Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe Święte Przymierze
Autor Wiadomość
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Nowe Święte Przymierze
Na pierwszą połowę 2010 roku Watykan planuje zorganizować szczyt. Mają zostać zaproszeni m.in. Tony Blair, Angela Merkel czy Aznar. Nie ma wątpliwości, iż wyrok Trybunały w Strasburgu znacznie pracę nad szczytem przyspieszy. Przyznam, iż bardzo mnie rzecz interesuje. Oto politycy, którzy deklarują wiarę staną teraz przed sposobnością jej obrony. W konkretny, jasny sposób. W sytuacji, gdy "przestają być modne" (niech mi będzie wolno tak to ująć) wartości chrześcijańskie, gdzie zabrania się wieszania symboli religijnych w miejscach publicznych etc. Jak zachowają się ludzie na najwyższych szczeblach, deklarujący swą wiarę? Bardzo jestem ciekaw. Artykuł.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
06-11-2009 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
nefesh napisał(a):W sytuacji, gdy "przestają być modne" (niech mi będzie wolno tak to ująć) wartości chrześcijańskie, gdzie zabrania się wieszania symboli religijnych w miejscach publicznych etc.
bardzo ciekawy artykuł, przyznaję, zwłaszcza w kontekście sporu o symbole i konsekwentnie o to, co te symbole wyrażają - o wartości...

Cytat:- Zakazują nam krzyży w szkołach? Czy Europa ma być skazana już tylko na podświetlane dynie pogańskiego Halloween? - pyta watykański sekretarz stanu kard. Tarciso Bertone
a'propo podświetlanych dyni ukazał się ostatnio cięty - jak to zwykle na demotywatorach - komentarz: http://i.demotywatory.pl/uploads/1257070...90_500.jpg cóż... jeden lubi, drugi nie... Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-11-2009 19:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #3
 
Trafne spostrzeżenie. Mogę ubiegać się o 5 tys. odszkodowania od każdego, kto wystawia przed swój dom, albo w miejscach publicznych dynię?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-11-2009 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów