Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagrożenia płynące ze strony ezoteryki - dyskusja.
Autor Wiadomość
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #1
RE: Zagrożenia płynące ze strony ezoteryki - dyskusja.
Hmm. Ale kwiatuszek. Zaczynajmy zabawę.

Scott napisał(a):Zorganizowane grupy satanistyczne istnieją w Polsce przynajmniej od początku lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wydaje się, że nie mają one tak rozwiniętych struktur i kultu jak np. we Francji czy w USA,

Tak się składa, że moja znajoma po fachu niedawno założyła loże lucyferańską. Jeżeli ktoś twierdzi, że w Polsce nie ma tak rozwiniętych struktur, to się grubo myli. Organizacje działające w u nas są niczym innym jak filiami tych samych zachodnich organizacji.

Scott napisał(a):Typowymi formami ich publicznego zaznaczania się są koncerty tzw. ciężkiego rocka, „heavy metal", „czarny rock", z bardzo charakterystyczną dla tych grup psychotechniką oddziaływania na podświadomość w postaci nagrywanej specjalnie ścieżki dźwiękowej z przesłaniami satanistycznymi.

Widze, że nie tylko domorośli ezoterycy mają tendencje do wymyślania teorii spiskowych. U was też znajdują się takie ewenementy. Duży uśmiech

Scott napisał(a):niemniej rozszerzają swoje oddziaływanie nastawione na niszczenie ładu, dobra,

Z niszczeniem ładu, to się zgodzę, ponieważ w satanizmie szatan jest używany jako symbol sprzeciwu wobec panujących systemów, ale dobra? O_o

Scott napisał(a):Poza tym, kanały Internetu oferują tak samo, bez żadnych ograniczeń, dostęp do rytuałów i tekstów satanistycznych, jak Biblii Szatana.

Niestety na "brak ograniczeń" nic nie poradzicie. To czasy przynajmniej pozornej wolności słowa.

Scott napisał(a):Sekty satanistyczne werbują uczestników zwłaszcza spośród młodych ludzi,

Młodość, to pojęcie względne, ale z tego co mi wiadomo, to tego typu organizacje przede wszystkim szukają doświadczonych, znających się na rzeczy ludzi a nie dzieci mające ochotę pobiegać po cmentarzach jak oszołomy.

Scott napisał(a):Na przestrzeni kilku ostatnich lat w Polsce można było stwierdzić w sposób niepodważalny, że dziełem grup satanistycznych były profanacje cmentarzy, miejsc kultu chrześcijańskiego, znaków religijnych.

Działalność pseudosatanistów, z których na forach ezoterycznych robi się niezłą polewę.

Scott napisał(a):Boskim a szatańskim oraz rosnący bunt przeciwko Bogu, religii, etyce, prawdzie, godności, prawu, porządkowi, rozumowi.

Ekhm. Pozostawię to bez komentarza, bo gdybym skomentował zapewne dostałbym bana.

Scott napisał(a):Najczęściej występującą formą okultyzmu, odwołującego się bezpośrednio czy na zawoalowany sposób do działania demonicznego, jest magia nastawiona na sprawianie zamierzonych skutków.

Co ja widzę? Wreszcie ktoś z autorytetów katolickich zadał sobie trud sprawdzenia czym jest Magia, zanim napisał głupoty aby na forach ezoterycznych było się z czego pośmiać :mrgreen:

Niestety dalej pomimo tego twierdzą, że rzucanie kamieniami jest działaniem demonicznym. :mrgreen:

Scott napisał(a):Mimo, że sami zainteresowani magią próbują dzielić ją na magię „białą", skierowaną wg nich na wywoływanie zewnętrznie dobrych skutków, oraz na magię „czarną"

Większość magów ten podział uznaje za bezsensowny i kompletnie nie trafiony, ale co tam. Mądre główki wiedzą lepiej.

Scott napisał(a):Częstymi przypadkami w krajach Zachodu są konsultacje u „magów", „widzących", w sprawach dotyczących sektora biznesu i polityki. W Mediolanie, jednym ze światowych centrów biznesu, przemysłu i polityki ekonomicznej, według danych z 1999 r. jest oficjalnie zarejestrowanych, jako grupa zawodowa, ponad 6.000 „magów” i osób trudniących się parapsychologią czy astrologią.

Większość z nich to oszuści, którzy udają magów za kasę (tak się składa, że znam również wiele osób robiących w tej branży. Jest tylko garstka osób w niej znających się na rzeczy reszta to zręczni psychologowie mówiący ludziom to, co chcą usłyszeć, aby dostać hajs).

Scott napisał(a):Do takich zaliczane są także tzw. „pierścienie atlantów"4

Wśród ezoteryków bardzo kontrowersyjny temat, jednak najczęściej można się spotkać z bardzo sceptycznym podejściem do tego pierścienia.

Scott napisał(a):Magia, choć niekiedy zapewnia pomyślność materialną, zawsze prowadzi do zniszczenia życia religijnego, otępienia wrażliwości moralnej, zatraty zdrowego rozsądku, a co za tym idzie - ładu życia.

Żyje, pracuje, wiedzie mi się. Moje życie jest w jak najlepszym ładzie. A znam magów utrzymujących rodzinę, mających dorosłe dzieci, które wychowują swoje dzieci i utrzymują rodzinę. Gdzie więc ten brak zdrowego rozsądku i ładu życia?

Widzicie panowie i panie wcale nie dziwie się, że traktujecie ezoterykę jako wroga katolicyzmu (w końcu wedle waszej wiary to grzech), jednak aby pokonać wroga trzeba go poznać. Niestety wy nie poznacie, ponieważ boicie się wszelkiego kontaktu z ezoteryką martwiąc się o wasze bezbronne duszyczki, potem wypowiadając się na tematy o których nie macie zielonego pojęcia.

Właśni dla tego regularnie wychodzą tego typu noty z których potem mamy na forach ezoterycznych kupę śmiechu.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
26-10-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ychh, chciałem się powstrzymać od komentarza, ale chyba nie dam rady.

Tekst jak żywcem wycięty z Nonsensopedii. Widać w nim ogromne dziury w wiedzy piszącego, poleganie na stereotypach, uprzedzeniach i utartych schematach.

Więc jedziemy:

Cytat:najczęściej notowanych przypadków praktyk okultystycznych
(...)
Satanizm

Hmmm, Satanizm jako "praktyka okultystyczna. A to ciekawa. Bo zawsze myślałem, że satanizm jest ideologią. A ten "rytualny" satanizm - owszem, ZAPOŻYCZA pewne praktyki okultystyczne. Ale satanizm jako praktyka okultystyczna - to se ne da.

Cytat:rozszerzają swoje oddziaływanie nastawione na niszczenie ładu, dobra, zwłaszcza kultury chrześcijańskiej

Autorowi radziłbym zapoznać się z informacjami na temat satanizmu, jego celów, filozofii i wyznawanych wartości. Bo akurat satanistów tyle obchodzi chrześcijaństwo, co zeszłoroczny śnieg. A jakiekolwiek marnowanie sił na niszczenie czegokolwiek "bo tak" sataniści uznają za wybitnie głupie, prostackie i bezsensowne.

Ale to najpierw trzeba wiedzieć, a nie pleść od rzeczy.

Cytat:Typowymi formami ich publicznego zaznaczania się są koncerty tzw. ciężkiego rocka, „heavy metal", „czarny rock"

Taaaak, jak zawsze Duży uśmiech Skąd ja wiedziałem, że od razu na to zejdzie Duży uśmiech Ale "myślicielowi: chyba się pomyrdał heavy metal z black metalem czy doom metalem, w ktorych faktycznie DA SIĘ znaleźć teksty czy podteksty satanistyczne. Akurat heavy jest, wbrew nazwie, jedną z lżejszych odmian metalu, w której tematyka satanistyczna praktycznie nie występuje.

Ale nic dziwnego, że ksiądz tego nie wie - jak się słucha tylko gospelu czy muzyki organowej w kościele, to trudno posądzać księdza, że wie, co to heavy metal. Ale szykanować trzeba, a jak! Nawet nie wiedząc, co się obraża...

Cytat:Na przestrzeni kilku ostatnich lat w Polsce można było stwierdzić w sposób niepodważalny, że dziełem grup satanistycznych były profanacje cmentarzy, miejsc kultu chrześcijańskiego, znaków religijnych.

Ciekawe, na podstawie jakich danych nasz dzielny mysliciel do tego doszedł.

Cytat:Takie poczynania należą do rytualnych form przygotowawczych, by dopuścić nowych członków do oficjalnej, obrzędowej inicjacji do grup satanistycznych.

Pomijając fakt, że nawet satanizm kultywujący osobowego Szatana nie jest kultem INICJACYJNYM...

Cytat:Do najczęściej spotykanych emblematów w tych grupach należy krzyż w otoku ze złamanymi na dół ramionami (znak używany często od lat siedemdziesiątych przez europejskich pacyfistów) oznaczający dla satanistów motyw sprofanowanego krzyża

Niezwłocznie dodam do nonsensopedii, bo to się nie może stracić Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Sataniści zapewne używają też symbolu płonącej smoły dla uczczenia ognia piekielnego - ich szczególna aktywnosc zaobserwowana została wśród pracowników służb budowlanych Duży uśmiech

Cytat:liczba 666 wyrażająca szatana według zapisu z księgi Apokalipsy

Ooo, ksiądz chyba nawet własnej Biblii nie zna, skoro identyfikuje liczbę 666 z Szatanem.

"Kto potrafi, niech liczbę BESTII przeliczy. Liczba to bowiem CZŁOWIEKA".

Ręce opadają...

Cytat:między światem Boskim a szatańskim

To ci dopiero! To szatan ma swój świat? Ja słyszałem, że świat jest boski, a Szatan sobie tutaj tylko niecnie poczyna, zwodząc na pokuszenie. Czy ten ksiądz to na pewno katolik? Bo już sam zaczynam mieć wątpliwości...

Cytat:Tradycja magii sięga starożytności

Ktoś nie uważał na lekcjach historii - historia magii sięga daleko wcześniej niż starożytność. Praktykowana była już przez plemiona koczownicze.

Cytat:Mimo, że sami zainteresowani magią próbują dzielić ją na magię „białą", skierowaną wg nich na wywoływanie zewnętrznie dobrych skutków

Kolejna bzdura. Takie podziały są czynione w banalnych pseudo-podręcznikach o magii, w stylu "Zostań magiem w 10 dni". No cóż, skoro ksiądz brał wiedzę o magii z takich źródel, to wspołczuję.

Cytat:oraz na magię „czarną", łączoną z maleficium, nastawioną na niszczenie dobra i sprowadzanie wszelkiego zła

Bzdura. Jeśli już ktoś dzieli, to roboczo za "czarną" uważa taką magię, w której kieruje się pobudkami czysto egoistycznymi. Choć i tak taki podział jest stricte roboczy, a nie faktyczny.

Cytat:wróżbiarstwo jak choćby tarot3, astrologia, psychotronika

Hmmm, tarot jako narzędzie wróżbiarskie, a to ciekawe. A już psychotronika... Duży uśmiech


I to na tyle. Wprawdzie widziałem więcej bzdur i pociskania mocną "ściemą", jednak nie chce mi się już więcej pisać.

Rozsądnym ludziom radzę najpierw dobrze się zapoznać ze zjawiskami, do ktorych odwołuje się ten list, i dopiero potem oceniać, przemyśliwać i stwierdzać. Bo naprawdę, aż szkoda klawiatury na taki list...
26-10-2009 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Obserwator napisał(a):Żyje, pracuje, wiedzie mi się. Moje życie jest w jak najlepszym ładzie
Problem się zaczyna kiedy człowie zechce z tym zerwać.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2009 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Scott napisał(a):
Obserwator napisał(a):Żyje, pracuje, wiedzie mi się. Moje życie jest w jak najlepszym ładzie
Problem się zaczyna kiedy człowie zechce z tym zerwać.

Oooo, a próbowałeś na własnej skórze? Czy Ci tak powiedział któryś z "wtajemniczonych" egzorcystów?

Tak się składa, że w swojej praktyce miałem sporą przerwę (jakiś rok-dwa). Miałem wątpliwości, i świadomie chciałem z tym zerwać. Nie było żadnych kłopotów. Więc, mości Scott'cie, nie pleć bzdur.
26-10-2009 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zmień ton, w piaskownicy nie jesteśmy. Trzy miesięczny okres modlitw o uwolnienie mam za sobą. Zerwać w sensie zacząć życie w Prawdzie-Jana 14,6.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
26-10-2009 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #6
 
Cytat:
Cytat:Scott napisał/a:
Typowymi formami ich publicznego zaznaczania się są koncerty tzw. ciężkiego rocka, „heavy metal", „czarny rock", z bardzo charakterystyczną dla tych grup psychotechniką oddziaływania na podświadomość w postaci nagrywanej specjalnie ścieżki dźwiękowej z przesłaniami satanistycznymi.


Widze, że nie tylko domorośli ezoterycy mają tendencje do wymyślania teorii spiskowych. U was też znajdują się takie ewenementy. Duży uśmiech

Kochanieńki, alboś jeszcze za mało wtajemniczony, i sam o pewnych sprawach nie wiesz, alboś już na tyle wtajemniczony że wiesz, że o pewnych sprawach się głośno nie mówi. Tak czy siak, małoś wiarygodny.
Tyle na temat, dobrej nocy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #7
 
omyk napisał(a):Kochanieńki, alboś jeszcze za mało wtajemniczony, i sam o pewnych sprawach nie wiesz, alboś już na tyle wtajemniczony że wiesz, że o pewnych sprawach się głośno nie mówi. Tak czy siak, małoś wiarygodny.

Nie ma to jak rzeczowa wypowiedź, wnosząca wiele do tematu ;]

Scott:

To może się zdecyduj i skonkretyzuj, o czym piszesz, bo cym innym jest zerwanie z okultyzmem, a czym innym wpadanie ze skrajności okultystycznej w skrajność katolicką.
27-10-2009 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Oczywiście, że wnosząca, bo nawet, gdyby o pewnych rzeczach wiedział, to mówić o nich by nie mógł.

Tak na marginesie: wydaje mi się, że:
1) Scott zakładając ten temat miał na celu ostrzeżenie przez zamieszczenie duszpasterskiej noty, a nie rozpoczęcie kolejnej dyskusji.
2) Dział "nasza wiara" nie jest miejscem na polemiki dotyczące okultyzmu.

Niech więc Scott zadecyduje, czy chce dalej prowadzić dyskusję, czy też temat należy zamknąć, a ewentualne bójki słowne wszczynać w dziale o magii.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
omyk napisał(a):1) Scott zakładając ten temat miał na celu ostrzeżenie przez zamieszczenie duszpasterskiej noty, a nie rozpoczęcie kolejnej dyskusji.
Dokladnie.

omyk napisał(a):Niech więc Scott zadecyduje, czy chce dalej prowadzić dyskusję, czy też temat należy zamknąć, a ewentualne bójki słowne wszczynać w dziale o magii.
Z tego co widzę to może lepiej zamknąć.

[ Dodano: Wto 27 Paź, 2009 10:21 ]
omyk napisał(a):Oczywiście, że wnosząca, bo nawet, gdyby o pewnych rzeczach wiedział, to mówić o nich by nie mógł.
Może nawet nie tylko o to chodzi, ale dzisiaj ludzie muszą być super sprawni, na topie, bez problemów iść przez życie. I niektórym ciężko się przyznać że jest inaczej, że przychodzą chwile kiedy jest zupełnie inaczej. Jeśli mowa o magii to masa swiadectw kiedy to wszystko wymkneło się spod kontroli, kiedy to diabel chcial zniszczyć człowieka, i to był problem- straszenie, bezsenne noce, dziwne choroby których lekarze przyczyn nie mogli znaleść..

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-10-2009 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jest to forum dyskusyjne. Zauważcie, ze nie dyskutuję tu z kwestią, czy wiara w "zło" magii jest dobra czy zła. Odnoszę się tylko do samych bzdur i bełkotu w kwestii samej MERYTORYCZNEJ - do tego, że autor tej noty, jak widać, wie o tematach, o których pisze tyle, co nic.

Nie mam nic przeciw temu, że katolicy odrzucają magię. To ich wiara, i mają do tego pełne prawo. Ale niech przytaczają FAKTY, niech to, co mówią, stwierdzenia, które padają, mają sens, odzwierciedlają prawdę, a nie wyssane z palca stereotypy i "internetowe" informacje.

Autor tej noty mógł się skoncentrować na tym, jak - wedle jego wiary - sam okultyzm wpływa na duchowość chrześcijańską. I bym się absolutnie nie czepiał. Ale jeśli chce pisać o tym, jak działają sekty satanistyczne, czym jest heavy metal, jak dzieli się magię (czytaj - sprawy nie związane z jego wiarą) - to niech najpierw się DOUCZY, niech zdobędzie rzetelną wiedzę na ten temat, a potem dopiero pisze.

Bo niestety, KK takimi notami się tylko ośmiesza. Każdy, kto choć trochę liznął temat, choćby zaczyna swoją drogę w tę stronę, zauważy, jak wiele tu totalnych przekłamań, żeby nie powiedzieć wprost, że wyssanych z palca bzdur.
27-10-2009 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
Drizzt napisał(a):Odnoszę się tylko do samych bzdur i bełkotu w kwestii samej MERYTORYCZNEJ
Drizzt napisał(a):niech to, co mówią, stwierdzenia, które padają, mają sens, odzwierciedlają prawdę,
A czy w kwestiach wiary, wierzeń jest tylko jedna, obiektywna prawda? A jesli jest, czy my ją znamy?
Drizzt napisał(a):Kolejna bzdura. Takie podziały są czynione w banalnych pseudo-podręcznikach o magii, w stylu "Zostań magiem w 10 dni". No cóż, skoro ksiądz brał wiedzę o magii z takich źródel, to wspołczuję.
Dlaczego bzdura? W tym sensie, że zainteresowani nie czynią takiego podziału, czy że jest on... "nieprawdziwy"? Bo jeśli to drugie, to skąd o tym wiesz? Rozumiem (chyba) o co Ci chodzi - o to, że Ty przeczytałeś x ksiąg na temat okultyzmu, i denerwuje Cię, iż KK wyrabia sobie opinie na podstawie stereotypów itp. Tylko że.. skądś te stereotypy się biorą. Jeśli ktoś nazwie siebie "magiem", i będzie uznawał podział na białą/czarną magię, dlaczego on nie miałby mieć racji? Przypominam, że to obszar wiary. I dlaczego "niewtajemniczeni" (np Kościół) nie ma sugerować sie jego zdaniem? W czym wiara tego "maga" we własne racje ma być gorsza od Twojej wiary (czy nawet wiary setki autorytetów w sprawach magii)?
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
27-10-2009 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Obserwator napisał(a):Zaczynajmy zabawę.
Drizzt napisał(a):chciałem się powstrzymać od komentarza, ale chyba nie dam rady
dzięki, Ludziska Uśmiech

