Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagrożenia płynące ze strony ezoteryki - dyskusja.
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Drizzt napisał(a):Chyba sam za niedługo napiszę tu notkę o niecnej działalności kościoła i niebezpieczeństwie z tym związanym.
jak chcesz, to pisz - wolność słowa mamy

przynajmniej znów będę miał

Obserwator napisał(a):niezłą polewę
Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
M. Ink. * napisał(a):
Drizzt napisał(a):Chyba sam za niedługo napiszę tu notkę o niecnej działalności kościoła i niebezpieczeństwie z tym związanym.
jak chcesz, to pisz - wolność słowa mamy

przynajmniej znów będę miał

Obserwator napisał(a):niezłą polewę
Szczęśliwy

Bo i taka by była Duży uśmiech Choć nie wiem, czy potrafiłbym wymyśleć tyle bezsensów, co ten ksiądz, więc musisz mi wybaczyć brak talentu Język

(PS. Czas chyba kończyć offtopa, bo wprawdzie wzajemne nasze sobie dogryzanie jest całkiem śmieszne, ale moderacja wpadnie i już im do śmiechu nie będzie - a nam tym bardziej Język )
27-10-2009 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Drizzt napisał(a):czy potrafiłbym wymyśleć tyle bezsensów, co ten ksiądz
oj nie bądź taki skromny Oczko wszak już dowiodłeś, że byś potrafił i więcej Duży uśmiech

Drizzt napisał(a):Czas chyba kończyć offtopa
tu muszę Ci przyznać rację Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Panowie, to już nawet nie OT, to po prostu :spam:

Jakiego :ks: by trzeba tu na was nasłać... xD

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
zgadzam się, to spam Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-10-2009 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
Niniejszym temat na razie zamykam ponieważ tworzą się bezsensowne sapmy .
ale jeżeli ktoś miałby cos SENSOWNEGO do napisania zapraszam na PW do mnie .
27-10-2009 23:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
No proszę, jeden moderator temat wydziela do odpowiedniego działu i otwiera dla rzeczowej dyskusji, drugi moderator za godzinę temat zamyka. Cóż za jednomyślność Język

M.Ink.* - dobrze Ci idzie gra na nerwach :mowie_do_ciebie: [-( :mrgreen:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-10-2009 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
przepraszam omyku , denerwował mnie spam xD
ale na prośbe obserwatora temat otwieram i mam nadzieje że teraz bedzię już rzeczowa porządna dyskusja xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
28-10-2009 00:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):M.Ink.* - dobrze Ci idzie gra na nerwach
dzięki, omyk :*

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-10-2009 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Drizzt napisał(a):Chodziło mi o "fakty" podawane przez księdza. Przykładowo:

1. Twierdzenie, że podteksty satanistyczne występują głównie w heavy metalu. Bzdura - jeśli już, to w black/death/doom metalu, choć i tu nie wszędzie. Heavy metal, wbrew nazwie, wcale nie jest cięzki, a teksty to nie stereotypowe wrzaski w stylu "Ave SATAN, ARGHHH!". Widać, że księdzu się pokiełbasiło, czy, najpewniej - wiedział, że w jakimś tam cięzszym metalu coś jest na rzeczy, ale nie wiedział gdzie, więc napisał, ze w heavy (nota bene, najpewniej, gdyby spytać go o charakterystyczne cechy tegoż, to wymieniłby cechy black'u).

2. Twierdzenie, ze charakterystyczne dla satanistów jest dewastowanie cmentarzy czy kościołów. Bzdura. Takie coś jest charakterystyczne dla młodzieniaszków, którzy, w geście buntu przeciw "systemowi" katolickiemu, dewastują, mówiąc, ze są satanistami. Oczywiście, nie będę tu oceniał "kto jest bardziej satanistą", jednak nawet uznając ich za pełnoprawnych satanistów, jest to pewien ODSETEK, a nie ogół, więc i cecha nie jest charakterystyczna.

3. Twierdzenie, że psychotronika to system wróżebny. Co jest już jawną i ewidentną bzdurą.

I tak dalej. Tak więc nie odnoszę się do kwestii zależnych od wiary, ale do samych faktów.
Nie będe dyskutował na temat muzyki, bo i nie wyznaję się na tym, zresztą nie o to tu idze. Jak i zarzuty przeciw ludziom o to, iż dewatują cmentarze - zgodzę się, mogą być krzywdzące i takich rzeczy bez mocnych dowodów wygłaszać sie nie powinno.
Ale. Zauważyłem na ten przykład, iż często Kościół ostrzegając przed okultyzmem/ezoteryką ostrzega równierz (nie przebierając w słowach) przed całą symboliką związaną z tymże. Pózniej miałem okazję rozmawiać z kilkoma dogłębnie zbulwersowanymi osobami, twierdzącymi że: "tylko odwrócony pentagram ma negatywny wpływ" i inne zawiłości ezoteryki, mniejsza. Przecież każdy z nas może twierdzić że np. każdy pentagram jest symbolem "najgorszego złą" - i nikomu nic do tego. Moja racje może być tak samo "prawdziwa", jak Twoja. No, chyba że udowodnisz mi, że jest inaczej.
Ale co do faktów - zgadzam sie, o ile oczywiście owe fakty da sie jednoznacznie zweryfikować.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
28-10-2009 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Obserwator Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 143
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: -1
Post: #26
 
omyk napisał(a):Kochanieńki, alboś jeszcze za mało wtajemniczony, i sam o pewnych sprawach nie wiesz, alboś już na tyle wtajemniczony że wiesz, że o pewnych sprawach się głośno nie mówi. Tak czy siak, małoś wiarygodny.
Tyle na temat, dobrej nocy.

Przecież oboje wiemy, że dzięki tym koncertom loże masońskie próbują zawładnąć światem. :roll:

Dobra komentarz może i bezsensowny, ale musiałbym rozklimić zasade działania przekazu podprogowego udowadniając, że większość badań pokazuje iż najzwyczajniej w świecie on nie działa- polecam między innymi jeden z odcinków "Pogromców Mitów" emitowanych przez Discovery Channel (Może tą informacje rónież rozpowszechniamy aby zataić działalność :diabelek: )

Jako, że dostałem przykaz od moda aby pisać z sensem pominę komentowanie kilku bezsensownych wypowiedzi.

Natomiast co do reszty ustosunkuje się ogólnie, aby nie cytować kilku identycznych merytorycznie wypowiedzi z jedyną różnicą w stylu.

Moim i Drizzta celem nie jest dyskusja na temat dobra/zła magii. Temat zaczeliśmy, ponieważ raziło nas w oczy stereotypowe pojmowanie tematu i podchodzenie do niego bez gruntownej wiedzy.

Magia jest zła- ok, to wasza wiara.
Rosnąca popularność ezoteryki to zagrożenie- ok w końcu to wasza wiara.

Nic nie mam do tego. Razi mnie jednak kiedy ktoś wypowiada się o czymś nie mając o temacie zielonego podejścia co pokazałem komentując notę. Jednak nie usłyszałem żadnego argumentu komentującego moje zarzuty odnośnie przedstawionych w niej wyssanych z palca teorii. Ujrzałem natomiast masę przepychanek słownych ( w zasadzie się nie dziwie, że mod zamknął temat, bo gdybym ujrzał taką dyskusje jako moderator sam zamknął ten wątek).

Prosiłbym o powrócenie do mojego pierwszego posta w wątku i odniesienie się w dyskusji do zawartych tam wypowiedzi na podstawie konkretnych argumentów odnoszących się do konkretnych wypowiedzi.

Z góry dziękuje za utrzymanie dyskusji na wystarczającym poziomie, aby wątek nie został znowu zamknięty, ponieważ nikt jeszcze nie nawiązał do żadnego argumentu z których dyskusja wynikła.

"Z otchłani wyszedłszy dzierżę teraz do niej klucz i wielki łańcuch w ręku"
29-10-2009 02:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Obserwator napisał(a):że większość badań pokazuje iż najzwyczajniej w świecie on nie działa
http://www.newscientist.com/article/mg19...r-all.html

[ Dodano: Czw 29 Paź, 2009 06:48 ]
Drizzt napisał(a):Bo akurat satanistów tyle obchodzi chrześcijaństwo, co zeszłoroczny śnieg.
Cytat:(...)
6 Zanurzam palec wskazujący w wodnistej krwi waszego bezsilnego, szalonego odkupiciela i piszę nad jego rozdarta cierniem brwią: PRAWDZIWY książę zła - król niewolników!
(...)
10 Spoglądam w szklane oko waszego przerażającego Jahwe, szarpię go za brodę; wznoszę szeroki topór i rozpoławiam jego wyżartą przez robaki czaszkę!
(...)
1 Spojrzyjcie na krucyfiks; cóż on symbolizuje? Bladą nieudolność wiszącą na drzewie.
(...)
Nie szydzi się z czegoś, co cię w ogóle nie interesuje.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
29-10-2009 07:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
Heysel - a możesz powiedzieć, skąd zaczerpnąłeś te teksty? Bo brzmia bardzo podobnie, jak deklaracje mojego 12-to letniego znajomego (a raczej brata znajomego), który uznaje się za zzzueeego satanistę Duży uśmiech I z takich własnie "szatanistuff" jest najwięcej smiechu na forach ezoterycznych, czy oficjalnych organizacji satanistycznych (z racji "chrześcijańskości" forum nie podam namiaru - ew na priv).
29-10-2009 09:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Drizzt napisał(a):skąd zaczerpnąłeś te teksty? [...] I z takich własnie "szatanistuff" jest najwięcej smiechu na forach ezoterycznych, czy oficjalnych organizacji satanistycznych
w sumie to dziwne, że taki - "spec od forów ezoterycznych, czy oficjalnych organizacji satanistycznych" jak Ty - nie wie, że jest to cytat z "Biblii szatana" de LaVeya... :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
29-10-2009 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
Obserwator napisał(a):Prosiłbym o powrócenie do mojego pierwszego posta w wątku i odniesienie się w dyskusji do zawartych tam wypowiedzi na podstawie konkretnych argumentów odnoszących się do konkretnych wypowiedzi.

Obserwator napisał(a):Działalność pseudosatanistów, z których na forach ezoterycznych robi się niezłą polewę.

Pseudosatanistów? Bo Ty ich za takich uważasz? A może to oni są "prawdziwymi satanistami" a nie towarzystwo wzajemnej adoracji, które sie z nich śmieje. Twoje zdanie przeciwko ich - udowodnij mi, że masz rację.
Obserwator napisał(a):Co ja widzę? Wreszcie ktoś z autorytetów katolickich zadał sobie trud sprawdzenia czym jest Magia, zanim napisał głupoty aby na forach ezoterycznych było się z czego pośmiać

Niestety dalej pomimo tego twierdzą, że rzucanie kamieniami jest działaniem demonicznym.

Przeczytałem sobie sporo książek, i w wielu padały definicje "Magii". A każda z nich może być równie dobra, także i ta, którą sobie wymyślą Katolicy. No, chyba że udowodnisz mi, iż jedna tylko definicja jest tą właściwą.
Obserwator napisał(a):Większość magów ten podział uznaje za bezsensowny i kompletnie nie trafiony, ale co tam. Mądre główki wiedzą lepiej.
Moge w tej sekundzie wymyślić 100 jeszcze bardziej bezsensownych dla "większości magów" podziałów. I mogę mieć rację, a to Wy możecie tkwić w koszmarnym błędzie. Udowodnisz, że jest inaczej?
Drizzt napisał(a):Wśród ezoteryków bardzo kontrowersyjny temat, jednak najczęściej można się spotkać z bardzo sceptycznym podejściem do tego pierścienia.
Co nie zmienia faktu, iż dla Katolików to może być symbol "zła", "działalności szatana" itp. Mogą mieć rację.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
29-10-2009 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów