Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm, a wiara
Autor Wiadomość
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
Scott napisał(a):Postulowanie powrotu do neopogaństwa, tak jednym słowem.

Po pierwsze, błąd logiczny. Neo-pogaństwo jest ruchem względnie nowym, który narodził się w zasadzie PO drugiej wojnie światowej. Trudno tu mówić o POWROCIE do neo-pogaństwa Duży uśmiech

Po wtóre, neo-pogaństwo raczej z Hitlerem i jego chorymi tezami ma niewiele wspólnego. Natomiast pewien papież bardzo sympatyzował z Hitlerem (za co nawet miał być sądzony w Strassburgu, o ile mnie pamięć nie myli - doczytam który i jak dokładnie, bo nie pamiętam teraz, i napiszę, bo nie chcę rzucać oskarżeń na wiatr).

Co do pobudek nazisowskich, proponuje poczytać książkę "Efekt Lucyfera" Philifa Zimbardo. Bardzo pouczająca w tym względzie, pokazująca, co faktycznie kierowało ludźmi.

Co do SS i rzekomych inicjacji okultystycznych - czytałem ostatnio obszerną publikację w tym temacie - ""SS - Zakon trupiej czaszki" i jakoś nie pamiętam, by było tam o okultyźmie na taką skalę, jaką Scott opisujesz.
15-11-2009 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Scott napisał(a):pafni napisał/a:
Góry nikt nie przeniósł jeszcze. Jesli mówimy o dosłownym tłumaczeniu tego tekstu.

A jeśli góra są orgomne problemy, przeciwności żywiowe?

No to góry czy krecie pagórki?

Cytat:Cytat:
A będąc twardo na ziemi nie możemy popadać w myślenie życzeniowe.

A co w tym niezyciowego.

Popadanie w myślenie życzeniowe powoduje conajmniej dewotyzm

Cytat:pafni napisał/a:
Piszesz o poziomie wyżej, a cóz to za poziom wyżej ograniczony granicami państw

Coś ty sie tak tych granic uczepil. Są w każdej wspólnocie - rodzinnej chociażby jak pisałem.


I to jest właśnie przykre, prymitywne i złe.


Cytat:pafni napisał/a:
skoro takich granic nie potrafimy przekraczac mentalnie to co możemy zrobic fizycznie?

Przesadzasz. A pomoc humanitarna? A katolickie misje? A Matka Teresa? A lekarze bez granic? itp.

Rzucanie resztek ze stołu pańskiego nazywasz pomocą, taka pomoc kontrolowana "niech mówią,że coś się dzieje" Nie wątpię w dobre serca kilku procent populacji na ziemi ale to wszystko właśnie jest przez granice i ograniczenie umysłowe tejże populacji, więc pobudujmy więcej murów a potem pojedźmy z jedzeniem, może jeszcze nie poumierali!


Cytat:pafni napisał/a:
nadal uważam,że Bóg musiałby zmienic nasz genotyp, poniewaz teraz nie jesteśmy sami w stanie wyzbyc się zwykłych uprzedzeń religijnych i rasowych

Odebrać nam wolność?
Cytat:
A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.

ks Rodzaju1,31

O czym ty mówisz?? Wolnośc.....powiedz o wolności tym w niewoli .Nie równa dla wszystkich.W czasie i przestrzeni, uwarunkowana zewnętrznymi warunkami.

Cytat:Mi sie wydaje że ty sie czujesz lepszy od Boga. Wiesz czemu? Bo gdybyś ty mógł to dawno byś poznieniał to i tamto. Bóg ma taką moc, i tego nie robi.

Wydaje ci się, samo wartościowanie Boga na "lepszy" jest co najmniej dziwne.
jak można wogóle w ludzkim parchatym ciałku czuć się lepszym od wielkiej mocy wszechrzeczy. Chodzi mi jedynie oto abyś zrozumiał,że tutaj nie wszystko jest cool, a niestety niektórzy myślą,że i owszem.
A o co wiesz o mocy Boga?
Cytat:pafni napisał/a:
Pozostaje nadzieja,że może za jakieś 10tys. lat chociaż drgnie nasza sfera duchowa, mimo iż poprzednie 10tys. lat niezmieniło nic.


Co zmieniłeś w sobie ty? To podstawowe pytanie. Co do innych:
Cytat:
20 Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi i powiedział: «Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi?» 21 Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: «Panie, a co z tym będzie?» 22 Odpowiedział mu Jezus: «Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę6, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną!» 23 Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: «Jeśli Ja chcę, aby pozostał aż przyjdę, co tobie do tego?»

Ew. Jana 21, 20-23

Co zmieniłem się pytasz, odpowiem ci ,że bardzo wiele.
Przedewszystkim uwolniłem się od manipulacji, od słodkich słów, od fałszu. Prawda jest najważniejsza.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-11-2009 09:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Drizzt napisał(a):Po pierwsze, błąd logiczny. Neo-pogaństwo jest ruchem względnie nowym, który narodził się w zasadzie PO drugiej wojnie światowej. Trudno tu mówić o POWROCIE do neo-pogaństwa Duży uśmiech
Widać nie znasz historii. Uśmiech

Drizzt napisał(a):Po wtóre, neo-pogaństwo raczej z Hitlerem i jego chorymi tezami ma niewiele wspólnego.
Bzdura. Można dawać mase przykładów. To tylko pare z nich.

Drizzt napisał(a):Natomiast pewien papież bardzo sympatyzował z Hitlerem (za co nawet miał być sądzony w Strassburgu, o ile mnie pamięć nie myli - doczytam który i jak dokładnie, bo nie pamiętam teraz, i napiszę, bo nie chcę rzucać oskarżeń na wiatr).


Cytat:Jednak, jak pisze Andrzej Grajewski: "znanych jest wiele świadectw uratowanych dzięki Piusowi XII Żydów, którzy publicznie dziękowali mu za ocalenie. We wrześniu 1945 r. Światowy Kongres Żydów ofiarował 20 tys. dolarów na prowadzone przez Watykan instytucje charytatywne w dowód uznania tego, co Stolica Święta uczyniła dla ratowania Żydów przed faszystowskimi i nazistowskimi prześladowaniami", co obala tezę, jakoby papież popierał działania antysemickie. Wkrótce potem, 29 listopada 1945 w Watykanie za wysiłki na rzecz ratowania Żydów papieżowi podziękowała delegacja 80 byłych więźniów obozów koncentracyjnych. W czasie wojny organizacje kościelne ocaliły 500-800 tys. Żydów[8]. Izraelski teolog i historyk Pinchas Lapide pisze "Kościół Piusa XII uratował od pewnej śmierci z rąk nazistów 860 tysięcy Żydów. Liczba ta dalece przekracza efekty działań innych instytucji religijnych czy akcji ratunkowych podejmowanych przez państwa"[9] Uważał, że otwarta krytyka Hitlera doprowadziłaby do katastrofy [10] Dzięki poparciu Piusa XII deportacji uniknęło około 80 tys. węgierskich Żydów, zaś kolejnych 12 tys. z całej Europy otrzymało wizy do Dominikany[11].

Z dokumentów watykańskich wynika, że papież nie popierał – jak się często sądzi – ks. Tiso. Zamiast tego działał w zakresie ratowania Żydów na Słowacji i Chorwacji. Świadczy o tym także list, który dotarł 11 czerwca 1943 do delegata apostolskiego ze Stambułu (tytularnego arcybiskupa Mesembrii Angela Roncallego) od członka komisji pomocy Żydom europejskim, Meira Touval-Weltmanna. List wyrażał podziękowanie za pomoc Stolicy Apostolskiej w ratowaniu Żydów. Tezy krytyczne zatem wobec papieskiej dyplomacji podczas II wojny światowej, są coraz częściej – w miarę dostępu do dokumentów – podawane w wątpliwość przez badaczy papieskiej dyplomacji[12].

Odnajdywane dokumenty rzucają też nowe światło na plany Hitlera wobec Piusa XII. Dyktator w 1943 roku planował porwanie lub nawet zabicie papieża. Z dokumentów przebadanych przez niemieckiego jezuitę Petera Gumpela wynika, że Pius XII przygotował się na ew. internowanie: zdecydował, że wraz z momentem jego pojmania zrzeka się swojej funkcji, nakazując kardynałom wybranie nowego papieża i - w razie potrzeby - przeniesienie stolicy apostolskiej[13].

Do bardzo znaczących elementów historii Piusa XII należy zaliczyć relację przyjaźni, która wywiązała się między nim a naczelnym rabinem Rzymu Izraelem Zolli. Relacja ta została uwieńczona konwersją rabina do Kościoła Katolickiego i przyjęciem na chrzcie, w dowód wdzięczności, świeckiego imienia Piusa XII - Eugenio (Eugenio Zolli "Przed Świtem. Naczelny rabin Rzymu: dlaczego zostałem katolikiem?" Tłum. Jerzy Podgórski, Magda Sobolewska, Warszawa 1999).

W styczniu 2007 r. Ion Mihai Pacepa opublikował w National Review artykuł, w którym twierdzi, że brał udział w zmontowanej przez KGB operacji mającej na celu oczernienie Piusa XII jako sympatyka nazistów, antysemitę zachęcającego Hitlera do przeprowadzenia Holocaustu. Według Pacepy w watykańskich dokumentach dostarczonych KGB przez rumuński wywiad (KGB zamierzało je sfałszować "koloryzując" postać Piusa XII dla swoich celów) nie było żadnych kompromitujących papieża informacji[14].

Jeden z najwybitniejszych znawców archiwów watykańskich bardzo dobitnie polemizuje z tezami przypisującymi Piusowi XII jakiekolwiek sprzyjanie faszyzmowi, określając je mianem płytkich intelektualnie i irracjonalnie antyklerykalnych[15]. 15 września 2008 r. rozpoczęło się w Rzymie międzynarodowe sympozjum mające na celu wydobywanie prawdy o papieżu Piusie XII, szczególnie w aspekcie jego postawy wobec Żydów w czasie II wojny światowej[16].

Obiektywizm a nawet wiarygodność niektórych udostępnianych dokumentów watykańskich na temat Piusa XII jest czasem kwestionowana przez krytyków Kościoła. Jeden z nich jako argument wysunął to, że opublikowana w roku 2000 na oficjalnej stronie Watykanu encyklika Summi Pontificatus ma jakoby o 28 punktów więcej niż jej oryginał z 1939 r. Głos ten wynika z nieporozumienia, gdyż zarówno tekst łaciński jak i włoski został podany za oficjalnym wydaniem Acta Apostolicae Sedis, które nie umieściło punktów wewnątrz tekstu.[17] Krytyk ten zarzuca też, że w encyklice Summi Pontificatus nie pojawia się żadne ze słów takich jak: Hitler, wojna, Polska, Niemcy [18]. Taka forma ogólnej, choć jednoznacznej krytyki totalitaryzmu została jednak spowodowana, popartą przez wcześniejsze konkretne wydarzenia, troską o ochronę wiernych przed niepotrzebnymi wzmożonymi represjami[19].
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII
Drizzt napisał(a):Co do SS i rzekomych inicjacji okultystycznych - czytałem ostatnio obszerną publikację w tym temacie - ""SS - Zakon trupiej czaszki" i jakoś nie pamiętam, by było tam o okultyźmie na taką skalę, jaką Scott opisujesz.
Przeczytał jedną książkę i uważa że wszystko wie, nawet nie spyta skąd może sie dowiedzieć więcej, ale od razu napisze że to "rzekomo". Szczęśliwy Polecam choćby - "Naziści spisek okultystów".

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-11-2009 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
A propo tej książki - kto jest autorem? Chętnie poczytam, wbrew temu, co piszesz.
15-11-2009 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
To nie książka, to film dokumentalny z fragmentami ceremonii, defilad, konkretnych wydarzeń, fotografiami dokumentów. Wszystko z tamtego czasu oczywiście. Oczko Tak żeby nie było że to czyjś wymysł jest. Świetnie widać neopogaństwo o którym pisałem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-11-2009 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
Mmmhmmm, to teraz dwa pytania, jedno techniczne, a drugie "nazwowe":

1. Wiesz może, gdzie ten film można obejrzeć? Jest w necie, czy raczej znajduje się na jakiejś płycie DVD, która bym mógł dostać w pierwszym lepszym Empiku? Jakieś namiary czy coś?

2. "neo-pogańskie" w jakim rozumieniu? Czy:

a) jako nie-chrześcijańskie w ogólności

b) jako konkretne wierzenia oparte na konkretnych dawnych religiach pogańskich? (rodzimowierstwo, wierzenia celtyckie, nordyckie, etc)

c) jako praktyki okultystyczne? (Choć tu akurat nie sądzę - faktem jest, ze takie praktyki się odbywały, ale okultyzm i pogaństwo to nie jedno i to samo Uśmiech )
15-11-2009 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
Scott napisał(a):Przeczytał jedną książkę i uważa że wszystko wie, nawet nie spyta skąd może sie dowiedzieć więcej, ale od razu napisze że to "rzekomo". Polecam choćby - "Naziści spisek okultystów".

Cóż, ty oceniałeś pewne książki nawet ich nie czytając. Więc chyba pod tym względem krytykować innych nie powienieneś Uśmiech Swoją drogą jeśli chodzi o nazistów i okultystów to czy zapoznałeś się z książkami z tej dziedziny mówiące, że okultyści nie mieli z tym nic wspólnego, czy tylko z tymi mówiącymi jacy to okultyści są 'fe'?

Co do patriotyzmu, państw, granic -> uważam, że to ogranicza człowieka. Tworzy bariery ludzkie w postaci terytorialnej, papierkowej, poniekąd psyhicznej. Może to się także przekładać na pychę("jestem Polakiem, uważam go za najwspanialszy kraj na świecie, który najwięcej wycierpiał, przeciw któremu zawsze spiskowano" itd). Nie mówiąc o nastawieniu do innych narodów, coś a'la Rosjanie źli, Niemcy źli itp. Oczywiście na pewno nie wszyscy patrioci tak się zachowują, ba, nie wiem czy większość(choć jeśli chodzi o nastawienie do innych narodów, ZWŁASZCZA Rosjan i Niemców to myślę, że tak).

Co do patriotyzmu, a wiary -> Nie wiem jak to wygląda z aspektu np. Biblijnego., alepowiem szczerze, że nie znam osoby, która będąc wierzącą nie deklaruje się jako patriota(jakby co w środowisku, w którym się obracam to chyba 95 % jest katolikami). Wydaje mi się, że szybciej znajdziemy osobę, która jest patriotą, ale niekoniecznie wierzy w Boga.
15-11-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
miXUE napisał(a):Cóż, ty oceniałeś pewne książki nawet ich nie czytając. Więc chyba pod tym względem krytykować innych nie powienieneś Uśmiech
Błąd. Nie pisałem o ksiązce tylko sposobie rozumowania jej czytelnika.

miXUE napisał(a):Swoją drogą jeśli chodzi o nazistów i okultystów to czy zapoznałeś się z książkami z tej dziedziny mówiące, że okultyści nie mieli z tym nic wspólnego
Nie ma takich książek. Są jedynie takie nie wspominające o tej kwestii.

Co do odpowiedzi na pytanie: b i c i oczywiście a, wszak okultyzm nie jest do pogodzenia z nauką ST, jak i NT. Co do dostępności w sklepach na chwile obecną, po prostu nie wiem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
15-11-2009 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
Co do odpowiedzi 1 i c, to fakt, są one do pogodzenia. Jednak w takim razie mam pytanie odnośnie odpowiedzi b. Bo:

Skoro mówisz, ze SS kultywowało konkretne religie pogańskie, to bardzo bym Cię prosił, byś przytoczył mi, którą. Bo samo praktykowanie okultyzmu czy też jakiejś wiary nie-chrześcijańskiej (czyli neo-pogańskiej w rozumieniu kościelnym) nie jest równoznaczne z praktyką konkretnej religii pogańskiej (czyli neo-pogaństwem w rozumieniu religii).

Innymi słowy: Czy czcili np Dianę, Odyna, Freyę, Thora, Matkę Rodzicielkę, Świętowita? Sprecyzuj.
16-11-2009 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
Drizzt napisał(a):Co do odpowiedzi 1 i c, to fakt, są one do pogodzenia. Jednak w takim razie mam pytanie odnośnie odpowiedzi b. Bo:

Skoro mówisz, ze SS kultywowało konkretne religie pogańskie, to bardzo bym Cię prosił, byś przytoczył mi, którą. Bo samo praktykowanie okultyzmu czy też jakiejś wiary nie-chrześcijańskiej (czyli neo-pogańskiej w rozumieniu kościelnym) nie jest równoznaczne z praktyką konkretnej religii pogańskiej (czyli neo-pogaństwem w rozumieniu religii).

Innymi słowy: Czy czcili np Dianę, Odyna, Freyę, Thora, Matkę Rodzicielkę, Świętowita? Sprecyzuj.

A wybijając na klamrach paska do spodni tekst "Gott mit uns" to naziści jakiego "boga" mięli na myśli bo na pewno nie chrześcijańskiego w Trójcy Świętej. [-X

Co zaś tyczy się okultystycznych korzeni hitleryzmu, to warto sobie przeczytać bardzo ciekawy i wyczerpujący tekst.....

http://www.eioba.pl/a88073/okultystyczna...ia_nazizmu

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-11-2009 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Wojtek37 napisał(a):A wybijając na klamrach paska do spodni tekst "Gott mit uns" to naziści jakiego "boga" mięli na myśli bo na pewno nie chrześcijańskiego w Trójcy Świętej.
No niestety właśnie mieli na myśli Tego jedynego Boga, tak jak inne armie świata. Nawet w wermachcie msze odprawiano.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-11-2009 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #72
 
Wojtek37 napisał(a):A wybijając na klamrach paska do spodni tekst "Gott mit uns" to naziści jakiego "boga" mieli na myśli bo na pewno nie chrześcijańskiego w Trójcy Świętej.
pafni napisał(a):No niestety właśnie mieli na myśli Tego jedynego Boga, tak jak inne armie świata.
A skąd wy do jasnej anielki macie informacje co kto miał na myśli?. Spowiadali się wam czy co?
Wojtek napisał to jeszcze w formie przypuszczającej, ale pafni? Skąd ta pewność?
Ja uważam. że problem jest o wiele bardziej złożony.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
16-11-2009 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
Wojtek - ale ja nie mówię, że nie czcili jakiegoś innego Boga, czy też nie praktykowali okultyzmu. Zauważ, że punkt "b" zawierał pytanie o to, czy byli to Bogowie pogańscy w ścisłym, religioznawczym (a nie katolickim, co zaznaczyłem, bo tego to się punkt a tyczył) znaczeniu.

Swoją drogą, pogaństwo (religioznawcze) zakłada niejako politeizm, stąd raczej nie mieli na myśli bóstw pogańskich (bo wtedy Got byłoby w liczbie mnogiej Oczko )
16-11-2009 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
pafni napisał(a):
Wojtek37 napisał(a):A wybijając na klamrach paska do spodni tekst "Gott mit uns" to naziści jakiego "boga" mięli na myśli bo na pewno nie chrześcijańskiego w Trójcy Świętej.
No niestety właśnie mieli na myśli Tego jedynego Boga, tak jak inne armie świata. Nawet w wermachcie msze odprawiano.

Zanim podejmiesz rzeczową dyskusję radzę byś się zapoznał z powyższym opracowaniem , które wkleiłem co do korzeni okultystycznych nazizmu....

Zresztą sam Hitler nie darzył szacunkiem chrześcijaństwa. Powiedział nawet kiedyś: "Chrześcijaństwo to wynalazek chorych umysłów. Wojna skończy się któregoś dnia. Wtedy będę uważał, że końcowym zagadnieniem mojego życia stanie się rozwiązanie problemu religii."

Czy to Ci coś mówi.....?

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
16-11-2009 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Drizzt,wierzyli że bogowie aryjscy istnieją, że można na świecie przez selekcje rasową doprowadzić do takiego stanu rzeczy że ponownie się na nim pojawią. Bazując przy tym na religiach pogańskich. To o co chodzi?

Nie jesteś w stanie tego nijak pogodzić z Pierwszym Przykazaniem dekalogu.
pafni napisał(a):To,że Hitler nielubił Chrześcjaństwa nie znaczy, że rzesze owieczek nie poprowadaził na sznurku swego rodzaju patriotyzmu. To byli też ludzie wierzący.
ss nie nosiło takich klamer ale Wermacht, znakiem ss była trupia czaszka - symbol śmierci.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-11-2009 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów