Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co JP II zrobił dla pokoju na Świecie, wasze opinie...
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
TOMASZ32-SANCTI - skoro o poduczaniu mówimy, to ja z kolei bym się Tobie radził poduczyć - języka polskiego. A konkretnie znaczenia pewnych słów.

Piszesz, że w czasie komunizmu nie było pokoju. Otóż POKÓJ był - nie było natomiast SPOKOJU, był ucisk i tyrania. Ale ucisk i tyrania nie są równoznaczne z wojną.
19-10-2009 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #17
 
Drizzt napisał(a):Piszesz, że w czasie komunizmu nie było pokoju. Otóż POKÓJ był - nie było natomiast SPOKOJU, był ucisk i tyrania. Ale ucisk i tyrania nie są równoznaczne z wojną.
Nie było- była permanentna walka z narodem. Na różnych płaszczyznach. Też militarnych (stan wojenny)

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
19-10-2009 10:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
Można także wspomnieć o naszych południowych sąsiadach, i "bratniej pomocy", której im udzieliliśmy. Czy o wydarzeniach na Węgrzech w 1956 roku. Nie było pokoju, bo ludzie w ten czy inny sposób walczyli z okupantem. Nie karabinem, to słowem. A jak ZSRR bał sie takiej walki niech świadczą prześladowania owych "walczących".
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
19-10-2009 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
A mi przypomniała postać ks Jerzego, który oddał życie aby był pokój.
Przecież Jan Paweł II, żył w tamtych czasach i starał się ile było możliwe w jego mocy aby przynieść pokój ludzkim sercom, poprzez przyniesienie im Chrystusa. Chrystus daje pokój, którego nie zna świat.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-10-2009 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów