Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Deizta może chodzić do kościoła?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Cytat:Skoro Bóg jest w trzech osobach, to Duch Święty też jest Bogiem, ą że nie wierzę w Ingerencję Boga to nie wierzę, że Duch Święty jest zsyłany.
Ok Bremes, ale trzymajmy się logiki, w takim razie nie uznajesz Pisma Świętego Uśmiech
Chyba, że w Twojej interpretacji wersety, które niżej zacytuję nie istnieją? Szczęśliwy
Ale skoro jednak istnieją, musisz się jakoś do nich odnieść.
Będzie ich sporo, a to tylko skutek chwilowego przewertowania kilku kartek Pisma jednej tylko Ewangelii (i to nie całej) i malutkiego fragmentu Dziejów Ap. Gdyby szukać skrupulatnie, pewnie trzeba byłoby przytoczyć 3/4 Nowego Testamentu Oczko

Cytat:Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

Cytat:Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was.

Cytat:Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie.

Cytat:W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.

Cytat:A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.


Cytat:Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!

Cytat:Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was.

Cytat:Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.

Cytat:Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej!

Cytat:Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Cytat:Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Cytat:Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.


Cytat:Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

Cytat:Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie.

Cytat:Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was

Cytat:Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe.

Cytat:W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga.


Cytat:To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.

Cytat:Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

Cytat:I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.

Cytat:Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.


Cytat:ale spełnia się przepowiednia proroka Joela:
W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.
Nawet na niewolników i niewolnice moje
wyleję w owych dniach Ducha mego,
i będą prorokowali.

Cytat:Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami. Wyniesiony na prawicę Boga, otrzymał od Ojca obietnicę Ducha Świętego i zesłał Go

Cytat:Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz.

Cytat: Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże

Każdy z tych wersetów zaprzecza Twoim poglądom. Każdy mówi o miłości Boga, Jego trosce o Kościół, o zesłaniu Ducha Świętego.
Ok, możesz je interpretować jak chcesz - ale jaką interpretację przyjmujesz? Uśmiech Z ciekawości... Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2009 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Te wszystkie cytaty mówią o tym, że Bóg ześle pomoc dla człowieka i go wysłucha. Nie ma jednak ustalonego kiedy ta pomoc nadejdzie. Może Bóg zadziała jeszcze jeden raz, np. w dniu Apokalipsy. Może przez te słowa namawia do wiary w niego, bo kiedyś wróci. Nie jest powiedziane, że on ingeruje teraz i ciągle, jest tylko powiedziane że kiedyś pomoże ludziom.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
24-10-2009 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Ciekawa interpretacja Uśmiech Ale są też cytaty, który nie odnoszą się do czasu przyszłego, a do przeszłego:
Cytat:Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

To jeden z nich. Na osi czasu umiejscowiony po obietnicy zesłania Pocieszyciela, a przed 24.10.2009 i przed dniem Paruzji. Mamy więc ciekawy schemat:
1) Jezus zapowiada posłanie Ducha
2) Duch zostaje zesłany
3) Później Duch znowu zostaje posłany (
Cytat:Po tej modlitwie zadrżało miejsce, na którym byli zebrani, wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże
- ten cytat jest chronologicznie jeszcze późniejszy)
4) tu jesteśmy my
5) po drodze jest jeszcze obietnica:
Cytat:W ostatnich dniach - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.
Nawet na niewolników i niewolnice moje
wyleję w owych dniach Ducha mego,
i będą prorokowali.
6) i dopiero potem jest dzień Paruzji

Na jakiej więc podstawie wyciągać wniosek, że Bóg miałby nagle zawiesić działanie w pkt 4), skoro w pozostałych działał i chciał pomagać człowiekowi?
To przecież zakładałoby Jego zmianę, a tymczasem Pismo mówi:
Cytat:Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2009 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #19
 
Bremes, tak na prawdę, sakramenty to jest wyraz miłości Boga co do człowieka, a jeśli się w nia nie wierzy, to jaki sens jest przyjmowania sakramentów? Oczywiście, chodzić do koscioła, może.

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
24-10-2009 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Na jakiej więc podstawie wyciągać wniosek, że Bóg miałby nagle zawiesić działanie w pkt 4), skoro w pozostałych działał i chciał pomagać człowiekowi?

Może chce zobaczyć co zrobimy z jego darami? Może czas po przyjściu Chrystusa jest tylko okresem przejściowym do jego kolejnego przyjścia? Nie wiem tego i ty pewnie też.

Takie dyskutowanie o tym, co myśli sobie Bóg jest bez sensu, bo nikt nigdy nie zrozumiał i nie zrozumie istoty Boga. Możemy przyjmować jakieś poglądy, ale nigdy nie będą one doskonałe i całkowicie prawdziwe. Jedni doszukują się Boga we wszystkim, inni nie widzą jego interwencji w ogóle. Ja uważam, że najważniejsze jest postępowanie według własnych zasad. Może Bóg mi pomaga codziennie? Nie wiem, równie dobrze może mi przeszkadzać, bo widzi we mnie złego człowieka, który niszczy swoje życie. Ja zawsze dopuszczam do siebie myśl, że mogę się mylić, dlatego nie przyjmuje jakiejkolwiek ideologi/poglądu filozoficznego w 100%. Dlatego nie podoba mi się postępowanie KK, który odrzuca wszystko co jest inne i trochę się z nim nie zgadza.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
24-10-2009 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Cytat:Może chce zobaczyć co zrobimy z jego darami? Może czas po przyjściu Chrystusa jest tylko okresem przejściowym do jego kolejnego przyjścia? Nie wiem tego i ty pewnie też.
Bremes, nie obraź się, bo to tylko luźna dyskusja, ale... No jeśli masz jakieś tam poglądy, to czynisz pewne założenia - zgodne z prawdą, lub niezgodne, mniejsza już o to (na tym powinno Tobie zależeć, żeby były z nią zgodne Oczko ), ale niechże przynajmniej będą jako tako spójne i uzasadnione.

A co do tego, czy ja wiem... Ufam Słowu Bożemu, które mówi, że "Pan umacnia kroki człowieka i w jego drodze ma upodobanie. A choćby upadł, to nie będzie leżał, bo rękę jego Pan podtrzymuje" (z Ps. 37). Ufam Jezusowi, Który mówi: "Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata". Nie widzę powodów, żeby czynić z Boga kłamcę Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
24-10-2009 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
Żeby mieć spójne i uzasadnione poglądy trzeba je najpierw ukształtować. Ja jestem na etapie kształtowania.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
24-10-2009 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Ok Uśmiech więc powodzenia Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-10-2009 01:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #24
 
Bremes napisał(a):Żeby mieć spójne i uzasadnione poglądy trzeba je najpierw ukształtować. Ja jestem na etapie kształtowania.
Kto ci w tym pomaga?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-10-2009 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Cytat:Kto ci w tym pomaga?

Nikt

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
26-10-2009 05:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
To jak je kształtujesz?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
26-10-2009 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów