Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głoszenie dobrej nowiny o królestwie
Autor Wiadomość
Vanessa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 99
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Głoszenie dobrej nowiny o królestwie
Dział "Istota ewangrelizacji" ,więc warto zaznaczyć,co jest istotą ewangelizacji.

Sam Jezus był znany z tego ,że obchodził miasta i wioski głosząc dobrą nowinę o królestwie.

Mateusza 9:35


[ciach - na tym forum obowiązuje regulaminowy zakaz cytowania niechrześcijańskich przekładów PŚ, w szczególności PNŚ] omyk



Szkolił też do tej działalności swych uczniów,polecił im co mają głosic:

Mateusza 10:5-7

[ciach - j.w.] omyk


Co ciekawe ta sama dobra nowina miała byc głoszona w dniach końca,co zapowiedział Jezus:


[ciach - j.w.] omyk

24-10-2009 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
i jak to się ma do określenia istoty ewangelizacji?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-10-2009 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Zapewne tak, że Świadkowie Jehowy szkolą się do głoszenia, głoszą we wszystkich krajach świata oprócz 3 (rzekomo), a ponieważ głoszą, to na pewno nastały dni końca :lol2:
Przecież zawsze dyskusja ze ŚJ sprowadza się do jednego... Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2009 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
do jednego, czyli do rzekomego tajnego/ukrytego powrotu Chrystusa na ziemię w 1914 roku (n.b. sprzecznego z ewangelią), które jest podstawą ich nauczania i istnienia, i które z łatwością wykazane jako błędne rozwala całą zasadność świadkowania J. ?
swoją drogą ładnie to ugrupowanie charakteryzuje wikipedia, iż są to ludzie oczekujący Armagedonu. to ja dziękuję. co to za wiara co zamiast zbawienia dąży jedynie do armagedonu... Smutny

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-10-2009 15:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Niewidzialna paruzja miała miejsce nie w 1914, tylko w 1874! :mrgreen:
To znaczy... ta pierwsza udana paruzja (bo rok wcześniej też była w planach [wtedy jeszcze całkiem widzialna], tylko nie wypaliła!). Ta z 1914 była kolejną, ale wtedy akurat wszyscy śJ wierzyli, że Jezus przyszedł już w 1874, więc...

Augustusie: Regulamin jest regulaminem. Na dzień dzisiejszy cytowanie przekładu Nowego Świata na tym forum jest regulaminowo zakazane. Myślę, że problemy translacyjne można przedyskutować również opisowo, lub podając linki - o ile oczywiście ma się na tyle szeroką wiedzę. Uśmiech Ewentualne zażalenia proszę kierować do osób układających regulamin Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2009 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Omyku, a kiedy uczestnicy tego forum będą chcieli przedyskutować problemy translacyjne PŚ, to nożyk moderatorki będzie ciężko pracował, kiedy użyje się cytatu z przekładu Nowego Świata?

[ Dodano: Sob 24 Paź, 2009 18:12 ]
Nie, nie będę żalił się administracji. Myślę, że regulamin jest dobrze napisany. Skoro użytkownik nie zgadza się w pełni z pkt. 7 rozdz. IV regulaminu tego forum, ponieważ chciałby podyskutować o pewnych problemach translacyjnych w sposób fenomenologiczny, to użytkownik powinien nie rozpoczynać dyskusji lub opuścić forum. Wobec powyższego było mi miło.
Żegnam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Uśmiech

[ Dodano: Sob 24 Paź, 2009 18:23 ]
Ps. Nie jestem obrońcą kiepskiego przekładu NŚ, jednak pozostają niechrześcijańskie przekłady filologiczne, choćby Witwickiego przekład Dobrej Nowiny według Mateusza i Marka.

No to pa,pa. Uśmiech

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
24-10-2009 17:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Augustusie
Czy ty przypadkiem nie przesadasz? Moderator ma obowiązek stosować się do Regulaminu i według niego działać. Jeśli coś jest sprzeczne z Regulaminem to trzeba działać. A dyskusje opiera się na tym co dopuszcza Regulamin. Po to on jest, aby panował jakiś ład i porządek.

Co do paruzji i Armagedonu to ja nie bardzo wiem po co takie kwestie roztrząsać. Myślę, że na ziemi jest tyle problemów, które są na miarę Armagedonu, więc kolejnego nam traczej nie potrzeba. I warto by się zastanowić jak z tego obecnego Armagedonu wyjść. A Jezus przyjdzie w swoim czasie i dlatego warto bardziej myśleć o nawracaniu się niż o Armagedonie, który może tam kiedyś nastąpi a może i nie nastąpi.
Ważne jest, aby przygotować się na spotkanie z Chrystusem, które może przyjść w każdej chwili, gdyż nie znamy dnia ani godziny naszego odejścia z tego świata a w chwili odejścia już nic nie zrobimy i nie będzie już czasu na nawrócenie. To co zostanie na naszym sumieniu to z tego zostaniemy rozliczeni.
A więc lepiej nie tracić czasu na myślenie o tym co będzie kiedyś, ale skupić się na tym co trzeba zrobić, a trzeba się nawrócić - tego raczej nie czyni się w ciągu jednej chwili.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2009 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Tomaszu, co masz na myśli mówiąc o armagedonie?
Wiemy przecież, że Paruzja nastąpi na pewno Uśmiech I wcale nie możemy być pewni, że do tego czasu zdążymy umrzeć Uśmiech Mamy się więc nawracać, bo nie znamy dnia ani godziny - ani naszej własnej śmierci, ani Paruzji.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-10-2009 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk napisał(a):Tomaszu, co masz na myśli mówiąc o armagedonie?

Nic szczególnego. Po prostu uważam to za totalną brednię, ale to moje zdanie. Napewno jestem pewny ponownego przyjścia Chrystusa, ale raczej mało prawdopodobne, abym dożył do tego czasu i na to mogę dać 99%, ten jeden procent trzeba pozostawić na ewentualne dożycie do chwili przyjścia Jezusa - Boga trudno jest przewidzieć i nie wiem jakie ma plany względem mnie, więc kto wie, może pozwoli mi dotrwać do tak wspaniałej chwili. Uznałbym to chyba za wielki dar łaski na który z pewnością nie zasługuję.

Nie chciałbym jednak podważać pogladów czy też teorii innych więc tak teoretycznie przyjąłem, że taki Armageddon może mieć miejsce - zabawna teoria, ale cóż, w obecnych czasach wiele jest takich teorii, pomysłów, fantazji. Szczęśliwy

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
25-10-2009 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #10
 
Ja bym to prawdopodobieństwo oszacowała raczej na 50%. Dożyjesz, albo i nie. Paruzja równie prawdopodobnie może być za 3 tysiące lat, co i pojutrze Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-10-2009 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
omyk napisał(a):Ja bym to prawdopodobieństwo oszacowała raczej na 50%.
A to ciekawe bo mi wychodzi około 2%, mniej więcej ta sama wartość co Tomasz32.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-10-2009 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #12
 
A to jakim cudem? Język

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-10-2009 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
albo będzie jutro, albo nie będzie
jak nie będzie to albo będzie pojutrze, albo nie będzie
jak nie będzie, to albo będzie popojutrze...
eeee... szkoda, że nie przykładałem się do rachunku prawdopodobieństwa w szkole; w każdym razie też mi wychodzi, że jutro będzie tak na 50% i popojutrze też :zmieszany:

a z ponownym przyjściem Chrystusa - czy do umierających nie "przychodzi" już w chwili śmierci (choćby po to, by dokonać sądu szczegółowego)...? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-10-2009 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
omyk napisał(a):A to jakim cudem? Język
A takim, że nie wyszedłem od tautologii w założeniach, a non omen warunków jakie sama określiłaś : "Paruzja równie prawdopodobnie może być za 3 tysiące lat, co i pojutrze" Język .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-10-2009 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
heysel napisał(a):A to ciekawe bo mi wychodzi około 2%, mniej więcej ta sama wartość co Tomasz32 :diabelek: .

To już mogę nie czuć się osamotniony w swoich rachubach procentowych. :diabelek:

omyk napisał(a):Ja bym to prawdopodobieństwo oszacowała raczej na 50%. Dożyjesz, albo i nie. Paruzja równie prawdopodobnie może być za 3 tysiące lat, co i pojutrze

Ja raczej zakładam na 99% że nie dożyję a 1% to i tak wiele szans na dożycie. Duży uśmiech
Paruzja to dla mnie wydarzenie tak odległe w czasie, że nawet o nim nie myślę, nie wychodzę aż tak "hop do przodu" bo mi tyłu zabraknie. Wolę, żyć teraźniejszością i skupiać się na tym co jest teraz a teraz jest stan, który mnie nie włącza do tych zbawionych, a więc muszę myśleć o nawracaniu się anie o pauzji. A co będzie to będzie. Chciałbym być tylko przygotowany na spotkanie z Bogiem, abym nie umierał w stanie grzechu, szczególnie ciężkiego. To byłaby już wielka ulga.

A więc zamiast myśleć o paruzji to pomyślcie o modlitwie w mojej intencji - o dobrą śmierć. Uśmiech

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
26-10-2009 00:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów