Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modlitwa i odpusty za dusze w czyśćcu
Autor Wiadomość
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #49
RE: modlitwa i odpusty za dusze w czyśćcu
Cytat:Dlatego nauczono ludzi tylko kilku prawd wiary i masowo chrzczono.
Depozyt wiary przetrwał, można mieć zastrzeżenia do jakości tych chrześcijan, ale w innym wypadku chrześcijaństwo by zanikło. Umarło śmiercią naturalną.
?!? o czym ty bezpodstawnie piszesz?
rozwijało się prężnie - taka jest prawda!, było coraz silniejsze, depozyt wiary był niezagrożony!
Czy Jezus , albo apostołowie kazali "masowo chrzcić" ?
no ale ktoś tam se coś tam zawiązał - a właściwie to cesarz mu kazał
i zapomniał, że Pan kazał mu dodać "Cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie"
Nie pogardzam żadnym z okresów 2000 lat chrześcijaństwa, cenię również średniowiecze pod wieloma względami- zniesienie niewolnictwa, rozwój rolnictwa, za Tomasza i Franciszka i długo by wymieniać, ale
bezpodstawnym jest twierdzenie, że chrześcijaństwo zawdzięcza coś Cesarzom - przez 300 lat rozwijało się bez nich a nawet wbrew nim!, mało tego wyszło poza cesarstwo i ewangelizowało z powodzeniem "barbarię", którą tak demonizujesz - np Etiopia, Gruzja, Armenia
brak jakichkolwiek argumentów na to co piszesz ....

Sant - bracie czy to co napisałeś poniżej nie kompromituje wystarczająco :
Cytat:Owych barbarzyńców, którzy weszli do Kościoła z różnych przyczyn, Kościół ewangelizował jak mógł - wchodząc w ich zwyczaje, - nie obalano np posągu Zeusa (Grecy nie byli akurat barbarzyńcami, ale chodzi mi o przykład, a ten jest akurat zrozumiały) tylko nadano mu nową treść - ten posąg to nie jest posąg jakiegoś pogańskiego bożka, tylko Jezusa.

to raczej "barbarzyńcy" "ewangelizowali" nas
Posąg Jezusa = Zeusa Zawstydzony
a co tam - po co nam II przykazanie, - ja jestem ktoś tam i coś tam sobie zawiążę , a że z Tradycją i Słowem nie ma to wiele wspólnego , cóż - "to nie skansen"
Jest wielki kult w Cesarstwie "Bogini Matki" ... hm... - mamy przecież Matkę Jezusa, więc .... Matkę Boska - czcijmy więc ją i przemianujmy pogańskie świątynie i pogański kult na chrześcijańsko podobny, byle kasa płynęła i Cesarz był z nasz zadowolony, a nada nam kolejne przywileje podatkowe i wywyższy kler ponad prosty lud, jak Senatorów, zaczniemy nosić Tiary jak pogańscy kapłani, szaty jak senatorowie , będą nas całować po pierścieniach i się kłaniać w pas , w lektykach nosić i nazwiemy się Następcą Chrystusa - a co tam...
pewny jesteś , że To miał na myśli Jezus mówiąc "prowadź i nauczaj lud mój"
nie żądaj ode mnie bym ten okres pochwalił, bo ja bardziej się boję Boga niż ludzi i tego nie zrobię
Nie twierdzę jednak, że Kościół, przestał być Kościołem i że przestał w nim działać Duch - to by była jasność - gdybym tak myślał - nie było by mnie w KRK

Cytat:Bo rozumienie ówczesnych ludzi było infantylne. Nie przyjęli by pewnych prawd- nie byli na nie gotowi
nie ma tu znaczka lol, ale wiesz co to znaczy
- nie byli ?!?, a w 30 do 330 byli? - jakieś cofnięcie w ewolucji człowieka nastąpiło - lol

Cytat:To samo w Kościele- żadasz od pogan, by od razu przyjęli to do czego Żydzi byli przygotowywani przez tysiące lat?
pudło - masz przykład Etiopii, Armenii i Gruzji + połowa ludności Cesarstwa do 330 roku - zaprzecza to twojej teorii i wywodom - przykro mi fakty są przeciwko tobie
argument chybiony podwójnie, bo większość Żydów nie przyjęła Zdezorientowany

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2011 00:00 przez Dezerter.)
04-12-2011 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: modlitwa i odpusty za dusze w czyśćcu - Dezerter - 04-12-2011 23:51
[] - jonasz 33 - 31-10-2009, 14:33
[] - omyk - 31-10-2009, 16:12
[] - Sant - 31-10-2009, 18:13
[] - Moria - 31-10-2009, 20:31
[] - bashca - 19-04-2010, 17:42
[] - piano - 19-04-2010, 18:15
[] - Eldian - 20-04-2010, 05:54
[] - omyk - 20-04-2010, 11:47
RE: - romulus - 07-11-2011, 21:08
RE: - Dezerter - 09-11-2011, 20:52
RE: - Sant - 10-11-2011, 09:09
RE: - romulus - 10-11-2011, 21:08
RE: - Dezerter - 13-11-2011, 01:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów