ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-01-2008 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #532
 
ludzie są dziś w kropce. Albo mi się zdaje, ale gromia część lekarzy przepisuje te tabletki (oczywscie jesli sa powody) i chyba musi uznawać, że w sumie ma działanie "na +". Kto ma się znać na tym jeśli nie lekarze? Z drugiej jednak strony są chociażby głosy z tego topicu, po przeczytaniu którego nawet bym swojej Pani nie pozwolił tego polizać. jestem w kropce.
29-01-2008 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #533
 
Coś do przemyślenia ..
Jest to artykuł- wypowiedź lekarza - ginekologa o antykoncepcji Uśmiech
http://goscniedzielny.wiara.pl/index.php...0517&katg=
Cytat:(...)To prawnie dopuszczalne?
– Tak, lekarz może złożyć klauzulę sumienia i nie przepisywać antykoncepcji. Jednak w państwowej przychodni musi wyrobić limit punktów. Jedna recepta, i już dwa punkciki za wizytę zaliczone. Przy antykoncepcji lekarz ustawia pacjentkę na długie miesiące i lata, więc staje się ona stałą pacjentką.(...)

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
29-01-2008 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #534
 
Gradzia, dzięki Bogu, że się nie zgodziłaś!
Mam poważne kłopoty z hormonami (zespół policystycznych jajników) i nigdy nie zrozumiem zdrowej kobiety, która majstruje przy hormonach z własnej woli...
Nigdy nie wzięłabym hormonów, gdybym była zdrowa - dopiero z punktu widzenia chorej osoby docenia się zdrowie, nawet jeśli to "normalne" dla wielu, że wszystko jest ok Oczko
Syty głodnego nie zrozumie Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-01-2008 18:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #535
 
omyk napisał(a):Hahahah Pafniiiii :lol2: Duży uśmiech Ucieszyłaś mnie Uśmiech
Powiedz... a jakąkolwiek ulotkę czytałaś? Oczko
To nie ulotka. Wczoraj widziałem notkę na ten temat na http://www.wp.pl
Równie dobrze, można iśc zabić kogoś, by sobie odreagować, bo przecież wolnymi ludźmi jesteśmy i mamy prawo do tego, by czuć komfort psychiczny, fizyczny i każdy inny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 00:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #536
 
słuchałam audycji Radia Maryja o płodności i tam było fajne porównanie, że przepisywanie Diane-35 na trądzik to jak "rzucanie się z armatą na komara"

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
02-02-2008 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #537
 
Fakt
Niezasadne stosowanie jakichkolwiek hormonów nigdy nie przynosi dobrych -skutków dla całego organizmu.
Obecnie ogranicza sie - lub wręcz zupełnie nie stosuje hormonów nawet na objawy pokwitania - przynosi to bowiem więcej szkód niż pożytku.
A co dopiero w leczeniu trądziku ... ?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
02-02-2008 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #538
 
ddv napisał(a):A jakoś tak się dziwnie składa iż osoby które mówią że księża i moralność im "niepotrzebna" coś dziwnie o wiele później porady księżowskiej - lub prawnej potrzebują.
W przypadku nie stosowania się do kościelnego zakazu antykoncepcji dochodzą do tego jeszcze bardzo często kłopoty zdrowotne - i rodzinne.
Jak to jest ?


jest tak, że TAK NIE JEST!

Stosowanie antykoncepcji NIE IMPLIKUJE ani do kłopotów rodzinych, ani prawnych, ani zdrowotnych!

Wielkim błędem i naiwnością jest sądzić, ze odrzucenie antykoncepcji może być cudownym panaceum na wszelkie problemy.
03-02-2008 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #539
 
miasto napisał(a):Stosowanie antykoncepcji NIE IMPLIKUJE ani do kłopotów rodzinych, ani prawnych, ani zdrowotnych!
Argumenty!
miasto napisał(a):Wielkim błędem i naiwnością jest sądzić, ze odrzucenie antykoncepcji może być cudownym panaceum na wszelkie problemy
Zgoda, na pewno nie na wszystkie, ale na niektóre z całą pewnością tak.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-02-2008 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #540
 
chyba najpierw ddv powinna napisać argumenty dla wielce uogólnionych stwierdzeń. Skoroo uogólnia, musi udowodnić, że wszystkie leki hormonalne mają zły wpływ na zdrowie, a nie tylko na niektóre kobiety.
Naotmiast miasto musi podać jedynie 1 kontrprzykład, aby obalić implikację, którą neguje.
03-02-2008 11:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
9 gości

Wróć do góryWróć do forów