miałem z Waszych postów

Obserwator napisał(a):niezłą polewę
Po raz kolejny widać, że

Obserwator napisał(a):Mądre główki wiedzą lepiej.
Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 14:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ależ proszę, M.Ink, miło było Cię zabawić. Przynajmniej jedna pożyteczna rzecz wyszła z tego bełkotu, który nam ksiądz zaserwował Duży uśmiech
27-10-2009 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Drizzt napisał(a):miło było Cię zabawić [...] jedna pożyteczna rzecz wyszła z tego bełkotu, który nam ksiądz zaserwował
owszem, wyszła, acz raczej z Waszego Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
NEFESH:

Cytat:A czy w kwestiach wiary, wierzeń jest tylko jedna, obiektywna prawda? A jesli jest, czy my ją znamy?

Nefesh, chyba się tu nie rozumiemy. Ja, jak zresztą podkreśliłem, nie odnosiłem się do kwestii wiary, czyli uznawanie magii za złą. Tu nie ma obiektywnej prawdy (a raczej - nie znamy jej), więc, jak piszesz - nie ma sensu polemizować.

Chodziło mi o "fakty" podawane przez księdza. Przykładowo:

1. Twierdzenie, że podteksty satanistyczne występują głównie w heavy metalu. Bzdura - jeśli już, to w black/death/doom metalu, choć i tu nie wszędzie. Heavy metal, wbrew nazwie, wcale nie jest cięzki, a teksty to nie stereotypowe wrzaski w stylu "Ave SATAN, ARGHHH!". Widać, że księdzu się pokiełbasiło, czy, najpewniej - wiedział, że w jakimś tam cięzszym metalu coś jest na rzeczy, ale nie wiedział gdzie, więc napisał, ze w heavy (nota bene, najpewniej, gdyby spytać go o charakterystyczne cechy tegoż, to wymieniłby cechy black'u).

2. Twierdzenie, ze charakterystyczne dla satanistów jest dewastowanie cmentarzy czy kościołów. Bzdura. Takie coś jest charakterystyczne dla młodzieniaszków, którzy, w geście buntu przeciw "systemowi" katolickiemu, dewastują, mówiąc, ze są satanistami. Oczywiście, nie będę tu oceniał "kto jest bardziej satanistą", jednak nawet uznając ich za pełnoprawnych satanistów, jest to pewien ODSETEK, a nie ogół, więc i cecha nie jest charakterystyczna.

3. Twierdzenie, że psychotronika to system wróżebny. Co jest już jawną i ewidentną bzdurą.

I tak dalej. Tak więc nie odnoszę się do kwestii zależnych od wiary, ale do samych faktów.


Jeśli zaś idzie o podział magii na białą i czarną. Ok, ale faktem jest, że znowu, to samo co z satanistami - choć może istnieje pewien odsetek takich, co dzielą na białą i czarną, to jest to jedynie odsetek. A ksiądz, jak i w całej nocie, pisze tak, jakby była to cecha charakterystyczna.

[ Dodano: Wto 27 Paź, 2009 15:41 ]
M. Ink. * napisał(a):
Drizzt napisał(a):miło było Cię zabawić [...] jedna pożyteczna rzecz wyszła z tego bełkotu, który nam ksiądz zaserwował
owszem, wyszła, acz raczej z Waszego Oczko

Cóż, więc i okultyści, i katolicy mają się z czego pośmiać. Żyć, nie umierać. Chyba sam za niedługo napiszę tu notkę o niecnej działalności kościoła i niebezpieczeństwie z tym związanym. Choć pewnie dostanę bana, bo co poniektórzy tutaj są mniej odporni na bzdury wypisywane pod ich adresem, niż okultyści Oczko
27-10-2009 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów