Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kult zmarłych
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #61
 
Jacek.J napisał(a):albo sam możesz poszukać w portalach stricte Żydowskich których jest sporo w necie. Rodowici Żydzi zawsze podkreślają że w po hebrajsku Kadysz [ w jidysz Kadisz] jest często mylona ze modlitwą za zmarłych.
Wolę jednak wierzyć tym braciom żydom, których znam. A ci zawsze twierdzili że Kadisz zawsze odmawia się po śmierci bliskich osób.
Jacek.J napisał(a):To prawda że nie zadałeś żadnych pytań ale podajesz nie prawdziwe informacje więc należ je sprostować.
Wg ciebie nieprawdziwe. - i wcale nie chwytam za słowa, tylko proszę o konsekwencję.
I proszę bez inwektyw. Ja w przeciwieństwie do ciebie tego nie lubię.
Jacek.J napisał(a):nie jesteś ŚJ więc to co wiesz to tylko plotki.
Nie trzeba być chorym na raka, by go zdiagnozować, zresztą moja żona była Świadkiem Jehowy.
Jacek.J napisał(a):ŚJ nie odmawiają „Ojcze nasz” bo nie uważamy tego za modlitwę tylko za wzór modlitwy.
Chyba sam dostrzegasz absurd tego co piszesz?
Jacek.J napisał(a):A twoje stwierdzenie -” I świadkowie ją uznają i nawet odmawiają, ale tylko ordynowani (cokolwiek by to znaczyło) - odnoszę wrażenie świadczy o tym że lubisz mieć racie, nie lubisz zaś jak ktoś wie lepiej od ciebie.
Wydaje mi się, że świadkowie Jehowy wiedzą, co mówią na ten temat, a mówili mi to świadkowie i to kilka par niezależnie od siebie. Staram się ludzi traktować serio.
Jacek.J napisał(a):odnoszę wrażenie świadczy o tym że lubisz mieć racie, nie lubisz zaś jak ktoś wie lepiej od ciebie. Zobaczymy czy do tego- co często idzie w parze- jesteś zarozumiały. Ujawni to twoja odpowiedź na tą moją uwagęUśmiech
Rozumiem, że jeśli mam wiedzę inną niz ty, to jestem zarozumiały.Nie wiem, kto cię uczynił moim sędzią. A jeśli mam rację to będę jej bronił. A z zasady świadkowie jej nie mają.Również nie bardzo wierzę, że akurat ty wiesz lepiej niż ja.
Zresztą to co piszesz to najlepszy sposób by zdyskredytować rozmówcę, a siebie przedstawić jako autorytet. Nic z tego. Znana psychotechnika.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-01-2010 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #62
 
O, jak to dobrze, że w końcu pojawił się ktoś, kto zechce nam odpowiedzieć na pytania, na które Tessa nam odpowiedzieć nie chciała. Scott je już zacytował - dzięki Uśmiech
Czekam więc na odpowiedzi Uśmiech

Z chęcią też dowiem się jak trafiłeś na forum i czemu z pomysłem, że potrzebujemy wyjaśnień nt. śJ? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-01-2010 18:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #63
 
Jacku - napisałeś że kłamię w kwestii kadiszu.
Jacek.J napisał(a):Proszę zerknąć co piszą w o tej modlitwie na Wikipedii. http://pl.wikipedia.org/wiki/Kadisz.

Zerknąłem: piszą tak:
Cytat:Kadisz.
Z Wikipedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu pod taką nazwą. Możesz wykonać jedną z poniższych czynności: utworzyć nowy artykuł Kadisz.
→ przeczytaj najpierw, jak utworzyć hasło, jeśli jeszcze tego nie robiłeś/-aś
umieścić to hasło w propozycjach tematów nowych artykułów
→ najlepiej dopisać propozycję tutaj
poszukać tekstu „Kadisz.” w innych artykułach
zobaczyć, w których hasłach znajdują się odnośniki do tego tematu
Poszukaj hasła o tym tytule na jednym z siostrzanych projektów Wikipedii:
Wikisłownik Wikibooks Wikicytaty Wikiźródła Commons Wikinews

Oto fragment linku (http://haderech.blox.pl/2006/11/Kadisz-jatom.html) który podałeś na dowód że kłamię iż Kadisz jest modlitwą związaną ze śmiercią bliskich:
Cytat:związany ze śmiercią Kadisz jatom to wyjątkowa modlitwa, a jej związek ze zmarłymi może zastanowić każdego, kto zna jej tekst:
Niech będzie wywyższone i uświęcone Jego wielkie Imię w świecie, który stworzył według swojej woli. I niech nastanie Jego królestwo, za waszego życia i za waszych dni, i za życia całego Domu Jisraela, prędko, w bliskim czasie. I powiedzcie: Amen.
Niech Jego wielkie Imię będzie błogosławione na wieki i zawsze. Niech będzie błogoławione, wychwalane, uświetnione, wywyższane, wynoszone, czczone, wznoszone, wysławiane Imię Świętego, który jest błogosławiony ponad wszelkie błogosławieństwa, pieśni, pochwały i pocieszenia, które wznosi się na świecie. I powiedzcie: Amen.
Niech nastanie z Nieba wielki pokój i życie dla nas i dla całego Jisraela. I powiedzcie: Amen.
Ten, który czyni pokój na wysokościach, niech uczyni pokój dla nas i całego Jisraela. I powiedzcie: Amen.

Jedno rzuca się w oczy od razu: w tej modlitwie nie ma żadnej wzmianki o zmarłych. To modlitwa wychwalająca Boga.

W fascynującej książce "Kaddish" Leon Wieseltier śledzi historię i zmieniające się znaczenie tej modlitwy.

Nazwa "kadisz" nie jest pełna. Naprawdę modlitwa ta nazywa się "kadisz jatom", czyli kadisz sierocy. Jej codzienne odmawianie przez jedenaście jest obowiązkiem osoby, która znajduje się w żałobie po śmierci jednego z rodziców. Kadisz odmawia się także w rocznicę śmierci.
Nie jest to jednak - zupełnie ściśle rzecz biorąc - modlitwa za zmarłą osobę, choć tradycja uczy, iż jej odmawianie ma jakiś wpływ na losy duszy zmarłego. Jak to możliwe, skoro w jej tekście o zmarłym w ogóle się nie wspomina?

Wedle niektórych źródeł wpływ ten wiąże się z tym, że odmawianie kadiszu przez żałobnika jest poczytywane za zasługę zmarłego. Brzmi to dość tajemniczo, ale jest wbrew pozorom jasne - to zmarły, to rodzic nauczył żałobnika tekstu modlitwy i praw z nią związanych. Innymi słowy, odmawianie kadiszu jest świadectwem tego, że rodzicowi udało się wprowadzić dziecko w świat żydowskiej religii i tradycji. Że zdołał wypełnić jeden z najważniejszych nakazów, który obowiązuje żydowskich rodziców: obowiązek przekazania dziecku dziedzictwa Tory.
Recytacja kadisz jatom symbolizuje jednak coś więcej. Wielu z nas, w chwili śmierci bliskiej osoby, wpada w gniew. Śmierć jest niesprawiedliwością. Śmierć kogoś, kogo kochamy jest nie tylko bolesna. Wydaje się być także zupełnie niesprawiedliwa. Dlaczego umieramy? Dlaczego musimy umierać? Dlaczego musimy bezradnie patrzeć na to, jak cierpią i odchodzą ludzie, których kochamy? Dlaczego Bóg tak właśnie urządził ten świat?
Proponuję ci jeszcze raz przemysleć i na przyszłość dokładniej czytać źródła na które się powołujesz, zanim komuś zarzucisz kłamstwo.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
11-01-2010 10:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
niebieski Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Jacek.J napisał(a):I świadkowie ją uznają i nawet odmawiają, ale tylko ordynowani (cokolwiek by to znaczyło) - odnoszę wrażenie świadczy o tym że lubisz mieć racie, nie lubisz zaś jak ktoś wie lepiej od ciebie. Zobaczymy czy do tego- co często idzie w parze- jesteś zarozumiały. Ujawni to twoja odpowiedź na tą moją uwagęUśmiech
Takie "argumenty" to próba manipulacji.


Do pytań Scotta, dołożę jeszcze jedno pytanie do Jacka.J:

Na to pytanie nie dostałem odpowiedzi pytając SJ na ich forum, dlatego tym bardziej cieszę się, że Jacek.J chce uszczęśliwiać katolików na ich forach i udzielić odpowiedzi na ich pytania. Oto to pytanie: Na stronie wikipedii (wiarygodnej dla Jacka.J) mówiącej o ich założycielu http://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Taze_Russell jest taki opis jednego ze zdjęć: Zdjęcie tyłu grobu Charlesa Taze Russella, w tle piramida wzniesiona w 1921 roku przez The Watchtower Bible & Tract Society jako "wzorowany na grobowcu Wielkiej Piramidy w Egipcie, symbolizującym Chrystusa"[1 - przypis jest wzięty z: "Program of the 1921 Annual Meeting of the Watch Tower Bible and Tract Society"]

Od kiedy to Wielka Piramida w Egipcie jest symbolem Chrystusa? Czy to ma swoje źródła biblijne? Chętnie się dowiem, jakie.
11-01-2010 16:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #65
 
sant
Cytat:Wolę jednak wierzyć tym braciom żydom, których znam. A ci zawsze twierdzili że Kadisz zawsze odmawia się po śmierci bliskich osób.
Uśmiech rozumiem.
sant
Cytat:Wg ciebie nieprawdziwe. - i wcale nie chwytam za słowa, tylko proszę o konsekwencję.
I proszę bez inwektyw. Ja w przeciwieństwie do ciebie tego nie lubię.

Jak według mnie skoro podałem ci na poparcie tego co wiem wypowiedzi Żydów nie swoje? ty natomiast niczym nie popierasz swoich twierdzeń.

sant
Cytat:Nie trzeba być chorym na raka, by go zdiagnozować, zresztą moja żona była Świadkiem Jehowy.
Cieniutka to filozofia.

Cytat:Jacek.J napisał/a:
ŚJ nie odmawiają „Ojcze nasz” bo nie uważamy tego za modlitwę tylko za wzór modlitwy.
Chyba sam dostrzegasz absurd tego co piszesz?

Gdzie tu widzisz absurd?

sant
Cytat:Wydaje mi się, że świadkowie Jehowy wiedzą, co mówią na ten temat, a mówili mi to świadkowie i to kilka par niezależnie od siebie. Staram się ludzi traktować serio.


Najwyraźniej zadając takie pytanie co innego miałeś na myśli, a co innego oni. Więc wyjaśniam! ŚJ nigdy nie traktują „ojcze nasz” jako modlitwy w sensie stricte. Traktujemy słowa Jezusa Mateusza 6 :9-13 jako wzór i tak ją „odmawiamy”. Dosłownie tych słów częściej uczy się dzieci po prostu po to by znały wzór modlitwy i wiedziały jak się modlić.

sant
Cytat:Rozumiem, że jeśli mam wiedzę inną niz ty, to jestem zarozumiały.

Nie. Zarozumiały jest ktoś kto dostaje wyjaśnienie, nie przyjmuje go i z uporem dalej twierdzi że ma rację

sant
Cytat:Nie wiem, kto cię uczynił moim sędzią. A jeśli mam rację to będę jej bronił.


Racja jest pojęciem względnym. Względność jest spowodowana stanem wiedzy, doświadczenia, środowiska i wielu innych czynników. Wynika stąd że nie ma wiedzy absolutnej poza Bogiem i każdy człowiek może się mylić. Stąd wynika kwestia zarozumialstwa, więc jeśli jakiemuś rozmówcy wykaże się błąd, a on tego nie uznaje mimo np. wyraźnej logiki i dowodów zwyczajnie jest zarozumiały. Oczywiście w pierwszej kolejności odnosi się to do mojej skromnej osobyUśmiech

sant
Cytat:A z zasady świadkowie jej nie mają.

A to już bardzo subiektywne odczucie

sant
Cytat:Również nie bardzo wierzę, że akurat ty wiesz lepiej niż ja.

Kwestia wiary jest poza oceną kogokolwiek. Mądry człowiek z wiarą się nie dyskutuje. A czy wiesz lepiej ode mnie? Równie dobrze mógłbyś twierdzić że wież lepiej o dem nie jaka jest moja ulubiona potrawaUśmiech

sant
Cytat:Zresztą to co piszesz to najlepszy sposób by zdyskredytować rozmówcę, a siebie przedstawić jako autorytet. Nic z tego. Znana psychotechnika.
Jestem pod wrażeniemUśmiech)
13-01-2010 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #66
 
Jacek.J napisał(a):Jak według mnie skoro podałem ci na poparcie tego co wiem wypowiedzi Żydów nie swoje? ty natomiast niczym nie popierasz swoich twierdzeń.
W tych wypowiedziach znalazłem jednak co innego niż twierdzisz. Zadałem sobie trud i wszedłem w podane przez ciebie linki. I one stwierdzaja iz ja mam rację. Wyżej to wyjaśniam. Uważam że w związku z tym wineneś mi publiczne przeprosiny za nazwanie mnie publicznie kłamcą, poniewaz stwierdzenie iż kłamię jest równoznaczne z tym epitetem.
Jacek.J napisał(a):sant
Cytat:
A z zasady świadkowie jej nie mają.


A to już bardzo subiektywne odczucie
Masz rację, że subiektywne, tyle że sprawdzone.

Jacek.J napisał(a):sant
Cytat:
Nie trzeba być chorym na raka, by go zdiagnozować, zresztą moja żona była Świadkiem Jehowy.

Cieniutka to filozofia.
Co jest cieniutką filozofią? czy to że powołuję się na wiarygodnego świadka,- moją żonę, czy twierdzisz, że tylko chory na raka ma prawo do diagnozy tej choroby?
Jacek.J napisał(a):więc jeśli jakiemuś rozmówcy wykaże się błąd, a on tego nie uznaje mimo np. wyraźnej logiki i dowodów zwyczajnie jest zarozumiały. Oczywiście w pierwszej kolejności odnosi się to do mojej skromnej osobyUśmiech

A więc prosze o skruchę w sprawie Kadiszu- jako że wykazałem nietrafność twoich "dowodów", jeśli nie chcesz być uznany za zarozumialca.
Jacek.J napisał(a):Najwyraźniej zadając takie pytanie co innego miałeś na myśli, a co innego oni.
Dobrze- gdy przyszli do mnie , poprosiłem o wspólna modlitwę słowami Ojcze Nasz. Odpowiedzieli mi że nie mogą, ponieważ z jednej strony ja nie jestem S. Jehowy a z drugiej tą modlitwa modla się tylko ordynowani do tego świadkowie. A oni nie są. Jak więc mam to rozumieć? Kto jest w takim razie ordynowany i kto tu kłamie- oni czy ty?


Jacek.J napisał(a):sant
Cytat:
Zresztą to co piszesz to najlepszy sposób by zdyskredytować rozmówcę, a siebie przedstawić jako autorytet. Nic z tego. Znana psychotechnika.

Jestem pod wrażeniemUśmiech)

Zauważ, że to nie tylko moje odczucie:
niebieski napisał(a):Jacek.J napisał/a:
I świadkowie ją uznają i nawet odmawiają, ale tylko ordynowani (cokolwiek by to znaczyło) - odnoszę wrażenie świadczy o tym że lubisz mieć racie, nie lubisz zaś jak ktoś wie lepiej od ciebie. Zobaczymy czy do tego- co często idzie w parze- jesteś zarozumiały. Ujawni to twoja odpowiedź na tą moją uwagęUśmiech
Takie "argumenty" to próba manipulacji.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2010 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
Jacek.J napisał(a):Jak według mnie skoro podałem ci na poparcie tego co wiem wypowiedzi Żydów nie swoje? ty natomiast niczym nie popierasz swoich twierdzeń.
Ta wypowiedź jest kłamstwem i to podwójnym. Po pierwsze dlatego, że sant powołał się na wypowiedzi samych Żydów, a po drugie dlatego, że podane przez Ciebie linki potwierdzają wersję Santa, a nie Twoją.

Np. Wikipedia:
Cytat:Odmawianie kadiszu wymaga obecności minjanu. Łączy poszczególne części nabożeństwa, a ponadto jest odmawiana przez żałobników. Z zasady, poza kadiszem żałobnika odmawia go kantor.
oraz:
Cytat:Istnieją różne typy kadiszu:
3. Kadisz jatom (קדיש יתום) – kadisz sierocy, zwany też kadiszem żałobnika
Od XV wieku, odmawiany przez syna zmarłego codziennie, przez jedenaście miesięcy po śmierci rodzica, a także w każdą rocznicę jego śmierci. Okres żałoby wiąże się z przekonaniem, że po śmierci dusza niegodziwego podlega oczyszczeniu przez rok, stąd nie odmawia się kadiszu przez dwanaście miesięcy, by nie stwarzać wrażenia, że zmarły był człowiekiem złym. Sama modlitwa nie zawiera nawiązań do śmierci. Sierota odmawia kadisz, aby zaznaczyć, że mimo straty nadal pragnie wielbić Boga. Partie kantora w pół-kadiszu odmawia żałobnik.
5. Kadisz Leitchadeta – kadisz odnowienia
Odmawiany przez syna nad grobem rodziców podczas pogrzebu.

Dla porównania angielska Wikipedia:
Cytat:The term "Kaddish" is often used to refer specifically to "The Mourners' Kaddish", said as part of the mourning rituals in Judaism in all prayer services as well as at funerals and memorials.
Cytat:The Lord's Prayer in Christianity has its roots in the Jewish liturgy and it shares themes with Kaddish ("Our Father, who art in heaven, Hallowed be thy Name").



Jacek.J napisał(a):Najwyraźniej zadając takie pytanie co innego miałeś na myśli, a co innego oni. Więc wyjaśniam! ŚJ nigdy nie traktują „ojcze nasz” jako modlitwy w sensie stricte. Traktujemy słowa Jezusa Mateusza 6 :9-13 jako wzór i tak ją „odmawiamy”. Dosłownie tych słów częściej uczy się dzieci po prostu po to by znały wzór modlitwy i wiedziały jak się modlić.
Trochę pokrętne to rozumowanie. Po pierwsze dlatego, że wzór modlitwy sam w sobie jest modlitwą, a po drugie dlatego, że Pismo stwierdza, że Jezus nakazał się modlić tymi słowami:
"A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię, niech przyjdzie Twoje Królestwo. Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni. Przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie." (Łk 11,2-4 BE)
"Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili, i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego." (Mt 6,8b-15 BE)
13-01-2010 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #68
 
scott
Cytat:»»1. Jakie są Biblijne podstawy powstania BET-SARIM?
Żadnych. Był to pomysł na wyrost powzięty z Rospudę. Na szczęście ŚJ nie są zarozumiałymi bufonami którzy po wykazaniu nam błędu z uporem maniaka, poprzez najbardziej złożoną filozofię będą twierdzić że są nie omylni w swoim postępowaniu.
scott
Cytat:* Kto był pierwszym prezesem Towarzystwa Strażnica?
Charles Theodore Russell
scott
Cytat:* Do którego roku ŚJ czcili krzyż?
1931r
scott
Cytat:* Do którego roku obchodzono Boże Narodzenie w Biurze Głównym na Brooklynie?
1926r
scott
Cytat:* W którym roku od Towarzystwa Strażnica odłączyli się dzisiejsi Badacze Pisma Świętego i dlaczego? ]
Aż taki dobry z historii nie jestem. Mniej więcej po roku 1918. Przyczyną podziału była próba przejęcia władzy przez kilku członków ówczesnego zarządu
scott
Cytat:* W którym roku zaczął się zwyczaj głoszenia po domach?
w angielskiej Strażnicy z 15 maja 1903 roku zachęcono do rozpowszechniania traktatów „w niedzielne przedpołudnia od domu do domu”
scott
Cytat:* O ile procent spadła frekwencja na dorocznych kongresach w przeciągu lat 1922-1928 i dlaczego?
Spadła? W odniesieniu do czego? Do roku 1921 czy jeszcze wcześniejszych lat? Poza tym nie mam takich informacji żeby w latach 1922 – 1928 frekwencja na zgromadzeniach malała.
»scott
Cytat:* Dlaczego jeszcze w 1925 roku twierdzono, że Jezus jest wszechmogący?
Wynikało to z błędnego rozumienia biblii wyniesionego jeszcze z chrześcijaństwa. Po dokładnym zbadaniu biblii pod tym względem zrozumiano że Pan Jezus nie może być wszechmocny choćwy biorąc pod uwagę wypowiedź z Mar 13:32
32 „O dniu owym lub godzinie nie wie nikt — ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
»scott
Cytat:* Co sądził kaznodzieja Russel o modlitwie do Jezusa?
Nie pamiętam, ale przypuszczam że nie ma nic złego w zanoszeniu modlitw do Pana Jezusa. Nie mniej – jak w wielu takich sprawach- po dokładnym zbadaniu biblii nasuwały się liczne wątpliwości odnośnie przedkładania modlitw komukolwiek poza Bogiem Ojcem Jehową.
scott
Cytat:* Jaki dzień tygodnia do 1925 roku uważano jako święty na pamiątkę Zmartwychwstania Pana?
Od samego początku istnienia Badaczy Pisma Świętego uroczystość to obchodzono tylko raz w roku 14 Nisam według kalendarza żydowskiego
scott
Cytat:* Do którego roku nauczano, że Wielka Rzesza (drugie owce) będą po śmierci żyły w niebie?
1935r
scott
Cytat:* Ile klas zbawionych rozróżniało Towarzystwo Strażnica do 1935 roku?

Do roku 1935 nie było podziału na pierwsze i drugie owce.
13-01-2010 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #69
 
Jacek.J napisał(a):Na szczęście ŚJ nie są zarozumiałymi bufonami którzy po wykazaniu nam błędu z uporem maniaka, poprzez najbardziej złożoną filozofię będą twierdzić że są nie omylni w swoim postępowaniu.
Tylko jedno - nikt nie może być sędzią we własnej sprawie. Ty się czynisz.
Na kiedy wyznaczoną najbiższą nam datę Har Maggedonu?
Zresztą jeśli chcesz bym z tobą dyskutował zrealizuj to o co cię prosiłem wyżej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-01-2010 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
niebieski Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #70
 
Jacek.J napisał(a):»scott
Cytat:* Dlaczego jeszcze w 1925 roku twierdzono, że Jezus jest wszechmogący?
Wynikało to z błędnego rozumienia biblii wyniesionego jeszcze z chrześcijaństwa.
Jacek.J, czy według Ciebie SJ są chrześcijanami?

[ Dodano: Sro 13 Sty, 2010 15:02 ]
Jacek.J napisał(a):
Cytat:Jacek.J napisał/a:
ŚJ nie odmawiają „Ojcze nasz” bo nie uważamy tego za modlitwę tylko za wzór modlitwy.
Chyba sam dostrzegasz absurd tego co piszesz?

Gdzie tu widzisz absurd?
"Wzór modlitwy" jest "modlitwą". Przeciwstawianie "modlity" - "wzorowi modlitwy" jest absurdem.
13-01-2010 15:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
A może tak założyć osobny temat z pytaniami do ŚJ, bo trochę nam się główny wątek rozmył...
14-01-2010 00:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #72
 
Jestem za, o ile ustalimy zasady. Żadnego kopiowania gotowych tekstów z publikacji WTS, odpowiedzi precyzyjne i na temat, w systemie pytanie-odpowiedź, bez przeskakiwania z tematu na temat; jeśli pytający prosi o odpowiedź tak/nie, ŚJ odpowiada zgodnie z prośbą, o ile to możliwe :arrow: to moje postulaty Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-01-2010 00:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #73
 
sant
Cytat:Jacku - napisałeś że kłamię w kwestii kadiszu.
Pamiętasz co pisałeś o psychomanipulacji. Że znasz tą technikę. Wierzę ci bo właśnie ją stozujesz. Jak nie napisałem nigdzie że jesteś kłamcą lub że kłamiesz tylko że w tym co piszesz na temat „ Kadisz” jest nieścisłość. Przedstawiając tą sprawę w taki sposób jak to robisz manipulujesz faktami i umysłami czytelników tego forum sprawiając wrażenie że ŚJ rzucają oszczerstwa więc pod tym względem są źli, a to nie prawda.
Poza tym faktycznie z linku który wkleiłem wyświetla się strona w takiej formie jak opisujesz. Nie wiem dlaczego tak się to dzieje. Dla zainteresowanych proponuję w Google wpisać hasło „kadisz” i kliknąć na link z wikiepedii. Wyświetli się a sama strona lecz z pełnym tekstem w którym wyraźnie pisze że jest ona „Często mylnie nazywana modlitwą za zmarłych.”

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 10:39 ]
niebieski
Cytat:Od kiedy to Wielka Piramida w Egipcie jest symbolem Chrystusa? Czy to ma swoje źródła biblijne? Chętnie się dowiem, jakie.
Odpowiem ci cytatem z książki „Świadkowie Jehowy głosiciele Królestwa” str.201 „ Przez jakieś 35 lat pastor Russell uważał, że Wielka Piramida w Gizie była kamiennym świadkiem Bożym, potwierdzającym okresy wspomniane w Biblii (Izaj. 19:19). Świadkowie Jehowy odrzucili jednak pogląd, jakoby jakaś egipska piramida miała cokolwiek wspólnego z prawdziwym wielbieniem (zobacz polską „Strażnicę” z 1 i z 15 stycznia 1929 roku)”
Niestety nie mogę przytoczyć tekstu z podaniej po wyżej strażnicy z roku 1929 nie posiadam tak starych egzemplarzy.

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 11:19 ]
sant

Cytat:W tych wypowiedziach znalazłem jednak co innego niż twierdzisz. Zadałem sobie trud i wszedłem w podane przez ciebie linki. I one stwierdzaja iz ja mam rację.

W to nie wątpię i jestem wręcz tego więcej niż pewien iż uważasz że masz racjęUśmiech) niestety nie nazwałem cię kłamcą a ty nadal za wszelką cenę wręcz ordynarnie manipulujesz faktami.
sant
Cytat:Co jest cieniutką filozofią? czy to że powołuję się na wiarygodnego świadka,- moją żonę, czy twierdzisz, że tylko chory na raka ma prawo do diagnozy tej choroby?

I jedno i drugie. Skoro twoja żona BYŁA ŚJ jej wiarygodność jest równa zero odnoście opinii na taki temat. Jak podobnie zauważyłeś w poprzednim poście w sądzie świadectwo takiej osoby by nie przeszło.
sant
Cytat:A więc prosze o skruchę w sprawie Kadiszu- jako że wykazałem nietrafność twoich "dowodów", jeśli nie chcesz być uznany za zarozumialca.

Drogi kolego! –jeśli się nie obrazisz że cię tak nazwę- czytasz cytowany przez ciebie tekst o „Kadisz jotom” tendencyjnie nie ze zrozumieniem. pominąłeś najważniejsze zdanie
„Jedno rzuca się w oczy od razu: w tej modlitwie nie ma żadnej wzmianki o zmarłych. To modlitwa wychwalająca Boga.”
Cały ten tekst jest wyjaśnieniem że ta modlitwa jest O zmarłych, ale nie ZA zmarłych. Jest ona modlitwą wychwalającą Boga. Jest to subtelna różnica dlatego tak często mylnie ją ludzie utożsamiają z modlitwą ZA zmarłych


sant
Cytat:Dobrze- gdy przyszli do mnie , poprosiłem o wspólna modlitwę słowami Ojcze Nasz. Odpowiedzieli mi że nie mogą, ponieważ z jednej strony ja nie jestem S. Jehowy a z drugiej tą modlitwa modla się tylko ordynowani do tego świadkowie. A oni nie są. Jak więc mam to rozumieć? Kto jest w takim razie ordynowany i kto tu kłamie- oni czy ty?

Wierzę ci że piszesz prawdę o tym spotkani ze ŚJ. Niestety z przykrością muszę stwierdzić że oni kłamali- jeśli tak odpowiedzieli-. Na przyszłość jak taka sytuacja się powtórzy poproś o to by ci się przedstawili i o nazwę zboru. W naszej społeczności „ ściga się „ takie odstępowanie od prawdy” możesz sam zadzwonić do takiego zboru i zgłosić taką sprawę lub np. podać mi i ja to zrobię lub poinformować kogokolwiek ze ŚJ o takim zdarzeniu.
sant
Cytat:Jacek.J napisał/a:
sant
Cytat: Zresztą to co piszesz to najlepszy sposób by zdyskredytować rozmówcę, a siebie przedstawić jako autorytet. Nic z tego. Znana psychotechnika.
Jestem pod wrażeniemUśmiech)
Zauważ, że to nie tylko moje odczucie:

Jestem pod wrażeniem twojej wiedzy na temat psychotechnikiUśmiech)

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 11:34 ]
adms

Cytat:Trochę pokrętne to rozumowanie. Po pierwsze dlatego, że wzór modlitwy sam w sobie jest modlitwą, a po drugie dlatego, że Pismo stwierdza, że Jezus nakazał się modlić tymi słowami:
"A gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i ją ukończył, któryś z uczniów powiedział: Panie, naucz nas modlić się tak, jak i Jan nauczył swoich uczniów. Odpowiedział im: Gdy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię, niech przyjdzie Twoje Królestwo. Dawaj nam codziennie nasz chleb powszedni. Przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto wobec nas zawinił i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie." (Łk 11,2-4 BE)
"Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci Twoje imię. Niech przyjdzie Twoje Królestwo, niech się spełni Twoja wola jak w niebie, tak i na ziemi. Naszego chleba powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy, tak jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili, i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego." (Mt 6,8b-15 BE)
No więc która z tych modlitw jest poprawna? Bo w Łukasza brzmi ona inaczej, a w Mateusza inaczej. Logika podpowiada że jeśli jest to faktycznie modlitwa to w każdym miejscu Pisma Świętego będzie cytowana przez uczniów Jezusa tak somo. Czyżby uczniowie Jezusa mieli słabą pamięć i nie potrafiliby się nauczyć prostej krótkiej modlitwy na pamięć, a może Pan Jezus inaczej powiedział ją do uszu Mateusza, a inaczej do Łukasza? A może Łuskasz był niechlujny bo jego wersja jest krótsza. To która z tych dwóch modlitw jest dokładna i poprawna? Nasuwa się wniosek że to jest tylko wzór jaki należy zastosować modląc się do Boga Ojca własnymi słowami

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 11:37 ]
sant napisał(a):
Jacek.J napisał(a):Na szczęście ŚJ nie są zarozumiałymi bufonami którzy po wykazaniu nam błędu z uporem maniaka, poprzez najbardziej złożoną filozofię będą twierdzić że są nie omylni w swoim postępowaniu.
Tylko jedno - nikt nie może być sędzią we własnej sprawie. Ty się czynisz.
Na kiedy wyznaczoną najbiższą nam datę Har Maggedonu?
Zresztą jeśli chcesz bym z tobą dyskutował zrealizuj to o co cię prosiłem wyżej.

ŚJ nigdy nie wyznaczali daty Har Maggedonu czy końca świata. Jeśli twierdzisz inaczej musisz to udowodnić.
14-01-2010 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #74
 
Jacek.J napisał(a):Pamiętasz co pisałeś o psychomanipulacji. Że znasz tą technikę. Wierzę ci bo właśnie ją stozujesz. Jak nie napisałem nigdzie że jesteś kłamcą lub że kłamiesz tylko że w tym co piszesz na temat „ Kadisz” jest nieścisłość.

Dobrze - sprawdźmy to:

Jacek.J napisał(a):sant
Cytat:
To modlitwa wychwalająca Boga. Oni tak rozumieli tę modlitwę.I Jezus jako prawowierny żyd odmawiał ją w każdą sobotę. Jednakże to była modlitwa za zmarłych.
I jak ona jest bliska naszemu Ojcze Nasz. Przecież również Świadkowie Jehowy ją uznają

[b]Tu niestety sant mija się z prawdą [/b]kadisz nie była modlitwą za zmarłych.
Jacku - mijanie sie z prawdą jest kłamstwem. A jak się nazywa ten co kłamie? - Kłamca (i tu zastosowałeś element psychotechniki)
Co do Kadiszu- już zostało wyjaśnione (nawet na podstawie linku który podałeś) Nawet teraz jak wyłagodziłeś swą wypowiedź; napisałeś: nieścisłość (co faktycznie zmienia sens) - to też nie masz racji. Wskaż, gdzie ją popełniłem, jeżeli z całego linku wynika jednoznacznie, że ta modlitwa zawsze była odmowiana czy to w czasie śmierci , czy w rocznicę, czy podczas pogrzebu. I w dodatku odmawiana przez żałobników.
Jacek.J napisał(a):Wyświetli się a sama strona lecz z pełnym tekstem w którym wyraźnie pisze że jest ona „Często mylnie nazywana modlitwą za zmarłych.”
Zobatrz, że na podstawie jednego wersetu, wyciagasz wnioski rzutujące na całość zagadnienia. Ileż zamieszania może uczynić jedno zdanie wyrwane z kontekstu. Jak byś przeczytał całoś owego linka, nie zarzucałbyś mi mówienia nieprawdy.
Co najciekawszego cała "teologia" SJ jest oparta na takim właśnie patrzeniu. Jeden wyraz, jedno zdanie bez uwzgędnienia całości, kontekstu. I dorabianie ideologi. Nic dziwnego, że tak łatwo było ci postawić mi ów zarzut.

Jakbyś dokładnie czytał moje wcześniejsze posty - zanim sie pojawiłeś- byś dostrzegł, że pisałem, iż kadisz wprawdzie nie ma bezpośredniego odniesienia do śmierci - jest hymnem dziękczynnym i błogosławiącym Boga, ale zawsze związanym ze śmiercią. Tzn odmawia się go w jej obliczu. I to ukazuje stosunek żydów do śmierci.
I to że Jezus zalecił go jako modlitwę powszechną, to świadczy o jego wadze dla zyjących. Ponieważ wskazuje na zmartwychwstanie i życie wieczne. Jeśli w obliczu największego nieszczęścia jakim jest śmierć, potworne cierpienie po stracie bliskich, błogosławi się Boga, święci Go, to znaczy że wierzy się że to jest tylko przejście, z jednej formy zycia do drugiej. Że jest życie po śmierci. Że jest obcowanie swiętych. Ta modlitwa wskazuje na kierunek życia, jednocześnie wskazując na relacje zarówno międzyludzkie jak: człowiek - Bóg. Uczy tych relacji.
I proszę cię, nie czerp wiedzy z internetu, ponieważ każdy może tam zamieścić to co chce: zarówno profesor, wybitny znawca przedmiotu jak i półgłówek, któremu wydaje się że jest mądry. Ja nie mówię, że nie należ używać netu, tylko umieć selekcjonować. Można sobie coś przypomniec, ale do tego trzeba mieć jakąś wiedzę w danym temacie. Najgorzej jak ktoś korzysta z tego tylko źródła i odkrywa Amerykę.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
14-01-2010 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Jacek.J Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #75
 
niebieski

Cytat:Jacek.J, czy według Ciebie SJ są chrześcijanami?
I tak i nie. Jesteśmy chrześcijanami bo trzymamy się ściśle nauk Pana Jezusa naśladując jak to tylko możliwe pierwszych chrześcijan. Natomiast nie chcemy mieć nic wspólnego z dokonaniami współczesnego chrześcijaństwa z powodu makabrycznych ich dokonań na przełomie dwóch tysiącleci. Nie chcemy by nas z tym utożsamiano.

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2010 11:47 ]
sdms napisał(a):A może tak założyć osobny temat z pytaniami do ŚJ, bo trochę nam się główny wątek rozmył...

Ponieważ ten nowy wątek się już troszeczkę rozwinął miło by było gdybyś ty otworzył nowy temat i przeniósł tam część tego nowego wątku
14-01-2010 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Wróć do góryWróć do forów